» »

Nosilec za kolo

Nosilec za kolo

kitewing ::

Ker sem zamenjal avto moram zamenjati še nosilec za kolo/kolesa. Thule 973 se mi zdi malo drag in me zanima,če ima kdo izkušnje s cenejšimi nosilci kot je:
http://www.mimovrste.com/artikel/342029...

Hvala za pomoč in nasvet!

basket ::

to tudi mene zanima, ker je kaj dober, pa da ni predrag?

ker za tiste poceni variante pod 100€ sem bral, da naj nebi blo preveč stabilno in da so primerni le za krajše prevoze (ca. 50 km) brez visokih hitrosti.. pa težave so tudi s poškodbami laka..

dbevfat ::

Tudi jaz sem se zanimal za tega in našel tale nemški review. Če prav razumem, ni slab, se pa nizka cena pozna na drobnarijah (glej pri 3:18). Ni mi čisto jasno, ali potrebuješ dodatne luči/tablico. V tem videu je nosilec sicer tik nad tablico, ampak luči pa prekriva. To pomeni še extra strošek.
nvr2fat

Daedalus ::

Vprašaj na servisu za kolesa. Znajo povedat kako zgodbo o biciklih, ki so odleteli s prepoceni nosilca... tako da bi znali meti kako idejo o tem, kaj je ok in kaj ni.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Vesoljc ::

@deadalus
evo ena iz prve roke :)

lansko jesen je pred mano (recimo 20-30 metrov) na AC enemu cliotu odneslo kolo s stresnega nosilca, vozil je pa nekje 110-120kmh. kolo je naredil salto, padel direktno pred mene, se odbil od vozisca ter "skocil" na desni pas pred/pod avtobus, ki sva ga oba prehitevala. predvidevam, da so tisti poki, ki so sledili bile avtobusne gume...
no, tipcek se je odpeljal kr naprej. fair play, ni kaj...

tko kot basket pravi, treba je preverit kako se zadeva montira, tiste neke zadeve z pascki za pritjevanje znajo bit zelo neprijazni do avtomobila.
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

LeQuack ::

Te za na zadnja vrata se mi nikoli niso zdeli pametna ideja. Vrata od prtljažnika niso načrtovana, da bi gor obešal večjo težo, tako da najbrž lahko pride do kakih poškodb, če ne drugega poškodbe barve, ko stvar nameščaš ali snemaš.
Dosti bolj pametno je za na streho ali pa še bolje in malo dražje, za na kljuko, kjer je kljuka še dodaten strošek, če je nimaš. Za na streho pa ima tudi Thule pa najbrž še ostali narejeno tako, da samo nogice zamenjaš in ne celega sistema, ko menjaš avto.
Quack !

bond007 ::

Ko sem bil še mlad (in neumen:)) sem dva kolesa prevažal na strehi (thule nosilec), zdelo se je še kr ok pritjeno in očitno je tudi bilo, ker so na ovinkih gume cvilile, po AC pa je šlo s končno tam 170 (sicer 200) in ni bilo problemov. Spomnim pa se, da je konkretno več pilo s kolesi na strehi - tam ranga 30% in več, tako da so s tega vidika tisti nosilci zadaj v prednosti. Je pa bil en članek v nemščini, kjer je bilo zračunano, da se bolj splača na recimo na morju najeti becikle, kot pa jih voziti na strehi kakih 1000km v eno smer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

s1m0n ::

Mi smo dolgo imeli tega za na tretja/peta vrata.
Bil je eden izmed najcenejših in je služil svojemu namenu!
Res, da zgleda vse zelo nestabilno a drži :) Kolesa so se vozila po AC, v gorovje, makedam...

