» »

Goveja muska

Goveja muska

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 6
»»

kuglvinkl ::

Ave,

naj mi kdo razloži, zakaj je goveja muska spet popularna. Goveja muska dobi prime time v petek zvečer (a s tem mirijo nezadovoljne volivce?).

Vedno sem mislil, da morjo it otroc naprej od staršev. Če je moj oče poslušal Zeppeline, Floyde, sem jaz zajahal jazz, moji otroc bodo šli pa še naprej.

Kako je mogoče, da mladina posluša govejo musko? Se da to racionalno razložit? In zakaj ima toliko pozornosti RTVja?

Dr_M ::

A je s tem kaj narobe?

Zakaj pa juznaki vseh generacij tako veselo poslusajo narodnjake?
Ker ne napredujejo? Ja, mas point :))

jype ::

Dr_M> A je s tem kaj narobe?

Je.

Dr_M ::

Kaj pa tocno?

jype ::

Goveja muska je eden glavnih razpoznavnih znakov goveje* družbe.

* Plemensko primitivne, vulgarne, ksenofobne, rasistične, mizoginistične, nasilniške.

Boeing ::

Opažam zelo podobno. Mularija na žurkah vrti narodnjake (original, ne dance priredb!) in se zraven zabava do onemoglosti.

Kar se mene tiče, nobenega problema.


Bi si pa upal trditi, da gre tu enostavno za prezasičenost z mainstream "glasbo".

In ne jype, tokrat žal nimaš prav. Z govejo muziko na žurkah ni popolnoma nič narobe, dokler se imajo udeleženci fajn, govedarji sicer gor ali dol.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Dr_M ::

jype je izjavil:

Goveja muska je eden glavnih razpoznavnih znakov goveje* družbe.

* Plemensko primitivne, vulgarne, ksenofobne, rasistične, mizoginistične, nasilniške.



Kaj pa kolo?

Znak primitivne, samovsecne, egoisticne, izsiljevalne, vseznalske, priviligirane druzbe?

:)

jype ::

Boeing> In ne jype, tokrat žal nimaš prav. Z govejo muziko na žurkah ni popolnoma nič narobe, dokler se imajo udeleženci fajn, govedarji sicer gor ali dol.

Vedno imam prav. Družbeni vzorci, ki jih goveje pesmi dokumentirajo, poveličujejo vse zapisano, s čimer utrjujejo družbeno nazadnjaštvo in primitiven, utilitarističen odnos do kulture.

Dr_M> Kaj pa kolo?

Recimo, da če je tisto goveja muska, je to prašičja, vse ostalo je pa isto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

kuglvinkl ::

Am, zanima me izključno slovenska goveja muska. Za vse ostalo si odprite svojo temo.

@nny ::

Klasična glasba je eden glavnih znakov buržoazne družbe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: @nny ()

Dr_M ::

Dr_M> Kaj pa kolo?

Recimo, da če je tisto goveja muska, je to prašičja, vse ostalo je pa isto.


Misljeno kot bicikel :))

jype ::

@nny> Klasična glasba je eden glavnih znakov buržoazne družbe.

O, marksistka!

Dr_M> Misljeno kot bicikel :))

Bicikl je po vseh kriterijih najučinkovitejše osebno prevozno sredstvo, ki ga pozna človeška civilizacija.

kuglvinkl ::

A pol si mladi šerajo, vau, lej kater komad sem našu!!!!11!11!!! "Posebej bukova generacija" od Cekinov.

A kako?

Zgodovina sprememb…

Arnidus ::

Dandanes bi se pač lahko reklo; Povej mi kaj poslušaš, pa ti povem kdo si. Sam opažam, da ljudje, ki poslušajo zgoraj omenjeno, nimajo kej iskat v intelektualnih vodah. In ja, to so največkrat ljudje zaposleni v kelnariji, proizvodnji,... So izjeme, ampak bodmo realni, tega je malo. Jst sm že prišel do te točke (star sem 21 let) Ko pač.. človeka sodim po tem kakšno glasbo posluša. In morm rečt, da me ta sistem še ni pustil na cedilu. Vsej kle v Celju ne :D Sicer pa bmk, nej poslušajo to primitivno glasbo, nej gledajo x-factor, kmetijo... sam da jim je fajn. Velik bolš jim je, k nam, bom reku bolj razgledanim ljudem. Inteligenca je preklestvo. Pride obremenjevanje, pride sranje. In ja, mogoče sem še premlad, da bi tko govoril, ampak to je pač moje osebno mnenje, ko pride do glasbe in družbe.

