» »

ASP.NET učenje - kaj priporočate?

ASP.NET učenje - kaj priporočate?

MAT1C ::

Naredil sem že eno dokaj uporabno stran z uporabo Visual Studia, vendar bolj z klikanjem in raznim poskušanjem kako kaj deluje. Ker me izdelava spletnih strani že tako veseli, sedaj pa me je navdušil še ASP.NET, sem se odločl, da se ga kar dobro naučim, tako da bom to znanje lahko koristil za delo ob faksu.
Našel sem si že nekaj knjig (ala ASP.NET for dummies, ASP.NET bible,...) in ko pridem domov bom napisal njihove naslove, da mi poveste če katero poznate in če jo priporočate.
Od kje pa sicer priporočate da bi se učil?

LP

MAT1C ::

No, torej, tele knjige so mi trenutno na voljo:
    Apress - Beginning ASP.NET 3.5 in C# 2008 From Novice to Professional, Second Edition
    ASP.NET 3.5 for Dummies
    Sams - ASP.NET 3.5 Unleashed
    Sanders - A Beginner's Guide to ASP.NET 3.5
    Wrox - Professional ASP.NET 3.5 In C# and VB


Če kdo priporoča katero od teh (ali kakšno drugo), prosim če lahko pove :)

LP

HardFu ::

tukaj so sami opensource freaki, dvomim da bos nasel kakega z asp.net izkusnjami haha.

Ce bi me osebno zanimal ASP.NEt potem bi si pogledal tole
http://codeable.io

darkolord ::

tukaj so sami opensource freaki, dvomim da bos nasel kakega z asp.net izkusnjami haha.
8-O

MAT1C ::

Nja... glede na tišino do sedaj, mi res bolj slabo kaže.
Ampak upam da se bo našel kdo :P

bluefish ::

Saj si že sam naštel en kup knjig. Preden boš predelal eno od njih bo preteklo precej časa.

darkolord ::

Ni univerzalne, "najboljše" knjige. Najbolje je, če si od vsake malo pogledaš, da vidiš, če ti ta stil ustreza.

MAT1C ::

To vem, ampak ful ne vem katere naj se sploh lotim...
Zato me zanima če je kdo že prebral kakšno in bi jo posebej priporočal ali odsvetoval.

bluefish ::

Konkretno z ASP nimam izkušenj, vendar sem za osnovo PHP uporabil Sams.

MAT1C ::

ok :)
anyone else?

HardFu ::

a se nisi dobil dovolj odgovorov?
http://codeable.io

MAT1C ::

heh... kot da bi dobil ne vem koliko konkretnih odgovorov.
A bi te motilo, če bi še kdo podal svoje mnenje? Meni bi namreč to bilo všeč.

oslaj ::

Veš koliko knjig bi že predelal do zdaj, ko čakaš tukaj na odgovore.

MAT1C ::

ne, v bistvu jih nebi, ker se trenutno nimam časa učit ASP, ker mam druge obveznosti. Sprašujem in načrtujem za naprej (t.j. čez 2 tedna).

sicer pa ni treba več odgovarjat na temo no... ker vidim da se težko držite teme in raje karnekaj pišete.

Infinity ::

priporočam da se učiš tako da delaš. Jaz sem se probal naučiti iz knjig pa mi ni šlo, nato pa sem se začel igrati in pisati kar iz nule in sem se tako nauču. Prosim pa te da delaš v C# in ne v VB.NET, saj bo življenje tako lepše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Infinity ()

AnonimkeOP ::

Matic, glede na to da zacenjas, se loti raje Asp .NET MVC kot klasicnega Asp .NET-a, v razvoju je zadnja leta kot naslednjik, ravno mesec nazaj je postal stabilen in je zelo vredu stvar. Zacnes lahko kar na domaci strani kjer imajo dovolj vsebine za zaceti in navodila kako si pripraviti okolje.

Asp .NET MVC

Ce pa zelo zelis v klasicni asp .net, moras pa prestudirati neke osnove


  • page life cycle, control life cycle

  • vedet mors kaj je to server control in cemu sluzi tisti runat=server

  • vedeti moras kaj je to ViewState in kako se ohranja in predvsem kako se ga znebis ce te mucijo performanse :)

  • kaj je to Session



to so stvari za katere potrebujes knjigo, ker so nek koncept, brez katerega bos delal napake v zasnovi ce ga ne bos poznal. Od tu naprej pa odlozi knjigo, si zadaj nek cilj kot je predlagal Infinity in isci primercke na spletu. Asp .net je dovolj razsirjen da bos nasel primer za prakticno vsako stvar ki si jo bos zamislil.
www.anonimke.com

AnonimkeOP ::

... sem malo poguglal in se mi zdi da je na MSDN res lepo razlozeno vse kar sem napisal, tako da dejansko niti ne potrebujes knjige:

page life cycle (to si preber 3x, nauci na pamet in ne pozabi. to je absolutni temelj)

ViewState

Session state

Asp .NET User control

Asp .NET server control


... sicer ti pa se vedno zelo mocno predlagam, da preskocis Asp .NET v celoti in se lotis kar Asp .NET MVC.
www.anonimke.com

MAT1C ::

HVALA vama.
Takšno mnenje in napotke sem potreboval! In bom upošteval oba nasveta.

@Infinity: Bom definitivno delal v C#, saj je precej podoben Javi, katero sedaj že nekoliko znam.
@AnonimkeOP: bom pogledal in razmislil o ASP.NET MVC, sicer pa hvala tudi za linke :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MVC vs. Angular

Oddelek: Izdelava spletišč
122439 (2029) kod
»

ASP MVC3 Application

Oddelek: Programiranje
131072 (731) dope1337
»

ASP.net

Oddelek: Programiranje
5686 (564) Ales47
»

Problem pri prenosu spletne strani na strežnik

Oddelek: Izdelava spletišč
151847 (1626) miša
»

ASP.NET tutorial

Oddelek: Izdelava spletišč
122112 (1872) smash

Več podobnih tem