» »

Potrebujem določeno pomoč pri nakupu zvočne kartice

Potrebujem določeno pomoč pri nakupu zvočne kartice

nokia6310 ::

Pozdravljeni, stvar je sledeča. Rad bi si kupil profesionalno zvočno kartico Digidesign mbox 3 HARDWARE EDUCATIONAL , brez softwerja. Obstaja neka verzija, ki je namenjena samo tistim, ki se izobražujejo. Iz tega razloga ob nakupu zahtevajo, da jim moram predložiti potrdilo o šolanju. Edini način ki sem se ga spomnil je ta, da pišem na forum in da najdem nekoga, ki se šola, da predložim njegovo potrdilo o šolanju, in da račun naredijo na njega. Seveda, pa gotovino dam jaz, da ne bo pomote. Kartica v taki verziji, stane 485 evrov. S softwerjom (s Pro toolsi) ki jih sploh ne rabim, pa kartica stane čez 700 evrov tako, da je kar občutna razlika. Še

link od kartice.
http://www.audiopro.si/index.php?page=s...

Če se lahko s kom kaj zmeniva, bi mi naredil res veliko uslugo in bi se mu že nekako oddolžil. Edino kar rabim, je scan potrdila o šolanju, sej osebne v trgovini od mene itak ne bojo zahteval ker so mi še sami rekli, da lahko tako naredimo, če poznam koga. Upam, da se da kej zmenit. Hvala vsem za odgovor.

nokia6310 ::

Aja da ne bo pomote, ni prvoaprilska šala :d res rabim nekoga, ki bi mi dal potrdilo, s katerim bi kartico lahko kupil tako, kot da jo je on ali ona. Gre pravzaprav za majno oviro. Saj sem jih vprašal če bi se dalo kaj zmenit ker je itak v njihovem interesu, da mi jo prodajo. Ampak so mi rekli, da se s temi stvarmi ni za igrat, da lahko zgubijo distribucijo če bi se slučajno ugotovilo da so jo prodali nekomu, ki se ne izobražuje.

Zgodovina sprememb…

guest #44 ::

Sorry, can't help you.

Lahko pa ti povem, da z cenejšimi zvočnimi se da tud kr dost nardit. No ok, odvisno kolk kanalov rabiš.

nokia6310 ::

Ok, rabim 4 in 4 out. Sam na radiju smo delal s temi kartami, pa mi je super zvok. Drugače je pa RME zakon, sam je mal predrag. Kero zvočno si pa ti mel v mislih?

guest #44 ::

http://www.audiopro.si/index.php?page=s...

Jaz sicer imam budget verzijo 0404 sem pa izredno zadovoljen. EMU pa hvalijo na veliko, dela dobre izdelke.

innerspace ::

Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

nokia6310 ::

guest #44 je izjavil:

http://www.audiopro.si/index.php?page=s...

Jaz sicer imam budget verzijo 0404 sem pa izredno zadovoljen. EMU pa hvalijo na veliko, dela dobre izdelke.

Ja, tole je videt super zadeva za to, kar rabim. A misliš da so isti konverterji kot pri Digidesign? S kerim programom pa snemaš logic, sonar adobi audition?

guest #44 ::

nokia6310 je izjavil:

guest #44 je izjavil:

http://www.audiopro.si/index.php?page=s...

Jaz sicer imam budget verzijo 0404 sem pa izredno zadovoljen. EMU pa hvalijo na veliko, dela dobre izdelke.

Ja, tole je videt super zadeva za to, kar rabim. A misliš da so isti konverterji kot pri Digidesign? S kerim programom pa snemaš logic, sonar adobi audition?


Moja zvočna, ki je med cenejšimi od njihove serije ima

Premium 24-bit/192kHz converters
111dB signal-to-noise ratio A/D converters and 116dB signal-to-noise ratio D/A converters for pristine recording and playback of your tracks


torej boljše od večine tekmovalcev iz MAudio in podobnega. Maudio sploh ne navede vrsto konverterjev, kot sem vidu v linku.
Ta top line EMU model pa sem prepričan, da ima top of the line za to ceno.

Drgač delam v Cubase.

Janac ::

ne kupuj na pci vodilo, ker cez par let bos lahko samo se stran vrgo

guest #44 ::

Janac je izjavil:

ne kupuj na pci vodilo, ker cez par let bos lahko samo se stran vrgo


Logično! Nimaš kaj PCI kupovat, sam EMU mislim, da sploh ne dela več star PCI.

Janac ::

ker na novih platah nic vec nebo pci ampak samo se PCI-E

nokia6310 ::

Janac je izjavil:

ker na novih platah nic vec nebo pci ampak samo se PCI-E

Opa, to je pa zanimivo. Kaj ta kartica ma pa še PCI? Ja komp bom tudi enkrat v prihodnosti zamenjal tako da je res vprašanje, kaj bo s tem.

nokia6310 ::

jverne, s Cubis-om, delajo super digitalne mešalke ala yamaha 02R96. Kaj pa kabli jack činč, a se to da kje kupit, al je boljše, če jih dam nardit?

guest #44 ::



Nov model je očitno PCIe

Ta ki je na audio pro pa čudno piše PCI 2.1 in PCIe v naslovu. Makes no sense.

http://www.audiopro.si/index.php?page=s...

V glavnem pač če bi to vzel teži, da ti povejo ali je nov model ali star oz. pazi da te ne nategnejo.


