» »

Cpu overclock

Cpu overclock

einstein :P ::

Mene pa samo informativno zanima, kaj se najprej pokvari pri OC? Matična ali procesor? Pa mislim pri tem, da hladiš s tekočim dušikom.

stock ::

Heh načeloma nič. Je pa veliko odvisno od tega kako se matično zaščiti okoli procesorja zaradi nastajanja kondenza. Sicer nevem koliko stane kak L tekočega dušika, a glede na to, da ga ne moreš kar tako dobit je verjetno zelo drag in glede na količino, ki se porabi skozi postopek nekega benchanja verjetno preseže ceno kar dragih procesorjev, takoda če se bi umes kak "zmrznil" xD sploh nebi blo pene. Plate so pa načeloma še cenejše takoda je pravzaprav vseeno katera komponenta odpove.

Janac ::

ce ne bos spreminjo voltaze je stock kuler OK

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: mihco ()

Xserces ::

Janac se ti ne zdi da je nespreminjanje voltaže in tekoči dušik malo mim?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Janac ::

zakaj :D

54j0 ::

ker verjetno ne sprašuje zaradi nekega bogega 500mhz overclocka... :)

TOP ::

Janac je izjavil:

zakaj :D
Pa ti sploh veš zakaj se uporablja tekoči dušik pri PC.Za lepše videt menda ne.

korenje3 ::

zaradi kontrakcije se lahko vezje na matični plošči pretrga, zato mora biti ustrezna plošča, ki ima debelejše bakreno oplaščenje.

einstein :P ::

Vsekakor nisem sploh nič mislil overclockat ampak me samo informativno zanima zakaj sploh kakšna stvar odpove? Rekord je verjetno okoli 8,3GHz ampak zakaj ne gre recimo do 10GHz ali več, temperatura je izjemno nizka torej me zanima zakaj ne gre več? Pregrevanja ni torej v čem je težava? Je premalo moči?

korenje3 ::

einstein :P je izjavil:

Vsekakor nisem sploh nič mislil overclockat ampak me samo informativno zanima zakaj sploh kakšna stvar odpove? Rekord je verjetno okoli 8,3GHz ampak zakaj ne gre recimo do 10GHz ali več, temperatura je izjemno nizka torej me zanima zakaj ne gre več? Pregrevanja ni torej v čem je težava? Je premalo moči?


zato ker čip ni iz superprevodnikov.

einstein :P ::

In kaj ma to veze če ni? Pa a ne postane bolj prevoden pri tako nizkih temperaturah? Pa še kaj če bi bil iz super prevodnikov? Bi potem šlo?

Zgodovina sprememb…

stock ::

10Ghz ni še noben dosegel zgolj zato ker ni potrebe. Že dandanes bi zlahka naredili tudi več megaherčne procesorje pa je pač trend šel v drugo smer multi-core processors. Inpa predvsem dodelava same zasnove in pohitritev pri obstoječi frekvenci. Tako je npr 1 jedro današnjega i7 (ki ima 4 jedra) z 3000Mhz kar 4x (če ne še več) hitrejše od npr. frekvenčno enako hitrega P4. Torej je sama procesna moč kar 16x večja. seveda je odvisno od same aplikacije kjer bi lahko pohitritev bila znatno manjša ali celo večja.

Torej 10Ghz še ni predvsem zaradi razvoja oziroma same zasnove procesorja. Sam intel je leta 2000 izjavil, da bodo do 2010 na policah 10Ghz procesorji. Tako, da oni so že predvideli kako zasnovati zadevo da bo zmogla takšne hitrosti in sploh ni problem v temperatudah ali kakšnih superprevodnikih.

Torej že tretjič xD dizajn sam po sebi ni primeren za te hitrosti, OK, kaj pa OC? Ja no tu pa se postavlja druga težava namreč potrebno je vedno več energije, proizvajaš več toplote in predvsem komponente postajajo vedno manj stabilne! Kar je po mojem kjučni faktor pri tem! Torej sama kontrola procesa računanja z preobremenjenostjo pada. Tako dobiš z več Mhzji slabši rezultat oziroma celo napačen izračun, ki doprinese do izpada. Pa ni nujno, da je procesor fuč, se pač ugasne in moraš ponovno nastavit naravno frekvenco.

