» »

napajalnik

napajalnik

Zoidberg ::

Z kratkim stikom sem ponesreci skuril napajalnik chieftec 340W sedaj me pa zanimak kaj ponavadi najhitreje odpove pri napajalniku ker napajalnik skoraj dela samo prizgat se noce. Recimo ko je priklopljen na plati so prizgane lucke standby al neki tacga samo prizgat se pa noce. Sedaj zadevo laufam na 200W napajalniku. ampak mi je skoda tega chiefteca kar stran vrst ce bi ga zrihtal bi ga verjetno se zmodiral v pleksi obleko.:D
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

Kaboom ::

hja no, večina nas ponavadi upa da je pri kratkem stiku šla varovalka >:D

aja - in pa pomembno je med čem si naredil kratki stik: 5V -> GND, 12V -> GND, 12V -> 5V,... in potem če si upaš pogledat v drobovje napajalnika, poglej (najprej varovalko, steklena cevka z žičko not) po kakšni vsmojeni stvari (naj te prah ne zavede) ali pa če bo kaj ružlo v njem, poglej če kje kaj manjka... lahko da kaj poči...

če veš kje si naredil kratki stik poglej tisti del vezja najprej (sledi kablu na vezje)... boš prej našel mogoče.

če poznaš kakega serviserja pa kar nesi. vso srečo.
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaboom ()

SkIDiver ::

Jz bi mu reku kr šittec k crkne za vsako figo. Pr mojem enlightu sm delu stike zanalašč pa ni hotelu nč zgort. Še varovalka ne. Sam lepo se sklop. Kvaliteta pač.

Zoidberg ::

ja men se je tud dvakrat pej izklopil samo zdej se pa noce nazaj przgt. dugace sem pa pogledal noter in nenajdem varovalke nasel sem samo malo ozgano lepilo na nekem uporu samo nevem ce je to:\
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

bf4ed ::

Pišite daljše naslove, napišite BISTVO o čem sprašujete!!!;(( ;(( >:D

stromar ::

Verjetno imaš skurjene tranzistorje za 12V, 5V, -5 in -12V, saj stand-by 5V ima posebej napajanje, preko drugega transformatorja in drugih tranzistorjev.

Če ti ga ne rata popravit ga kupim za 700SIT, ker delam napajalec za v avto (mp3 player)

msmiha ::

Fora je da pri teh napajalnikah če nese varovalko al je pa ne nese:D se ponavadi potem še naprej skurijo končne stopnje ali pa če maš srečo tudi ne. Meni je enkrat odneslo na enem napajalniku NTK 5D-11, ki ga potem nisem več nikjer dobu. Seveda je posledično še crknilo par diod
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predelan računalniški napajalnik

Oddelek: Strojna oprema
152221 (1649) jjedat
»

tagan spustu dim

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
453031 (2133) Pyr0Beast
»

simetrično napajanje iz PCja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
91829 (1671) stromar
»

Abit NF7 ne kaže znakov življenja - kaj mi je storiti?

Oddelek: Pomoč in nasveti
301310 (1042) ShowDown
»

(+12V) - (+5V) = 7V

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
292212 (1568) CaqKa

Več podobnih tem