» »

Zobje

Zobje

kondezator ::

Odlomljena imam 2 sprednja zoba, danes sem bil pri zobozdravnici in mi je zdrla en zob, oziroma korenino, saj je napoto. Malo je zračunala, koliko me pride mostiček. Zdaj me pa zanima, če je realna cena za doplačilo 250€(baje da osnovno zavarovanje krije samo prevleke)? Če bi hotel imeti pa keramiko pa 800€.

Ima mogoče kdo kakšne izkušnje s tem?


Hvala :)

RejZoR ::

Z mostičkom uničiš sosednja zoba. Če imaš slednja zdrava bi osebno pomislil na druge opcije, tud če so dražje...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kondezator ::

Sej niti točno ne vem če je mela zobozdravnica v mislih mostiček. Mogoče je mela v mislih kaj dražjega zato takšna cena za osnovno?

Malo me matra spomin, saj so mi živci delali :D

oo7 ::

Mostiček je hudič,ker ti uniči 2 sosedna zoba.
Jaz imam spredaj spodaj en zob,ki je bil odlomljen.In mi ga je zdravila nekaj časa.Potem pa ga je zbrusila na špico.Potem pa mi je umetnega,ki je seveda votel in mi ga je zalimala na zbrušen zob.
Čeprav tudi lahko kolikor jaz vem obstajjo neki štifti,ki ti ušrajfa v čeljust ali kaj vem kam in ti gor nasadi zob.
Priporočam ti tudi če je dražje,da obdržiš čim več svojih zob,ker jih imaš samo enkrat v tem primeru ti mostiček uniči 2 zoba.Jaz bi rajši dal več denarja kot pa mostiček moje mnenje.
Kaj je pa zastoj in ne tja,ko jaz hodim je tako spredaj kar je vidno naj bi krilo zdravstvo zadaj pa plačaš sam .Plomba je tam okoli 50 eur.Ni poceni ampak na zobeh ne smeš šparat zob je zlata vredna stvar.

VelikiTun ::

oo7 je izjavil:

Čeprav tudi lahko kolikor jaz vem obstajjo neki štifti,ki ti ušrajfa v čeljust ali kaj vem kam in ti gor nasadi zob.
Implantanti. Je pa cena kar zasoljena.

oo7 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

mcgeek ::

Čisto privat, je cena ene prevleke med 450 in 550 EUR; (odvisno od materiala). Mostiček je sestavljen iz toliko prevlek, kolikor zob pokrije. Ostalo zdravljenje se seveda plača posebej.

Implantanti pa so od 1000EUR naprej.

Prevleka se naredi na zobu, ki še ima korenino oz. kot mostiček, ki je na obeh straneh podprt z zobom, ki je stabilen.
Implantant se naredi, če nimaš več korenine. Potrebna operacija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mcgeek ()

RejZoR ::

2,3k za 2 zoba. Osebno bi šel takoj na to opcijo, če je le izvedljiva za dane pogoje. Mislim, men osebno ni gršega kot zobje v slabem stanju, sploh sprednja vrsta, ki je vedno najbolj vidna.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

oo7 ::

RejZoR je izjavil:

2,3k za 2 zoba. Osebno bi šel takoj na to opcijo, če je le izvedljiva za dane pogoje. Mislim, men osebno ni gršega kot zobje v slabem stanju, sploh sprednja vrsta, ki je vedno najbolj vidna.


Se strinjam.

freesty ::

Na 1nadan so ucasih kuponi za implantat. Cena okoli 500€, vendar je v Zagrebu. Vseeno se splaca.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

VelikiTun ::

Sploh fino, če se kaj zaplete (pa ne zaradi tega, ker bi bilo kaj slabše narejeno) in se potem vozikaš nazaj.

Magic1 ::

Ja včasih je treba pa tudi kaj reskirat, eno uro v eno smer pa tud ni tolk...
Magic

freesty ::

Sam res.. Do zagreba si kar hitro in glede na to, da prisparas 500+ € se pomoje ni tezk 2x pelat tja in dat teh 50€ za benz.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

kmetek ::

o čem to govorite v ZG?

STASI ::

Na splošno so na hrvaškem cenejše zobozdravstvene storitve kot pri nas.

Tule je en članek na to temo iz Dnevnikove edicije Objektiv.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

kmetek ::

Imate morda kak email ali telefonsko, da pokličem? Kajti letos imam namen uredit zobe......

ivanuscha ::

Mi lahko kdo razloži, kako to da so cene novih zob ter nasploh zobozdravstvene storitve tako drage?? A so zobje iz zlata al kaj? Služjo kot prasci teli zobozdravniki.

Gladi ::

Material je drag in prav tako delo zobozdravnikov. Žal.

gendale ::

ivanuscha je izjavil:

Mi lahko kdo razloži, kako to da so cene novih zob ter nasploh zobozdravstvene storitve tako drage?? A so zobje iz zlata al kaj? Služjo kot prasci teli zobozdravniki.

če je tolk enostavno postani še ti zobozdravnik
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

kondezator ::

Hvala za enkrat, najbolje bo da se posvetujem pri naslednjem obisku pri zobozdravniku. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odlomljen zob

Oddelek: Loža
204219 (2560) crniangeo
»

Problemi z zobmi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5711775 (9063) Pithlit
»

Mostiček ali implantat

Oddelek: Loža
1711423 (9556) marceb
»

Kako najhitreje do novega zoba?

Oddelek: Loža
4617640 (16375) MadMax

Več podobnih tem