» »

Odvisnost grafične od procesorja

Odvisnost grafične od procesorja

«
1
2

einstein :P ::

Pravkar sem v eni temi zasledil, da je izkoriščenost graf. kartic pogojena s procesorjem in, ker mislim nabavit radeon 6850 me zanima, če je treba imeti dovolj dober procesor, da lahko grafična izkoristi vse svoje zmožnosti.

V škatli imam dva starejša Xeona 5120 vsak ima 1.86GHz in sta dvojederna. (predpomnilnik imata vsak po 4Mb L2 cache)

Ali bosta stara procesorja zmožna slediti kartici?

L.p., Hvala za odgovore :D
STAY OUT OF MY TERRITORY!

69charger ::

Čisto odvisno od aplikacij/iger ki jih želiš poganjat. Če bo igra npr. zelo odvisna od procesorja boš zelo malo pridobil, če je pa bolj GPU intensive bo pa le manjša razlika. Vsekakor je pa tvoj računalnik potreben celotne nadgradnje.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

BALAST ::

Tule je test direktno na BF3

Pa crysis 2
Athlon II X4 645 (85 EUR)
Phenom II X4 970 (125 EUR)
AMD FX 8150 (230 EUR)
Core i5 661 (141 EUR)
Core i7 870 (240 EUR)
Core i7 965X (600 EUR)
Core i7 2600K (265 EUR)
Core i7 3960X (900 EUR)
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BALAST ()

einstein :P ::

BALAST je izjavil:

Tule je test direktno na BF3

Pa crysis 2
Athlon II X4 645 (85 EUR)
Phenom II X4 970 (125 EUR)
AMD FX 8150 (230 EUR)
Core i5 661 (141 EUR)
Core i7 870 (240 EUR)
Core i7 965X (600 EUR)
Core i7 2600K (265 EUR)
Core i7 3960X (900 EUR)


Pa saj pri tem testu, ki si ga navedel ni večjih razlik med procesorji v kombinaciji z vedno enako kartico.

Edino pri crysisu je večja razlika ampak tudi ne precejšnja se mi zdi glede na ceno procesorja.

Torej kaj mislite?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

JC Denton ::

Imam hd 6850 in ti lahko povem, da je grafična pri ločljivosti 1440x900 botleneck tako za A2 x3 445 kot za P2 x4 970T.

Janac ::

a i5 661 bi kaj zaviral 6850?

einstein :P ::

JC Denton je izjavil:

Imam hd 6850 in ti lahko povem, da je grafična pri ločljivosti 1440x900 botleneck tako za A2 x3 445 kot za P2 x4 970T.


Nisem te čisto razumel, lahko malo bolj natančno razložiš? Si s tem mislil, da je preveč zmogljiva za te procesorje, ki jih imaš?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

JC Denton ::

Pomoje ne. Odvisno od ločjivosti, pri 1440x900 praktično ni razlike med trijedrnim in 4 jedrnim procesorjem. Sam igram na 4x aa in 4x AF in pa srednje visoke podrobnosti, pri manj zahtevnih igrah tut max, brez teselacije.

einstein :P je izjavil:

JC Denton je izjavil:

Imam hd 6850 in ti lahko povem, da je grafična pri ločljivosti 1440x900 botleneck tako za A2 x3 445 kot za P2 x4 970T.


Nisem te čisto razumel, lahko malo bolj natančno razložiš? Si s tem mislil, da je preveč zmogljiva za te procesorje, ki jih imaš?

Ne, preslaba je.

Zgodovina sprememb…

einstein :P ::

Torej kakšen bi bil izkoristek pri moji konfiguraciji? Bi se graf. kartica dobro izkoristila ali ne?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Sssaga ::

Problem je prenizka frekvenca. Če bi igra znala utilizirati tvoje jedre maksimalno, potem bi izkoristila, tako pa igre delujejo na 2 jedrih, XboX porti na 3, nekatere pa že na 4 jedrih.
Igre boš igral BP, vendar izkoristek ne bo pravi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

Janac ::

Janac je izjavil:

a i5 661 bi kaj zaviral 6850?

einstein :P ::

Janac je izjavil:

Janac je izjavil:

a i5 661 bi kaj zaviral 6850?