Činče dobiš skoraj povsot. Jz sem kupu ene el'cheapo v mercatorju. Tebi pa predlagam, da kupiš kej bolj kakovostnega, če misliš mal bolj resno to delat.

nokia6310 ::

jvern, kolk maš pa šuma na preampih? Ponavadi je pri profi kartah nekje -120 db ali pa mogoče malo manj. Kako maš pa level nastavljen na pro +4 ali consumer -10? Če se zadeva povezuje s hifi sistemom, je vsekakor bolje nastaviti na -10.

guest #44 ::

Uh preveč me zdej vprašaš, na pamet se ne spomnem. Je pa bil zanemarljivo nizek.
Level pa sem običajno imel v minusu, nevem kolk ampak nisem bil v plusu.

Žal kaj več kot to ti ne morem pomagat. Naj še omenim, da sem bil z emutovim softwareom zlo zadovoljen, izjemno fleksibilen in poln detajlov (vsaj za moje razmerE).

nokia6310 ::

Ok, super. Vrašal sem na audio pro-ju pa so mi rekli, da je PCIE se pravi novejša verzija.

nokia6310 ::

Pozdravljeni. NO evo, pa sem jo končno nababil kartico mislim. Kolega, mi jo je prišel inštalirat. Zdaj pa ne znam nastaviti routinga ker s tako kartico še nimam izkušenj. Zraven, je nek software Patchmix. Kartica je normalno inštalirana, in tudi vidna v device managerju. Zunanjo enoto, sem priklopil normalno kot mora biti samo s to razliko, da sem uporabil drugi UTP kabel, da nisem odpiral originalnega. jvern kako se to konfigurira da bo zadeva delovala tako kot mora? Jaz sam je res ne znam nastavit.

Zgodovina sprememb…

nokia6310 ::

Kaj res noben ne ve, kako se uporablja Patchmix? Zadeva je res malo komplicirana, ker gre za pro kartico in ne za navaden Creative. Treba je nastavit routing temu se tako reče, da kartica ve od kje mora zajemat signal. Ta Patchmix, pa je precej komplicirana zadeva.

Zgodovina sprememb…

Gladi ::

težko?
Že na drugi strani maš nek tutorial...

nokia6310 ::

Ja v mojem primeru, vsekakor. Patchmix, ni niti malo prijazen za slepe uporabnike, saj v screen readerju ki ga uporabljam in kateri ni namenjen za grafično zahtevne aplikacije. Prav tako se določenih stvari ki so narejene v fleshu ne da prebrati. Saj mogoče pa bi mi kdo to lahko preko vnc-ja nastavil. Kartica je notr, zaznana je, inštalirana tudi. Zdaj je treba samo nastavit routing kam gre kaj in softwersko aktivirati inpute in outpute.

guest #44 ::

Slepe uporabnike? Ja to vrjamem, da bo mal težko. Nevem, kako bi ti svetoval tu.

Gladi ::

nokia6310 je izjavil:

Ja v mojem primeru, vsekakor. Patchmix, ni niti malo prijazen za slepe uporabnike, saj v screen readerju ki ga uporabljam in kateri ni namenjen za grafično zahtevne aplikacije. Prav tako se določenih stvari ki so narejene v fleshu ne da prebrati. Saj mogoče pa bi mi kdo to lahko preko vnc-ja nastavil. Kartica je notr, zaznana je, inštalirana tudi. Zdaj je treba samo nastavit routing kam gre kaj in softwersko aktivirati inpute in outpute.

V takem primeru je pa težko ja, upam da boš našel koga ki pozna zadevo.

nokia6310 ::

He evo, smo že zrihtal. Treba je blo v patch mixu aktivirati outpute, stvar parih klikov. Sound je super, sam se mi pa pojavlja drug problem, da mi mašina po določenem času zmrzne ne glede na to, iz katerega predvajalnika poslušam musko. Pri prejšnji kartici, se mi to nikoli ni zgodilo, pa mam to mašino že kar nekaj let. Driverje sem naložil iz original cd-ja. Res pa je, da jih nisem še updejtal. Pa tudi interne zvočne, nisem izklapljal. jverne, a se tebi patchmix zažene ko se postavi mašina? Meni se noče pa čeprav sem nastavil da se naj.

Zgodovina sprememb…

nokia6310 ::

Pozdravljeni, z malo zamude sporočam, da sem kartico zaradi sesuvanja računalnika vrnil nazaj. Ne ve kaj je bilo krivo, da se je mašina sesuvala. Ampak se s tem niti ne bom ukvarjal. Med iskanjem po netu sem naletel na nekoga, ki ima podobno težavo, samo da rešitve nisem našel. Verjetno bom poiskal kaj boljšega, recimo kakšen RME fireface UCX, ali pa kaj od Rolanda. Vsekakor me je pa Creative razočaral ker ni to to, kar so govorili.

guest #44 ::

Škoda. Pač you can't win them all. Meni osebno je delala spotless leto dni in več odkadar jo imam. Mogoče jo bom kaj v kratkem vpalu nazaj.

nokia6310 ::

Ok malo sem razmišljal, da bi šel stopničko višje. Pozna kdo znamko RME? Mislim na njihov model fireface UFX. Res pa je, da ni ravno poceni ta zadeva... http://www.google.si/url?sa=t&rct=j&q=R...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupil Slušalke - Razočaran ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
302904 (2158) shadeX
»

Slušalke

Oddelek: Kaj kupiti
244250 (3363) 6151
»

boljše slušalke.

Oddelek: Pomoč in nasveti
9862 (759) flood
»

Aktivni zvočniki in subwoofer

Oddelek: Zvok in slika
122400 (2241) JurcaG
»

racunalnik s hoferja 5. februarja

Oddelek: Kaj kupiti
322548 (1478) kmetek

Več podobnih tem