» »

Računalnik se mi pretirano segreva

Računalnik se mi pretirano segreva

DoberDan ::

Pozdravljeni!
Včeraj sem kupil računalnik - rabljen.
Specifikacije:
Intel Pentium D 805 2x 2.66GHz
Ati X1300 pro 256MB
Matična Gygabite GA 8N SLY
napajalnik 370W
Računalnik je testiran in z na novo naloženimi windows xp

Problem: Ko uporabljam računalnik slabe pol ure in ga niti ne rabim posebej obremenjevati (npr. youtube..), začne biti računalnik vedno bolj glasen, ohišje pa je čisto zakuhano. Napajalnik je popolnoma vroč, grafična tudi dokaj topla, trdi disk tudi topel, ohišje pa na vrhu in zadaj tudi zelo vroče.

Naj me to skrbi?
Ko preverim s programom temperature GPU in CPU, sta med 50 in 55 stopinj pri neki zmerni obremenitvi z igrico ali youtubom.

Kaj naj naredim?
Naj mi bo kriterij le notranja temperatura komponent, ali tudi glasnost, vroč napajalnik, ipd. Skrbi me, da se ne bo skurilo kar naenkrat.
Ali je bojazen odveč?
Vem da ste vsi tuki strastni igračarji in da svoje mašine trpinčite do konca, pa vseeno - za tako starejšo sestavo kompa - naj me skrbi? In kaj z res minimalnimi stroški lahko naredim?
Termalna pasta? Dodaten ventilator (čeprav ne vem kam, ker je ohišje popolnoma zaprto, ventilatorček pa je le v napajalniku in tisti bočni iz matične ven), naj ohišje malo razrežem in naredim kakšno odprtino? :P

Hvala za odgovore ;) Lp

kuglvinkl ::

če rečeš hldana in tiha kišta v eni povedi, to pomeni samo eno=drago ;).

Se pa da neki sčarat, sure.

Zgodovina sprememb…

DoberDan ::

Okej, pa če izpustim to, da me moti zvok.
Naj me skrbi vročina sama po sebi?
Ali je vseeno, dokler ni notranja temperatura komponent previsoka?

technolog ::

Vse do 120 stopinj je kul. Ne se tle sekirat, ker 50 ni nič.

Janac ::

normalne temperature ni se ti treba sekirati

DoberDan ::

Torej, v računalniku je le ventilator v napajalniku in pa na procesorskemu hladilniku, tisti prečni.
Iz prejšnje škatle pa sem našel še dva. En 8x8cm in enega kar od procesorskega hladilnika, ki pa bi ga kar tako uporabil, za ohišje na splošno.
Ker je ohišje popolnoma zaprto, možna odprtina za ventilator pa le še na hrbtu na sredini, me zanima, kaj je bolje - da piha noter ali ven?

Oz. na splošno - je bolje, da sta dva ven in eden noter, ali eden ven in dva noter?
(tle se gre za neko pozitiven oz. negativen tlak, ne? )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DoberDan ()

Blinder ::

DoberDan je izjavil:

En 8x8cm


Ventilatorji niso pravokotne/ovalne oblike, tak da lahko rečeš kr 8 cm :D

procesor ne bo cedil zaradi temperature, ima pa tudi zaščito vgrajeno & drgač ni velik vreden. x1300 je danes vredna 10€. Tudi če bi ti kaj cedlo ni nekih stroškov.
Ampak že ki imaš voljo porihtaj. Pri ventilatorjih se sliši pretok zraka in ležaji. Tako da če daš slab majhen ventilator, z glasnimi ležaji in visokimi obrati(da uspe naredit dovolj pretoka zraka) je glasen.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

DoberDan ::

Dobro, to glede glasnosti razumem. Sem prebral prejle tudi glavno temo o hlajenju.

Zanima pa me zgolj in samo sledeče (kot sem že vprašal):
Dodal bom zaenkrat en ventilator 8cm na hrbet. Naj piha zrak noter ali ven in zakaj? :)

miraldi ::

če boš ventilator dal na stranico je najbolje dati vleče zrak notr. drugače ga lahko daš tudi spredaj samo prednjo masko snami pa odstrani tist pleh in ga zašravfi(pa naj ti vleče zrak noter.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novo ohišje in hlajenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
617199 (5608) solatko
»

Nasvet za hlajenje in utišanje PCja... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10028974 (27019) kuglvinkl
»

Dodajanje ventilatorjev

Oddelek: Pomoč in nasveti
111094 (763) vir
»

Modifikacija

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
261872 (1474) kuglvinkl
»

Pravilna raba VENTILATORJEV....

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
393447 (2712) SkIDiver

Več podobnih tem