Mislim, da ti je že "JC Denton" odgovoril. :D


Torej pri pribl. koliko fpsjih bi laufalo rečmo crysis, batlefield ali pa dirt2?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

stock ::

Za 6850 je dosti tudi najpočasnejši 4jedrni procesor.

Drugače pa večina iger že igra na 4 jedra, pri einsteinu je bolj problem, ali bo igra znala razbrati 2 fizična procesorja. To pa boš edino videl če narediš kak test.. Npr. 3d mark 11 ali vantage.. Toliko da vidiš kakšen je CPU score proti drugim 4 jedrnim procesorjem.. Iz rezultata pa boš videl ali prepoznava 4 jedra ali samo 2.

Naredi ta 2 3d marka pa ti bomo povedali ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stock ()

einstein :P ::

ja tile testi bodo pomoje skor ziher razbrali dva fizična proca ampak je pa res vprašanje če ju bo tudi igra. ja glede na frekvenco bo bolj slab rezultat ampak bom vseeno naredil teste :D
STAY OUT OF MY TERRITORY!

blackbfm ::

Kolega ima dvojedrni c2d ter eno high end grafo pa mu špili čisto kul tečejo..če mu ne bi, bi sigurno že menjal procesor.

einstein :P ::

koliko mhz ima procesor od tvojega prijatelja?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

JC Denton ::

@janac, sem ti že zgoraj odgovoril

Ja kot je rekel sssaga, problem bi bile le prenizke frekvence, nad 3000mhz naprej so razlike minimalne, vsaj zmoje izkušnje so takšne C2D 4400 3,4ghz in x3 445 pri 3,4 ghz je bila razlika zelo majhna, je pa res da nisem testiral na nekem večjem vzorcu.

Na hitro x4 970T 4 jedra proti 3 jedrov v Unigine Heaven 2.0 pri ločjivosti 1440x900, high shaders, brez heselacije 4x anisotropy, 4x anti-aliasing dx11

min fps 28,4 (4jedra) 28,3 (3j)
avg fps 51,4 51,3
max fps 94,0 93,7

stock ::

Hja pa tudi 8800gtx je bla enkrat high end kartica..

einstein :P ::

ja sem naložu 3dmark 11ko pa mi skos kaže probleme z dx11 a ga moram naložit al kaj? sam mislm, da moja stara kartica ne podpira dx11-ke. loh pa probam tudi s futuremark 5 ali 3dmark 5 al kaj je že?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

stock ::

Potem pa vantage probaj pa 06

Sssaga ::

In pa zraven odpri in glej porabo CPU jeder v task managerju

einstein :P ::

bom zdajle, samo da se naloži :D še 5min (500MB)

in kateri test naj poženem?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

einstein :P ::

jah nič, uporabljajo se itak vsa jedra ampak pri igrah verjetno to ni tako. s to grafično pa je od ene 2-4fps tisti game test :P
STAY OUT OF MY TERRITORY!

blackbfm ::

einstein :P je izjavil:

koliko mhz ima procesor od tvojega prijatelja?


nevem vem samo da je 6xxx serija

stock ::

Einstein.. napiši einstein kolko si dobil CPU score! Pa če poglej res task manager še v kakem špilu..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stock ()

einstein :P ::

Bom danes popoldne, ker sem že vse izklopil, to sem šele dele porajtal vaše nove post-e
in pišem iz telefona. Drugače pa lahko noč oz. dobro jutro. :)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

stock ::

Ah dokler ti xD Kot gledam po netu, večuna igric seveda igra na oba fizična procesorja, kako nebi če ji windows zaznajo in zaženejo bo pa tudi špil :)

Glede na samo moč procesorja, imaš pa res tisti najstarejši model xeona, ki ni pretirano hiter :) Seveda glede na to, da imaš 2, niti ni tako slabo. Si pa sigurno daleč za kakšnim Q6600. A kljub temu se pomojem na 6850/7770 še izplača, kar se tiče performansa ju boš mogoče s procesorjem malce omejeval ampak bo špilalo.

