» »

Buffalo WHR-HP-G300N

Buffalo WHR-HP-G300N

iBuffalo ::

Pozdravljeni mojstri!
Pred nekaj dnevi sem kupil zgoraj omenjeni router, ker mi je prodajalec zagotovil, da se lahko z njim brez težav in z samo nekaj kliki povežem na drug wireless router, torej sprejemam internet in istočasno oddajam svojim napravam doma.

Problem je, da v vasi kamor sem se preselil trenutno ni več mogoče naročiti svoj internet, ker naj bi bila omarica zasedena. Imamo pa HotSpot, ki je namenjen vsem vaščanom. Ta wireless mreža je filtrirana preko MAC address.
Dva dni že poskušam vse možne načine in nikakor ne uspem se povezati na router in istočasno oddajati. Sicer mi je že uspelo, vendar mi je delal samo internet, če sem se priklopil preko direktno preko kabla na router, kar pa mi ne koristi.

Iz routerja sem zbrisal Buffalo DD-WRT firmware in naložil original DD-WRT build 18740.

MAC addresso sem kloniral od enega izmed računalnikov, ki je dodan v router od mreže na katero se želim priklopiti.

Za vsakršni namig/nasvet bom več kot hvaležen.

Upam, da nisem vrgel 70EUR skozi okno. :)

neskoncno ::

LINK

To kar ti potrebuješ je Repeater Bridge, sledi navodilom na linku.

Mavrik ::

Skoraj gotovo je tvoj problem v tem, da se ti MAC naslov klonira na WAN žični vmesnik in ne na WiFi (clone namreč ni bil mišljen za WiFI Client mode). Tako da povej adminu omrežja, naj ti vpiše WiFI (!) MAC tvojega routerja.
The truth is rarely pure and never simple.

iBuffalo ::

Hvala obema za odgovor.
Bom kontaktiral admina in mu sporočil MAC addresso routerja.

Še eno vprašanje. V uporabniškem vmesniku od routerja, nimam na voljo wiRepeater Bridge ampak - Client Bridge (Routed). Kolikor sem razbral iz linka, ki ga je posredoval @neskoncno je to isto ane?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DD-WRT repeater bridge

Oddelek: Pomoč in nasveti
51809 (1548) davor92
»

Težave z WIFI - router

Oddelek: Pomoč in nasveti
302502 (1922) Cifix63
»

daljši doseg wifi signala

Oddelek: Omrežja in internet
366319 (4632) maremare
»

Težava s TP-linkom

Oddelek: Omrežja in internet
224320 (3835) Hayabusa
»

Linksys WRT54GL in e-točka (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
586396 (5375) ...:TOMI:...

Več podobnih tem