» »

[Subversion]Subversion Version Control Vprasanje

[Subversion]Subversion Version Control Vprasanje

KernelPanic ::

Spostovani!

Na domacem serverju sem postavil subversion server in sedaj me nekaj zanima. Ali je termin repository misljen kot folder, v katerem je mnozica projektov in ko checkoutas kodo, checkoutas vse, ali imas lahko za vsak projekt svoj repository? Ce je temu tako, lahko naredim drevesno strukturo projektov (iz navadnih folderjev, naprimer za Android projekte: /usr/local/svn/projects in nato za vsak projekt svoj repository, za Visual Studio projekte /usr/local/svn/projects/vs2010/ in nato za vsak vs2010 svoj projekt) in znotraj njih za vsak folder repository?

In ker mi sedaj preko sambe dela komunikacija med serverjem in Windows 7 worksationom, mislite, da je pametno, da projekte odpiram direktno na mrezo iz Windows 7?

Lp,
M.

darkolord ::

Am pri SVNju je repository lahko precej "širša" zadeva.

Ponavadi je bolj takole, en vrhnji repository, pod njim pa vse strukturirano z običajnimi folderji. Torej ne checkoutaš celega repositorija, ampak samo posamezno mapo...

Npr.:

Repository projekti:
  - android
      - projekt1
      - projekt2
  - vs2k10
      - projekt3

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

KernelPanic ::

darkolord je izjavil:

Am pri SVNju je repository lahko precej "širša" zadeva.

Ponavadi je bolj takole, en vrhnji repository, pod njim pa vse strukturirano z običajnimi folderji. Torej ne checkoutaš celega repositorija, ampak samo posamezno mapo...

Npr.:

Repository projekti:
- android
- projekt1
- projekt2
- vs2k10
- projekt3
Aha, hvala, torej v tvoji skici je android element REPOSITORY, projekt1 in projekt2 sta pa navadna direktorija?

darkolord ::

Ne, repository je "projekti". Android je navaden direktorij, pod njim pa projekt1 in projekt2.

Torej imaš na celem serverju en repository.

Brez težav jih sicer narediš več, ampak v večini primerov (še posebej za domačo uporabo) je to samo dodatno delo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

KernelPanic ::

Ce je temu tako, sem na serverju ze vse "zaj..."po domace. Kako pa iz ukazne vrstice (ubuntu server bash) purgas vse repository-je?

darkolord ::

Mislim, da lahko kar pobrišeš mapice na disku, ki vsebujejo te repositorije.

Torej če si uporabil
svnadmin create /neki/svn/repos1 
Samo pobrišeš mapo /neki/svn/repos1

KernelPanic ::

darkolord je izjavil:

Mislim, da lahko kar pobrišeš mapice na disku, ki vsebujejo te repositorije.

Torej če si uporabil
svnadmin create /neki/svn/repos1 
Samo pobrišeš mapo /neki/svn/repos1
Ok, samo se nekaj: To sem sedaj pobrisal, nato sem po tvojih navodilih naredil nov repository:
user@kilimanjaro:/usr/local/svn$ sudo svnadmin create projects
Znotraj tega direktorija so sedaj neki fajli, ki so vezani na svn, to stekam. Ampak, sedaj znotraj tega direktorija lahko kreiram direktory na navaden nacin (by mkdir) in nato importam projekt?

redo ::

darkolord je izjavil:


Npr.:

Repository projekti:
- android
- projekt1
- projekt2
- vs2k10
- projekt3

Hm. Sem že malo pozabil svn (pač, zdaj uporabljam git), ampak ali ne bo s tem imel en revision number za komplet vse projekte? Tega verjetno noče?

darkolord ::

Ne, s svnclientom narediš direktorij (ali pa ga že importaš)

KernelPanic ::

Rad bi mel za vsak projekt svoj revision number. Hocem doseci neko urejenost, ker sedaj imam na desktopu ziv hlev teh projektov, vsak v svojem folderju, 100 verzij razlicnih, skratka, katastrofa in to moram sedja urediti in spraviti v red!

darkolord je izjavil:

Ne, s svnclientom narediš direktorij (ali pa ga že importaš)
Ahaaa, torej sedaj rabim se plugin za NetBeans, se vrnem, samo malo pocekiram, kako je stem!@

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

ampak ali ne bo s tem imel en revision number za komplet vse projekte?
Revision number se povečuje za cel repository, ja - vidiš pa na posameznem projektu (mapci) samo tiste revisione, ki se tičejo te mape. Da bi pa to, da se ne povečujejo za eno, bil kakšen (organizacijski?) problem, pa nisem še nikoli slišal. Revision number za builde imaš itak ločene, če jih želiš označiti še z version controlom, jih enostavno potagaš.

Sicer je pa tule nekaj uporabnih odgovorov

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

redo ::

Aha. Hvala za pojasnilo.

KernelPanic ::

darkolord je izjavil:

ampak ali ne bo s tem imel en revision number za komplet vse projekte?
Revision number se povečuje za cel repository, ja - vidiš pa na posameznem projektu (mapci) samo tiste revisione, ki se tičejo te mape. Da bi pa to, da se ne povečujejo za eno, bil kakšen (organizacijski?) problem, pa nisem še nikoli slišal. Revision number za builde imaš itak ločene, če jih želiš označiti še z version controlom, jih enostavno potagaš.

