» »

Baterije - Test

Baterije - Test

Temo vidijo: vsi
«
1
2

lebang1 ::

V eni reviji sem naletel na zanimiv test navadnih AA baterij.
Iz testa je razvidno da je spar s-budget baterija bolša kot pa Duracell plus in Varta energy, pa še 2x cenejša je...
Kar me je prav presenetilo.
Obstaja še kje kakšen test (kjer so po možnosti vključene kakšne kitajske baterije ki jih prodajajo na kile in so dobre...)?

mihec87 ::

Če je kar dosti potrebe po baterijah se pomoje splača investirat v polnjive baterije ala sanyo eneloop in podobne ki imajo nizko samopraznjenje..

lebang1 ::

jah, te so spet dosti dražje pa še polnilc je treba kupit.
ampak, ok, je kje kakšen test polnivih baterij leve znamke ki zdržijo dosti? :)

SkyEye90 ::

Niso rezultati smešni?


Varta high enery vs Duracell turbo, fotografij in igrača približno enako, svetilka pa z enimi sveti uro in pol, z drugimi 6min?? ?? ??

mihec87 ::

Sky sem tudi jaz čudno gledal..V bistvu so na enem paru baterij šli celi test skozi..

Najprej v aparatu narest 350slik+3min film potem so jih prestavli v igračo dokler je migala nato pa v luč...

Pomoje če bi hotu narest mal bolj test bi rabil met isto stare baterije ter praznit z nekim tokom na polnilcu ki pokaže koliko je spraznil..

mihec87 ::

http://www.mimovrste.com/artikel/301001...

Če dokaj veliko slikaš, tole niti ni drago+vedno imaš napolnjeno baterijo pri roki...

Glede testov verjetno bi se kaj našlo na google..

Pyr0Beast ::

Neuporaben rezultat zaradi slabe metode meritve.

Še vedno pa nabrca 'evropsko' kvaliteto v jajca. Je že dolgo znano da je Duracell šrot.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

blackbfm ::


Varta high enery vs Duracell turbo, fotografij in igrača približno enako, svetilka pa z enimi sveti uro in pol, z drugimi 6min?? ?? ??


Ja sj pri baterijah nizka poraba načeloma ni problematična, tak da ni nič čudno da klecne pri svetilki.

mihec87 ::

blackbfm je izjavil:


Varta high enery vs Duracell turbo, fotografij in igrača približno enako, svetilka pa z enimi sveti uro in pol, z drugimi 6min?? ?? ??


Ja sj pri baterijah nizka poraba načeloma ni problematična, tak da ni nič čudno da klecne pri svetilki.


Baterijo so že prej mučili v fotoaparatu ter igrači šele pol luč..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

doktor ::

Js imam hišni alarm na 4 baterije ,pa mi te baterije nepoznane po domače rečeno sranje ne držijo niti en mesec.Zato sem se odloču in na spletni strani kupo duracell v refuzi,brez pakiranja.Prilagam povezavo.
http://www.varnost-doma.org/mignon-aa.h...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: lebang1 ()

NeMeTko ::

Pred več kot enim letom, so na nemški TV delali test 'noname' baterij, kakšne dobiš v Šparu, Lidlu, ipd. in primerjali z baterijami Varta, Duracel.

Splošna ugotovitev je bila, da pri noname za isti denar dobiš 2x toliko elektrike, kot pri 'znamkah'.

einstein :P ::

Meni osebno je Varta najboljša. Se pa nebi ravno strinjal, da so cenejše baterije enako dobre: sem nabavil že večkrat v kik-u ene baterije 1€ za 10kosov in se kar občutno hitreje izpraznijo (so tudi lažje).
STAY OUT OF MY TERRITORY!

NeMeTko ::

Pri noname baterijah v bistvu kupuješ mačka v žaklju. Trgovske verige danes naročajo pri enemu dobavitelju, jutri pri drugemu. Tako lahko dobiš enkrat odlično noname baterijo, drugič pa 'navadno sranje'.

Medtem, ko se pri Varti in drugih znamkah lahko kolikortoliko zaneseš na neko konstantno kakovost, tega pri baterijah trgovskih verig ne moreš.

Okapi ::

Glede na ceno so Hoferjeve ali Sparove sigurno ugodnejše, ker so 3-4x cenejše od Varte in Duracella, niso pa niti 2x slabše, kolikor sploh so slabše.

Enako velja za polnilne. Eneloop so sigurno boljše od Hoferjevih ActivEnergy, ampak so tudi 5x dražje, pa sigurno niti 2x boljše.