Boeing ::

jype je izjavil:

Vedno imam prav. Družbeni vzorci, ki jih goveje pesmi dokumentirajo, poveličujejo vse zapisano, s čimer utrjujejo družbeno nazadnjaštvo in odnos do kulture.



A s "today i'm fuckin you" je pa vse kul ?
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

jype ::

Boeing> A s "today i'm fuckin you" je pa vse kul ?

Ne. A ti je kdo povedal, da je?

Gigahertz ::

Da to poslušaš moraš bit homo sapiens retardus, al pa živet na vsaj 1500m od rojstva.

kuglvinkl ::

Še vedno ne vemo, v čem je vzork, da mladi poslušajo govejo musko.

off ne bom kej dost dovolu. če se kdo ljubi, naj se izljubi na ZS.

Gigahertz je izjavil:

Da to poslušaš moraš bit homo sapiens retardus, al pa živet na vsaj 1500m od rojstva.


ne, ni zadovoljiva razlaga. Posplošuješ.

Zgodovina sprememb…

Arnidus ::

Vzrok? Vzgoja in doma slišano. Biti cool v šoli v Runtolah špehfocn, kjer je najlepši tip v razredu član benda posavski fantje 6000,..

@nny ::

Kolikor poznam sceno, ne poslušajo izključno goveje muske. Nasploh se mi zdi, da se ne odločijo za eno zvrst, ampak rolajo vse po vrsti, samo da tuli iz zvočnikov.
Goveja pride na meni tako kot na veselicah Čuki in Agropop.

jype ::

IMHO je glavni razlog nadvse nizek prag, ki ga je treba doseči, da se lahko taki družbi pripada. Bolj kot prag zna pravzaprav biti težava preklada nad vrati, v katero se zaleti vsak, ki ni res bukov.

Prepričan sem, da kuglvinkl ne misli ljudske glasbe, ampak industrijsko proizvedeno govejo glasbo, ki ugaja ravno takšnim, kot sem zapisal zgoraj.

@nny> Goveja pride na meni tako kot na veselicah Čuki in Agropop.

Saj vse to je goveja.

Arnidus ::

Hja, dandanes it's all about being cool. In nočem posploševat, ampak če nisi gimnazijec, si nekak obsojen na govejo glasbo.. in vse ostalo kar pride s tem. MTV nation, bras!

kuglvinkl ::

Zanimivo.

V prvi post bi moral še dodat, moja generacija se je identificirala (opredelila, če hočte) tudi tako, da je glasno zavrnila govejo musko, nova se kot kaže tako, da jo poslušajo.

@nny ::

jype je izjavil:


Saj vse to je goveja.


Avseniki & Slak se lahko stegneta od klošarske bajturine do vile v Rožni, pa sta še vedno klasika. Tudi Agropop je imel svoje momente. Čuki pa so povsem komercialni, tu se strinjam.

Ciklamen ::

Jaz npr. se ful nelagodno počutim na kakih veselicah, meni tega sploh ni za poslušat...
- End of the Post ->

Dr_M ::

In nočem posploševat, ampak če nisi gimnazijec, si nekak obsojen na govejo glasbo..


Kr tezka trditev.
Poznam kar nekaj ljudi, sploh v sluzbi, k so res bl bukovi, ki nimajo niti srednje sole, pa resnicno ne marajo goveje muske, pa so pretezno dolenci.
Mas pa take, ki kar okol padejo, ko slijo harmonko.

jype ::

kuglvinkl> nova se kot kaže tako, da jo poslušajo.

No, v to nisem prepričan - obstaja mladina, ki je še ostrejša do takšne glasbe kot smo bili mi, prav tako pa imam jaz vrstnike, ki še vedno poslušajo govejo glasbo (in se ob tem neumno smejijo).

