» »

Si.mobil - Pogodba o zagotovitvi posebne ugodnosti

Si.mobil - Pogodba o zagotovitvi posebne ugodnosti

ziu ::

Živjo.

Zanima me, če ima kdo izkušnje s Si.mobilovo ugodnostjo ob podaljšanju naročninskega razmerja "Pogodba o zagotovitvi posebne ugodnosti"?

Vezava mi namreč poteče 7.6. in kakšen mesec nazaj sem prvič preje SMS s ponujeno ugodnostjo. Dober teden nazaj sem po pošti prvič prejel tudi pisno Pogodbo, ki mi ponuja 50 € popusta, če podaljšam do 30.4. (se pravi do danes).

Torej, 2 vprašanji:
- je to zadnja ponudba, ki se jo dobi, ali pošljejo še kakšno (tudi, če je po višini identična)?
- bo kaj težav, če se z oddajo pogodbe na pošto zamudi par dni?

Hvala za odgovor. Lp

St235 ::

- je to zadnja ponudba, ki se jo dobi, ali pošljejo še kakšno (tudi, če je po višini identična)?


Pošljejo zadevo večkrat, največ kar so mi ponudili je blo 70€ popusta. Se ti pa nikamor ne mudi, ker imaš lahko pogodbo sklenjeno tudi brez vezave aneksa. Da ne boš slujačno mislil, da ti 7.6 poteče pogodba in, da moraš kaj sklenit do takrat.

ziu ::

70€, resno? Dalj časa nazaj ali pred kratkim?

Seveda mi je jasno, da lahko sklenem vezavo tudi po poteku zdajšnje. Ne vem pa, ali lahko tudi po 7.6. izkoristim teh 50€ (torej sklenem "Pogodbo o zagotovitvi posebne ugodnosti"). Glede na to, da se na veliko navaja "časa imate do 30.4.!";)

freesty ::

Če boš uzel 50€ se boš zavezal za 24mesecev in v tem času ne boš mogel vzet telefona. Razen, če boš plačal penal..
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

VelikiTun ::

ziu je izjavil:

Ne vem pa, ali lahko tudi po 7.6. izkoristim teh 50€ (torej sklenem "Pogodbo o zagotovitvi posebne ugodnosti"). Glede na to, da se na veliko navaja "časa imate do 30.4.!";)
Tudi enkrat po 7.6., ko se ti izteče vezava, boš dobil novo ponudbo. Skratka, se ne mudi.

Bolf3nk ::

freesty je izjavil:

Če boš uzel 50€ se boš zavezal za 24mesecev in v tem času ne boš mogel vzet telefona. Razen, če boš plačal penal..

seveda lahko vzameš telefon. le vrnit moraš tistih 50€, to pa ni penal

ziu ::

VelikiTun je izjavil:

ziu je izjavil:

Ne vem pa, ali lahko tudi po 7.6. izkoristim teh 50€ (torej sklenem "Pogodbo o zagotovitvi posebne ugodnosti"). Glede na to, da se na veliko navaja "časa imate do 30.4.!";)
Tudi enkrat po 7.6., ko se ti izteče vezava, boš dobil novo ponudbo. Skratka, se ne mudi.


Garantiraš? 8-)

VelikiTun ::

Garantiram ne, ker nisem zaposlen na Simobilu. Sem pa dobival te ponudbe vsake par mesecev.

crazyLIKEme ::

Če se pravilno spomnim sem jih jaz dobivala, približno vsake 3 mesece v roku leta in pol. Pol leta pred potekom pogodbe in leto po poteku pogodbe :D

Garantiram ti, da je bilo teh ponudb veliko ;)
http://crazyl1keme.deviantart.com/

St235 ::

Bolf3nk je izjavil:

freesty je izjavil:

Če boš uzel 50€ se boš zavezal za 24mesecev in v tem času ne boš mogel vzet telefona. Razen, če boš plačal penal..

seveda lahko vzameš telefon. le vrnit moraš tistih 50€, to pa ni penal


kar seveda ni res,

Vrnit moraš sorazmeren delež (in ne vseh 50EUR), kolikor prej prekineš pogodbo in penale (mislim, da je 12€) kakor je določeno v aneksu, ki ga podpišeš.

Če se ne motim se "splača" podpisat če vsaj eno leto ne boš rabil telefona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Bolf3nk ::

Seveda je res. Če sem osebno bil na simobilu.

