» »

Uveljavljanje garancije

Uveljavljanje garancije

Luka0 ::

Preko spletne trgovine sem kupil matično ploščo, za katero sem takoj ob vklopu računalnika ugotovil, da ne deluje pravilno (eden izmed slotov za ram ne deluje). To sem jim sporočil, sedaj pa od mene zahtevajo nekakšno potrdilo o strokovni vgradnji matične plošče s strani servisa. Tega seveda nimam, saj sem jo vgradil sam - pa ni moja prva, tako da ob tem zagotovo nisem ne vem kako poškodoval plošče, vendar pa se oni ravno na to sedaj sklicujejo.

Ali je mogoče da se zadeva na kakršenkoli način reši meni v prid, ker se mi zdi to kar sedaj počnejo pravo nategovanje kupcev?

OmegaBlue ::

Zanimivo, kaj pa če bi povedal katera trgovina to zahteva.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Luka0 ::

Demise PC d.o.o

www.demise-pc.si

shadeX ::

Hvala luka0. Vsaj vem da pri njih ne bom nič kupoval. Mimovrste, enaa, FTW.

Mislim samo malo. A ni LOGIČNO!, da če ti kupiš nek material za računalnik ( ali katerikoli drugi vgradnji material) preko spletne trgovine, da boš ti DOMA, SAM vgradil to stvar ki si jo kupil. ( Zato pa si jo predvsem kupil preko spleta, ker je ceneje kot če kupiš v trgovini)

Mislim da je to NATEG! in še nekaj. KAKO lahko sploh pokvariš slot za RAM pri vgradnji matične plošče?? Mislim... to je čisti nateg.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Dragi ::

kontaktiraj trzni inspektorat in povej kaka je situacija.
http://www.ti.gov.si/

Bo na hitro reseno :)

Sporoci tudi trgovini, da si posredoval pritozbo na trzni inspektorat. Bo reseno se hitreje.

OmegaBlue ::

Luka0 je izjavil:

Demise PC d.o.o

www.demise-pc.si


Na žalost so precej znani po tem da komplicirajo z grancijami.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

St235 ::

Že v osnovi bi moral preprosto vrnit izdelek v skladu z pravili nakupa na daljavo. Zdaj ti bodo tak zahtevek po vsej verjetnosti zavrnili, ker artikel ne dela.

Demise so katastrofa kar se tiče garancij tako, da vso srečo. Gotovo imajo kejr v garancijskih pogojih, da garancija ne krije okvar, ki so posledica nestrokovne vgradnje in se bodo zgovarjal na to. Treba bo v zgodbo vključit tržni inšpektorat in urad za varstvo potrošnikov.

V skrajni situaciji pa boš moral na svoje stroške pridobit mnenje o temu zakaj je nastala okvara in zahtevek uveljavjat v civilni tožbi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Luka0 ::

V redu, hvala za te nasvete, še danes bom napisal pritožbo na tržni inšpektorat, potem bomo pa videli kako se bodo zadeve odvijale naprej...

XsenO ::

Mater ke nazi mode pogoje imajo.
http://www.demise-pc.si/information.php...
1 + 1 = 1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XsenO ()

Truga ::

Luka0 je izjavil:

sedaj pa od mene zahtevajo nekakšno potrdilo o strokovni vgradnji matične plošče s strani servisa.


Naprintaj si doticno potrdilo, da je bila zadeva vgrajena skrajno strokovno, v clean roomu, z vesoljskimi sraufencigri, pa postemplaj s cebelico alpa polzkom in jim poslji.

Kaj hudica je sploh "pooblascen servis"? Kompjutr je bas lego kocke, ce si ti kej zajebal bojo oni to od dalec vidli. Ce so ti komponento prodali ti morajo dat garancijo na komponento, ce ti ne morejo dokazat da si ti naredil skodo.

Pa ja, zmeni se s trznim inspektoratom, ce so taki pogoji pri nas sploh legal.