Pa da ne bo kdo zmotno mislil, da je goveja glasba praktično vse, kar pride od harmonike. Nikakor ne.

Tut jodlanje je lahko zanimivo.

@nny> Avseniki & Slak se lahko stegneta od klošarske bajturine do vile v Rožni, pa sta še vedno klasika.

Ampak to niso Atomik Harmonik in karkoli je že drugega podobnega.

@nny> Tudi Agropop je imel svoje momente. Čuki pa so povsem komercialni, tu se strinjam.

Ja, po srečnem naključju sem in tja tudi slepa kura zrno najde. Tudi ne želim trditi, da je vsem po vrsti glavni vir motivacije ravno denar, vsekakor je pa zelo značilno za takšne kalibre, da v resnici niso tako veseli za odrom, kot zgledajo veseli na njem.

Gigahertz ::

Tudi ne želim trditi, da je vsem po vrsti glavni vir motivacije ravno denar, vsekakor je pa zelo značilno za takšne kalibre, da v resnici niso tako veseli za odrom, kot zgledajo veseli na njem.

Ja sej pol ni čudno da je atomik harmonik zamenjal že 10 pevk.

kuglvinkl ::

Ah ne, sej ni govora o osebnih tegobah ponudbe. Zanima nas, kako ima lahko takšna ponudba sploh povpraševanje.

jype ::

Enako kot doktor romani in McDonalds.

Dobr je, če bolšga ne poznaš.

Okapi ::

Z govejo muziko na žurkah ni popolnoma nič narobe, dokler se imajo udeleženci fajn, govedarji sicer gor ali dol.
Kakor za koga. Jaz sem recimo nehal hodit v Francija na balanci, ko so začeli non-stop rolati razne atomske harmonike.

O.

Reycis ::

Dokazano je, da če še takšno sranje poslušaš dovolj časa ti potane všeč. In zato se pri nas goveja muzik prenaša iz roda v rod. Jebat ga.

kuglvinkl ::

BS. Epic one. Zanika popolnoma ves napredek.

Move on.

i386 ::

Hmmm... ne vem kako vam je ratalo Atomike privlečt v govejo muusko? Atomiki so nek čuden turbo folk, katere noben ne posluša (vsaj mladina zelo malo)... Taprava goveja je pa nekaj drugega, dosti boljša. Če se vam pa zdi da je glasba Fantov z vseh vetrov, Franca Miheliča, Toneta Rusa itd. primitivna pa ne vem kaj hočete... :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: i386 ()

kuglvinkl ::

O odlično. Dej nam razloži, kaj vidite v tej muski.

i386 ::

1. komadi so izjemno dobri za petje v družbi. še posebej kakšne ljudske priredbe pa kakšne pivske pesmi
2. ni boljšega za plesat

kaj še hočeš od dobre muske? :) Pa itak večina ljudi posluša vse. Pač, vsaka zvrst je po svoje dobra. (Razen atomikov ter srbskega turbo folka in podobno):D

kuglvinkl ::

K maš kakšno besedilo? To bi nam po mojem pomagal razložt tvojo 1. točko. Recimo, besedilo, ki si ga nazadnje pel

Za 2. verjamem.

Gigahertz ::

kuglvinkl je izjavil:

O odlično. Dej nam razloži, kaj vidite v tej muski.


Misliš slišite, ker to gledat (recimo golica tv in podobno)je še večji fail kot poslušat.

Ziga Dolhar ::

Posluši kdaj Game Over - Tuna.

Nato jo posluši še dvakrat.

Ugotovil boš, da je stvar TAKO neokusna - ne, nagravžna - da jo boš šel še enkrat (in še enkrat) poslušat, ker preprosto ne moreš verjeti, da nekdo zmore narest TAK nagravžnostni presežek.
https://dolhar.si/

kuglvinkl ::

Gigahertz je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

O odlično. Dej nam razloži, kaj vidite v tej muski.


Misliš slišite, ker to gledat (recimo golica tv in podobno)je še večji fail kot poslušat.


Ja, slišjo.

Ker gledat mormo tut obdelat. Namreč, kako si je ta zvrst glasbe priborila najbolj epski prime time na RTVju.

A zato da gremo normalni na zrak?