Zakaj bi pa prekinil pogodbo? Jaz sem decembra vzel orto za vedno, da imam 3gb free vsak mesec. ker niso imeli pametnega telefona sem vzel 50€ popusta. V sredo sem bil na simobilu. gledal sem lumio 800. Če jo želim vzet, morem plačat 350 + 50 € nazaj, če vzamem v ortu paketu

Torej?

St235 ::

Lahko, da so premenili pogodbe, samo močno močno dvomim. Če so tebi naračunal 50€ predčasne prekknitive to ne pomeni, daje zadeva pavšalno taka. Daj preberi aneks, ki si ga podpisal pa skopiraj tist člen ko govori o predčasni prekinitvi.

Tudi na simobilovi strani piše:
Višina doplačila za predčasen nakup telefona

Višina doplačila je odvisna od tega, kdaj ste sklenili Pogodbo o zagotovitvi posebne ugodnosti oziroma od števila dni, ko bi naročnik še moral biti v naročniškem razmerju.

Osnova za doplačilo je vrednost ugodnosti, ki ste jo prejeli na podlagi Pogodbe o zagotovitvi posebne ugodnosti in se dnevno znižuje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Bolf3nk ::

o kakšni prekinitvi prekinitve pogodbe?. Evo, ravno prej bil spet na simobilovem centru.. in še 1x vprašal kako je stem, če si vzel namesto telefona tistih 50 €. Jaz osebno vrnem celih 47€ + cena telefona.

St235 ::

Hmmm, kako vrneš 47€, če moraš vrnit vseh 50€ po tvojih besedah?

Lej če ti ne veš kaj si podpisal, to ni naš problem. Poišči kaj si podpisal, ko so ti dal 50€, pa boš videl kaj piše na vrhu. In vmes je tudi en člen, ki govori o tem pod kakšnimi pogoji lahko zadevo prekineš/poplačaš.

Kot gledam cenik, je po novem penal 5€ če predčasno prekineš pogodbe/aneksa. Kar soupada s tem kar si ti napisal. Če si podpisal konec decembra, je od takrat 4 mesece, kar pomeni, da si jim vrneš 20/24 od 50€ + 5 € penalov kar znese, glej si ga no 47€.

In ja, tisto kar podpišeš, ko ti dajo subvencioniran telefon oziroma ti "šenkajo" 50EUR je POGODBA o zagotovitvi posebne ugodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Bolf3nk ::

no... jaz sem samo povedal, kot so mi povedali simobilovci 2x. Ker drugače nebi vzel teh 50€ popusta.

St235 ::

Kot se je že večkrat pokazalo: prebrat list papirja preden ga podpišeš presega sposobnost povprečnega slovenca.

ziu ::

Še eno vprašanje: razlog, da nočem na vrat na nos sprejet teh 50€ bonusa, je v bistvu v tem, da čakam na kakšno ugodno varianto pri paketu orto glede dodatnega prenosa podatkov (kot je npr. nekdo zgoraj napisal, da si ob vezavi dobil dodatne 3gb na mesec). Je v primeru, da se vežeš na tak (spremenjen) orto paket, sploh možno sprejeti tudi ugodnost teh 50€, ali to velja le v primeru vezave na "običajen" paket?

Ziga Dolhar ::

Malo offtopic rant na Lakotnikov zadnji post.

Ko sem bil zadnjič na Mobitelu in sem si zaželel spremembe paketa, sem se najprej podpisal, šele nato pa je iz tiskalnika prišel papir z besedilom, ki sem ga podpisal, in pod njim moj podpis.

#fail
https://dolhar.si/

sid700 ::

vi mislim da malo mešate kdaj lahko vzameš nov telefon, in kdaj ti vezava poteče....
Zavezan si za 24 mesecev, telefon pa v celoti odplačaš po 18 mesecih...Potem pa spet podalšaš za 24 mesecev in kupiš naslednji telefon čez 18 mesecev....

Dr_Piškot ::

Bolf3nk . . .
Zanimivo jaz, ko sem januarja spraševal za kaj tekega 2x so rekli, da ni verjante. (Sem tudi na Lumnio čakal )


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 Si - mobilni operater

Oddelek: Omrežja in internet
4013943 (10160) radmannsdorf
»

Zee: "Vsako pogodbo je treba pod podpisom prebrati in povprasati pred podpisom."

Oddelek: Loža
398409 (7030) Tomas 33
»

Simobil podražil naročniške pakete (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
534145842 (125343) Lonsarg
»

simobil unlimited

Oddelek: Omrežja in internet
225851 (4349) madmitch

Več podobnih tem