» »

Kaj priporočate (nakup računalnika)?

Kaj priporočate (nakup računalnika)?

kerco46 ::

Pozdravljeni.

Namen imam kupiti novi računalnik, cena cca. 700€.
Kaj mi priporočate? (računalnik bo predvsem namenjen za razne programe, tipa: AutoCAD, zbirka pisarniškega paketa M. Office, Photoshop(le redko), ter za surfanje po spletu. Igre odpadejo.)

Sam sem imel v mislih nekaj takega:
-procesor: INTEL 2500K (Unlocked), 3300 MHz, -socket 1155
-matična: ASUS P8H67 rev. 3.0 (ATX)
-grafična: RADEON HD 6850 (1025 MB, GDDR 5)
-trdi disk: CORSAIR ''force'' 3 SSD 120GB
-rami: CORSAIR PC3-12800 KIT ''Vengeance'' (2x4GB, DDR3, 1600MHz)
-napajalnik: ANTEC Basic 550W

-ohišje : ZALMAN Z9 plus

Bi bilo uredu? Vglavnem, računalnik se nikakor ne bo uporabljal za igranje iger, ampak za bolj ''resno'' delo. Tako, da ne rabim nevem kako zelo dobre zverine, ampak kaj slabega pa tudi nočem. Ram-e bi pa čez čas nadgradil, zaenkrat bo pa kar 8GB verjetno zadosti.

Hvala vnaprej 8-)

TehDucky ::

Popravit je treba matično, če vzemaš Intel 2500K, ki je navijalski procesor, je fino vzeti Z68 matično ploščo, ker le te so navijalske matične. Seveda to v dotičnem primeru da boš navijal. Če boš bo potrebno vzeti še kakšen cooler zraven.
Grafična je sicer ok, ampak če ne boš igral igric bi si lahko vzel tudi kakšno cenejšo, mogoče celo pasivno hlajeno. Ali pa greš v nasprotni tabor, kjer ti ponujajo CUDA, če ti ga zna AutoCAD uporabljat. Sicer je na nekem amaterskem nivoju verjetno praktično vseeno.
Disk vzami Intel 330, Samsung 830 ali Crucial M4, ki so okoli 150€ za 120gb. Rami načeloma so vseeno, Corsair so kul tako da te ovire ni. Napajalnik je tudi ok, kvaliteten ter dovolj močan za ta računalnik. Ohišje pa za svojo ceno ponuja dovolj.

Pa še eno lep namig zate, ne kupovati pri AGT, če nočeš met opravka z dobavnimi roki daljšimi od 1 meseca. Sam ti priporočam nakup pri dinokomp, funtech ali sestavi.si. Z zadnjim dvema imam super izkušnje, pri dinokompu pa še nisem kupoval.

Np, anytime;)

Loocas ::

TOLE na primer..

ločene grafe sploh ne rabiš za to kar si navedel.. v CPU vgrajena HD4000 je vrh glave dovolj za AutoCAD.

Zheegec ::

Grafično dosti bolj osnovno (najbolj osnovno ločeno), pa SSD disk.

Loocas ::

osnovna ločena je počasnejša od HD4000

kerco46 ::

Aha. Najlepša hvala vsem.

Poleg AutoCAD-a, bi uporabljal še recimo kakšen Photoshop, itd.
Raje dam nekaj deset evrov več za računalnik, kot pa da mi šteka oz. počasi dela.

Pozabil sem še omeniti, da bi autoCAD, Photoshop, Eagle,.... delovali na dveh zaslonih (verjetno 2x 22'', oziroma 1x 22'' in 1x 27'').
Matično bi pa vsekakor raje neko, katera ima malo več ''zvezdic'', ker s sedanjo matičnof imam kar veliko problemov.



Torej katero grafično sedaj priporočate, da nebo najslabša, pa ni treba da.... .;)

Hvala vsem še 1x.

Lp

Janac ::

7850

kerco46 ::

Glede matične, da naj raje vzamem Z68,... nevem katero imaš v mislim... morda to: ASUS P8Z68-V LE ? in še link do nje http://www.agt.si/racunalniska-oprema/m...


No sedaj imam procesor q6600, 6gb ram-a, nvidia 8600GT, pa ni vredno nič! počasi deluje, bluescreen se pojavi na vsakih nekaj dni (ko računalnik ''preganjam0'' z delom, oz. mu naložim preveliko dela na enkrat - recimo sem pišem poročilo v office 2010 in zraven je vleklo dol update, pa se pojavi bluescreen, pa šteje nek čas, pa potem se restarta pa dela znova normalno. In to se dogaja že kar nekaj časa.)

Janac ::

maticno vzemi neko z Z77 cipovjem, procesor ni jaz na tvojem mestu vzel kak i3.

BorutK-73 ::

kerco46 je izjavil:

Glede matične, da naj raje vzamem Z68,... nevem katero imaš v mislim... morda to: ASUS P8Z68-V LE ? in še link do nje http://www.agt.si/racunalniska-oprema/m...