Ziga, ti bom moral verjet na besedo. Razen če ti prilimaš.

Zgodovina sprememb…

Ziga Dolhar ::

https://dolhar.si/

kuglvinkl ::

hehe :)

i386 ::





bo ok? =)

Dr_M ::

Ojoj, minuta pa 18 sekund je prevec... :|

Pa ne rab bit ravno goveja muska, da cloveku slabo rata (je tuna dovolj)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

kuglvinkl ::

Sam, a to besedilo namiguje na sex?

mokra in gladka (to ne vem, razen na britje mednožja, sam to je za druge veroizpovedi), gumjasta oprema (a to je kondom), harpuna (a to referirajo na kurec?).

i386, kater del ste pa peli, kar cel komad ste odžgal?

I386, a maš prov besedila? Ker za razumevanje besedila ne rabmo v resnic poslušat, veš.

Zgodovina sprememb…

i386 ::

cel, cel :)



pa ti povej, kaj te moti pri teh komadih :)

Okapi ::

Sam, a to besedilo namiguje na sex?
Einstein.:))

O.

kuglvinkl ::

i386, dej pliz najdi besedila v txt obliki.

i386 ::

Nocoj ga pijemo,
vsi dobre volje smo,
je Frenk za pjačo dal,
saj očka je postal,
na zdravje hčerkici
in njeni mamici,
na zdravje spijmo ga,
prav vsi do dna.

Pesmi prepevamo,
veselo vriskamo
in Frenka dražimo,
kdaj pa še sinko bo,
na zdravje hčerkici
in njeni mamici,
na zdravje spijmo ga,
prav vsi do dna.

EKS!

Pesmi prepevamo,
veselo vriskamo
in Frenka dražimo,
kdaj pa še sinko bo,
na zdravje hčerkici
in njeni mamici,
na zdravje spijmo ga,
prav vsi do dna.

Se zunaj že dani,
a nam se ne mudi,
saj vince pijemo
in z njim nazdravljamo,
na zdravje hčerkici
in njeni mamici,
na zdravje spijmo ga,
prav vsi do dna.

Na zdravje hčerkici
in njeni mamici,
na zdravje spijmo ga,
prav vsi do dna.

----------
Modrijani - Pevcu v spomin

Rad bi pel tako lepo,
kot si znal le ti samo.
S pesmijo očaral bi,
srca tisočih ljudi.

Si kot slavček peti znal,
bil si nam vzor svetav.
In podaril nam zaklad,
neizmerno drag in zlat.

Mnogo let je od takrat,
kar zapel si zadnjikrat.
Brez slovesa si odšel,
zlati glas je onemel.

A še v naših srcih si,
pesem tvoja še živi.
In spomin ne bo zbledel,
v pesmih večno boš živel.

Tvoj sanjavo mili glas,
je kot žarek božal nas.
Z njim do src si našel pot,
trosil radost prav povsod.

Si neskončno bil vesel,
ves se v glasbi razodel.
Ko si pel iz dna srca,
skupaj s fanti s Praprotna.

Mnogo let je od takrat,
kar zapel si zadnjikrat.
Brez slovesa si odšel,
zlati glas je onemel.

A še v naših srcih si,
pesem tvoja še živi.
In spomin ne bo zbledel,
v pesmih večno boš živel.

A še v naših srcih si,
pesem tvoja še živi.
In spomin ne bo zbledel,
v pesmih večno boš živel.


Saj če bi te zanimalo bi sam poguglal :)

kuglvinkl ::

Vem, samo potem bi Google search zagrabi to zraven mojga nicka,zdej pa ne bo.

Hvala ti.

OK, zdej vidmo, kaj to je, š evedno pa nismo 100%, zakaj mladi to poslušajo.
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenska narodna glasba

Oddelek: Sedem umetnosti
212800 (1989) Semafor
»

Kitara - narodnozabavna glasba

Oddelek: Sedem umetnosti
1513570 (6641) chrush
»

Milenijska glasba (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9812999 (11376) Machete
»

Radio Študent - mnenja? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11515202 (11714) thramos
»

tipična slovenska muzika

Oddelek: Loža
123042 (2634) gruntfürmich

Več podobnih tem