» »

Grafična za 3+ monitorje

Grafična za 3+ monitorje

alessio2 ::

Razmišljam o tem, da bi si postavil sistem s tremi monitorji, kar pa vsaka grafična kartica ni zmožna.
Rabil bi predvsem za delo, tako da gaming me ne zanima, ravno tako pa mi ni všeč imet zadeve preko USB->VGA ipd.
Vsi trije monitorji bi bili enaki, FullHD resolucije, digitalni priklop (DVI,HDMI), ter morajo vsi lepo laufat (driverji) na Ubuntu 12.04.
Katera grafična bi bila za to primerna? Lahko so tudi dve skupaj, če se da brez težav postavit.

Senitel ::

OD AMD so imaš 5870 in kasnešji modeli ala 68x0/69x0/78x0/79x0. Od NV pa imaš za enkrat GTX 670/680 (bo pa to tudi na cenejših variantah, ko pridejo). V obeh primerih potrebuješ vsaj en moitor z DisplayPort priključkom, ali pa aktiven pretvornik iz DVI/HDMI v DP.
Lahko pa daš tudi dve grafični v kišto (če imaš dva PCI-Ex 16x priključka na matični), bi moralo delovat brez problemov. Nisem pa tega še osebno sprobal na Linuxu.

Poldi112 ::

Jaz imam na Kubuntu 12.04 RADEON HD 6750 1GB DDR5 SILENT PCI-E 2X DVI HDMI DP

Driverji so utter crap, ne delajo desktop efekti tako da sem se poslovil od lepega alt-tab in tistega efekta, ko daš miš v zgornji levi kot in ti prikaže vse odprte stvari pomanjšane in klikneš na izbrano okno. Pa še iz konzole je potrebno z admin privilegiji zalaufat catalyst center, ker tisti njihov knof za dvig privilegijev ne deluje.

Ampak vseeno je zadeva zadovoljiva. Na sredi imam 27 inčni full hd, ob straneh pa 20 inčna 1600x1200.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

il ::

Od AMD glej za Sapphire FLEX izvedbe, ki omogočajo 3x DVI/HDMI FullHD brez potrebe po displayport-u.

http://www.pixmania.si/si/uk/search/sap...
http://geizhals.at/eu/?cat=gra16_512&as...

Poldi112 ::

A si ziher da dejansko lahko priklopiš 2xdvi + hdmi? Ker malo dvomim. Porte imaš gor da lahko izbiraš dp+2xdvi ali dp+dvi+hdmi.

Pa tudi če bi lahko to naredil, je stvar še vedno dražja od moje + dp-->dvi konverterja.

Enostavno kupiš najcenejšo, ki ima dp, ter en konverter.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Senitel ::

Točno ja, Sapphihre FLEX imajo dodatnen TMDS transmitter na kartici in lahko furajo 3 DVI/HDMI monitorje.

alessio2 ::

Hvala za odgovore.
A tale 6750, ki ima 3 digitalne izhode in enega analognega je zmožna furat 4 monitorje naenkrat v FullHD?
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...

@Poldi112, praviš da so driverji problem za tole grafično. Je kakšna grafična dobro podprta na linuxu, da nimam težav s tem?

pegasus ::

Originalni Matrox Millenium (1996 or so). Štirje hkrati delajo bp, pa če si hotel kernel framebuffer furat al pa XFree86. Pa še Matrox g450 dualhead si lahko zraven v agp vtaknil ;)

Danes pa ne vem ... nvidia ima eno quadro serijo za multi monitor varjante, recimo borzne pcje z mnogo monitorji. Nekatere lahko vtakneš tudi v PCIe x1, tako da plac v mašini ni problem.

Poldi112 ::

Nvidi-ja mi je delala bolje, a je imela podporo zgolj za 2 monitorja.

Zdaj jaz sem s kartico zadovoljen, zgolj opozarjam te na potencialne težave. Ko enkrat pogruntaš, kako zalaufat catalyst center (z sudo amdcccle iz konzole) se stvar normalno nastavi. Z izjemo desktop efektov - tam piše:

Desktop effects are not available on this system due to the following technical issues:
Required X extensions (XComposite and XDamage) are not available.

Na prejšnji verziji (11.10) sem se malo hecal, pa tega nisem usposobil, potem sem pa enostavno pozabil na vse skupaj - ni dovolj moteče.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

il ::

@alessio2
Če ni FLEX verzija (torej samo Sapphire) ima lahko 3 hkratne izhode le, če je eden displayport, kot je Senitel napisal v prvem postu.

alessio2 ::

@il, pol je tudi v redu, ker rukneš vmes adapter iz DP->DVI/HDMI in dela na treh monitorjih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trije monitori - znanstvena fantastika? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
7710753 (8229) PrimozR
»

trije monitorji na en računalnik

Oddelek: Zvok in slika
486764 (6016) Janac
»

grafične kartice in HDMI izhod

Oddelek: Zvok in slika
267304 (3315) damirba
»

priklop treh monitorjev na ATI vga (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
517985 (7117) frudi
»

crknila grafična 8800gt, rabim zamenjavo

Oddelek: Kaj kupiti
364989 (4018) Dragi

Več podobnih tem