Glede na full HD monitor, jasno kartica tega ranga ni zmožna poganjat tega na max nastavitvah, bi pa laufal BF3 na medium z igrabilnih ~35, Crysis 2 (dx11 mod) bi bil nekje isto z minimalnimi nastavitvami (a je v tem špilu grafika tudi takrat dobra).. drugi špili so pa manj zahtevni, kak NFS TR bi laufal na max, pa COD MW3 tudi.

54j0 ::

Imam občutek, da bomo Albertu kmalu svetovali pri nakupu celotnega novega računalnika... :D

Kaj češ, igre hočejo met vse najbloljše :)

Janac ::

albertu?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: VelikiTun ()

stock ::

54j0 je izjavil:

Imam občutek, da bomo Albertu kmalu svetovali pri nakupu celotnega novega računalnika... :D

Kaj češ, igre hočejo met vse najbloljše :)


Tko je to k je zuni dž heheheh



Janac je izjavil:

albertu?


Hehehe einstein... klik? ne? xD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stock ()

einstein :P ::

Hvala za nasvete. Sem pa danes zvedel iz Dinokompa, da dostavljajo po celi Slo. preko pošte Slovenije ampak da je treba nek znesek že vnaprej plačati po predračunu na TRR, saj v nasprotnem primeru pošta zaračuna 4% od vrednosti odkupnine. Mi lahko prosim kdo, ki je že tam naročeval pove zakaj gre, ker ne razumem čisto kakšen naj bi bil ta znesek in koliko pošta zaračuna v primeru, da tistega predračuna ne plačaš? Hvala.


Albert Einstein :P
STAY OUT OF MY TERRITORY!

mr1two ::

So zanesljivi, če te to skrbi. Najceneje je pač, če nakažeš denar direkt na njihov račun. Nimajo stroškov z odkupnino in podobne bedarije. Čim imaš ti nekega posrednika vmes(v tem primeru poštna banka slovenije), to nekaj stane. In oni ne mislijo tega plačevat. Plus večji riziko je, če se recimo ne odločiš prevzeti/plačati pakete, imajo oni s tem strošek. Zato imajo raje plačilo po predračunu.

einstein :P ::

Pa še to me zanima: na bolhi sem videl neko ponudbo za dva xeona skupaj 50€ (novi xeoni so izjemno dragi) in me zanima, če bi se ju splačalo vzeti. 2xeona po 2.33GHz dvojederna 4mb l2, 1333MHz FSB. Se splača? Verjetno ju pa itak zaradi kartice ne bom, ker imam premalo denarja.

L.p., Albert Einstein :P
STAY OUT OF MY TERRITORY!

ABX ::

einstein :P je izjavil:

BALAST je izjavil:

Tule je test direktno na BF3

Pa crysis 2
Athlon II X4 645 (85 EUR)
Phenom II X4 970 (125 EUR)
AMD FX 8150 (230 EUR)
Core i5 661 (141 EUR)
Core i7 870 (240 EUR)
Core i7 965X (600 EUR)
Core i7 2600K (265 EUR)
Core i7 3960X (900 EUR)


Pa saj pri tem testu, ki si ga navedel ni večjih razlik med procesorji v kombinaciji z vedno enako kartico.

Edino pri crysisu je večja razlika ampak tudi ne precejšnja se mi zdi glede na ceno procesorja.

Torej kaj mislite?