Osebno pa vseeno priporočam kakšnega v rangu vsaj 200€

stb ::

Ravno ta teden sem na AC naletel na enega modela, ki je bicikel prevažal zadaj, prečno na nosilcu na vratih prtljažnika, "skrbno" pokritega s ponjavo, ki je seveda opletala in jadrala pri hitrosti 120+ km/h. Bolj kot za njegovo porabo me je skrbela vzdržljivost nosilca. Sem samo čakal kdaj mu bo vse skupaj odtrgalo, a sem ga na srečo uspel dovolj kmalu prehiteti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stb ()

kitewing ::

Nosilec sem kupil...Dober nakup? Glede na ceno je ok.
Sam nosilec je kar kvaliteten, sicer izdelava ni na nivoju Thule (to sem tudi pričakoval glede na ceno). Nekaj vijakov je prekratkih in dva sta celo manjkala.

Kolesa se enostavno pritrdijo, saj se tretje kolo pritrdi na drugo kolo. Poleg tega je predvidena še gurtna, s katero povežeš vsa tri kolesa in pritlažnik.

basket ::

In kako se ta nosilec obnese pri vožnji?
Kako je pa s praskami?

kitewing ::

Tam kjer se nosilec dotika avtomobila sem dal gumo (majhne flike zračnice) in mislim, da ne bo nobenih posledic. Res pa je da ga še nisem odmontiral in bo gor do zime in upam, da sam ne odpade. Thule vem, da jih ne naredi.

Kako se obnese med vožnjo? Nisem opazil kakšnih težav.

PS: če imaš denar raje kupi Thule (razlika v kvaliteti je očitna, v ceni pa tudi).

PujsaPepa ::

kitewing je izjavil:

Tam kjer se nosilec dotika avtomobila sem dal gumo (majhne flike zračnice) in mislim, da ne bo nobenih posledic. Res pa je da ga še nisem odmontiral in bo gor do zime in upam, da sam ne odpade. Thule vem, da jih ne naredi.

Kako se obnese med vožnjo? Nisem opazil kakšnih težav.

PS: če imaš denar raje kupi Thule (razlika v kvaliteti je očitna, v ceni pa tudi).


Super teme ste se lotili !!

Gleda pa zgornji del kolesa čez avto, kajne ?
je isti upor, kot če bi imel jih na strehi gor ?
Bi zadeva šla na enoprostorca (ki je malo višji) ? bi kolesa bila tudi visoko ali nižje ?

In tudi normalno odpiras zapiraš prtljažnik (brez koles gor seveda:)
V čem je tvoj bolšji kot npr. tale za 49€
http://www.mimovrste.com/artikel/342020... ?

Saj zaklene se MLogic3 tudi verjetno ne (bi že prevč pričakoval za tako ceno:) ? kolesa tudi samo privežejo, nič zaklenejo ?

Hvala za informacije!

Machete ::

Ve kdo oz ima in lahko linka kak nosilec za bmw3 limuzino 2009+letnik, takega za od ozadaj za 2 kolesi?
tnx

basket ::

@ kitewing
thule je precej dražji, glede na mnenja uporabnikov pa ni ravno ful boljši (to govorim o modelu za 200€, medtem ko un model za 300€ pa naj bi bil kul)

@PujsaPepa
glede na komentarje oz. ocene iz spleta so pri številnih teh nosilcih možne naslednje težave:
- nosilec oz. kolesa niso stabilna in se med vožnjo tresejo, premikajo ali pa obstaja nevarnost celo, da celotno zadevo odpihne ipd.
- poškodbe laka na avtu
- poškodbe laka koles
- koles se ne da nacentrirat na sredino avta, zaradi česar na eni strani ful štrlijo vstran od avta
- popuščanje jermenov med vožnjo (jih je treba vsake toliko km dodatno zategovat)
- težave z nameščanjem na avto



Jaz sem se zdaj tudi odločil za tale Menabo Logic 3.. cenovno je nekje v sredini, zadeva pa naj bi bila dokaj stabilna in varna, potrebna bi naj bila edino kaka dodatna zaščita (s kako gumo ipd. kot je napisal kitewing), da se prepečijo morebitne praske na avtu.. tako da upam, da bo zadeva vredu..

teoo ::

