» »

Autocad risanje

Autocad risanje

bjan ::

imam eno vprašanje in sicer rišem v autocadu prerez in bi rad, da je nad samim prerezom narisan tloris iz druge datoteke, ki bi se avtomatično spreminjal v osnovni datoteki če ga slučajno kaj popravim.
sem iskal po googlu ampak nevem pod kaj naj iščem.
hvala za pomoč.

Highlag ::

Poglej pod viewport.
Never trust a computer you can't throw out a window

mte ::

za vstavljat druge datoteke išči pod external reference oz. xref

lp

Neumann ::

Imam vprašanje glede autocad-a, pa da ne odpiram teme bom vprašal kar tukaj.

Situacija je sledeča.

Iz atlasa okolja, bi mogel zajeti določeno področje, sliko, ampak s točnimi koordinatami. To se pravi, da bi recimo kopiral sliko Ljubljana - Center. In jo prenesel v Autocad, in ko bi se po autocadu premikal po sliki bi videl koordinate, takšne kot v resnici so.

Gre za goestacionarne koordinate. Gps.

Upam da me bo lahko kdo vsaj usmeril v pravo smer.

gzibret ::

Ti kar zajemi sliko, na sliki pa si v Atlasu okolja zapiši 2 koordinati dveh markantnih objektov, najbolje na dveh diametralno nasprotnih ogljiščih. Potem v acadu na teh dveh koordinatah naredi 2 točki, in z ukazi move in scale sliko spravi na takšno pozicijo, da se bosta točki pokrivali z dejanskimi objekti.

Hint: najbolj uporabna so križišča ali mostovi.

Hint2: z move spravi eno točko "v resd", potem pa si (razdalkje!) zračunaj, za koliko moraš sliko raztegnat/skrčit
Vse je za neki dobr!

visnarr ::

Približno tako kot je že gzibret povedal le, da uporabi ukaz align(Menu: Modify3D OperationsAlignAt the Command prompt, enter align). Pokažeš osnovno točko na sliki in destinacijo kam se mora točka prestavit, ter to storiš še z drugo točko. Ko te pa vpraša ali sliko tudi poskelira pa daš yes. In to je to, slika pa na pravih koordinatah.

Neumann ::

Hvala obema. Sem že na pravi poti. Zanima me še nekaj. imam autocad 2011. Grem pod Modify in kliknem na align. Ko se pomaknem na mojo sliko mi piše Select object: , če prav razumem moram tu zapisati prvo koordinato, jo vpišem, nato pa mi piše select opposite corner: in katerokoli koordinato vpišem mi napiše 0 found? Nevem če delam pravilno.

Če prav razumem, grem v atlas okolja, si zapišem dve koordinati, potem pa v autocadu izberem align in vpišem ti dve koordinati?

Hvala še enkrat obema.

Lp

ZaLoMaT ::

Tudi jaz imam eno vprašanje, načrt morem izvoziti v pdf, vendar imam pri tem sledečo težavo.
Pri izbiri Layout1, mi načrta ne pokaže čez cel A4 list, ampak je vmes še bel pas, ne vem kako naj to odstranim, sem pa izbral format: Iso_fulbleed_A4...

 želim da je načrt čez celo risalno površino

želim da je načrt čez celo risalno površino

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ZaLoMaT ()

ZaLoMaT ::

***Mi je ratalo, samo viewport sem moral povečati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AutoCAD pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
202181 (1209) nejcek74
»

AUTOCAD

Oddelek: Pomoč in nasveti
175431 (1627) Wazzock
»

autocad 2013 merila

Oddelek: Programska oprema
252920 (2265) seba-beba
»

Barvanje z SEE THROUGH barvo? Program

Oddelek: Programska oprema
91112 (979) Neumann
»

c# v .dwg

Oddelek: Programiranje
121385 (1225) japol

Več podobnih tem