» »

Apple, Microsoft in davki

1 2
3
»

IceIceBaby ::

Kle teče debata o tem kako podjetja, kljub temu da imajo gromozanske dobičke, še vedno izkoriščajo vsako možnost in zmanjšujejo % obdavčitve


Edino pravilno. Če tega podjetje ne dela vestno in sistematično na vseh nivojih deluje slabo.

kot izgleda legalne ampak definitivno ne legitimne načine.


Nelegitimne? Po kakšnih merilih že?

Lahko rečete da uporabljajo za investicije pa nevem kaj toda to v primeru Appla gladko pade v vodo. Podjetje ima 100 miljard dolarjev gotovine in sedijo na tem kupu denarja in ni kot je rečeno uporabljeno za "investicije".


Se hecaš ne? Poglej R&D budget od Appla, pa poglej s kakšnim tempom gradijo trgovine itd. Če ne zapravljajo na silo in neumno še ne pomeni, da ne vlagajo astronosmkih zneskov v razvoj podjetja.

jype ::

IceIceBaby> Nelegitimne? Po kakšnih merilih že?

Mojih. Ne le, da sem delničar, Apple me celo prepričuje v svojo družbeno odgovornost.

noraguta ::

jype je izjavil:

IceIceBaby> Nelegitimne? Po kakšnih merilih že?

Mojih. Ne le, da sem delničar, Apple me celo prepričuje v svojo družbeno odgovornost.

ja in? Propaganda dacarjev ni glih merodajna. V franciji so jih njega dni pobesl.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

bojsi ::

@Mandi: v članku manjka (oz. ni pravilen) vir do originalnega članka (NYT).

Se pa pri Forbes-u zgražajo nad šlamparijo/ignoranco novinarjev NYT:
So, what the NYT/Greenlining calculation has done is compared the profits in 2011 not with the taxes paid on profits from 2011. It has compared profits in 2011 with the taxes calculated on the basis of 2010′s profits.


Več tukaj in tukaj.

Apple-ovo obdavčenje potemtakem ni "šokantnih" 9,8%, ampak cca. 24,2%.

Morda koga zanima še to: Apple-ova efektivna obdavčitev v letu 2010 je bila 24,4%, za leto 2009 pa 31,8%. (vir, str. 36)

nekikr ::

Premalo. Še vedno jim ostane ~70%. Slovenska delavska raja zahteva, da se jim pobere vse do zadnjega centa, razdeli med zaposlene in da podjetje potem prosperira; tako kot se je to delalo v bivši jugi.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Francija sama v obdavčitev velikih tehnoloških podjetij

Oddelek: Novice / Ostale najave
279770 (7632) MrStein
»

Facebook lani plačal davek na dobiček po 0,3-odstotni stopnji (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
7224467 (22023) nekikr
»

Googlov šef o davkih in robotih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8221411 (18944) nekikr
»

Francija in Avstralija preiskujete Googlove nizke davčne osnove

Oddelek: Novice / Ostale najave
186503 (5383) enadvatri
»

Ameriške IT-multinacionalke se izogibajo davkom

Oddelek: Novice / Rezultati
289469 (8665) Manu

Več podobnih tem