» »

Klic iz +333

Klic iz +333

matjaz000 ::

Danes sem dobil klic iz +333. Sem se oglasil, vendar nisem nič razumel. Zanima me ali je to kakšen nateg? Ali lahko pričakujem visok račun?

lp, matjaz

KoMar- ::

Če nisi ti klical, ampak si samo sprejel klic, ne bo nobenega visokega računa!

RejZoR ::

+333 telefonska koda je od Francije. Dokler ni Nigerija verjetno še ni tko hudo...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Boobiz ::

Ni več samo nigerija problematična, zdej kličejo že iz povsod. Najhujše pa je ko včasih tega klica sploh ne moreš prekinit.
Ni mi sicer pol kurac jasno zakaj bi se kdo sploh javu na take številke.
I'm drunk, what's your excuse?

VelikiTun ::

Boobiz je izjavil:

Najhujše pa je ko včasih tega klica sploh ne moreš prekinit.
A te kar preko telefona hipnotizirajo, da ne moreš pritisniti tipke za prekinitev?

Boobiz ::

VelikiTun je izjavil:

Boobiz je izjavil:

Najhujše pa je ko včasih tega klica sploh ne moreš prekinit.
A te kar preko telefona hipnotizirajo, da ne moreš pritisniti tipke za prekinitev?


Pritisneš že lahko, samo klica vseeno ne vrže dol.

Ne najdem nikjer nobenega pametnega linka razen 3 leta starih, poslušal sem pa to na radiu sora like 3 tedne nazaj or so.
I'm drunk, what's your excuse?

RejZoR ::

Boobiz je izjavil:

Ni več samo nigerija problematična, zdej kličejo že iz povsod. Najhujše pa je ko včasih tega klica sploh ne moreš prekinit.
Ni mi sicer pol kurac jasno zakaj bi se kdo sploh javu na take številke.


To pa skor težko verjamem. Ko ti prekineš vrže povezavo dol in ko druga stran zazna, da ni več povezave prekine še tam. Sicer bi znal več povedat kdo, ki mogoče dela za Telekom ampak če mene vprašaš spada tole med tiste mite, ki sicer vsi vejo zanj, ampak ga še nihče nikoli ni doživel.
Če pa slučajno res obstaja kaj takega pa pač spajsaš ven baterijo oz telefon prisilno ugasneš z držanjem knofa za vklop, če ima integrirano baterijo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

VelikiTun ::

Pravzaprav smo ta pojav doma doživeli, vendar je šlo po vsej verjetnosti za napako ali kaj podobnega. Težje verjamem, da lahko nekdo namenoma sproži klic, ki ga ni možno prekiniti.

Boobiz ::

Še nisem doživel in tud sam ne vrjamem, ampak so mel v etru še klovne oz. 'strokovnjake' iz simobila, ki so to veselo potrjevali..
I'm drunk, what's your excuse?

XsenO ::

Te štorje so se enkrat lani oziroma predlani pojavile in so bile dovolj glasne, da so jih strokovnjaki zavrnili na etru.
1 + 1 = 1

Matev ::

ja ampak prijatelj od sosedovega strica ima nečaka ki je zagotovo izvedel od nekoga ki pozna sestro od zaposlenega ...

je dosti?

XsenO ::

Matev je izjavil:

ja ampak prijatelj od sosedovega strica ima nečaka ki je zagotovo izvedel od nekoga ki pozna sestro od zaposlenega ...

je dosti?

Damn potem mora bit vse resnično!
1 + 1 = 1

h1427096 ::

kar se jaz spomnim, je pri klasični telefoniji vedno veljalo, da je klic lahko prekinil le klicoči. Pri mobilni seveda to ne velja.

Kot klicani pa jasno ne boš plačal klica...

connel ::

Ah daj no, presneto slabo se spomniš. Res ne vem, od kje vam ideje, da ne moreš prekiniti klica, đizs.

h1427096 ::

ah daj no, gotovo poznaš še koga z analognim aparatom. Nebi najprej poizkusil? Kolikor vem deluje tudi če ga pokličeš tudi iz mobilca...

VelikiTun ::

Ne, to se ne dogaja.

GoodSatanist ::

h1427096 je izjavil:

kar se jaz spomnim, je pri klasični telefoniji vedno veljalo, da je klic lahko prekinil le klicoči. Pri mobilni seveda to ne velja.

Kot klicani pa jasno ne boš plačal klica...


Slabo se spomniš, ja. Tudi pri navadnem telefonu lahko zvezo prekine kdorkoli, bodisi klicatelj bodisi klicani.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zgodovina sprememb…

Matev ::

Tudi pri navadnem telefonu lahko zvezo prekine kdorkoli, bodisi klicatelj bodisi klicani.


ni res

klicani lahko odloži - pa s tem ne prekine povezave

tako lahko človeka pokličeš in ne odložiš slušalke ter mu s tem blokiraš linijo

... verjetno je še kje kdo ki ima analogni telefon
in naj zadevo preiskusi

metalc ::

RejZoR je izjavil:

+333 telefonska koda je od Francije. Dokler ni Nigerija verjetno še ni tko hudo...