Zaradi tega je tudi teško 2 enaka procesorja navit na isto frekvenco, enkrat bo en zračunal drugi ne in tam bodo rezultat potrdili tu spet ne. Nevem koliko je potrebno za WR alpak na slo techu npr. je za potrditev uradnega OCja potreben test SuperPI, ki pokaže da je procesor pri tej frekvenci bil toliko stabilen da se je naložil windows in si uspel naredit eno kalkulacijo! Pa če se je magar potem sesul sistem ali kaj podobnega.

einstein :P ::

Ok, hvala za konkreten odgovor, se pravi da bi pa bilo možno ampak noben ni čutil potrebe po tem. Zanimivo pa kako števila jeder hitro napredujejo aplikacij za večjederne procesorje pa je bolj malo. Morda kdo pozna kakšen zanimiv program, ki bi znal izkoristiti dva fizična procesorja? Seveda razen vseh testnih programov, ki itak skoraj vse podpirajo.

Blinder ::

Si siguren? Zakaj pa pol delajo 8 jedrnike? Dodajajo jedra ker več kot tistih 4 ghz ne uspejo stisnit..
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

krneki0001 ::

54j0 je izjavil:

ker verjetno ne sprašuje zaradi nekega bogega 500mhz overclocka... :)


s stock hladilnikom in brez spreminjanja voltaže imam jaz na I5-2500k kar 1500MHZ overclock. (3300 MHZ je v originalu procesor, meni dela pa na 4800MHZ), tako da je tale njegova mal bosa.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

TOP ::

krneki0001 je izjavil:

54j0 je izjavil:

ker verjetno ne sprašuje zaradi nekega bogega 500mhz overclocka... :)


s stock hladilnikom in brez spreminjanja voltaže imam jaz na I5-2500k kar 1500MHZ overclock. (3300 MHZ je v originalu procesor, meni dela pa na 4800MHZ), tako da je tale njegova mal bosa.
Tudi tvoja je bosa brez dokazov,ker če je tole res pol maš super procesor.

hojnikb ::

Al pa procesor ko ne sme videt loada ;)
#brezpodpisa

krneki0001 ::

Da ne bo prerekanj. Stock hladilnik in 4800MHZ, na mašini laufa 7 virtualk (6x server in 1x win7 (mašina iz katere delam in brskam po netu)).


Kopirano iz teme: "Slo-tech superpi team: intel core 2, i5, i7 & amd am2, am3 lestvica"

I5-2500K na 4800MHZ (množilnik na 48X)
SuperPI 1M: 7.925s
 I5-2500k@4800MHz

I5-2500k@4800MHz

Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

freesty ::

1.432V ni stock voltaza procesorja.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

krneki0001 ::

Potem pa sam automatsko spreminja voltažo, ker jaz je nisem nič spreminjal (v osnovi me niti ne briga koliko je, ker zadeva deluje dovolj dobro z originalnim overclock programom, kjer samo slider povlečeš in klikneš apply).

Vse kar sem se igral, je to, da sem naštimal, ko je neobremenjen deluje na 1600MHZ (kar je najmanj kar še lahko nastaviš, če bi se dalo bi še manj), ko pa ga obremenim do konca pa gre do 4800, sem probal več, pa ni več stabilna zadeva na stock hladilniku. Najbrž bi moral kakga boljšega kupit.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

DragonHeart ::

pri i5 je stvar lažja. Probaj naviti c2d brez zviševanja voltaže. Za kakih 500 mhz bo še šlo z original voltažo, potem pa pač moraš zvišat.

Temperature sicer naraščajo predvsem zaradi višanja voltaže, s katero zagotoviš stabilnost delovanja sistema. In ravno zviševanje voltaže lahko skuri procesor. Če je frekvenca previsoka se pač ne bo zagnal, če pa je voltaža previsoka pa se bo lepo scvrlo vse.......ali pa se bo začelo hudo pregrevati če imaš slabo hlajenje in se bo procesor uničil zaradi pregrevanja.

Pri navijaju je treba upoštevati tudi rame, saj če narobe navijaš (kot recimo nebivedu ki je za to uporabil kar priložen program in vse kaže da ni preveril niti voltaže niti frekvenc RAMa), lahko poleg procesorja naviješ tudi RAM......RAM pa ni ravno navdušen nad navijanjem in kmalu začne stavkati:D

Na priloženi sliki nebivedu ni pokazal niti temperatur procesorja.

