» »

Sony digitalna kamera in stojalo - težave

Sony digitalna kamera in stojalo - težave

Robert ::

Imam Sony digitalno videokamero HDR-XR550VE s katero sem zelo zadovoljen. Včeraj sem jo uporabljal na stojalu Sony VCT-D680RM, ki je starejšega datuma (LANC kabel na stojalu sicer ni kompatibilen s priključkom na kameri, a imam ustrezen adapter že naročen). Želel sem, da bi mi kamera snemala neprekinjeno celotno dogajanje a se mi je snemanje avtomatsko končalo po kakšni minuti le-tega. Nato sem ročno (oziroma preko daljinca) moral vsakič zagnati snemanje. Zanima me ali obstojijo na kameri kakšne nastavitve za daljše neprekinjeno snemanje in kako se to nastavi. Kamera ima vgrajen 240GB trdi disk in imam nastavljeno na AVCHD format snemanja. Do sedaj sem kamero uporabljal na potovanjih in takrat uporabljam snemanje po krajših (časovno) kadrih.

Furbo ::

Verjetno sploh nisi pritisnil tipke za snemanje in se je sama ugasnila.
Sicer lahko snema dokler ne zmanjka pomnilnika.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Robert ::

Seveda sem pritisnil tipko za snemanje, saj sem videl kako se je na sprednji strani kamere prižigala in ugašala rdeča lučka, ki prikazuje status snemanja.

Tear_DR0P ::

poglej power saving nastavitve, in poskrbi da res pritiskaš record tipko in ne photo tipke ali kaj takega.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Janac ::

si preprican da imas dovolj prostora na kartici?

Robert ::

Record tipka je samo ena (tipka rdeča ali touch screen rdeča pika) in imam nastavljeno na movie, nimam kartice ampak snemam na trdi disk 240GB, kjer je prostora več kot dovolj za snemanje v različnih resolucijah. Kje pa se nastavlja power saving pa ne vem.

krebs11 ::

Power saving se nastavi v meniju, tipka home-hiška na lcd nad zumom w, settings, general set, a.shut off, 5 min ali never

Robert ::

krebs11 je izjavil:

Power saving se nastavi v meniju, tipka home-hiška na lcd nad zumom w, settings, general set, a.shut off, 5 min ali never


Hvala za nasvet, sem izklopil power saving in drop sensor (za avtomatski izklop kamere ob padcu) pa bom videl če je to to.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako zanesljivi so kitajski telefoni v resnici?

Oddelek: Mobilne tehnologije
4410057 (7933) mrbanana
»

Osvetlitev domačega studia (video portret)

Oddelek: Zvok in slika
272788 (2405) bluefish
»

Dorečen standard DDR3L za energijsko varčnejši pomnilnik

Oddelek: Novice / Pomnilnik
62426 (2136) Jst
»

HP serija S - zakaj taka slaba mnenja

Oddelek: Kaj kupiti
352438 (1808) Pyr0Beast
»

Digitalna kamera za 150.000?

Oddelek: Kaj kupiti
182156 (1783) Calligula

Več podobnih tem