» »

Dodajanje ventilatorjev

Dodajanje ventilatorjev

zupanman ::

Lep pozdrav!
No ravno ko sem pri menjavi skoraj vseh komponent v računalniku, sem opazil da nimam prav nobenega ventilatorja... Samo čisto odpsredaj pri gumbih za vklop in reset je 1 ki vleče zrak notri v ohišje.
Imam pa dva prostora ki se bi pomojem dalo montirati ventilatorje... :

(čisto zadaj zunanja stran)
(zadaj notranja stran)
(na stranici za zapiranje imam trenutno kot nekakšen filter k pride na fen in hladilnik za CPU... naj to tako pustim ali naj zamenjam z ventilatorjem?)
ter še
(zunaj na stranici)

torej kaj menite vi? Ali naj naštimam ventilatorje? Kakšne velikosti in ali za pridobivanje zraka ali odvzemanje? Ter pa tudi ali se da še narediti kakšen prostor za ventilator da bi naprimer izrezal iz ohišja ven?
Hvala in LP!

boogie_xlr ::

Dodajanje ventilatorjev je odvisno od komponent. Če boš imel quad core procesor, potem se splača dat vzadi eno 12-ko, ki vleče iz ohišja, drugače je pa sam potrata denarja in tišine.

zupanman ::

Ja uporabljal bom AMD Pjenom II X4 965... Torej ja. Vzadaj naj potem naštimam 120x120mm? Pa je dovolj velik prostor? Kater fen mi potem predlagaš. Kaj pa za tisto stranico, naj pustim tako kot je ali naj tudi tam kaj naštimam.

matej_jack ::

Če boš navijal oz. se bodo komponente grele, namontiraj zadaj enega 12cm, ob strani pa je verjetno 92mm - raje izmeri. Verjetno imaš že na napajalniku 12cm, ki vleče zrak iz ohišja.
Ventilatorje pa če boš jemal, vzami neke tihe, pod 20db, ali pa jih zveži na 7V.

zupanman ::

No sem naročil 12cm z 18db. Za napajalnik še nevem kako deluje saj ga še nemorem preizkusiti. torej če bi bilo vse prav... bi zgledalo nekaj takega. Odspredej daje zrak v ohišje, vzadaj ga daje ven in iz napajalnika (če) tudi ven? Za montiranje tistega 12cm vzadaj, kako mora biti obrnjen da bo dajav zrak ven in da ga ne bo noter?
In ali bo to dovolj ventilatorjev ali bi bilo dobro če bi si še kakšnega omislil? se tako nebo segrevalo?

Nagi Bator ::

Zadaj naj piha ven.
Tisto na stranici pa imas zaradi lazjega dotoka svezega hladnega zraka direktno na CPU.

zupanman ::

Torej naj tisto reč na stranici pustim na miru?

Nagi Bator ::

Ja.
Sicer pa sestavi in preveri temperature pod obremenitvijo, pol bos pa lahko bolj pameten.
Po moje bo 12cm na zadnji stranici cisto dovolj, sploh ce imas ze enega usesalnega spredaj.
Saj verjetno noces helikopterja pod mizo, ne?!

zupanman ::

Ok ponovno imam eno vprašanje. No sedaj imam ohišje HAF 932 ki imav spredaj in ob strani ventilator za vdihavanje, na vrhu in zadaj za izdihavanje ter še PSU ki je v spodnjem levem kotu. Torej zanima me...
Ali se splača dati še en ventilator na dno kjer je tudi še prostor, in če... ali naj bi za zrak za noter ali ven?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zupanman ()

Nagi Bator ::

Brezveze.
Sicer pa glede na zakone termike bi ventilator v spodnjem delu ohisja naj zrak vlekel navznoter.

zupanman ::

Ja sej sm napisu da odpredej pa na strani daje zrak noter...

vir ::

jaz imam v kišti 3 ventilatorje. En je na procesorju in sem ga preko osnovne plate naštimal na najnižjo hitrost, drug je vgrajen v napajalniku in sem ga zrihtal na 6 V, enga tihega sem pa posebej kupil in s 6 V na sprednji strani piha v kišto v diske.
Računalnik je tako skoraj neslišen, zadeva pa deluje že 3 leta brez problemov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novo ohišje in hlajenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
617202 (5611) solatko
»

Zvočna izolacija za bass zvočnik ?

Oddelek: Kaj kupiti
71855 (1603) boset
»

Optimalna postavitev ventilatorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
264760 (2413) svetetko
»

E4300 overclock abit IP-95...

Oddelek: Navijanje
222637 (2156) Blinder
»

Kako utišati tole konfiguracijo?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
362990 (2053) Steinkauz

Več podobnih tem