No sedaj imam procesor q6600, 6gb ram-a, nvidia 8600GT, pa ni vredno nič! počasi deluje, bluescreen se pojavi na vsakih nekaj dni (ko računalnik ''preganjam0'' z delom, oz. mu naložim preveliko dela na enkrat - recimo sem pišem poročilo v office 2010 in zraven je vleklo dol update, pa se pojavi bluescreen, pa šteje nek čas, pa potem se restarta pa dela znova normalno. In to se dogaja že kar nekaj časa.)


Ali se pregreva al pa maš kakšen virus gor. Tisto odštevanje je značilno za viruse.

Zheegec ::

Torej katero grafično sedaj priporočate, da nebo najslabša, pa ni treba da.... .;)

Za Photoshop je najboljša "grafična" - SSD disk :)

kerco46 ::

Daxwsi: čisto frišno nameščen sistem, pa enako.
Pregreva? ni za opazit, razen grafična, katera pa nima ventilatorja in sem home made naredo nanjo ventilator, tako, da tudi to ni problem. Rami so vroči edino. Drugo je pa vse relativno hladno.

Janac ::

a tujina tudi lahko?

kerco46 ::

Glede tujine? hmm, kako je kaj poštnina, carina it te fore. Da me potem potni stroški ne pridejo več kot recimo naročeno.

Prej ste omenili, da ima intel 2500k (unlocked) že vgrajeno grafično kartico? tako, da dejansko ''dodatne'' sploh ne rabim? - za moje potrebe?

BorutK-73 ::

Potem pa verjetno hardware počasi odpoveduje, preveč obremenjen.

Bo res treba zamenjat. SSD disk pa le vzemi, ker so mehanski diski res počasni.
Za tvoje delo je SSD nuja.

kerco46 je izjavil:

Glede tujine? hmm, kako je kaj poštnina, carina it te fore. Da me potem potni stroški ne pridejo več kot recimo naročeno.

Prej ste omenili, da ima intel 2500k (unlocked) že vgrajeno grafično kartico? tako, da dejansko ''dodatne'' sploh ne rabim? - za moje potrebe?


Sam moraš pravo osnovno kupit - Z68 ali Z77.

Zgodovina sprememb…

kerco46 ::

daxwsi: najlepša hvala.
Pa je ta že vgrajena grafična kartica kaj vredna? ali ne? (recimo primerjava z trenutno 8600GT?)

Če bo pa prešvoh grafika, potem pa še vseeno lahko dokupim dodatno grafično (npr 6850)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kerco46 ()

Janac ::

da

BorutK-73 ::

Ne vem kako je s podporo za več monitorjev na teh ploščah, poglej mogoče kakšne teste, dodatna grafična bi v AutoCAD in Photoshopu kar prav prišla, še posebej za več monitorjev. Saj veš monitorjev ni nikoli dovolj.

Janac ::

2 monitorja bosta delalal

kerco46 ::

Bom sedaj poiskal vse te komponente katere ste mi predlagali in vam potem pošlem linke, če vse štima.

kerco46 ::

Se zavedam kako je agt ''prijazen'' do strani uporabnikov, vendar sem na njihovi spletni strani iskal večina izdelkov.

Bi bilo vredu?

Procesor: http://www.agt.si/racunalniska-oprema/p...
Matična plošča: http://www.agt.si/racunalniska-oprema/m...
Grafična kartica: /za začetek tista, ki je vgrajena v matično plato
Napajalnik: http://www.agt.si/racunalniska-oprema/n...
Pomnilnik(RAM): http://www.sestavi.si/index.php/item/di...
Trdi disk: http://www.sestavi.si/index.php/item/di...
Optični bralnik: http://www.agt.si/racunalniska-oprema/o...

Ohišje (naprimer, ali nekaj podobnega temu): http://www.agt.si/racunalniska-oprema/o...

=cca. 715EUR !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kerco46 ()

Janac ::

Ni vgrajena vmaticno plosco, ampak v procesorju jue graficno jedro katera grafika se razvije s pomocjo maticne plosce.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Zheegec ()

kerco46 ::

Aha, tnx za obrazložitev.

Bi bile zgoraj navedene komponente OK?

Janac ::

zelo dobro si izbral, pohvalno

BorutK-73 ::

Na Slo tech-u je veliko pripomb glede AGT.
Sem pred kratkim menjal hardware (2500K,ATI 6850), nabavil pri dinokompu. Čakal 3 dni.
Priporočam ti Dinokomp ali Funtech. Seveda se pa pozanimaj glede zalog, ne posodablajo internetnih strani vsak teden ali tudi mesec. (mišljeno splošno za vse trgovine)

Izbrana osnovna je OK.
Lahko pa tudi staro grafično uporabljaš.
Intelov SSD - very OK
Ostalo tudi OK

69charger ::

Za tak denar bi lahko recimo menjal napajalnik za nekaj malce kvalitetnejšega ala Corsair/Cougar. Za 65€ dobiš isto wattažo in po reviewih sodeč boljši napajalnik. Čeprav je tudi ta vredu. Ostalo pa tudi OK.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

solatko ::

Funtech ima dnevno osvežene zaloge oziroma, dobavljivost komponent.
Delo krepa človeka

kerco46 ::

Aha. Med drugim me pa še zanima, (da nebom odpiral druge teme, bom vprašal kar tu) za star računalnik oz. ta, ki ga imam trenutno, kaj bi lahko bilo narobe, da mi ne zazna tiskalnika?