Raje na streho. Ampak moraš vedeti, da bo sprednji del kolesa po daljši vožnji zgledal kot prednji del avta... morišče žuželk. Po takem tretmaju imajo gripi spet dober grip:D
defying gravity

basket ::

baje je boljš met zadaj, zaradi:
- manjše porabe (na strehi baje ful več požere)
- večje varnosti
- enostavnejšega nalaganja koles

kaj več pa piše tudi npr. na (če znaš nemški):
http://www.adac.de/infotestrat/tests/au...

kitewing ::

PujsaPepa je izjavil:

kitewing je izjavil:


Gleda pa zgornji del kolesa čez avto, kajne ?
je isti upor, kot če bi imel jih na strehi gor ?
Bi zadeva šla na enoprostorca (ki je malo višji) ? bi kolesa bila tudi visoko ali nižje ?

In tudi normalno odpiras zapiraš prtljažnik (brez koles gor seveda:)
V čem je tvoj bolšji kot npr. tale za 49€
http://www.mimovrste.com/artikel/342020... ?

Saj zaklene se MLogic3 tudi verjetno ne (bi že prevč pričakoval za tako ceno:) ? kolesa tudi samo privežejo, nič zaklenejo ?

Hvala za informacije!


Je ena bistvena razlika. Tvoj ni clip sistem, ampak se montira z jermeni. Jermeni so precej manj prijazni do uporabnika
Zakaj je boljši pritlažnik za zadnja vrata:
- kolo je precej nižje in nimaš težav v garažni hiši, veje....
- kolo lažje naložiš (enoprostorci)
- ker imam 5 koles imam še dva na strehi (šit)

PujsaPepa ::

kitewing je izjavil:

Je ena bistvena razlika. Tvoj ni clip sistem, ampak se montira z jermeni. Jermeni so precej manj prijazni do uporabnika
Zakaj je boljši pritlažnik za zadnja vrata:
- kolo je precej nižje in nimaš težav v garažni hiši, veje....
- kolo lažje naložiš (enoprostorci)


Ali tale tvoj zadnji stavek pomeni, da se ta MLogic3 100% lahko pričvrsti na enoprostorca, ki imajo veliko večja, višja vrata ? so clipi dovolj dolgi ? da niso kratki samo za navadna krajša prtljažna vrata ?

Ima MLogic3 možnost katerega od tehle zaklepanj: nosilca na avto ? koles na nosilec ?

Hvala.... še to informacijo rabim, pa ga narocim :)

kitewing ::

Nosilec nima nobenega zaklepanja. Kolesa zaklenem s kolesarsko ključavnico. Sej pravim, če imaš dovolj € si kupi Thule http://www.fux.si/index.php/backpac-973... ker je precej boljše narejen.

dbevfat ::

PujsaPepa je izjavil:

Ali tale tvoj zadnji stavek pomeni, da se ta MLogic3 100% lahko pričvrsti na enoprostorca, ki imajo veliko večja, višja vrata ? so clipi dovolj dolgi ? da niso kratki samo za navadna krajša prtljažna vrata ?

Na mimovrste imaš seznam kompatibilnih avtov. Če mu ne zaupaš, lahko mogoče izbrskaš tudi kakšnega na spletni strani proizvajalca.
nvr2fat

PujsaPepa ::

Koliko pa imate razdaljo med obema "oprijemalkama" pri nosilcih, kjer kolesa visijo,
ne kot pri Menabo Logic 3, kjer stojijo na podlagi ?

Meni gorsko kolo ne pride noter!
razdalja med oprijemalkama nosilca je 45cm,
26" otrosko kolo ima zgornjo štango dolgo 42cm,
28" normalno pa sicer ima 45cm a seveda morajo še oprijemalke vmes pridet.

Delam kaj narobe ?
Ga naj privežem na spodnjo postrani štango, da bo 45 stopinj viselo (pa še
ta spodanj štanja je vsaj 6cm premera, se sploh ne bo lepo ulegla na nosilec)

Se pravi ne smeš samo gledt ali ti na avto paše, še na kolesa ne paše vsak, ali kako :( ?!?!

kitewing ::

Ko pravič nalagaš tri ali 4 kolesa je to praviloma prava umetnost, ker so kolesa različna moraš najti najboljšo kombinacijo za pritrditev. Naslednjič porabiš samo še par minut, da naložiš kolesa.

