» »

ASP MVC3 Application

ASP MVC3 Application

Ales47 ::

Za maturo delam spletno stran z pomocjo programskega jezika ASP.net ( MVC3 Application). Manjkata mi 2 stvari in to naslednji:

-baza oz za prijavo/odjavo
-dodajanje/urejanje novic

Ker se nisem z tem program tako izkuseni oz nisem se delal baze in za dodajanje novic, me zanima, ce mi kdo od vas lahko pri tej stvari pomore:)

Hvala:)

jamiroq ::

poglej si tale tutorial.

Ales47 ::

Bom poskusil, se javim ce nebom vedel dalje:)

hvala :)

Ales47 ::

http://www.asp.net/mvc/tutorials/gettin...

Problem je , da jaz tukaj nimam teh opcij :

Controller name: MoviesController. (This is the default. )<--- tu je default : Default1Controller
Template: Controller with read/write actions and views, using Entity Framework. <---- To imam
Model class: Movie (MvcMovie.Models). <--- Tu imam samo LogOn / ChangePassword / Register Model
Data context class: MovieDBContext (MvcMovie.Models). <--- enako kot pri model class
Views: Razor (CSHTML). (The default.) <---  To imam

klemen93 ::

Vrni se en korak nazaj v tutoriali, kjer ti prikaže kako ustvariti nove modele, ko jih boš ustvaril boš lahko tudi ustvaril kontroler ki bo pisal in bral iz teh modelov. Trenutno predvidevam, da si le ustvaril novo aplikacijo, ki samodejno zgenerira LogOn, ChangePassword, RegisterModel.

Če si slučajno že naredil nove modele vendar ti jih vseeno ne prikaže v tem spustnem meniju, poskusi buildat solution.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen93 ()

Ales47 ::

Hvala, bom jutri poskusil ;) in ja, ustvaril sem le novo aplikacijo oz imam te zacetne modele.

zenb ::

Tukaj imaš lep primer z izvorno kodo in vse lepo opisano v pdfju za izdelavo celotne aplikacije v ASP.NET.

Ales47 ::

Naredil sem zdaj tole :
--> http://www.asp.net/mvc/tutorials/gettin...
-->http://www.asp.net/mvc/tutorials/mvc-mu... ( Admin)

Ampak to mi nic dosti ne pomaga... jaz hocem novice vstavljat ne pa nekse izdelke kao... kako bi zdaj to naredil? da bi se novice tudi na zacetni strani pokazali, novice katere bi jaz kot admin dodal.

Looooooka ::

Preber vse kar so ti prilimal...6x.
Novica in izdelek je isti smorn.Oboje je zapisano in prebrano iz baze.

Ales47 ::

Ja to ze ampak kako naj naredim, ta se mi kao izdelek prikaze na zacetni strani ? In da se mi zadnji dodan izdelek prikaze na zacetni strani ? :S

dope1337 ::

Rade volje bi ti pomagu. Se glih spravljam obnavljat znanje iz MVC3, ker je to trenutno pač najjača stvar za Web Appe iz strani Microsofta.

Če še maš kake probleme mal napiš, se bom mal pošpilčko (sm glih na praxi ... nimam kej za delat ;))
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Ales47 ::

Torej, naredil sem to http://www.asp.net/mvc/tutorials/gettin... in se za admina.
Zdaj bi jaz rad te "izdelke" nekako preusmeril na zacetno stran, da bi na "home" strani bile prikazne novice oz v tem primeru izdelki. Ziher je neka majhna fora za to, da bi izdelki bili prikazani na zacetni strani.... :)

Ales47 ::

Poleg novic , rabim se LogIn / LogOut + Registracijo za usere... za to menda rabim bazo, lahko je Access baza? kako pa je z temi image sliderami, jquery slider itd... obstajajo te slidere tudi za ASP? ker do zdaj nisem glih nasel kaj dobrega..

dope1337 ::

Za jquery grafične vmesnike, boš največ našel TUKAJ. Maš od sliderjev, do widgetov, do raznoraznih efektov. Mal prebrskaj po strani, pa boš našel marsikej.

Za lažje razumevanje, kako vklučiti jquery knjižnice in kako manuplurati z njimi, si preberi TALE članek, kjer si lahk tud njihov projekt dol potegneš. Če boš vložil malo časa notr, boš znal vse kar boš potreboval za svoj projekt. Dotični tutorial prikazje navadni ASP.NET, brez MVC3 dodatka, vendar je isti šmorn, če si skapiro Model Viewer Controler arhitekturo.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MVC vs. Angular

Oddelek: Izdelava spletišč
122469 (2059) kod
»

Microsoft izdal brezplačni WebMatrix

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
126338 (4783) CaqKa
»

ASP.NET MVC - HttpException

Oddelek: Programiranje
6753 (659) hendriks
»

PHP ASP

Oddelek: Izdelava spletišč
352859 (2184) MrBrdo
»

ASP.NET učenje - kaj priporočate?

Oddelek: Izdelava spletišč
172312 (2044) MAT1C

Več podobnih tem