» »

Izšel Ubuntu 12.04 LTS

1 2
3
»

MrStein ::

Okno ni povečano, ampak full screen. Tipka F11.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Še to: sem preveril pakete (dpkg-query -l unity*) in imam le unity-2d , nobenega 3d ni v spisku
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Icematxyz ::

MrStein je izjavil:

Okno ni povečano, ampak full screen. Tipka F11.


Ah to pa si pozabil omeniti, da gre spet za nek robni primer sam sem pa se spozabil, da je ponavadi tako, se oproščam, kakorkoli, če ti je to ključna zahteva brez katere preprosto ne moreš potem preprosto pri vpisu v sejo izberi Unity 2D in teh težav več ne bo.

Še to: sem preveril pakete (dpkg-query -l unity*) in imam le unity-2d , nobenega 3d ni v spisku


Unity = Unity 3D.

MrStein ::

(sem omenil v tretjem sporočilu)
Izkoristiti ves ekran za aplikacijo je robni primer?

Aha, tipičen odgovor: Če te boli leva roka, uporavbljaj desno. Problem rešen. (dokler ni kaj narobe tudi z desno, nakar bo predlog: jej z nogami...):P
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Icematxyz ::

Izkoristiti ves ekran za aplikacijo je robni primer?


Da nekoliko neumno/nenavadno je poganjati pred celozaslonsko aplikacijo še eno aplikacijo, pravilno bi verjetno bilo preklopiti na drugo delovno površino. Ker pa rad počneš takšne stvari pa uporabljaj torej Unity 2D, dokler Unity 3D lupina ne bo/če bo delovala drugače in glede a to, da rad raziskuješ robne primere me čudi, da nisi tega ugotovil tudi sam.

Aha, tipičen odgovor:


Res je, tipičen robni primer in neki zaključki, ki so verjetno sami sebi namen. Tukaj ti (žal) ne morem oporekati!

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Izgovor.

Nič nisem raziskoval, ampak sem počel nekaj, kar eni fanatiki celo trdijo, da se počne z Linux: uporabljal sem ga.

Ampak, kot rečeno, odziv ne preseneča (saj je ves čas isti: ta napaka se ne šteje, vseeno "vse dela")
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Icematxyz ::

Zdaj si dokazal da, zakaj ne uporabljati Ubuntu, kot zakaj ne pred časom uporabljati FF, ker je iskalna vrstica bila malo na levi in malo na desni. Bom upošteval to ugotovitev in to, kot praviš, da si spet v "fanatik mode".

In ne ne gre za izgovor, ampak postavil si neko vprašanje sam sem ti nanj podal odgovor in ne izgovor in niti slučajno ne iščem izgovorov to ti lahko zagotovim, kvečjemu dajem zainteresiranim uporabnikom odgovore. Če pa ti rabiš izgovor za to, da uporabljaš kakšen drug OS pa mene ne rabiš vprašati za dovoljenje ti ga kar uporabljaj nimam nič proti temu.

MrStein ::

Link?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Icematxyz ::

MrStein je izjavil:

Link?


?

MrStein ::

Trdil si, da sem nekje nekaj napisal. Citat ali link prosim.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

k4vz0024 ::

Se da za preizkušanje bootati z DVD, brez posledic za namaščen sistem?

5er--> ::

itq

k4vz0024 ::

Kako pa je z dodajanjem gonilnikov, če ga bootamo z DVD?

Icematxyz ::

So vgrajeni, če niso je nekaj o tem povedal pred kratkim Linus.

Icematxyz ::

Trdil si, da sem nekje nekaj napisal. Citat ali link prosim.


Če koga zanima najde v temah o FF zadnjih nekaj različic (dokler se ni umirilo). Drugače pa odgovor in ne izgovor na ta zadnji izpad, ki je bolj ali manj sam sebi namen:

A nisi v drugi temi hvalil open source gonilnike? ;)


Res je:

Ja, lahko vlečem nad namizje. (ko izpustim, odleti nazaj na launcher)


Privzeta izkušnja je torej Unity 3D, kar pomeni, da gonilnik deluje dobro in to je tisto kar povprečen uporabnik želi in torej s Ubuntu dobi. Zaprto kodni gonilnik pa torej ostane tistim, ki se s tem želijo ukvarjati ali imajo po tem potrebo, ker trenutno ga pač AMD še proizvaja.

Okno ni povečano, ampak full screen. Tipka F11.