PujsaPepa ::

kitewing je izjavil:

Ko pravič nalagaš tri ali 4 kolesa je to praviloma prava umetnost, ker so kolesa različna moraš najti najboljšo kombinacijo za pritrditev. Naslednjič porabiš samo še par minut, da naložiš kolesa.


Meni že enega ne uspe, ker imam izgleda na nosilcu prevelik razmik med obema "štiloma" ki visita stran od avta, na katera obesiš kolo.
Delam kaj narobe ? Kakšno razdaljo v cm imate vi med "štiloma" ? Ali imate gromozanska kolesa (z 50cm dolgo štango:) ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PujsaPepa ()

kitewing ::

Najprej daš eno kolo na najkrajšo roko, drugo roko še preden pritrdiš prvo kolo daš med okvir prvega kolesa (pod štango). Tretje kolo pa pritrdiš na drugo. Pa pazi da pritrdiš kolesa s trakovi, ker te roke ne držijo dovolj. Vsako kolo mora biti obrnjeno v drugo smer. Kdaj moraš zasukat sedež da gredo kolesa dovolj skupaj.

PujsaPepa ::

kitewing je izjavil:

Najprej daš eno kolo na najkrajšo roko, drugo roko še preden pritrdiš prvo kolo daš med okvir prvega kolesa (pod štango). Tretje kolo pa pritrdiš na drugo. Pa pazi da pritrdiš kolesa s trakovi, ker te roke ne držijo dovolj. Vsako kolo mora biti obrnjeno v drugo smer. Kdaj moraš zasukat sedež da gredo kolesa dovolj skupaj.


Ne. Jaz nimam rok. To ti mislis roke, ko imaš za vsako kolo svojo roko, kajne ?

Jaz imam 2 štila ki štrlita ven, in nanju lahko 3 bicikle obesiš.
Nekaj podobnega kot tale produkt tukaj:
http://www.mimovrste.com/artikel/342031...
No, in ta dva štila (ki se ne moreta regulirat!!) sta 45cm narazen !
A žal tudi moja kolesa imajo tako dolge (ali še krajše) droge, torej jih sploh ne morem gor nasadit !

Help! Že informacija kakšen razmik med štiloma/drogoma imate (tisti, ki imate približno tak model nosilca), bi mi veliko povedal. Npr. da imam jaz pač nosilec za uber-ogromna kolesa z 50cm+ drogom :) ?!?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PujsaPepa ()

thramos ::

Jaz sem ta štila rahlo zakrivil skupaj, da gre nanju tudi manjše gorsko kolo.

kitewing ::

Takega nosilca še nisem nikoli uporabil in ga tudi ne želim, ker se ga težko namesti na avto in tudi kolesa čudno stojijo. Mal denarja, mal muske...

Moj nosilec je tale: http://www.mimovrste.com/artikel/342029...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kitewing ()

thramos ::

No, namestitev nosilca na avto in dveh koles ne vzame več kot par minut. Če stojita čudno ne vem, zaenkrat sta se pripeljali skupaj z avtom. :)

Je pa potrebna dodatna zaščita, rokavička, enega od pedal, ker drugače lahko porajsa pleh, če nameščaš več kot eno kolo.

PujsaPepa ::

kitewing je izjavil:

Takega nosilca še nisem nikoli uporabil in ga tudi ne želim, ker se ga težko namesti na avto in tudi kolesa čudno stojijo. Mal denarja, mal muske...
Moj nosilec je tale: http://www.mimovrste.com/artikel/342029...


Tvoj nosilec ne gre na moj avto.. sploh... zato bi ce bi vzel tvoj nosilec bilo, veliko denarja, malo muzike.