Smatram da je temperatura nebivedovega procesorja v idle okoli 50 stopinj, v full loadu pa gre čez 70. Če se motim, pa se posipam s pepelom:D samo dvomim da je priložen hladilnik tako odličen da je zmožen hladiti 4 jedrnik na 4800 mhz pri voltaži 1.432

Zgodovina sprememb…

Izi ::

Stock hladilnik in voltaža 1,43 V se dolgoročno ne bo dobro končalo. S kakšnim Intel burn testom bi temperature šle takoj do 100 stopinj.
2500K se odlično navija, meja je samo zmožnost odvajanja temperature. Voltaže preko 1,4 V se ne priporočajo, razen če imaš vodno ali hudo dober hladilnik. S stock hladilnikom in 1,43 V pa že kar kličeš nesrečo :P
Koliko imaš temperature jedr med Intel burn testom?

Jaz imam velikanski in dober hladilnik na mojem 2500K pa je 1,38 V maksimalna Voltaša, da mi med IBT temperature ostajajo na okoli 80 stopinj.
Če si default nastavitve večinoma pustil na "Avto" potem se z višanjem množilnika vse nastavitve sorazmerno višajo. Tudi voltaže, ki gredo vedno takoj previsoko in jih je treba ročno nastavljati.

TOP ::

krneki0001 je izjavil:

Da ne bo prerekanj. Stock hladilnik in 4800MHZ, na mašini laufa 7 virtualk (6x server in 1x win7 (mašina iz katere delam in brskam po netu)).


Kopirano iz teme: "Slo-tech superpi team: intel core 2, i5, i7 & amd am2, am3 lestvica"

I5-2500K na 4800MHZ (množilnik na 48X)
SuperPI 1M: 7.925s
 I5-2500k@4800MHz

I5-2500k@4800MHz


Tole pa res ni stock voltaža,ker se mi je zdelo skoraj nemožno,da bi dosegel 4800 brez dviganja voltaže.Lahko da si mislil,da si pustil voltažo na auto,sam potem ti posledično samo dviguje napetost.

Mesar ::

če maš 2500k je mogoče zaj pa si idi CPU kupit ne pa šrot
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Izi ()

TOP ::

DragonHeart je izjavil:

pri i5 je stvar lažja. Probaj naviti c2d brez zviševanja voltaže. Za kakih 500 mhz bo še šlo z original voltažo, potem pa pač moraš zvišat.

Temperature sicer naraščajo predvsem zaradi višanja voltaže, s katero zagotoviš stabilnost delovanja sistema. In ravno zviševanje voltaže lahko skuri procesor. Če je frekvenca previsoka se pač ne bo zagnal, če pa je voltaža previsoka pa se bo lepo scvrlo vse.......ali pa se bo začelo hudo pregrevati če imaš slabo hlajenje in se bo procesor uničil zaradi pregrevanja.

Pri navijaju je treba upoštevati tudi rame, saj če narobe navijaš (kot recimo nebivedu ki je za to uporabil kar priložen program in vse kaže da ni preveril niti voltaže niti frekvenc RAMa), lahko poleg procesorja naviješ tudi RAM......RAM pa ni ravno navdušen nad navijanjem in kmalu začne stavkati:D

Na priloženi sliki nebivedu ni pokazal niti temperatur procesorja.

Smatram da je temperatura nebivedovega procesorja v idle okoli 50 stopinj, v full loadu pa gre čez 70. Če se motim, pa se posipam s pepelom:D samo dvomim da je priložen hladilnik tako odličen da je zmožen hladiti 4 jedrnik na 4800 mhz pri voltaži 1.432

pri 1155 sistemih ne igra ram prov nebe uloge,ker dviguješ množilnik pri C2d pa je igral ulogo kolk se je navijal in koliko je bil Mhz.

DragonHeart ::

TOP, tnx, tega pa nisem vedel. 1155 sistemov nisem še nikoli navijal, saj ni neke potrebe po tem. C2d pa je bilo treba naviti, da so dali kaj od sebe.

Vseeno je njegova voltaža bistveno previsoka tudi za dobre hladilnike, kaj šele stock.

Zgodovina sprememb…

TOP ::

DragonHeart je izjavil:

TOP, tnx, tega pa nisem vedel. 1155 sistemov nisem še nikoli navijal, saj ni neke potrebe po tem. C2d pa je bilo treba naviti, da so dali kaj od sebe.

Vseeno je njegova voltaža bistveno previsoka tudi za dobre hladilnike, kaj šele stock.

To se strinjam,da njegova voltaža je previsoka za stock hladilnik.Kar se tiče ramov nisem mislu nate ampak nasplošno,sam da povem za tiste ki ne vejo.

