» »

Obračanje čez polno črto ?

Obračanje čez polno črto ?

power12 ::

Živjo !

Mene zanima kakšna je kazen, če obrneš ( U turn ) čez dvojno neprekinjeno črto, in te dobi policija ?
Recimo kokr je na slovenski cesti tm pr Nami ( k obe strani loči dvojna črta, če se ne motim ). To cesto sem dal kot primer, da veste kaj mislim !

kuglvinkl ::

10000 evorv/12 udarcev s palico (če nimaš keša).

power12 ::

Prosil bi za normalne odgovore 8-O

Pa to ne sprašujem, ker bi to jaz naredil ( ker bi potem vedu kakšno kazen bi mi napisal ).
Ampak sem bil dons priča, enmu k je ubrnu čez polno dvojno črto ( nasprot je pa lih policija pripeljala, ki je mudel ni vidu ). In na koncu so ga logično ustavili.

Pač in me iz radovednosti zanima kakšno kazen se dobi ?

DeFacto21 ::

Dvojno neprekinjeno črto? Odvzem vozniške + denarna kazen.

Lonsarg ::

Kaki odvzem vozniške, ne verjamem.

Model je dobu od policajev najbrž več kazni. Za ziher je dobil "kazen za vožnjo čez polno črto" z malo sreče je dodatno fasal še "kazen za U obračanje na nedovoljenem mestu", z več sreče pa še kakšno ogrožanje al pa kej.

Kazen za vožnjo čez dvojno črto mi je google najdu je bila 2010 300€ in 5 kazenskih, zdaj je najbrž dvakrat toliko, ne verjamem pa da so jo povečali na "odvzem vozniške"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

darkolord ::

Čist možno je, da pride do odvzema vozniške, namreč:

(6) Na cesti, ki ima dva ali več označenih prometnih pasov za vožnjo v eno smer, ni dovoljeno voziti po smernem vozišču, namenjenem vožnji v nasprotni smeri.

(9) Z globo najmanj 1.200 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbo šestega odstavka tega člena. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 18 kazenskih točk.


V najboljšem primeru pa verjetno:
(2) Z globo 200 eurov se kaznuje za prekršek udeleženec cestnega prometa, ki ravna v nasprotju z omejitvami, prepovedmi in obveznostmi, izraženimi s prometno signalizacijo,

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

DeFacto21 ::

Lonsarg je izjavil:

Kaki odvzem vozniške, ne verjamem.

Model je dobu od policajev najbrž več kazni. Za ziher je dobil "kazen za vožnjo čez polno črto" z malo sreče je dodatno fasal še "kazen za U obračanje na nedovoljenem mestu", z več sreče pa še kakšno ogrožanje al pa kej.

Kazen za vožnjo čez dvojno črto mi je google najdu je bila 2010 300€ in 5 kazenskih, zdaj je najbrž dvakrat toliko, ne verjamem pa da so jo povečali na "odvzem vozniške"

Seveda je. Kazen za vožnjo čez dvojno polno črto je odvzem vozniškega dovoljenja. To ni tak majhen prekršek, da bi jo odnesel z par sto evri kazni in 5 kazenskimi točkami kot ti praviš.

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Hm, a da bi zaradi vožnje čez dvojno polno fasala kazen za vožnjo v nasprotno smer, ta bi bla mal huda no. Vožnja čez dvojno polno je tam na ravni prekrška 20km/h preveč hitrosti. Zdaj pa res moram relavanten člen najt. Da vidm če morm dodat novo bedarijo na seznam sfaljenih zakonov.

Edit: Dejansko je tako kot je darklord napisal, v zakoniku (ZPrCP) sploh nikjer ni omenjena kazen za vožnjo čez dvojno črto, torej mora policaj/sodnik se odločiti, ali spada to pod kršitve signalizacije ali pod vožnjo v nasprotno smer. Čeprav je očitno, da bi morala spadati kazen nekam vmes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Avenger ::

Ravno pred Namo oziroma pred Slonom sem na novoletno jutro gledal, kako sta šla dva policaja proti nekemu taksiju, ki je nato pritisnil po gasu, obrnil (čez dvojno neprekinjeno) in pičil.

Tkole od oka je obračanje čez dvojno črto hujša kršitev kot vožnja skozi rdečo, ali pa 20 km/h preveč. Ni pa to odvzem vozniške.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

power12 ::

Naj povem, da je mudel potem nadaljeval pot ( torej vozniškega ne odvzamejo, edino če dobi sodnika ? )

To je naredil, na prazni cesti tko da ni ogrožal življenja ( policaj je bil takrat še daleč, ampak dovolj blizu da je opazil to obračanje ).

Aha pa še to, na tej cesti ni bilo pasov za avtobuse !!! kokr so pri nami , tukaj sta bila samo dva pasova ( en v eno smer, drugi v dugo ) ločena z dvojno belo črto ?
Voznik je očitno na križišču zavil napačno, in ker nikjer ni mogu ubrnt, je obrnu kar na cesti sami :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: power12 ()

Good Guy ::

Policaji itak štrajkajo tako da je to samo opozorilo!

power12 ::

Ja to je res da štrajkajo, ampak opozorilo dajo samo za manjše prekrške, to čez črto je pa kr hud prekršek ?

Avenger ::

Opozorila dajejo za "trapaste prekrške" tipa 5 km/h preveč, neprivezan, neprižgane luči itd. prekršek pri katerem povprečen očividec malo nejeverno izbulji oči gotovo ne bo končal z opozorilom.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

DimmniBurek ::

Lani je zaradi U-turna čez dvojno polno črto pred filofaksom skoraj umrl motorist. Jaz sem tudi slišal da je odvzem izpita, karkoli je, zakaj bi kdorkoli hotel obračat čez dvojno polno? A se vam res tolk mudi?
There Is No Stronger Drug Than Reality

Invictus ::

Vožnja čez polno črto je bedarija, ne pa kazen za to.

Ponavadi so dvojne polne črte tam zaradi razloga.

Poleg tega si v avtu, in lahko narediš kakih 200-300 m več brez da ogrožaš ostale.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

Odvisno kako pedanten bo policaj. Tehnično gledano lahko vožnjo čez dvojno polno črto smatra kot vožnjo v napačno smer po vozišču z več smernimi pasovi.
Ni pa prevožena dvojna črta enako vožnji v napačno smer po vozišču z več smetnimi pasovi.

Če naprimer dvojna polna črta (iz kakeršnega koli že razloga) ločuje vozišče, ki nima več smernih pasov potem taka kazen seveda ni možna.

Tudi samo pokrožno obračanje po moje ne bi zdržalo na sodišu, ker dejansko ne voziš v napačno smer ampak s tem ko pol krožno obrneš, voziš pravzaprav v pravo smer po nastprotni strani.

Drugače kazen za obračanje na neprimernem mestu je 300€ in 3 točke. Sama vožnja čez polno črto pa je neupoštevanje prometne signalizacije, kar pomeni nadaljnjih 200-300€.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Opis dela naših policistov

Oddelek: Loža
415584 (4268) ahac
»

Semafor - delo na cesti

Oddelek: Na cesti
61030 (735) negotiator
»

Kazen za napačno zavijanje

Oddelek: Na cesti
112803 (2275) lol123
»

Prehitevanje mopeda čez polno črto (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
599751 (8574) šernk

Več podobnih tem