Da se gleda test v katerem GPU je bistveno bolj pomemben od CPU-ja. Imaš pa igre ki so po drugi strani odvisne bolj od CPU-ja (Starcraft 2, Skyrim ,...) Poleg tega zgoraj so vsi napačni CPU-ji od Intela za igre. I3 je cheap varianta, i5 pa top. i7 ni namenjen igram in ne nudi nič več od i5. Sicer je vmes i5 661, ampak to je nek kakec ki ne sodi sem.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

stock ::

einstein :P je izjavil:

Pa še to me zanima: na bolhi sem videl neko ponudbo za dva xeona skupaj 50€ (novi xeoni so izjemno dragi) in me zanima, če bi se ju splačalo vzeti. 2xeona po 2.33GHz dvojederna 4mb l2, 1333MHz FSB. Se splača? Verjetno ju pa itak zaradi kartice ne bom, ker imam premalo denarja.

L.p., Albert Einstein :P



Nep.




Drugače pa s temi testi zgoraj, se je zgol hotelo pokazat, da ni treba dat za procesor nevem kolko preveč denarja, ter da se za igre primoroča večji vložek v grafiko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stock ()

einstein :P ::

Ok, hvala. Torej procesorji ostanejo isti.

L.p., Albert Einstein :P
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

fr4nc ::

A bi AMD FX 8120 bottleneckal 7850?

Ker koliko gledam po 3dmark 11 rezultatih jo dejansko ogromno.

AMD FX 8120
+ 7850 najboljši 3d mark 11 rezultat: 6601 (http://3dmark.com/3dm11/3195682)
i5 2500K + 7850 najboljši 3d mark 11 rezultat: 9474(http://3dmark.com/3dm11/3354378)

Lp in hvala
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

filip007 ::

Tukaj je bolj malo razlike...
http://www.guru3d.com/article/radeon-hd...

Bolj zanimivo bi bilo videti teste od Alan Wake in L.A. Noire, ker samo ti direktno podpirata več CPUjev.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

fr4nc ::

filip007 je izjavil:

Tukaj je bolj malo razlike...
http://www.guru3d.com/article/radeon-hd...

Bolj zanimivo bi bilo videti teste od Alan Wake in L.A. Noire, ker samo ti direktno podpirata več CPUjev.


Aha... no ker tule kjer je guru3d testiral: http://www.guru3d.com/article/amd-fx-81...
V 3d mark 11 je FX 8120 za cca. 7% boljši kot 2500K, vendar je res, da je to brez navitja...

Tukaj pa je spet kontra:

Zdaj sem pa že čisto zmeden...
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fr4nc ()

stock ::

Alan wake in LA noire sta bol lame špila. V zadnjuh 2/3 letih pa nisem videl špila, ki nebi igral na 4 jedra..

Gledanje teh testov pa je zgolj za primerjavo, sploh ko se gre za navite zadeve, ti nikoli ne boš dosegel teh rezultatov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stock ()

ABX ::

Total War: Shogun 2

1 jedro.


Vem ker ga igram ko zmešan. Še dobro da imam i5 na 4Ghz. Igra ki izkorišča vsa 4 jedra je prej izjema kot pravilo, žal :(

Edit: Skyrim , 2 jedra.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

fr4nc ::

stock je izjavil:


Gledanje teh testov pa je zgolj za primerjavo, sploh ko se gre za navite zadeve, ti nikoli ne boš dosegel teh rezultatov.


Hmmm... trenutno imam 2500K + 6870:
- 3d mark 11 rekord s tem sistemom: 5549 ; moj rekord: 4806 (190. mesto na lestvici, za cca. 15,4% slabši rezultat)
- 3d mark vantage rekord s tem sistemom: 22790 ; moj rekord: 19279 (10. mesto na lestvici, za cca. 18,2% slabši rezultat)
- 3d mark 06 rekord s tem sistemom: 31017 ; moj rekord: 28271 (55. mesto na lestvici, za cca. 9,7% slabši rezultat)

Sem dokaj blizu ;)... glede na to, da so ti rekordi verjetno doseženi z veliko boljšim hlajenjem (jaz imam vse stock :))...