Sem sedaj zadevo testiral:

Aha, tipičen odgovor: Če te boli leva roka, uporavbljaj desno. Problem rešen. (dokler ni kaj narobe tudi z desno, nakar bo predlog: jej z nogami...):P


V osnovi ni popolnoma nič narobe le sam sem bil malo površen, ker si me napeljal na napačno sled, oziroma priznam zaradi podobnih razprav nisem bil čisto pri stvari. Seveda ne moreš pred oknom povečanim čez celoten zaslon (F11) povečati okna terminala s dvoklikom na okno programa, ampak moraš tudi okno terminala povečati čez cel zaslon (F11).

Če pa želiš dostopati do okna terminala, ki je povečano z dvoklikom in skrito skupaj z Unity lupino za okno programa FireFox, ki pa je povečano celo zaslonsko (F11) pa pritisneš kombinacijo tipk Alt + Tab kjer pri izbiri okna terminala prikaže tako okno terminala + Unity Lupino.

Torej v čem točno vidiš težavo, oziroma zadeva naj ne bi delovala? Priznam pa, da sem nasedel tudi sam poenostavljeni razlagi, ki ni bila točna, ampak upam, da je sedaj jasno.

Pa še misliti si mi dal z delom o izgovorih, glej, če iščeš izgovor zakaj ne boš uporabljal Ubuntu prosim ne izgubljajva časa s takšnimi traparijami, ker gre za "overkill":

Večini uporabnikov zadostuje sledeče:

Deluje Photoshop? Ne. OK! Imam svoj izgovor in a res potem tudi tebi ni to dovolj?

Mavrik ::

Hmm, meni je odpovedal zvok HTML5 YouTube posnetkih v Chromeu... glasnost je vklopljena, Flash dela. Je še kdo opazil kaj podobnega?
The truth is rarely pure and never simple.

Icematxyz ::

Zapri Chrome in izbriši (začasno premakni) vsebino map:

.pulse*
/tmp/pulse*


In izvedi sledeč ukaz:

pulseaudio -k

MrStein ::

Icematxyz je izjavil:


V osnovi ni popolnoma nič narobe le sam sem bil malo površen, ker si me napeljal na napačno sled, oziroma priznam zaradi podobnih razprav nisem bil čisto pri stvari. Seveda ne moreš pred oknom povečanim čez celoten zaslon (F11) povečati okna terminala s dvoklikom na okno programa, ampak moraš tudi okno terminala povečati čez cel zaslon (F11).

Če pa želiš dostopati do okna terminala, ki je povečano z dvoklikom in skrito skupaj z Unity lupino za okno programa FireFox, ki pa je povečano celo zaslonsko (F11) pa pritisneš kombinacijo tipk Alt + Tab kjer pri izbiri okna terminala prikaže tako okno terminala + Unity Lupino.

Torej v čem točno vidiš težavo, oziroma zadeva naj ne bi delovala? Priznam pa, da sem nasedel tudi sam poenostavljeni razlagi, ki ni bila točna, ampak upam, da je sedaj jasno.

V tem, da uporabnik računalniku pravi "povečaj to okno", ta pa namesto tega zamenja z-order oken.

Čist simpl.

Indruga zadeva, da enkrat klik na ikono deluje, drugič pa klik na isti GUI element ne deluje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Icematxyz ::

V tem, da uporabnik računalniku pravi "povečaj to okno", ta pa namesto tega zamenja z-order oken.


Nič se ne zamenja. Alternativa bi bila kvečjemu, da pred uporabnika vrže Unity Lupino + aplikacijo, kar verjetno uporabnik celo zaslonsko povečane aplikacije ne želi a ne da in še vedno lahko to storiš s pomočjo Alt + Tab oziroma, če se to spremeni pa boš spet našteval težave tukaj, da si dal aplikacijo v celozaslonski način in ti potem dvo-klik na okno terminala vrže naprej Unity Lupino.

Malo desno, malo levo, če ne pa z nogo a ne da?

Kakorkoli rešitev sem ti napisal ne dvo-klik ampak celozaslonsko povečanje okna je v tem primeru pravilna izbira za to, kar bi rad dosegel in tukaj je bila že v osnovi napačna predpostavka, da je kaj narobe!

Čist simpl.


Tu si me zavedel da s preprosto razlago in to se strinjam.

Indruga zadeva, da enkrat klik na ikono deluje, drugič pa klik na isti GUI element ne deluje.