54j0 ::

4800 MHz pod stock hladilnikom... Lahko nalimaš še kak screen, ko stvar laufa Prime95? Zraven še kak program, ki meri temperaturo procesorja? V bistvu bi želel videt tudi fotografijo notranjosti te čudežne kište :)).

Janac ::

krneki0001 je izjavil:

Da ne bo prerekanj. Stock hladilnik in 4800MHZ, na mašini laufa 7 virtualk (6x server in 1x win7 (mašina iz katere delam in brskam po netu)).


Kopirano iz teme: "Slo-tech superpi team: intel core 2, i5, i7 & amd am2, am3 lestvica"

I5-2500K na 4800MHZ (množilnik na 48X)
SuperPI 1M: 7.925s
 I5-2500k@4800MHz

I5-2500k@4800MHz



sploh se ne vid frekvenca

krneki0001 ::

V idle je temperatura okoli 32, na full obremenitvi pa 78 stopinj. Stock hladilnik sem dal podrejat za 0.1mm, da je naležna površina 100% ravna, ker v osnovi ni nikoli in šele potem zmontiral skupaj seveda s kvalitetno pasto premazano vse skupaj.

Na napetost pa sploh nikoli nisem bil pozoren. Imam pa res čisto vse nastavljeno v biosu na auto. Deluje pa brez problemov vse.

Full load je bil pa do sedaj samo parkrat. Ene dvakrat za test mašine, ko sem jo sestavil, ene parkrat, ko sem vse virtualce obremnil kolikor se je dalo za stresni test, da vidim kok jih lahko obremenim.

Delni test je pa vsake toliko časa z eno aplikacijo, ki je bila v osnovi enojedrna (enonitna), pa sem jo predelal, da uporablja vsa 4 jedra. Gre pa za pretvarjanje flac v mp3. Ko jedro en flac obdela, vzame naslednjega iz liste in tako za vsa 4 jedra. Zadeva kar dobro obremeni procesor, temperatura pa ne naraste nekaj blazno - tam do 55 - 57 stopinj.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

DragonHeart ::

Janac je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Da ne bo prerekanj. Stock hladilnik in 4800MHZ, na mašini laufa 7 virtualk (6x server in 1x win7 (mašina iz katere delam in brskam po netu)).


Kopirano iz teme: "Slo-tech superpi team: intel core 2, i5, i7 & amd am2, am3 lestvica"

I5-2500K na 4800MHZ (množilnik na 48X)
SuperPI 1M: 7.925s
 I5-2500k@4800MHz

I5-2500k@4800MHz



sploh se ne vid frekvenca



lol pa res:D dejansko celo zraven procesorja piše 3.3 ghz :D nikjer nima dokaza da je spravil na 4.8 XD

freesty ::

Tist 3.3Ghz pise stock frekvenco in pise v vsakem primeru. Sej je logicno, da ma na 4.8Ghz pri 1.432V. Ne vem v cem je sedaj problem in mu ne verjamete. Js sm meu svojga navitga tut ze na 5Ghz pri 1.5V.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

54j0 ::

...in pri tem uporabljal stock hladilnik? 8-O

Izi ::

3,3 GHz za i5-2500K je samo tovarniška oznaka na kateri procesor nikoli ne deluje. Default frekvenca na katerih 2500K deluje je 1600 MHz za idle in 3700 MHz za load. Default voltaže pa 1,0 V za idle in okoli 1,2 V za load. Voltaža je malo različna na vsaki matični plošči.

Procesor je odklenjen, zato navijanje nima nobene veze s RAMI. Matična sama navija procesor z višanjem in nižanjem množilnika in hkrati z višanjem in nižanjem voltaže. Pri navijanju mi samo določamo meje do kje naj viša množilnik in do kje naj viša voltažo.

Voltaža mora vedno ostati na offset nastavitvi, da jo lahko matična v idle zniža na 1 volt, drugače v idle na 1600 MHz matična ne bo mogla znižati voltaže nazaj na 1,0 Volta. Določamo samo + ali - offseta, s katerim nastavimo želeno voltažo. Pri - moramo paziti, da voltaža v idle ne pade pod 0,95 V, ker drugače se bo na 1600 MHz vse skupaj sesulo.