Namreč, imam dva tiskalnika, HP-ja mi ne zazna, EPSONA pa zazna, vseeno je ali povežem preko wi-fi povezave, ali preko USB kabla.
Na očetovem računalniku delujeta oba tiskalnika. Kaj bi lahko bil vzrok? Naj dodam še to, da je nameščeno pravilno, saj ko namešča ne zazna nobenih napak in se pravilno namesti. Potem vpraša ali želim natisniti poizkusno stran, pa kliknem ''da'', in jo brez napak natisne. Tiska tudi druge dokumente. Ampak, ko računalnik ponovno zaženem zadeva več ne deluje. Sem poizkusil tudi iz enega USB porta preklopit na drugega - rezultat je enak (ne deluje).

solatko ::

kercmar - gre verjetno za XP sp3. Nimaš naloženih potrebnih gonilnikov, lahko imaš pogoste težave z USB priklopi, ki v XP delajo malo po svoje. Kaj ti pokaže v upravitelju naprav. Če ti tiskalnika ni zaznalo, poštimaj gonilnik (HP-jev DVD). Zamenjaj USB kabel, lahko je kakšen kontakt slab.
Delo krepa človeka

kerco46 ::

solatko: Nameščen imam OS Windows 7.
Kako, da nebi bilo pravilno kaj nameščeno, če pa takrat, ko naložim drivere (iz org. CD-ja) deluje, vendar tako dolgo, dokler ga resetiram.
Poizkusil sem tudi z wi-fi povezavo, kjer pa ni potrebe po kablu, tako da kabel tudi ni, bom pa vseeno poizkusil zamenjat kabel (ampak dvomim, da je to)

solatko ::

Če ti ga wi-fi povezava zazna, nebi smelo biti problema, lahko so samo problemi z naslovi, ki jih napravam dodeli router. Si si posnel gonilnik za souporabo tiskalnika in letega v napravah označil kot privzetega, sicer ti sistem ponudi tistega, ki je kot prevzet označen z zeleno kljukico.
Delo krepa človeka

kerco46 ::

Privzet je ta, ja. Sicer pa lahko ročno izberem na katerega naj natisne. Nevem, sem že zaradi tega tiskalnika izgubil toliko živcev, volje in časa, da katastrofa! Največja fora je v tem, da ga do zaustavitve sistema tiskalnik deluje pravilno...!,...potem pa več ne deluje in piše, da je ''offline''.
Če bi kar koli narobe bilo glede namestitve, potem nebi delovali na drugem računalniku. 8-O

solatko ::

Problem moraš rešit v tem računalniku, na katerem zadeva ne deluje v redu, če gre drugje brez problema. Morda imaš kaj narobe nastavljeno v domačem omrežju, deljenju datotek in naprav, morda se gesla ne ujemajo, morda nimaš obkljukano iskanje naprav in avtomatsko povezavo. Vsekakor je problem v računalniku in nastavitvah le tega, če printer na drugih dela b.p.

Boš moral pač poiskati napako, saj ti takole na daljavo težko svetujemo kaj pametnega.
Delo krepa človeka

kerco46 ::

No, ker se mi je danes dvakrat restartal računalnik, sem se odločil, da vprašam tukaj, če kdo ve, kaj bi bil vzrok.
Samo na enkrat se je pojavil blue screen (to se dogaja cca. 1 leto, na vsake toliko časa). V blue sreenu sem uspel le prebrati to: memory management, pa potem je štelo nek čas, ter se potem znova zagnal.

?

Galaxy ::

kerco46 je izjavil:

No, ker se mi je danes dvakrat restartal računalnik, sem se odločil, da vprašam tukaj, če kdo ve, kaj bi bil vzrok.
Samo na enkrat se je pojavil blue screen (to se dogaja cca. 1 leto, na vsake toliko časa). V blue sreenu sem uspel le prebrati to: memory management, pa potem je štelo nek čas, ter se potem znova zagnal.

?

Moral boš na nek način dobiti številko, ki piše zraven tega memory managment. Potem pa malo googlaj po št. napake


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik za faks [700EUR]

Oddelek: Kaj kupiti
111009 (693) baur
»

Katero in kje kupiti osnovno ploŠčo z vodilom 1155 in sata3 priključkom

Oddelek: Pomoč in nasveti
353205 (2773) easyrider3
»

Računalnik do 1200€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6914149 (12974) wondy
»

Nakup računalnika do 700 evrov

Oddelek: Kaj kupiti
121242 (1014) mrepca
»

Nakup novega računanika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
528385 (7423) noob96

Več podobnih tem