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

ABX ::

Troll offtopic

AMD fanboyi so zadnje čase precej dosadni. Ne vem kako lahko kupiš AMd za igre, zaostaja brutalno in ni cenejši.

Dejansko danes imaš samo 2 CPU-ja na razpolago. i3 ali i5 k serija, vse ostalo v tem kontekstu nima nobenega smisla.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

freesty ::

fr4nc je izjavil:

stock je izjavil:


Gledanje teh testov pa je zgolj za primerjavo, sploh ko se gre za navite zadeve, ti nikoli ne boš dosegel teh rezultatov.


Hmmm... trenutno imam 2500K + 6870:
- 3d mark 11 rekord s tem sistemom: 5549 ; moj rekord: 4806 (190. mesto na lestvici, za cca. 15,4% slabši rezultat)
- 3d mark vantage rekord s tem sistemom: 22790 ; moj rekord: 19279 (10. mesto na lestvici, za cca. 18,2% slabši rezultat)
- 3d mark 06 rekord s tem sistemom: 31017 ; moj rekord: 28271 (55. mesto na lestvici, za cca. 9,7% slabši rezultat)

Sem dokaj blizu ;)... glede na to, da so ti rekordi verjetno doseženi z veliko boljšim hlajenjem (jaz imam vse stock :))...

Lp


Kje pa si dobil to lestvico?:)

stock ::

ABX je izjavil:

Total War: Shogun 2

1 jedro.


Vem ker ga igram ko zmešan. Še dobro da imam i5 na 4Ghz. Igra ki izkorišča vsa 4 jedra je prej izjema kot pravilo, žal :(

Edit: Skyrim , 2 jedra.



Ok to je res, tudi kak Half life igra samo na eno jedro pa GTA 3..

ABX ::

Fall of the samurai je ravno kar prišla ven in je ena od večjih iger. Tako da ne trollat in vlečt stare igre v debato.

Kakšen guild Wars 2 ki bo vsak čas prišla ven ne verjamem da gre čez 2 jedra.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

filip007 ::

Pa ti kaže eno jedro na 100% ali 4 na 25%, kar je v bistvu eno in isto.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

fr4nc ::

freesty je izjavil:


Kje pa si dobil to lestvico?:)


Ja na njihovi (3dmark) strani je... samo mojih rezultatov ni gor, ker nisem registriran...
Če bi pa bili moji rezultati gor pa bi bil na točno tem mestu, vsaj če sem sem štel prav ;):
http://3dmark.com/search?resultTypeId=1... - 3d mark vantage

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

ABX ::

filip007 je izjavil:

Pa ti kaže eno jedro na 100% ali 4 na 25%, kar je bistvu eno in isto.


Da, ker pravilen izraz bi bil single threaded application in ne 1 CPU aplication.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

fr4nc ::

ABX je izjavil:

Troll offtopic
AMD fanboyi so zadnje čase precej dosadni. Ne vem kako lahko kupiš AMd za igre, zaostaja brutalno in ni cenejši.


Nisem fanboy (imam Intel btw), ali kaj ti ni jasno, samo pač sprašujem, ker je v tujini cena zanj (FX 8120) 140€, kar je dejansko malo... pa me okvirno zanima kako bi se obnesel.
Kaj pa ko bodo igre izkoristile več kot 4 jedra, še bo vedno i3/i5 boljši?

Lp in brez zamere
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novega(gamer) namiznega računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5513059 (11948) DrYuri

Problem Gtx 680 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
29435681 (30445) Janac
»

2500k, 2600k ali bulldozer? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8917536 (13330) jest10

Več podobnih tem