To pa je vgrajeno za tiste, ki pač iščejo izgovor in jim torej ni mar za to če Photoshop deluje ali ne, oziroma če ne bi bilo to pa bi verjetno bila velikost ikon ali kakšen drug izgovor in torej tukaj predvidevam, da ne bi zalegel nobeden odgovor.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Photoshop? Kaj so te starši proti svoji volji prisilili da obiskuješ filozofsko šolo?

Razen tega, če je prav, da po kliku na ikono za povečanje okna okno skrije, namesto da jo poveča, kako to, da z drugim window managerjem to dela točno tak?

(saj vem kaj boš rekel: oboje je prav in Ubuntu ostaja neporažen in brez napak)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Icematxyz ::

Photoshop? Kaj so te starši proti svoji volji prisilili da obiskuješ filozofsko šolo?


Če kdo tukaj filozofira...

Razen tega, če je prav, da po kliku na ikono za povečanje okna okno skrije, namesto da jo poveča, kako to, da z drugim window managerjem to dela točno tak?


Sem ti napisal višje, da potem bi pa najverjetneje filozofiral o tem, zakaj ti čez celozaslonsko odprto aplikacijo vrže ven Unity.

(saj vem kaj boš rekel: oboje je prav in Ubuntu ostaja neporažen in brez napak)


V bistvu ne vem ali je eno ali drugo stanje bolj pravilno, dejstvo pa obstaja da brez večjih težav v obeh lupinah (Alt + Tab) zamenjaš prikaz in z vidika uporabnika se je zame vprašanje/razprava tukaj tudi nekako zaključila. Predvidevam pa, da bo v bližnji prihodnosti prevladalo eno privzeto stanje, katero pa bo in če bo pravilno/napačno izbrano pa ne vem (odpri "hrošča" in razloži). Bomo videli.

korenje3 ::

ko sem jaz sprobal ubuntu desktop, sem videl kako počasen. neprestsano melje iz trdega diska, za vsak klik ipd. kar doda nekaj milisekund k vsakemu kliku... na koncu te to tako živcira da ga preprosto zbrišeš.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

5er--> ::

A to ti je tekel s CD-ja? Jaz z nameščeno različico takih problemov nimam.

Icematxyz ::

korenje3 je izjavil:

ko sem jaz sprobal ubuntu desktop, sem videl kako počasen. neprestsano melje iz trdega diska, za vsak klik ipd. kar doda nekaj milisekund k vsakemu kliku... na koncu te to tako živcira da ga preprosto zbrišeš.


Neumnost. Ubuntu deluje vsaj enako hitro, kot kašen drug OS, ponavadi hitreje. Se pravi na sodobni strojni opremi, če primerjamo s sodobnimi OS.

Zgodovina sprememb…

korenje3 ::

ni neumnost. MS windows da praktično vse v cahche v ram. če kliknem start gumb, se takoj vse pokaže. v ubuntu se pa prov vidi, kako melje za vsako stvar, čist tko kot windows 95.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Icematxyz ::

korenje3 je izjavil:

ni neumnost. MS windows da praktično vse v cahche v ram. če kliknem start gumb, se takoj vse pokaže. v ubuntu se pa prov vidi, kako melje za vsako stvar, čist tko kot windows 95.


Zanimivo torej, da se mi po hladnem zagonu in prvi uporabi Dash ali zagonu določenega programa vsaka nadaljnja ponovitev te operacije izvrši hitreje torej verjetno ni čisto tako, kot si napisal in pa kupi si torej SSD, ker tako predvidevam, da si Ubuntu v testu poganjal s kakšnega USB ključa:



P.S. Sem spregledal pripombo o Windows 95, se pravi če je nebi se s tem odgovorom najverjetneje ne bi ukvarjaj.

Mavrik ::

korenje3 je izjavil:

ni neumnost. MS windows da praktično vse v cahche v ram. če kliknem start gumb, se takoj vse pokaže. v ubuntu se pa prov vidi, kako melje za vsako stvar, čist tko kot windows 95.


Pogosto je stvar tega tudi to, da Ubuntu ne zna pravilno delati z boljšimi grafičnimi karticami in jih ne reclocka pravilno. Posledično recimo Unity dela občutno počasneje kot bi moral - to se zelo jasno pozna ko primerjaš kak nVidia laptop sistem, kjer sta Windows 7/8 namizji opazno odzivnejši in se hitreje preklapljajo aplikacije/meniji kot pa Ubuntu, kjer so performanse obupne.
The truth is rarely pure and never simple.