V glavnem, kemija je dobro znana, patenti so, kolikor jih je bilo koristnih, že potekli, in Kitajčki itak delajo baterije za vse. Časi Zmaja in pocenskih baterij, ki so rade "stekle" in uničile napravo, so pa tudi že za nami.;)

O.

darkolord ::

No, stečejo tudi brand name alkalne (ravno prejšnji teden mi je ena duracell na mizi pustila trajni "pečat"), a res ne tako pogosto kakor včasih

Okapi ::

Ko smo že ravno pri baterijah, v Hoferju bodo imeli v četrtek Sony alkalne - 20 kosov za 6 evrov.
https://www.hofer.si/si/html/offers/58_...

O.

jest10 ::

einstein :P je izjavil:

Meni osebno je Varta najboljša. Se pa nebi ravno strinjal, da so cenejše baterije enako dobre: sem nabavil že večkrat v kik-u ene baterije 1€ za 10kosov in se kar občutno hitreje izpraznijo (so tudi lažje).

Ja kaj pa kupuješ cinkove baterije.

jest10 ::

Okapi je izjavil:

Časi Zmaja in pocenskih baterij, ki so rade "stekle" in uničile napravo, so pa tudi že za nami.;)


Praktično katerakoli alkalna slej kot prej steče. Bolj kot je prazna, hitreje se to zgodi. Pač "bonus funkcija" te kemije, ker s praznenjem narašča pritisk v bateriji

einstein :P ::

@ti10

ja ker so poceni? saj imaš tudi conradove Ni-Zn akumulatorje ;)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

jest10 ::

In? Je Ni-Zn enako kot Zn-oglje?

einstein :P ::

ne, lahko pa ni-zn napolniš...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

jest10 ::

In? Kaj ima veze potencjalno polnenje Ni-Zn s posebnim polnilcem s tem, da ti kupuješ sranje od Zn-oglje baterij

einstein :P ::

jaz sploh ne kupujem baterij, ker doma lepo polnim alkalne, ko se spraznijo. to sem dal samo kot primer, da sem jih kupil in da se hitro spraznijo. drugače imam najraje varta.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zvezdica27 ::

lp,

jaz kupujem Muellerjeve polnilne - made in germany. Delajo isto dobro kot eneloopke, samo pol ceneje. best buy.

zz

jest10 ::

einstein :P je izjavil:

jaz sploh ne kupujem baterij, ker doma lepo polnim alkalne, ko se spraznijo.

Zihr ja:))
Z veliko sreče imaš po prvem polnenju 50% začetne kapacitete, po drugem že pod 20%. Možnosti za razlitje pa se eksponentno povečujejo

einstein :P ::

jest10

:))

lepo te prosim, imam polnilec, ki je namenjen polnjenju alkalnih baterij in ja, prav si slišal: alkalnih baterij, ne ni-mh ali ni-cd. (polni seveda tudi slednje). drugače se pa do 30krat napolnijo do okoli 75-90% zato se raje malo ohladi. ;)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

jest10 ::

einstein :P je izjavil:

jest10

:))

lepo te prosim, imam polnilec, ki je namenjen polnjenju alkalnih baterij in ja, prav si slišal: alkalnih baterij, ne ni-mh ali ni-cd. (polni seveda tudi slednje). drugače se pa do 30krat napolnijo do okoli 75-90% zato se raje malo ohladi. ;)


>:D Seveda ja, ti kar upaj, da se 30x napolnejo na 75-90%.
Katerikoli test teh polnilcev te gladko postavi na laž.
Namenske alkalne, ki so narejene za polnenje preživijo okoli 20 polnenj. Navadne alkalne pa so crknjene po parih polnitvah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

lebang1 ::

Glede polnjenja navadnih baterij tu lepo piše:
http://www.monitor.si/clanek/nemogoce-j...

Napolnilo naj bi se jih lahko tja do 5x

lp

Okapi ::

Ta test je v glavnem fail, kar so pravzaprav kar sami priznali.

Izdelovalec v navodilih navaja, da pri polnjenju dosežemo boljšo zmogljivost baterij, če jih prej nismo izpraznili "do konca". Tega nismo mogli v celoti upoštevati, saj bi se težko odločili za napetost, pri kateri baterijo nehamo prazniti, oz. kaj pomeni "do konca".


