» »

Aktivni zvočniki in subwoofer

Aktivni zvočniki in subwoofer

Buddah ::

Lep pozdrav

Kot je že razvidno iz naslova se odločam za nakup aktivnih zvočnikov ter zraven še subwooferja. Ozvočenje bom uporabljal na prostem ali pa v prostoru, ki meri 3m*4m+nizek strop (2,30m). Budget je nekje okrog 500e, rad pa bi iztržil čimveč. Namenjeni bodo predvsem elektronski glasbi. Klical sem v par različnih trgovin ter se pogovarjal z različnimi ljudmi kateri so mi priporočali zadeve od 300-400e pa vse do 2.000-3.000e (preveč). Kaj pravite na tak sistem glede na ceno?

2x http://www.audiopro.si/index.php?page=s...

1x http://www.audiopro.si/index.php?page=s...

JurcaG ::

Stvar je taka:
Behringerji so solidni, poceni zvočniki... tako ti bodo tudi špilali. Resen zvočnik (1 kom) stane vsaj od 500€ dalje (Mackie, FBT ...) in pa višji rang kot so QSC ipd...
Za ta denar, ki ga nameravaš porabiti, kaj bistveno bolj konkretnega (niti starega) ne boš dobil - žal. Tako da za ta denar je to to :) nimaš kaj več razmišljat. Pri elektronski glasbi pa računaj vsaj na 2 Basa (ne enega) podn mora bit :)
Malo denarja malo muske pravijo ...
LP
Nihče ne ve vsega, tudi jaz ne

Buddah ::

Vem da stane 1zvočnike od 500e dalje vendar mi finance zaenkrat takih investicij ne dopuščajo=/ če sm te prav razumel priporočaš 2sub-a al kako?

JurcaG ::

Ja daj še tistih nekaj evrov zraven in kupi 2 suba, pa 2 visoka tako da boš imel vsaj par na vsaki strani ... za silo bo :)
Nihče ne ve vsega, tudi jaz ne

Buddah ::

Aha ok =) hvala za nasvet! Je morda še kakšna druga opcija, ki se mi jo splača pogledat? Morda kak rabljen komplet do 1000e ipd.? Mi lahko priporočaš še kakšno znamko?

OK.d ::

LPOK.d

Buddah ::

Nekako se mi zdi, da so teli zvočniki namenjeni predvsem PC uporabi ter podobnim stvarem. Sam pa iščem take, ki se bodo uporablajali za predvajanje glasbe v notranjih ter zunanjih prostorih na visoki jakosti =)

Brias ::

he he he brings back old days...

jaz bi ti priporocal...

1. najdi nekje kak rabljen HUD 4 ohmski sub za avto, recimo PG bi bil cerwin vega - STROKER 15 inch single navitje... cca 20KG, od 15DB, ZELO OBCUTLJIV, zacne delati pri nizki moci ZELO GLASNO, postopoma se povecuje BRUTALEN pritisk... ( cca 100 eur )

2. z bolhe najdi kako koncno stopnjo, BRAND NAME 500-700 w RMS na 4 ohm - ( cca 150 - 200 eur )

3. 2 komada kakih nezahtevnih zvocnikov, dobre firme, low serijo, ampak se zmeraj recimo dome tweeter, pozabi troblje... ( infinity, jamo, kak poceni B & W dvosistemci ) - ( cca 100 eur )

4. oldschool ojacevalec ROTEL 2*30 - 2*40w rms vrh glave dost za mala zvocnika - ( cca 60 - 100 eur )

5. glej da bo koncna stopnja imela aktivno kretnico za sub, ce bo imela samo sub in in bo pricakovala prefiltrirani in prilagojeni signal za sub, rabis se aktivno kretnico oz. se da resiti z kakim EQ-jem, ki jih dobis za cca 50 EUR

6. krsil bos JRM 24/7 ne glede na uro in dan :)

malo srfanja, kak izlet, in prislo te bo od 460 - 550 EUR, pozabi da bos tak sound v kvazi HI-FI kompletu dobil tudi ce placas 2000+ eur...

ker v HI-FIju izraz Sound Pressure Level ne obstaja :)

Buddah ::

1.Telih cerwin vega mi zaenkrat sploh ne uspe najti na slovenskih oglasnikih. Mi lahko priporočiš še kakšne druge? Se mi splača kupit 2? Tako da bo oboje v paru?
2.Trenutno mam doma na izposoji tele zvočnike Klik . Sicer so stari že okrog 10let in imajo veliko kilometrine, vendar zaenkrat še delajo. Se mi jih splača odkupit za cca.100e?
3.Na izposoji imam tudi ojačevalec Harrison P900. Zadeva je že kar stara,vendar naj bi bili to zares kvalitetni ojačevalci. Morda veš kaj o tem? Se mi ga splača obdržat al naj kupim nekaj drugega?
4.Ko iščem na bolhi "končna stopnja" mi vrže vn več ali manj same ojačevalce poimenovane "končna stopnja". Gre za isto zadevo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buddah ()

Scorpia ::

Če si zadovoljen z tem sistemom, pa obdržiš ane? Vsaj če je zvokovno ok in igra tko kot more, odkupi. Če ti pa bass manjka, pa kasneje več daš denarja v bassov in boš precej bolj zadovoljen.
////

Buddah ::

Ja z sistemom nisem povsem zadovoljen saj si želim več barve zvoka. Očitno se bo treba spustit najprej samo v nakup wooferjov.