Icematxyz ::

Imam Nvidia kartico in deluje tekoče. Na prenosnikih pa se uporablja Intel, kjer deluje spet tekoče.

P.S. In pa ne vem točno kaj ima gonilnik grafične kartice s OS razen tega, da če ne deluje dobro potem ne deluje dobro tudi OS ergo vsi Linux poznavalci in "poznavalci" že samo z razprav na slo-tech skoraj morajo vedeti, katero strojno opremo naj kupijo na katerem področju in če tega ne želijo narediti ne vem zakaj se potem pritožujejo nad težavami in tudi Linus je pred kratkim nekaj povedal na to temo in torej on že ve.

Zgodovina sprememb…

korenje3 ::

Mavrik je izjavil:

korenje3 je izjavil:

ni neumnost. MS windows da praktično vse v cahche v ram. če kliknem start gumb, se takoj vse pokaže. v ubuntu se pa prov vidi, kako melje za vsako stvar, čist tko kot windows 95.


Pogosto je stvar tega tudi to, da Ubuntu ne zna pravilno delati z boljšimi grafičnimi karticami in jih ne reclocka pravilno. Posledično recimo Unity dela občutno počasneje kot bi moral - to se zelo jasno pozna ko primerjaš kak nVidia laptop sistem, kjer sta Windows 7/8 namizji opazno odzivnejši in se hitreje preklapljajo aplikacije/meniji kot pa Ubuntu, kjer so performanse obupne.


govorim o trdem disku, ne pa o grafičnem pospeševanju. nareč karkoli sem kliknil v orodni vrstici od ubuntuja, je mlelo iz trdega diska, kot da bi bil cache izklopljen. torej za vsak klik z miško je dodalo par desetink sekunde preden je odprlo. poganjal sem pa na tem računalniku, ki ga imam v podpisu. poganjal sem iz navadnega trdega diska. ne rečem da mi ubuntja ni hitro naložilo. iz usbja in trdega diska v treh sekundah. sam pač zasnova Xa je pač taka, da nima predpomnenja kot recimo windows. windows prednaloži predvidene stvari v cache, kar pomeni praktično odpiranje novih oken brez zakasnitev ipd. control panel v windows odpre takoj, medtem ko v ubuntuju premelje kakšno sekundo iz trdega diska.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Icematxyz ::

poganjal sem pa na tem računalniku, ki ga imam v podpisu.


SSD Kingston hyperX 240GB


Pa si prepričan, da je prav na ta podatkovni pogon bil nameščen Ubuntu OS?

korenje3 ::

Icematxyz je izjavil:

poganjal sem pa na tem računalniku, ki ga imam v podpisu.


SSD Kingston hyperX 240GB


Pa si prepričan, da je prav na ta podatkovni pogon bil nameščen Ubuntu OS?


preberi moje prejšnje besedilo še enkrat.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Icematxyz ::

poganjal sem iz navadnega trdega diska.


Testiraj torej še SSD, kjer imaš nameščen Windows, da bo potem test/primerjava bolj realen/a!

panteist ::

Jaz uporabljam deamon preload, ki opazno popravi tvoje "težave". ( preload: https://wiki.archlinux.org/index.php/Pr... )
Ni mogoče ravno to kar imaš v mislih, ampak trenutno se mi na 6let starem laptopu stvari zaganjajo dosti hitreje. Mletje mi tudi ni ravno znano, ker je bilo namizje po letu večurne vsakodnevne uporabe (job, faks,...) še vedno zelo odzivno zaradi neobčutne fragmentacije.

@Mavrik, glede unity in grafične podpore se pa žal moram strinjati, ker tudi sam nisem imel občutka po dobrem performansu - ampak šele pri hitrejšem preklaplanju 16ih polnih namizij z uporabo Scale ali Expose.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: panteist ()

Icematxyz ::

ampak šele pri hitrejšem preklaplanju 16ih polnih namizij z uporabo Scale ali Expose.


He he.

Jaz uporabljam deamon preload


Ima on "preloada" popolnoma dovolj v podpisu.

panteist ::

Hmm, sam res :) Podpis ponavadi spregledam - on ga verjetno res ne bi potreboval :-)
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu 16.04 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5412679 (10041) Ozric
»

Izšel Ubuntu 13.04 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7021817 (16113) popster
»

Ubuntu 12.04 Beta je nared, Unity za vse (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10629761 (25038) MrStein
»

Prehod iz windows xp na ubuntu v podjetju (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
6112058 (10266) opeter

Več podobnih tem