» »

Zakaj se nov PC noče zagnati.

Zakaj se nov PC noče zagnati.

sparx ::

Sestavil sem si nov računalnik. Pojavi se problem, če imam vstavljeno TV-tuner kartico se računalnik sploh noče zagnati noče zagnati. Tv-tuner je AVERMEDIA. Plata na svojem diagnostičnem LCD javi napako C1 ( detect memory), se pravi že prvi test ki se izvaja. Čudno pri tem pa je da plata ne piska za napako, kot to stori naprimer če DDR ni vstavljen. A je lahko napaka v tem da Tv-tuner podpira standard PCI 2.0, plata pa že višji standard, oz. problem s prestarim firmwire-om kartice. Če TV-kartica ni vstavljena vse dela PB.

Komponente:
plata Epox 8rda+
Grafična Matrox G550 AGP 4x
256 DDR
Athlon XP2000+
+ostale stvari (3 diski, DVD

PCI1: SCSI kontroler (nanj priklopljen CD ROM, pekač)
PCI2: nič zaradi gužve z konektorji za zvok in FW
PCI3: Modem
+ostale stvari (3 diski, DVD

StarY ::

A mas vkljucen ACPI v BIOSu?
Probaj izključit vse onboard naprave, audio in lan.

Tv tunerji znajo delat probleme, najveckrat zaradi tega ker uporabljajo dve prkinitvi (audio in video del).

Bevcan ::

Poiskusi dat video kartico na drugo pci vodilo.

perci ::

imaš mogoče sb live?

sparx ::

Poskusi po nasvetih, ki ste jih posredovali. Ni delalo. Zato sem odstranil vse kartice iz PCI slotov, pa spet nič. Še kakšna podobna izkušnja z TV-tuner kartico, kako ste jo rešili?

kuglvinkl ::

Čaki, ti misliš pod PCI1, PCI slot, ki je takoj za AGP slotom? Ker to je načeloma rezervirano za Video Adapter. Preizkusi, da bi imel v vsakem primeru prost ta slot.

Your focus determines your reallity

sparx ::

Odstranil sem vse PCI kartice. TV-tuner kartico pa sem potem probaval v vsakem slotu - povsod enako. Javi napako C1 ( detect memmory). Če kartice ni v sistemu PC dela, sama TV-tuner kartica je tudi ispravna, saj dela če jo dam v prejšni PC.
Piše pa na kartici da rabi PCI2 kompatibelen slot. Nova plata pa ima PCI2.2 slote (mislim). Samo to nebi smel biti vzrok.

Sandi79 ::

malce počakaj da nardim nov bios za plato >:D

Jackass ::

Priporočam sovjetsko metodo reševanja zapletov:

1.Pripravi si orodje: valjar, mazolo, kopačke
2.Škatlo postavi na tla!
3.Računalniku lepo povej kaj ga čaka, če ne bo hotu delat! Predstavi mu svoje pripomočke!
4.Če je še vedno trmast, prični s posegom z valjarjem!
5.Stolč hudiča in ga nato prižgi! Če stvar še vedno ne dela, vzemi macolo in ponovi postopek!
6.Če se še vedno ni spametoval, si obuj kopačke in nežno z vso silo brcni 10X močno vanj!
7.Lahko ponoviš tudi vse postopke hkrati!
8.Ponovno prižgi računalnik in preveri, če sedaj dela! Če po končanem postopku ne dela, četudi odstraniš TV kartico, se potolaži s tem, da je bil itak preglup za kar koli!:D :D

opomba: za morebitne neželjene posledice ne odgovarjam
jAcKaSS

koyotee ::

pomoje plata ne deluje!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PCI 2.3 kartico v PCI 2.1 režo?

Oddelek: Strojna oprema
71072 (1015) karafeka
»

Mnenje o računalniku (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
705699 (4675) Kato
»

tv kartica - dela me norega!

Oddelek: Zvok in slika
111527 (1324) Kebab
»

IRQ-ji???

Oddelek: Zvok in slika
161601 (1378) andrej
»

PC TV kartice - kvaliteta slike?

Oddelek: Zvok in slika
282221 (1737) PIII850

Več podobnih tem