» »

KD7 ne boota, vroči kondenzatorji

KD7 ne boota, vroči kondenzatorji

njok ::

Torej, imam težave z dva dni staro ploščo Abit KD7. Ob zagonu dela kako sekundo, nato pa se ugasne. Po večkratnem resetiranju biosa in odklapljanju ter vklapljanju sem sistem razdrl in sestavil. Večkrat sem tudi preveril stik med jedrom in hladilnikom.

Sem skoraj prepričan, da je za nedelovanje kriva plošča, ker z istimi komponentami sistem na drugi pošči deluje dobro.

Težave z zmrzovanjem sistema sem imel že cel dan (brez BSOD). Ker mi je včeraj proc na isti frekvenci in voltaži deloval stabilno, sem sumil OS, ker ga ob menjavi komponent še nisem ponovno namestil.

Nato sem vseeno frekvenco/voltažo znižal in odšel stran. Ko sem prišel nazaj je sistem stal pri WindowsXP boot screenu, ob ponovnem zagonu pa so se začele pojavljati zgoraj opisane napake.

Edino, kar sem opazil, so bili izredno topli kondenzatorji okrog baterije, southbridge in del plošče pod njim. Mosfet tik pod baterijo je bil tako vroč, da nisem mogel držati prsta na njemu.




Kaj je po vašem mnenju vzrok nedelovanje plošče? Naključje ali moja napaka?
Z voltažami nisem (še :D) šel visoko, Vcore do 1.800V, Vmem do 2.85V, za par minut 3.25V.



Vsaka ideja je dobrodošla. :)


  • premaknil: ToniT ()

the_unborn ::

mene je uceraj nekaj j*ebala, sem vse zmontiral 10x pa se vedno ni delalo, potem sem pa zamenjal dimm slot pa je blo ok.
tudi meni se plata peklensko greje, vsi kondenzatorji pri napajalnem delu, tudi pr bateriji

njok ::

Aha... slota nisem se menjal.

Ce das modul spet v prejsnji slot dela?


Meni se je zdelo cudno ker je bil topel _samo_ del plosce ob bateriji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njok ()

the_unborn ::

temp senzor, ki je tik ob bateriji in kondiju zdele kaze 47 stopinj, gre pa tudi cez 50

ja ram se dam v drug slot, comp se je bootal, nato pa sem ga dal nazaj v prvega in je delalo, samo ne vem ce imas enak problem

aambro ::

Pri meni je southbridge sedaj znosno topel. Imel pa sem probleme, ko sem na plato priklopil star Connorjev disk (800MB). Takrat se mi je ob bootu segrel southbridge čip tako, da bi lahko gor pekel jajca. Ne vem, če je ravno to imelo vezo, ampak, če gor starega diska ni bilo, se čip ni grel.

Za foro odklopi disk in rebootaj & šlataj :D


njok ::

Sem ze odklopil vse IDE enote ipd...

Jutri pa mi koncno zamenjajo plosco. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4317286 (13409) G_mAn
»

matična ali grafična fuč? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
517877 (6623) solatko
»

Prenosnik > Servis > Deluje Veliko Počasneje > Zakaj?

Oddelek: Strojna oprema
241494 (991) jozekuch
»

Samo resetiranje.........bios

Oddelek: Strojna oprema
171330 (1183) scythe
»

Kako pripravit plato k delovanju?

Oddelek: Pomoč in nasveti
381237 (942) zile

Več podobnih tem