» »

adsl na 2 compa preko mreze

adsl na 2 compa preko mreze

hasek ::

doma imam mrezo na 2 racunalnika sedaj sem dobil adsl in ga imam samo na 1 racunalniku kako narediti, da bo ta deloval tudi preko mreze podroben opis ce se da ker sem ze po drugih forumih iskal pa ni nihce nic vedel

Zavo ::

Sicer nisi napisal kateri sistem imaš nameščen ampak predvidevam, da imaš widows XP!
V bistvo ti bom opisal, kako imam jaz porihtano doma, imam pa internet preko kabla! Po moje je isto!
En PC mora biti server, ta pač mora imeti dve mrežni (ali lahko imaš net preko USB na ADSL)?
IP naslov mora biti različen (recimo 198.168.22.1 in 198.168.22.2), potem si gateway nastavi od tistega compa preko katerega greš v net, ostale nastavitve pa ostanejo( DNS... in to!).

In to je to! Upam, da nisem kaj izpustil!

hasek ::

ja to sem res pozabil vendar nimam winxp ampak win 98

ali3n ::

Preberi tole zbirko nasvetov Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave ; tu imaš zbranih en kup linkov, ki ti bodo v pomoč.
Če se ti bo kaj zataknilo, pa vprašaj.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

hasek ::

kaj je dosti ce imam mrezo in dam na vsaki racunalnik wingate kaj bo pol delal internet na obeh racunalnikah

ali3n ::

a win98 nima Internet Connection Sharinga? mal pobrskaj po Help-u

lahko pa probaš tudi z Wingate...

glej, da bosta oba računalnika v isti delovni skupini (Workgroup),...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

hasek ::

kako kje lahko vidis workgroup on za sharing pa sem ze iskal pa ne najdem

hasek ::

zaj se dal na oba racunalnika wingate glavni je tisti ko ma adsl gor priklopljen kaj morem se nastavit ker net se vedno ne dela na drugi masini

ali3n ::

hm.. po spominu:
za Workgroup: My Computer -> klikn z desnim knofom -> properties -> Network ID

za Internet sharing pa v Add remove programs - add remove Windows components - tam poglej v Internet tools (se mi zdi... preglej vse); kolikor se spomnim morš to "doinštalirat" - rabil boš install Win98 CD.

Glede Wingate: preberi help file - zihr piše cel postopek, kako nastavit. Mislim da celo naredi eno disketo, ki jo potem vtakneš v drug kompjutr...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ADSL ?

Oddelek: Omrežja in internet
397901 (4632) BlazP
»

vzpostavitev domačega omrežja

Oddelek: Pomoč in nasveti
132328 (2061) boogie
»

Internet connection sharing

Oddelek: Omrežja in internet
321817 (1319) Quickbeam
»

Domace omrezje

Oddelek: Pomoč in nasveti
151868 (1564) ToniT
»

ADSL in dva compa

Oddelek: Pomoč in nasveti
7867 (764) SkIDiver

Več podobnih tem