Alkalne baterije v praksi daš polnit, ko so recimo na pol izpraznjene. Pač po izkušnjah - če recimo zdrži v daljincu eno leto, jih po pol leta za par ur vtakneš v polnilnik. Lahko tudi že po četrt leta. Poleg tega niso vse alkalne baterije enako primerne za polnjenje, ker se v kemičnih podrobnostih med seboj kar precej razlikujejo.

Upoštevati je treba tudi, da je koristnost polnjenja alkalnih baterij odvisna od tega, za kaj jih uporabljaš. Recimo v daljincih zdržijo alkalne baterije tudi po par let. Če jih redno, recimo na pol leta, polniš, jim lahko trajanje podaljšaš za recimo 5 x, z dveh na deset let, ali z enega na pet let. Za te namene se polnilnih baterij preprosto ne splača kupovati. Enako velja za baterije v urah, tehtnicah in še kje.

Za fotoaparate, svetilke, igrače in druge naprave, ki baterijo pokurijo v nekaj urah delovanja, pa polnjenje alkalnih baterij ni primerno, ker je preveč dela za premalo učinka.

O.

driver_x ::

Nekatere polnilne baterije (npr. Eneloop) se tudi v urah in dalincih dobro obnesejo.

mihec87 ::

Logično saj v tem je namen lsd...Navadna polnjiva ni-mh je v ene mesecu že več al man prazna čeprav ni bila v uporabi..

Okapi ::

Vse polnilne baterije se v daljincih obnesejo dobro, v smislu da delajo, ni pa to ravno ekonomičen način rabe. Eneloop je več kot 10x dražji od navadne baterije iz Hoferja. Če navadna baterija zdrži v daljincu eno leto, to pomeni, da se ti bo Eneloop amortiziral šele po več kot deset letih. Če zdrži dve leti, se bo Eneloop amortiziral v 20 letih (če bo toliko časa sploh preživel).

O.

Blazz ::

za naprave, ki ne pokurijo baterije v recimo 1 dnevu so ENELOOPke best buy. Imel sem GP, Sony, Ansmann pa je Eneloop veliko boljši. Dejansko ti naprave ala tipkovnice, daljinci itd držijo veliko dlje, ker skoraj ni samopraznenja. Polnim jih z katerimkoli polnilcem. In imam tudi ansmannove ki stanejo 4 kosi 25 eur pa niti priblizno niso na nivoju eneloopk...navadnih baterij skoraj ne kupujem ...

jest10 ::

Okapi je izjavil:

Recimo v daljincih zdržijo alkalne baterije tudi po par let. Če jih redno, recimo na pol leta, polniš, jim lahko trajanje podaljšaš za recimo 5 x, z dveh na deset let, ali z enega na pet let. Za te namene se polnilnih baterij preprosto ne splača kupovati. Enako velja za baterije v urah, tehtnicah in še kje.


Ampak s takim načinom uporabe več zagoniš za polnilc, kot bi z nakupom nove baterije na xy let. Poleg tega je napolnjena alkalna občutlivejša glede razlitja.
Tam ker imaš konkretno breme, so pa itak že sveže alkalne bolj kot ne slab hec, napolnjene pa sploh.

Okapi ::

Predpostavka je seveda, da polnilnik že imaš - za polnilne baterije, ki jih potrebuješ za bolj potratne naprave. V opremo sodobnega gospodinjstva pač sodi en spodoben polnilnik.

O.

einstein :P ::

Jaz imam doma Ansmann digital 2850mAh in se odlično obnesejo, res se pozna po kapaciteti. :D
STAY OUT OF MY TERRITORY!

jest10 ::

Okapi je izjavil:

Predpostavka je seveda, da polnilnik že imaš - za polnilne baterije, ki jih potrebuješ za bolj potratne naprave. V opremo sodobnega gospodinjstva pač sodi en spodoben polnilnik.

O.

Samo spodoben polnilnik ne polni alkalnih>:D

Zvezdica27 ::

alkalnih?

Kateri pa polni alkalne? Joke?

Ne glede na to kar rečete: če imaš doma 10 baterij vsake vrste in jih polniš - si v vsakem primeru na plusu... Tista logika o 10 letih ne drži vode (če imaš flash, daljince, avto, robotke...)

