» »

Garancija - menjana matična - prenosnik

Garancija - menjana matična - prenosnik

errhec ::

V garancijskem roku je bila menjana matična plošča prenosnika,
na servisu so mi dejali da je garancije na novi del 90 dni in da se garancija ne podaljša.
Ima kdo kaj več informacij glede podaljšanja garancije? Je garancija na matično 1 leto?


Hvala

Pravopis ;)
dd
  • spremenil: errhec ()

MIHAc27 ::

Kolikor jaz vem, se garancija podaljša samo za del, ki je bil menjan. Torej osnovna plošča je sedaj 1 leto v garanciji, vse ostalo pa preteče ko preteče osnovna garancija.

Zheegec ::

Načeloma se garancija za menjani del podaljša za eno leto. Če je zamenjan bistveni del, celo za cel produkt, samo tukaj je potem treba iti v tožbo. Ampak ja, eno leto sigurno za menjani del pod garancijo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

s1m0n ::

Podobno so pri meni začeli pri menjavi matične v televizorju, da mi garancijo podaljšujejo le za čas, ko je televizor bil v garancijskem postopku in, da matična televizorja ni bistveni del :)

Čisto isto izkušnjo sem imel pri garanciji za AV sprejemnik ob menjavi matične :)
Tak, da je to kot zgleda kar stalna praksa servisov...

Miha 333 ::

Glede na spodnje začne prvotni garancijski rok znova teči vsaj za matično ploščo. Naslednje vprašanje je, ali je menjava matične plošče prenosnika bistveno popravilo. Po mojem je, ker se zamenja osrednji, bistveni del.

Obligacijski zakonik (OZ)

Podaljšanje garancijskega roka

483. člen

(1) Pri manjšem popravilu se garancijski rok podaljša za toliko, kolikor časa kupec ni mogel uporabljati stvari.

(2) Če pa je bila stvar zaradi nepravilnega delovanja zamenjana ali bistveno popravljena, začne garancijski rok teči znova od zamenjave oziroma od vrnitve popravljene stvari.

(3) Če je bil zamenjan ali bistveno popravljen le kakšen del stvari, začne garancijski rok znova teči samo za ta del.

Trupl0 ::

glede bistvenega dela...ali se lahko zadeva uporablja oziroma zažene v primeru, da tega dela ne menjamo... V primeru, da raba ni mogoča ali onemogoča osnovno uporabo pri artiklu, je menjani del bistvene narave.
Jaz si tako predstavljam in to tudi na servisu povem. Pa nas slišim potem njihovo mnenje.
If you are going through Hell, keep going !

MIHAc27 ::

Ja lej, če telefonu par tipk manjka, al pa če mikrofon ne dela to ni bistveno. Se boš pa malo bolj drl ali pa z morsejevo abecedo sogovorniku sporočal.
Tudi razbiti ekran ponavadi ne preprečuje osnovno rabo- to je klic.

Zakone ne poznajo vsi enako dobro, pa jim verjamem finta kar pogosto uspe.

tomaz- ::

lahko pa tudi "dopišejo", da gre za tovarnišok obnovljeno matično ploščo - potem 12 mesecev obvezne garancije odpade... Velikokrat se hudo znajdejo, ja..

St235 ::

Nikjer ne piše, da bi garancija potekala od začetka kadar se zamenja bistven del. Govori o tem, da se garancijski rok začne teči na novo če pride do bistvenega popravila.

Ta določba je notri zato, da se ne da zgovarjat glede tega ali je nek del zamenjan ali bistveno propravljen. Lep primer so refurbished deli.

Torej če se je pokvarila matična plošča velja garancija na matično ploščo eno leto ne glede na to ali so jo zamenjali ali pa so jo bistveno porpavili.

tomaz- je izjavil:

lahko pa tudi "dopišejo", da gre za tovarnišok obnovljeno matično ploščo - potem 12 mesecev obvezne garancije odpade... Velikokrat se hudo znajdejo, ja..


Nič ne odpade. Refurbished pade v kategorijo bistveno popravljeno in za tak del enako velja garancija.

Zadeva je precej enostavna če pravilno bereš:

Če se nekaj zamenja ali bistveno popravi teče garancija od začetka.

Če je predmet zamenjave ali bistvenega popravila del stavri, teče garancija samo za tisti del oziroma tiste dele, ki so menjani oziroma bistveno popravljeni. Pri tem je popolnoma irelavantno kakšen del celotne stvari to predstavlja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

tomaz- ::

u, zanimivo, hvala za razlago, je logično... Zanimivo, da servisi na veliko razlagajo, da refurbished del nima 12 mesecev garancije, ampak običajno 90 dni

bobby ::

tomaz- je izjavil:

u, zanimivo, hvala za razlago, je logično... Zanimivo, da servisi na veliko razlagajo, da refurbished del nima 12 mesecev garancije, ampak običajno 90 dni

To je iz strani dobavitelja, ampak slo zakonodaja ima vecjo vrednost v tem primeru, se ne morejo sklicevat na gar rok od dobavitelja.
Razlika je, ce dejansko plato menjajo, tebi na nalog napisejo, da je popravilo maticne plosce naprimer, udarijo ceno in je v tem primeru garancija 90dni.
Tudi to se dela.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

St235 ::

Razlika je, ce dejansko plato menjajo, tebi na nalog napisejo, da je popravilo maticne plosce naprimer, udarijo ceno in je v tem primeru garancija 90dni.

tudi to ne pije vode, točno v tem je stvar zakonske dikcije bistveno popravilo.

bobby ::

Vem ampak uporabnik kot dumb user se v velikem primeru strinja s popravilom in 60 dni rokom gar, dejansko je pa menjava, ker se defekt vraca principalu.
Userju je vseeno, dokler je relativno poceni in z nekaj garancije.
Vsi pa vemo, da ce user pred napako ne pobere dolocenih podatkov iz biosa mamaplate ali pa karkoli drugega,.. Nimas pojma, da so ti plato menjali.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

errhec ::

Če grem na stran proizvajalca je status trajanja garancije nespremenjen. Prenosnik je bil drugače kupljen v tujini.
Če prav razumem je bil menjan bistveni del prenosnika in naj bi bila garancija 1 leto na prenosnik, ali pa vsaj na matično ploščo?
dd

Ales ::

Eno leto na menjano/popravljeno matično ploščo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Garancija LCD televizorja?

Oddelek: Zvok in slika
8788 (641) bobby
»

Podaljšanje garancije zaradi napake na izdelku

Oddelek: Pomoč in nasveti
62016 (1838) St235
»

Ram2 in problemi z garancijo

Oddelek: Loža
367513 (6319) [D]emon
»

Kaj bi vi storili?

Oddelek: Pomoč in nasveti
223809 (2931) drzni86
»

Moja naivnost in JAE k****

Oddelek: Loža
463981 (1794) Utk

Več podobnih tem