Če malo dopolnim, Francija je +33, francoska omežna skupina 03 (0 se v mednarodnem zapisu izpusti) pa severovzhodna Francija, torej nekje v območju med Parizom, Belgijo, Luksemburgom, Nemčijo in Švico. Klik. Očitno se je neki Francoz zmotil in ga nisi nič štekal, verjetno je tudi sam to dojel in poklical pravo št. Tudi meni se je že zgodilo, da me je poklical nekdo iz +387 (BIH), sem mu pač razložil, da gre za pomoto in se mi je še opravičil.

Voluharr ::

Na analognem telefonu se je pri nas enkrat to zares zgodilo.
Nisi mogel prekiniti linije pa da si Chuck Norris.
Odložiš slušalko, potegneš kabel iz linije še vedno povezano. Klic je bil kake pol leta nazaj iz stacionarca na stacionarca. Nisem povsem prepričan, vendar mislim da klicatelj ni odložil slušalke.
Backup, VPS, kolokacija: https://reavisys.si

BlueRunner ::

Na temo PSTN telefonije: da, centrala ne more vedno zaznati, da je bila slusalka na analognem telefonu polozena. Ravno tako tudi ne more zaznati, ce je telefon na drugi strani sploh prikljucen.

Iz te tehnoloske pomankljivosti analognega sistema pa je potem "ljudska modrost" naredila neke pravljice, ki v digitalnem svetu vec ne drzijo. Pa naj bo to ISDN, GSM, UMTS ali pa kaj tretjega in digitalnega.

Na temo "joj, koliko bom placal". Ce nisi v roamingu, ce nimas posebne tf. stevilke (080-xxxx) in ce nisi na svojo lastno in izrecno zeljo prejel klica, ki ga placa klicani (collect call), potem dohodnih klicev v Sloveniji ne placujes. Ni to isti sistem, kot ga imajo (so ga imeli?) v ZDA, kjer si placal dohodni klic po principu "posebne ugodnosti, da lahko hodis in telefoniras".

Bos pa placal, ce bos klical nazaj in goljufija/prevara se skriva ravno v tem, da ti pozvoni in takoj prekine. Zveza se niti ne vzpostavi. Potem pa ti klices nazaj in poslusas nek nakljucen odzivnik, medtem, ko ti tece "premium rate" tarifa.

Fora je v tem, da je taksne klice trivialno zaznati in bi jih moral biti vsak operater (fiksne ali pa mobilne) telefonije v Sloveniji precej hitro zaznati in svoje stranke po potrebi tudi zavarovati. Zakonska podlaga in celo zakonska zahteva za to dejansko obstaja in operaterji se teh ukrepov v kaksnih drugih primerih tudi posluzujejo. Zato ne obstaja nikakrsen razlog, da operater tega ne bi storil.

V primeru, da je bil kaksen narocnik zaradi vracanja teh klicev financno prizadet z nerazumno visokim racunom, bi mu predlagal reklamacijo in po (zelo verjetno) zavrnjeni reklamaciji tudi pritozbno na APEK. Utemeljitev, da se sporen del racuna zavrze pa se lahko utemelji na tem, da je operater dolzan sprejeti vse smiselne ukrepe, da taksne zlorabe prepreci, v kolikor pa teh ukrepov ne sprejme, pa je dolzan pokriti vso morebitno neposredno skodo - t.j. stroske teh klicev.

Uspeha taksne reklamacije seveda ne zagotavlja nihce, ampak v nekaterih primerih se da dokazati, da je strosek nastal zaradi dokazljive malomarnosti operaterja.

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Voluharr je izjavil:

Na analognem telefonu se je pri nas enkrat to zares zgodilo.
Nisi mogel prekiniti linije pa da si Chuck Norris.
Odložiš slušalko, potegneš kabel iz linije še vedno povezano. Klic je bil kake pol leta nazaj iz stacionarca na stacionarca. Nisem povsem prepričan, vendar mislim da klicatelj ni odložil slušalke.


Res je. Pri analognem telefonu se to da!

Janac ::

kako ves ce imas analogen mobitel ali ne...?

VelikiTun ::

Analogen stacionarni telefon, ne mobitel.

St235 ::

Janac je izjavil:

kako ves ce imas analogen mobitel ali ne...?


Analogni mobilni telefoni majo še un krog za vrtet številke.

Janac ::

lol kdo pa se to uporablja danes, tako da brez skrbi :)

Vice ::

St235 je izjavil:

Janac je izjavil:

kako ves ce imas analogen mobitel ali ne...?