Intel sam je povedal, da do 1,4 Volta mejna voltaža, kjer procesor deluje še bolj ali manj brez škode. Nad 1,4 Volta delamo škodo na procesorju in mu krajšamo življensko dobo. Kljub vsemu lahko z vodnim hlajenjem deluje tudi na 1,5 V ampak kaj dosti več kot 2 leti delovanja od njega takrat ne moremo pričakovati.
Večina navijalcev z i5-2500K si ponavadi izbere mejo 1,35 V in od tam naprej začne višati množilnik, dokler se vese skupaj ne sesuje. Večina 2500K procesorjev z dobrim hladilnikom brez večjih težav s previsokimi temperaturami deluje na 4700 Ghz pri nekje 1,38 V.
Na 4800 MHz deluje navidez brez problema, ampak Prime95 večino sistemov na tej voltaži sesuje prej kot v dveh urah. Za 4800 MHz bi moral iti že na 1,4 Volte, da bi bil Prime95 stabilen, kar pa prinese previsoke temperature med IntelBurnTestom tudi za najhujšimi zračnimi hladilniki, pa še na voltaži smo, ko dolgoročno že škodimo procesorju. 4700 GHz je torej meja za večino 2500K procesorje, kar pa seveda ne pomeni, da ga za hvaljenje pred prijatelji ne moreš za kratek čas naviti na 5 Ghz, toliko, da poženeš par kratkih testov, ki ne obremenijo procesorja preveč, kot na primer kakšen SuperPi, ki deluje na enem samem jedru in nič ne razgreje procesorja.

Temperature procesorjevih jeder se vedno meri med delovanjem programčka IntelBurnTest. To je skupek kode, ki je napisan točno z namenom, da najbolj obremeni in razgreje procesor. Par minut delovanja je dovolj, da vidimo kakšne so temperature in če se procesor ne sesuje.
Pravo stabilnostno testiranje pa se dela vedno šele po IntelBurnTestu in sicer s programčkom Prime95. Ta bo ob preniskih Voltažah vedno po nekaj urah sesul sistem s BSOD. Takrat moramo za eno stopnjo povišati voltažo ali pa za eno znižati množilnik. Za stabilen se šteje računalnik, kjer Prime95 brez napak deluje minimalno 4 ure.

freesty ::

V intelovem opisu procesorja pise, da bi naj deloval brez problema do 1.51V(se mi zdi). Kje si nasel stevilko za varno navijanje pri 1.4V?

Če turbo izklopis dobis 3.3Ghz.

Lepa razlaga:)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Xserces ::

1.51 z vodnim 24/7... ne pa z stock
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Isotropic ::

lahko tudi, da nebivedu samo misli, da ma stock, v resnici je pa kaksen cenejsi aftermarket.
drugace pa zalavfaj intel burn test, nebivedu, pa daj screen skup z temperaturami.

54j0 ::

@ izi: Lahko napišeš, kar hočeš. Dokler sem i5 2500K gnal na 4.0 GHz, sem imel offset nastavljen -0.100 . Na 1600 MHz 0.88V, na 4000 MHz pa 1.18V - 1.2V(vsake pol ure kakšna sekunda) . Merjeno med idle in med Prime95 stress test-om. Nikoli se ni nič sesulo (NIKOLI).

Po domače, nekateri i5/i7 SB delujejo brez težav naviti in z bistveno nižjo voltažo, kot privzeto. Moraš imeti le malo sreče, da dobiš kvaliteten čip. Nekaterim deluje celo na nižji voltaži (lucky pigs).

54j0 je izjavil:

4800 MHz pod stock hladilnikom... Lahko nalimaš še kak screen, ko stvar laufa Prime95? Zraven še kak program, ki meri temperaturo procesorja? V bistvu bi želel videt tudi fotografijo notranjosti te čudežne kište :)).



Prosim :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 54j0 ()

einstein :P ::

[st.citat p3533570]Za 4700 GHz je torej meja za večino 2500K procesorje, kar pa seveda ne pomeni, da ga za hvaljenje pred prijatelji ne moreš za kratek čas naviti na 5 Ghz, toliko, da poženeš par kratkih testov, ki ne obremenijo procesorja preveč, kot na primer kakšen SuperPi, ki deluje na enem samem jedru in nič ne razgreje procesorja. ):


Ja, če bi imel tudi jaz procesor, ki deluje na 4.7 THz. :D

krneki0001 ::

54j0 je izjavil:

4800 MHz pod stock hladilnikom... Lahko nalimaš še kak screen, ko stvar laufa Prime95? Zraven še kak program, ki meri temperaturo procesorja? V bistvu bi želel videt tudi fotografijo notranjosti te čudežne kište :)).