Brias ::

1:

http://www.bolha.com/ostali-zvocniki/su...

ta prodaja 18". vendar UBER pretirava z ceno... namrec 2000 - 2003 se jih je dalo dobiti za 180k sit, tako da je 300 eur predivje... res da vega prodaja kit za prenovo, mogoce je dal prenoviti vendar je kit stal cca 10k sit ( vem ker sem ga dal prenoviti )...

res da je 18 col v oglasniku vendar...
a: box ma 1600 RMS-a
b: 96 becibelov obcutljivosti
c: box je nenormalno hiter za 18", vendar je 15" se malo TRD zraven...


2. dynacord so OK zvocniki, ne recem nic... ce ti ugajajo, super, so simpel za popravlat, sam zvok je za moje pojme premalo nizek bass, vendar bo konkreten sub zraven naredil celoto... zagotovo... ker dejansko ti bodo delali glasneje kot sedaj, zato ker sedaj das 80 posto moci na bass, 15 na mide, in 5 na visoke...

ko bo v sobi konkreten sub, in bos lovil/reguliral glasnost, da ujames sub, bo slo na ojacevalcu za dyne 70% na bass, 20 na mide in 10 na visoke... dejansko ti bodo delali glasneje, vendar bodo manj pokurili na sub bassu in vec na hard bassu, ki pa ne zre tok moci.... za 100 eur, so pomoje vredu... za par seveda...

3. Harrison P900 ... e tukaj so pa lahko problemi... dejansko je zadeva dobra, vendar ZELO STARA,,, mas sreco da se nisi pokuril dyne, AMP namrec nima zascite in ni pametno iti stran od njega na kaksni zurki :)
ce ga dobis res ugodno, ok, ker za dyno boxe rabis amp nekje 250 rms, da se ne zmatra... ta jih ima 500 po kanalu, oz jih je imel leta 1980 :) verjetno so notri solid state kondici, he he he :)
in sreco imas da so boxi dokaj stari oz, niso narejeni za y2k muziko in vlecejo od 50hz nagor...

VERJEMI da ce temu ojacevalcu spustis prilagojen signal naboostan 18+DB od 15 - 40 HZ, ne bo dolgo delal... ker ni bil narejen za to...

4. http://www.bolha.com/dj-oprema/ojaceval...
tale prodaja 2 koncne stopnje, obe na pol pokvarjene ( dela en kanal ), skratka dimension 3 pravi da je en kanal popravljiv, za koncno hoce 70 eur, pomoje da mu lahko zbijes na 50, in se recimo z zagar audio zmenis in informiras o popravilu... dimension 4 pa da dela samo en kanal, ne omenja ce je popravljiv...

dimension 3 da v bridgeu na 4 omih 1350 RMS-a, ce bi hotel isto moc iz konrada bi rabil kupiti 2500 RMS-a ojacevalec oz xxx.xxx.xxx PMPO-ja :)
dimension 4 pa da ni popravljiv vendar da na enemu kanalu 660 W RMS
oba sta stabilna na 2 4 in 8 ohm

Dimension 4
850W RMS @ 2 Ohms, 1KHz, 1% THD per channel (stereo)
660W RMS @ 4 Ohms, 1KHz, 1% THD per channel (stereo)
412W RMS @ 8 Ohms, 1KHz, 1% THD per channel (stereo)
1900W RMS @ 4 Ohms, 1KHz, 1% THD (mono bridged)
1350W RMS @ 8 Ohms, 1KHz, 1% THD (mono bridged)
Dimension 3
650W RMS @ 2 Ohms, 1KHz, 1% THD per channel (stereo)
475W RMS @ 4 Ohms, 1KHz, 1% THD per channel (stereo)
300W RMS @ 8 Ohms, 1KHz, 1% THD per channel (stereo)
1300W RMS @ 4 Ohms, 1KHz, 1% THD (mono bridged)
930W RMS @ 8 Ohms, 1KHz, 1% THD (mono bridged)

... so pa kretnice gor, etc etc...
http://www.numark.com/stuff/contentmgr/...


koncna stopnja... po definiciji naj bi to bil ojacevalec z samo on off gumbom... v PRO akustiki je pa to ime za ... ojacevalec... zdej kdo lahko tudi prodaja nekaj kot ojacevalec, ker ne ve kaj prodaja, vendar termin ojacevalec v PRO akustiki ne obstaja... je pac pure koncna stopnja, oz. koncna stopnja z kretnico, regulacijo, EQjem, vhodi, regulacijo... skoraj zagotovo ni daljinca :)

probaj se za strokerja pogovorit, .... ce bo prodajalec neugodno reagiral, napisi, pa ti najdemo kaj drugega :)

JurcaG ::

Evo spet jaz:
našel sem ti nekaj kompletov ki bi te zanimali
http://www.thomann.de/gb/peavey_pv_bund...
http://www.thomann.de/gb/the_box_pro_ac...

firma je preverjena in zaupanja vredan - če bi iskal bi vzel prvo zadevo, kjer smo priklopiš še mešalko in to je to!
Nihče ne ve vsega, tudi jaz ne


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AV receiver - ideo.si

Oddelek: Kaj kupiti
406103 (2188) krepki
»

Zvočniki za Yamaha receiver

Oddelek: Zvok in slika
173071 (2629) silver12
»

Hišni kino - do 300€

Oddelek: Zvok in slika
337995 (7512) kozmy
»

Rabim razlago nekaterih pojmov.

Oddelek: Zvok in slika
142035 (1605) pure00
»

ojacevalc

Oddelek: Zvok in slika
161816 (1554) KamikazA

Več podobnih tem