Analogni mobilni telefoni majo še un krog za vrtet številke.


Pozabil si dodati da lahko pri tem analognem mobitelu dejansko z Morsejevo kličeš free kamorkoli.

BlueRunner ::

Janac je izjavil:

kako ves ce imas analogen mobitel ali ne...?

Ce nisi mentalno obtical nekje v prejsnjem desetletju, potem v Sloveniji vec nimas NMT mobilne telefonije. Ta je bila ukinjena l. 2006, frekvencno obmocje 420MHz, ki ga je uporabljala, pa je bilo vrnjeno APEK-u in je sedaj dodeljeno v souporabo na podrocju RF komunikacij kratkega dosega, primarno PMR/PAMR. To so npr. resevalci, taksi sluzbe in ostali, ki ne potrebujejo "javnega komunikacijskega omrezja", potrebujejo pa RF komunikacijo.

St235 ::

damn blue, jaz sem se že veselil v kakšne globine bo janac prišel z analognimi mobiteli na številčnico:(

BlueRunner ::

Vice je izjavil:


Pozabil si dodati da lahko pri tem analognem mobitelu dejansko z Morsejevo kličeš free kamorkoli.

@Lakotnik: Ajde, da se malo odkupim.

Na telefonskem prikljucku, kjer je se vedno omogoceno t.i. pulzno izbiranje (digitalne centrale so do konca 1/2 90-ih let v Sloveniji vsem pripeljale danes vsem znano tonsko izbiro) lahko z nekaj malega vaje "odvrtis" telefonsko stevilko tudi tako, da prekinjas stik za polozeno slusalko. Ni ravno morse, je pa tapkanje.

Stara fora, ki se jo je uporabljalo v JLA (telefoni brez stevilcnice sploh) in tam, kjer je kdo uporabil kaksno kljucavnico za zaklepanje telefona z rotacijsko izbiro.

Ja, fosil sem, ce kdo tega se ni opazil... 8-)

kondezator ::

Tudi za poljski telefon(jla) je obstajala številčnica, ki se je vezala posebej na žice med telefonom in linijo.

St235 ::

BlueRunner je izjavil:

Vice je izjavil:


Pozabil si dodati da lahko pri tem analognem mobitelu dejansko z Morsejevo kličeš free kamorkoli.

@Lakotnik: Ajde, da se malo odkupim.

Na telefonskem prikljucku, kjer je se vedno omogoceno t.i. pulzno izbiranje (digitalne centrale so do konca 1/2 90-ih let v Sloveniji vsem pripeljale danes vsem znano tonsko izbiro) lahko z nekaj malega vaje "odvrtis" telefonsko stevilko tudi tako, da prekinjas stik za polozeno slusalko. Ni ravno morse, je pa tapkanje.

Stara fora, ki se jo je uporabljalo v JLA (telefoni brez stevilcnice sploh) in tam, kjer je kdo uporabil kaksno kljucavnico za zaklepanje telefona z rotacijsko izbiro.

Ja, fosil sem, ce kdo tega se ni opazil... 8-)


LOL, sem že čist pozabil na to:) Pri mat na firmi so imel te ključavnice in smo zmeraj klical. Čeprav cifre nad 4-5 je blo jeba zadet:)

msjr ::

St235 je izjavil:


LOL, sem že čist pozabil na to:) Pri mat na firmi so imel te ključavnice in smo zmeraj klical. Čeprav cifre nad 4-5 je blo jeba zadet:)


Si klical za svojo naj pesem in nisi odložil, ampak si na hitro vrtel enko, da so na radiu mislili da zvoni in sprejeli še en glas...

Pa ko je imelo konec osemdesetih par ljudi "daljinske" telefone iz KGM-a, ki so delovali na FM frekvenci in jih je cel blok poslušal po radiu.

Pa na dvojčke sem se spomnil, hmja, mi smo bili eni izmed srečnežev, in nisi mogel klicat dokler ti iz ta druge številke niso sprostili linije.

Oh, analogni spomini...

Iz malo kasnejših časov pa je tista, da je znal naš sistemc svoj callback modem zbudit s posnemanjem zvoka modema.

St235 ::

Pa na dvojčke sem se spomnil, hmja, mi smo bili eni izmed srečnežev, in nisi mogel klicat dokler ti iz ta druge številke niso sprostili linije.


Pol je pa sosed stal na dvorišču in se drl naj pospravim internet, ker on ne more klicat že štiri ure:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tel. št. nateg?

Oddelek: Loža
396124 (5019) Phantomeye
»

Me spremlja policija / SOVA / mafija?

Oddelek: Mobilne tehnologije
4310053 (7447) kunigunda
»

Nekdo kliče vsak dan

Oddelek: Mobilne tehnologije
3737639 (33373) tomaz-
»

ISDN brezžični telefon

Oddelek: Strojna oprema
244365 (4060) Han

Več podobnih tem