Na žalost ne bo šlo, da bi kaj dosti testiral. Za teste je bil čas, ko sem sestavljal in postavljal sisteme gor, to je bilo lani julija in avgusta (od takrat tudi slikce). Od septembra 2011 je to produkcijska mašina in laufa 6 virtualnih backup serverjev gor s stalno sinhronizacijo z osnovnimi serverji, tako da...

Ohišje je pa ATX Midi-Tower Chieftec DF-02B-B-OP
10 placov za diske (6x 3.5" in 4X 5.25")
5 ventilatorjev:
- prostor za 1x 120 mm pri spodaj
- prostor za 1x 120 mm spredaj
- prostor za 1x 120 mm zadaj
- prostor za 2x 120 mm na levi stranici
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

DragonHeart ::

wanabe server kjer teče 6 virtualk na procesorju ki je navit za 1.5 ghz na voltaži 1.4 in to na stock coolerju.

genius.

krneki0001 ::

Nič ni tukaj genialnega. Tudi noben ni reku da je stalno navit na 4800MHz. Brez obremenitve deluje na 1.6GHz (najmanj kar se da naštimat (16 X 100MHz)), ob normalni obremenitvi na 3.3 do 3.7GHz (33 do 37X 100MHz), ob veliki obremenitvi pa se dvigne proc do 4.8GHz (48X100MHz).

Brez potrebe bi bilo stalno laufat procesor na 4800MHz, če mašina laufa 24/7. Se ti ne zdi?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

DragonHeart ::

jasno si rekel da je navit. navit procesor se navije na željeno frekvenci in ugasne vso avtomatiko, drugače nima nikakršnega pomena navijati. Navijanje in avtomatsko spreminjanje frekvenc pa si povsem nasprotuje že od nekdaj. Vedno ko se je nekaj navijalo se je v biosu ugasnilo avtomatsko spreminjanje hitrosti, sem pričakoval da si se tega pravila držal.

je pa res da pri tem nisem upošteval da si eden tistih ki v programu zategne z miško jeziček do konca v desno in klikne OK ter poabi na vse skupaj.

krneki0001 ::

Prednost I5/I7 procesorjev je ravno v tej tehnologiji, zato sem tudi šel na ta procesor in tako plato. Ni mi za navijanje kar tako brez veze in da potem ostane na taki naviti frekvenci. Ne rabiš navit do konca in stalno laufat na tej frekvenci, ker je to nesmisel že iz vidika ekologije - preveč porabljene energije gre v nič. Pa tudi backup serverji recimo med vikendom komaj kaj mignejo, ker firme takrat ne delajo in ne rabiš take moči, zato se takrat vse dogaja na majhni frekvenci, ki pa se potem z obremenjenostjo viša. Tudi ponoči je kar večino časa na 1600MHz.
Še bolje bi bilo, če bi lahko za idle in brskanje po netu bila frekvenca še manjša od 1600MHz. Recimo 600MHz bi bilo čisto dovolj.
Ne vem pa kako je z jedri. Ali se jedra v idle tudi izklapljajo na I5 procesorjih, da ima potem res manjšo porabo?

Želim si recimo plato, ki ima po 2 plati vgrajeni v eno. Ena bi bila recimo za I5 ali I7 procesor in ogromno rama, druga pa večjedrni atom procesor s souporabo rama iz osnovnega na plati, ravno da sistem laufa dokler se nič ne dogaja (poraba atoma je od 13 do 25W) in souporabo diskovja. Dokler bi rabil samo za brskanje po netu in nekaj kar ne obremenjuje procesorja, bi imel vklopljenega atoma, ko pa bi rabil več, bi se pa glavna plata vklopila.

Videl sem že take plate, vendar sta še vedno 2 ločeni zadevi in si ne delita diskovja in rama. U bistvu sta 2 ločeni mašini, s skupno tipkovnico, miško in monitorjem - nekako kot da bi imel 2 mašini in buddy-ja.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

KTr1sk ::

Se "splača" karkoli spreminjati v biosu za cpu? (11700k)
vse je na auto, samo ram ima vklopljen X.M.P.

cpu skoči max na 4900mhz


hvala
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Slo-tech superpi team: intel core 2, i5, i7 & amd am2, am3 lestvica (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Navijanje
264273637 (34230) krneki0001
»

Kako naviti i7 2600K ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
9120736 (15280) m0LN4r
»

i5 2500k (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
678456 (7159) OChack
»

Intel Sandy Bridge Overclocking

Oddelek: Strojna oprema
364001 (3215) Steinkauz
»

E7xxx serija (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
785330 (3729) Galaxy

Več podobnih tem