RejZoR ::

Kateri slot pa ti ne deluje? Tisti najbliže procesorju? Včasih se zgodi, da če preveč zategneš vijake hladilnika procesorja, da najbližji slot procesorju izgubi stik in ti ga ne bo zaznalo. Če boš mal poputsil vijake pa bo ok.
Tko sem tud pri sebi gledal kot blesav zakaj zadeva ne dela, pa mi je en na nekem forumu svetoval to. In je delovalo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Luka0 ::

Ne, na žalost ni tisti najbližje procesorju :( ; ta tretji od procesorja. Bom pa vseeno poskusil, da vidim, če bo kaj pomagalo.

Šimpanz ::

Kdo pa so oni da presojajo ali je nekdo usposobljen za vgradnjo npr. Asus matične plošče. A imajo sploh oni pooblastilo proizvajalca da lahko šraufajo njihove dele.

St235 ::

Presojajo na podlagi tega ali ima nekdo registrirano dejavnost.

Šimpanz ::

Ja ampak tole ne bi zdržalo obiska inšpekcije, ker bi morali oni dokazati da je matična plošča okvarjena zaradi neprofesionalane vgradnje.

St235 ::

Ja seveda, kot sem napisal višje gor. Odgovarjal sem zgolj na vprašanje kdo lahko izvede strokovno montažo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

k4vz0024 ::

Hm, jaz bi jih vprašal, kje si se zavezal, da bo nek strokovnjak vgradil oz. ali so te pred nakupom na to opozorili?

Po moje nimajo pravice zahtevati, kaj takega, če pa že je breme nestrokovne montaže na njihovi strani!
Ja hudiča, zakaj pa sploh prodajao plate nestrokovnjakom?8-O

St235 ::

V garancijski izjavi je pogoj, da v primeru, ko je okvara krivda nestrokovne vradnje, garancija ne velja.

Zato demise to poskuša izkorisristit, da bi se izognili priznaju garancije. O njih in nihovem izogibanju je blo že precej napisanega.

shadeX ::

To so same barabe. Ne kupujte od njih. Je mimovrste ter enaa in veliko drugih spletnih trgovin ki tega ne bi delale.

Sam povem en primer. Sam sem hotu zamenjat ruter (15 dni po tem, ko sem lahko še blago vrnil brez kakršnih koli navedb zakaj ga vračam.) ker mi ni deloval pravilno in je metalo wifi povezavo ven , ko sem prenašal datoteke med računalniki.

Poslal sem jim mail , obrazložil zadevo in so ( sicer po tednu dni ), rekli ni problema , ti samo pošlji in si zberi drugi ruter.

Sam pol na konc nisem poslal, ker pač je ruter prišel h sebi. Tako da.. z mimovrste nimam slabih izkušenj ( čeprav so postali malo dragi :P )

šernk ::

Da ne bom nove teme odpiral: kje v zakonu piše, da če se zamenja bistveni del oz. Cel izdelek začne garancija teči znova? Iščem in iščem... Na ZPS je to zapisano, ne najdem pa nikjer v zakonu ;(

edit: dobil v obligacijskem zakoniku :P
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: šernk ()

St235 ::

Če bo še kdo iskal:
Obligacijski zakonik (uradno prečiščeno besedilo) (OZ-UPB1)
Ur.l. RS, št. 97/2007

Podaljšanje garancijskega roka

483. člen

(1) Pri manjšem popravilu se garancijski rok podaljša za toliko, kolikor časa kupec ni mogel uporabljati stvari.

(2) Če pa je bila stvar zaradi nepravilnega delovanja zamenjana ali bistveno popravljena, začne garancijski rok teči znova od zamenjave oziroma od vrnitve popravljene stvari.

(3) Če je bil zamenjan ali bistveno popravljen le kakšen del stvari, začne garancijski rok znova teči samo za ta del.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Garancija - menjana matična - prenosnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
141337 (840) Ales
»

45 dnevni rok (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8110830 (8372) čuhalev
»

potrdila o vgradnji komponent

Oddelek: Pomoč in nasveti
314060 (3444) bluefish
»

DEMISE d.o.o. oz. DEMISE-PC d.o.o (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8018430 (14245) RejZoR
»

Moja naivnost in JAE k****

Oddelek: Loža
463918 (1731) Utk

Več podobnih tem