» »

razlika med bleščečim/svetlečim LED zaslonom in anti-glare LED

razlika med bleščečim/svetlečim LED zaslonom in anti-glare LED

tim888 ::

Kupil sem prenosnik ASUS K53E in se nikakor ne moram navadit na izrazito bleščeč zaslov v smislu ostrine, jakosti barv in intenzitete.

Glava me začne boleti že po kratkem času dela. Tudi če dam svetlost zaslona na mimimum je še vedno preintenzivno.

Bi pri tem anti-glare zalon pomagal?


Prenosnik rabim izključno za pisanje in internet ter včasih kakšen film.

Zheegec ::

Vsekakor... Lahko se da anti-glare nalepko na ta ekran, samo ni isto kot če se kupi anti-glare v štartu. Nisi že v trgovini malo bolj ekrana pogledal?

Bleščeči ekrani imajo bolj ostro sliko, bolj kričeče in manj realne barve ter kontraste.

tim888 ::

Nisem ga kupil v trgovini, ampak preko spleta. Torej če bi imel ekran anti-glare zaščito bi bil manj kričeč?

Zheegec ::

Jah, to je pa pač škoda ane... Ja, anti-glare se ne blešči, bolj realne barve, ampak manj kričeče in manj kontrasta. Zato imajo biznis prenosniki vsi nebleščeče, za domačo uporabo pa bleščeče.

DragonHeart ::

in če bi poizkusil znižati svetlost zaslona? ne pomaga? Pač če znižaš svetlost, bodo barve manj bleščale, oči bi te manj bolele.. poizkusi in poročaj.

biznis prenosniki imajo nebleščeče zaslone ker so namenjeni pisarniškim opravilom...tam ne sme bleščati. Domači pa so večinoma za splošno uporabo..za gledanje filmov pa so bleščeči zasloni na prenosnikih neprimerno boljši.

Zgodovina sprememb…

tim888 ::

Ja zadeva je takšna. Poskusil sem dati svetlost na najmanj kolkior je možno in so barve izredno intenzivne in ostre.

Sedaj pa mi nekaj ni jasno. Na drugem HP-jevem prenosniku, ki pa ima bolj mile in nežne barve se pa vseeno vidi odsev v njem. Ali ima ta prenosnik anti-glare ali ne?

V tem novem se tudi vidi odsev, ampak so barve izredno intenzive, divje, ostre. Kakšen zaslon ima potem ta?



Ni mi namreč čisto jasno. Če je torej zaslon anti-glare potem se ne bi smel videt odsev, kar pa se je pri drugem prenosniku (HP-jevem) vidi.

Pomoč prosim.

ST-777 ::

tim888 je izjavil:

Glava me začne boleti že po kratkem času dela. ...
Bi pri tem anti-glare zalon pomagal?
Če se boš odločil, da namestiš anti-glare folijo na monitor, si prej oglej film o nameščanju te folije na youtube.com.

Installing ClearCal Anti-Glare Film for Glossy Displays:

Neredko pa glava boli tudi zato, ker se predolgo gleda v zaslon. To prepreči program Free Countdown Timer, ki ob nastavitvi časa opozori, da se naredi odmor.

ST-777 ::

tim888 je izjavil:

Ni mi namreč čisto jasno. Če je torej zaslon anti-glare potem se ne bi smel videt odsev, kar pa se je pri drugem prenosniku (HP-jevem) vidi.
Anti-glare zasloni so različni. Eni imajo šibko anti-glare zaščito in se vidi odsev, drugi pa tako močno, da odseva sicer ni, vendar se na zaslonu, ko prikazuje enakomerno barvno ploskov, vidi nekakšna svetlikajoča zrnavost. Tak zaslon sem v trgovini že videl in ga nikakor ne bi kupil, pa če bi bil še tako poceni.

Ko so testirali monitor Dell, so o antirefleksni zaščiti nekaj napisali tudi tukaj: http://blog.szynalski.com/2009/05/01/re...

"Wet screen / Sparkle effect: Visible if you take a close look. Any more of it, and it would be a problem for me. I still don’t see why manufacturers can no longer make a proper anti-glare coating like that of my Eizo S1910 (made in 2005), which displays perfectly matte solid-color areas that don’t sparkle like they are covered in hair gel."

gruntfürmich ::

navadil se boš. če sem se jaz, če se je kolega pri 60+ letih se boš še ti.
in potem te ne bo več motilo. od začetka pa je jeba malo. ker moraš upoštevat svetlobo da se ne odbija vate.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

ST-777 ::

tim888 je izjavil:

Poskusil sem dati svetlost na najmanj kolkior je možno in so barve izredno intenzivne
Na mojem compu, ki ima nvidia grafično kartico, lahko intenzivnost barv nastavim tam, kjer je drsnik z oznako: Digitalna polnost. Če dam drsnik na 0%, so samo barve: bela, črna in odtenki sivine.

tim888 ::

Uhm mislim, da sploh ni problem v glare/anti-glare kolikor sem gledal posnetke na youtubu. Tudi moj drugi prenosnik HP, za katerega sem mislim, da ima anti-glare, ga nima, če prav razumem.

Problem mora tičati nekje drugje, da je intenziteta tako močna....

DragonHeart ::

pojdi v nastavitve tvoje grafične kartice in znižaj intenziteto barv.

tim888 ::

Ma vse sem že probal. Nikakor ne zazna mreže. Probal sem inštalirat priložene driverje pol pa še tiste iz Asusove strani. Ne zazna vglavnem nič.

gendale ::

vrn prenosnik nazaj v trgovino, vzemi denar in kupi enega z nesvetlečim zaslonom
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

tim888 ::

Grafika inštalirana. Ampak ne vem kaj bi naj naredil razen da je brightness na čisto low. Še vedno je ful kričeč! Kaka ideja?

tony1 ::

Prodaj laptop in kupi takšnega, ki ima normalen "mat" zaslon (takšni so npr. HP Proobook in Elitebook laptopi).

Tudi meni gredo svetleči zasloni na živce :)

Mateeej ::

Mene bolj moti ta zrnavost kot pa samo bleščanje!

Se da mogoče to odpraviti?

tony1 ::

Nemogoče.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Monitor Dell U2412M težave??

Oddelek: Zvok in slika
172846 (2329) safast
»

BestBuy monitor okoli 300 eurov?

Oddelek: Kaj kupiti
111475 (1047) yayo
»

Prevleka za glossy zaslon?

Oddelek: Kaj kupiti
102272 (1760) Vitamin-B
»

Bright View, Anti Glare ... zaslon pri hp prenosniku?!!

Oddelek: Kaj kupiti
468652 (5845) bluefish
»

Razlika - če jo najdeš :)

Oddelek: Pomoč in nasveti
51432 (1089) Carlito6

Več podobnih tem