Sicer je pa tule nekaj uporabnih odgovorov
Kako to mislis, potagas? Oz., s cim jih potagas?

darkolord ::

Struktura map s projekti je velikokrat takšna:

ime_projekta
--trunk
--branch
----podpora_za_hologramske_zaslone
--tag
----0.5
----1.0


- V trunk imaš glavno razvojno vejo - torej večinoma časa razvijaš v mapi trunk
- Branch se uporabi, kadar načrtuješ večje spremembe, brez da bi želel s tem vplivati na glavno razvojno vejo; torej osnovni razvoj teče dalje, te večje spremembe pa delaš na ločeni veji, ki jo, v kolikor je na koncu uspešna, zmergaš nazaj v trunk.
- v tag pa so označene določene točke v času (revisioni), npr. ko končaš verzijo aplikacije v1.0, narediš nov tag z imenom v1.0 in tam bo zmeraj ostala tista verzija dela/kode ob trenutku, ko si ta tag naredil

tage in branche narediš z uporabo "copy" ukaza na svnju, ki ti ne naredi fizične kopije na disku, ampak naredi samo referenco na določen revision, zato so te kopije zelo "poceni".

Če potem original (trunk) popravljaš naprej, ta kopija še zmeraj ostane (tag). In obratno, če popravljaš kopijo (branch), ti original (trunk) ostane nespremenjen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

KernelPanic ::

darkolord je izjavil:

Struktura map s projekti je velikokrat takšna:

ime_projekta
--trunk
--branch
----podpora_za_hologramske_zaslone
--tag
----0.5
----1.0


- V trunk imaš glavno razvojno vejo - torej večinoma časa razvijaš v mapi trunk
- Branch se uporabi, kadar načrtuješ večje spremembe, brez da bi želel s tem vplivati na glavno razvojno vejo; torej osnovni razvoj teče dalje, te večje spremembe pa delaš na ločeni veji, ki jo, v kolikor je na koncu uspešna, zmergaš nazaj v trunk.
- v tag pa so označene določene točke v času (revisioni), npr. ko končaš verzijo aplikacije v1.0, narediš nov tag z imenom v1.0 in tam bo zmeraj ostala tista verzija dela/kode ob trenutku, ko si ta tag naredil

tage in branche narediš z uporabo "copy" ukaza na svnju, ki ti ne naredi fizične kopije na disku, ampak naredi samo referenco na določen revision, zato so te kopije zelo "poceni".

Če potem original (trunk) popravljaš naprej, ta kopija še zmeraj ostane (tag). In obratno, če popravljaš kopijo (branch), ti original (trunk) ostane nespremenjen.
UUU stari, to si pa vrhunsko razlozu, HVALA!!!! Zdej mi je pa slika malo bolj jasna ... Ce se cesa ne bom vedel, te lahko vprasam?

thramos ::

Tukaj so dobra navodila v slovenščini.

KernelPanic ::

Hvala vsem za razjasnitev pojmov, ampak sedaj me pa se nekaj zajeba...! Torej, postavil sem subversion server na Ubuntu Server 11.10, in kreiral repository v /usr/local/svn/projects. Za1x sem nastavil v tem direktoriju pravice na 777 in nastavil owenrja na svoje uporabnisko ime ter grupo, s katerim se logiram v domeno (Samba PDC na istem serverju) iz Windows 7 Ultimate. Na Workstation-u (omenjeni Windows 7 Ultimate) sem instaliral TortoiseSVN klienta, sedaj pa ne vem, kako se dostopa do projects folderja. Probal sem 192.168.100.101/projects, vendar mi ne morem do njega. Kako naj to porihtam?

P.S.: 192.168.100.101 je IP od mojega streznika.

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Če laufaš prek svnjevega serverja, potem se moraš povezati na svn://192.168.100.101/projects
Če laufaš prek drugega web serverja (npr. apache), potem pa prek http://192.168.100.101/projects

KernelPanic ::

darkolord je izjavil:

Če laufaš prek svnjevega serverja, potem se moraš povezati na svn://192.168.100.101/projects
Če laufaš prek drugega web serverja (npr. apache), potem pa prek http://192.168.100.101/projects
Ajaaaaaa, to je razlika matr! Zakaj ne pa file://192.168.100.101/project (kar probavam trenutno)? Bom takoj probal, javim!

Ja, zdej mi pa javi sledec error:http://imageupload.org/en/file/216517/s...

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GitHub Pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
455230 (3492) BivšiUser2
»

[Android SDK]+[NetBeans][verzija 7.1.1]Project Compile Error

Oddelek: Programiranje
61202 (1110) KernelPanic
»

[Subversion]Subversion Version Control Vprasanje

Oddelek: Omrežja in internet
9829 (684) trnvpeti
»

Problem z DNS (non-improving refferal)

Oddelek: Omrežja in internet
325017 (4742) SasoS
»

Source version control za domačo uporabo?

Oddelek: Programiranje
356370 (5441) MrBrdo

Več podobnih tem