» »

SCSI hitrosti diskov

SCSI hitrosti diskov

Rott-von-weiler ::

Zanima me če morajo vsi diski ki so recimo povezani v raid imeti enake hitrosti predvsem scsi al lahko dam dva ki imata hitrost 10.000obr skupaj z dvema ki imata hitrost 15.000obr če se potem ne kregajo hitrosti:O

--------------------------------
-Piši kao što govoriš

JLP ::

Bl je problem k različe SCSi specifikacije diskov mešaš (npr: SCSI Wide, SCSi Ultra Wide....) K pol kontroler in diski delajo s hitrostjo najbl počasne naprave.
Z RPMi pa ni problemov.
Live long and prosper!

Lith ::

he he, a ni pomembna tut velikost diskov (čist enako za vezavo v RAID)
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

Rott-von-weiler ::

ja dobro je če so vsi diski enako velki ampak pri moji video kartici to ni najbolj pomembno ker ona sama ustvari neke vrste raid to mi še ni najbolj jasno ko pa bom pogruntal bo seveda kaj več napiso:O

miranpozar ::

Diska sta lahko različno hitra, seveda pa bo hitrost dvakrat tistega počasnejšega.

Pravtako sta lahko različnih velikosti, vendar bo RAID polje ustvarjeno samo v velikosti manjšega diska, ostanek večjega diska pa bo neuporaben. Se pravi, če imaš 15GB in 20GB diska in hočeš ustvarit RAID0 polje, bo kontorler uporabil iz vsakega 15GB, skupaj torej 30GB, ostalih 5GB iz večjega diska pa bo neuporabnih (niti za samostojno particijo!)

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

kuntek ::

Rotweiler-> tvoja video kartica se niti pod slučajno ne ukvarja z RAID poljem (gor ima samo SCSI kontroler). Za RAID rabiš dodaten kontroler ali pa kar RAID škatlo.

Rott-von-weiler ::


kuntek


Pa si ti malo bolše prečitaj knjigo ki ti jo bom tud posodo če bi jaz mel več enakih diskov tam notri piše da nerabiš raid kontrolerja kr to že kartica sama naredi nevem kak samo gre
Da pa mam scsi kontroler na kartici pa vem že od vsega začetka ker pol ne vem kak bi sploh scsi diske vido in kak bi pol vse skup laufalo????? :O

-------------------------
Piši kao što govoriš


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hitri diski proti RAID-u

Oddelek: Novice / Diski
304795 (3624) LuiIII
»

Priklop SATA2 na Asus A7V8X

Oddelek: Pomoč in nasveti
61706 (1642) janez77
»

Anketa za vse Slo-tech-ovce (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
565728 (4869) Tiger
»

SCSI

Oddelek: Pomoč in nasveti
5995 (925) Rott-von-weiler
»

RAID kontroler (abit kt7)

Oddelek: Strojna oprema
272055 (1856) Igor

Več podobnih tem