Če bi podrobneje prebral vse replaye, bi videl, da ugotavljam (čakam vasa mnenja če je to res!), da ne samo da moraš pazit ali določen nosilec sploh paše na tvoj avto, še to moraš pazit ali tvoje kolo sploh gre na tak nosilec :(
Tebe sploh nisem spraševal za nasvet, ampak tiste ki imajo tak nosilec kot jaz, z dvema štiloma. Zanima me namreč koliko jih imajo narazen. Jaz ju imam 45cm, za moja gorska kolesa pa bi potreboval, da sta narazen cca.35cm. Ne, ne morem ju tako ukriviti/usločiti skupaj, ker je nosilec zelo dober in zelo stabilen, pa še na moj avto paše. Edina finta bi bila, da prerežem in zašvasam :) ?


Torej-- tisti ki imate tak nosilec kot jaz -- koliko cm imate oba štila narazen ?
(da si to najprej razčistim, ali sploh obstajajo različnih mer, in jaz morda kaj delam narobe -- moram kolesa postrani gor obesit?)

Še fotka od podobnega nosilca -- pazi, to ni ta nosilec, da se ne bo zopet en pametnjakovic oglasil, naj grem vprasat to on-line trgovino. Samo podoben je moj temu, toliko da vidite kaj mislim s "štili" / "drogovi"
http://www.mimovrste.com/artikel/342031...
ker so se že nekateri oglašali, da mislim tiste roke ko je za vsako kolo svoja roka. Ne niso roke, drogovi so :)
In kupljen je iz druge roke, rabljen, njemu je delovalo (ker ima prastare velik bicikle z 50cm dolgimi štangami, ni uporabljal gorskih koles), proizvajalca tudi on sam ne ve... tako da prosim samo konkretno pisite, ne bluzite in pametujte !

Hvala za vse konstruktivne podatke, informacije in mnenja !! ne spamajte posta!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PujsaPepa ()

PujsaPepa ::

No ? ni nobenga dobrega človeka, ki bi izmeril na svojem nosilcu :) Se priporočam !

PujsaPepa ::

Nepotrebna panika je bila... čist enostavno se montira tudi srednje velike kolesa:)
Kako ?
En nosilec na drogu obrneš za 45 stopinj navznoter, in v njega vstaviš poševno štango (od belance do pedal) od kolesa.
Na drugi nosilec postaviš zgornjo štango od kolesa, pri sedežu.
Ornk trdno leži kolo gor.
Ker večina zgornjih štang ni več vodoravnih, ampak imajo mali naklon, zaradi tega kolesa celo visijo vodoravno:)
Sem pa videl, da vsi prodajajo avto-nosilec z 40-45cm razmikom drogov.

)GrimReaper( ::

No, ko je ta tema že tako priročno tukaj...a bi kdo mi posodil, za primerno ceno seveda, nosilec za kolo, za na zadnja vrata avtomobila? Nosilec bi rabil za Opel Corso 2007, torej pride v poštev: Thule Clip on high 9105, ali Manabo Steel bike 2,3, tudi logic2,3, rider super ali pa tudi easy grip S-sitem, itd. Rabil bi ga pa med 29.7. do 23.8.. No, če je kdo zainteresiran: 040/335-588.

hendriks ::

Stara tema, ampak zakaj bi odpiral novo :) Torej rabim nosilec za kolesa (2 otroški kolesi: 16 in 20 col), ker gremo na morje. Gledam tole
poceni zadevo: https://www.mimovrste.com/zadnja-vrata/...

Ali me ima kaj skrbeti, glede na to da pridemo do destinacije po avtocesti?

skyline ::

Ne, vozim se po AC z enduro bajkom na takem nosilcu, vse OK.

Vzemi samo dodatne gurtne, da privežeš vsako kolo posebej.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nosilec za kolesa - vlecna kljuka

Oddelek: Na cesti
4810823 (5956) dussan
»

Strešni nosilci čez celo sezono na avtu

Oddelek: Na cesti
303765 (1447) mikhaair
»

Nosilec za kolo...strešni ali na kljuko?

Oddelek: Na cesti
175295 (1558) Highlag
»

Zadnji spoiler, da prekrije kolesa na nosilcu avta

Oddelek: Šport
173987 (3538) PujsaPepa
»

Prevažanje kolesa na avtu

Oddelek: Šport
175687 (5054) jini

Več podobnih tem