In pa probajte one iz Muellerja... če ne pa keš ven pa po eneloopke. Jaz drugega ne kupim ap če mi plačate ;) mel sem svašta od GP do Ansmanna (varte še ne).

zz

mihec87 ::

V daljinec al pa uro tišat polnjivo baterijo je nesmisel ker nepolnjive menjaš na 1-2Leti..Medtem ko fotoaparat in razni večji porabniki je smiselno dat..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

einstein :P ::

Tole imam:

http://www.rictron.com/en/showProduct.a...

kupil v tušu za 20€, zdaj so že za 15.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Okapi ::

Samo spodoben polnilnik ne polni alkalnih
Seveda jih polni. Vse, kar mora imeti, je varovalka, da neha polnit, ko je baterija polna, to pa zna že skoraj vsak.

O.

jest10 ::

Okapi je izjavil:

Samo spodoben polnilnik ne polni alkalnih
Seveda jih polni. Vse, kar mora imeti, je varovalka, da neha polnit, ko je baterija polna, to pa zna že skoraj vsak.

Probej>:D
Alkalne potrebujejo drugačen režim, ter drugo napetost polnenja.

"Polnil" ti jih bo le poceni, neumni polnilc, ki izklaplja na tajmer, ter jasno namenski polnilc za alkalne. Pametni polnilc za polnilne baterije ti bo samo pokazal srednji prst>:D

Edit: Osnovni pameten polnilc Voltcraft BC500 lepo javi "defect".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

einstein :P ::

@jest10

ja seveda ti javi defect, če pa ni za polnjenje alkalnih ;)

(imam pa itak namenskega za alkalne, tako da mi nikoli ne pokaže prsta)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zvezdica27 ::

lp,

očitno obstajajo tudi "polnilne" alkalne. Ali govorita o navadnih?

zz

einstein :P ::

obstajajo tudi polnilne alkalne:

http://www.conrad.si/Accucell-RAM-bater...

jaz pa govorim o navadnih alkalnih.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

jest10 ::

einstein :P je izjavil:

obstajajo tudi polnilne alkalne:

http://www.conrad.si/Accucell-RAM-bater...

jaz pa govorim o navadnih alkalnih.


In točno zato nakladaš, da prou smrdi. Navadne alkalne se za en drek polnejo. Po 3-5 ciklih so crknjene, mrtve, kaput. Pogojno uporabna je samo dopolnitev malo izpraznene baterije.
Polnilne alkalne so za odtenek boljše, ampak še vedno čisti poden v primerjavi s pravimi polnilnimi baterijami.

einstein :P ::

dej ne nakladi stari, še niti nisi imel polnilnika za navadne alkalne in jih nisi polnil z njim, tako da ne boš nič blefiral koliko zdržijo, do zdaj sem že ene 10× napolnil več komadov enakih baterij in še vedno dobro delajo.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

jest10 ::

einstein :P je izjavil:

dej ne nakladi stari, še niti nisi imel polnilnika za navadne alkalne in jih nisi polnil z njim, tako da ne boš nič blefiral koliko zdržijo, do zdaj sem že ene 10× napolnil več komadov enakih baterij in še vedno dobro delajo.

Fino, vsi testi, ki se kotalijo naokoli lažejo.>:D Dejmo verjet tebi:))

NeMeTko ::

V kakšnem dalincu najbrž res 'kar dobro delajo'. Če boš pa mami filal baterije od vibratorja, se pa pripravi, da te bo fentala :P

Okapi ::

Saj to smo menda že razčistili, da je učinek odvisen od rabe. V tistih napravah, v katerih alkalna baterija zdrži leto in več, imaš navadne alkalne baterije in jih recimo vsakega pol leta dofilaš, ter to ponavljaš, dokler pač daljinec ali ura še dela. Potem daš noter nove alkalne baterije in ponavljaš vajo.

V tistih napravah, ki pokurijo baterijo v nekaj urah (ali dneh) delovanja, imaš polnilne. V tistih, ki jih stalno uporabljaš, imaš katerekoli poceni polnilne baterije, v tistih, ki jih uporabljaš redko, pa ene od tistih malo dražjih, ki se počasi same praznijo.

V napravah, ki so občutljive na napetost in ne delajo dobro z 1,2 voltnimi polnilnimi baterijami, uporabljaš polnilne alkalne baterije.

O.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kvaliteten polnilec + polnilne baterije (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
30784503 (23209) d0rK
»

Sanyo Eneloop - kje kupiti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
21964950 (39381) McLuzo
»

NiMh baterije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
12124484 (16172) hojnikb
»

Solidne alkalne baterije ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5213151 (9331) mat xxl
»

Miška in polnilne baterije

Oddelek: Pomoč in nasveti
253374 (2619) Brane22

Več podobnih tem