» »

Google ponuja analizo vaše spletne aktivnosti

Google ponuja analizo vaše spletne aktivnosti

Google - Eden izmed stranskih učinkov nove Googlove politike o zasebnosti, ki dovoljuje zlivanje in medsebojno obdelavo uporabniških podatkov iz vseh Googlovih storitev in ki je bila deležna hudih kritik zlasti v EU, je analiza spletne aktivnosti. Odslej si lahko vsak mesec ogledate, kako intenzivno in s katerimi vsebinami ste uporabljali Googlove storitve.

Kdor se prijavi v Google Account Activity, prejme vsak mesec povezavo do spletne strani, ki je zaščitena z geslom in omogoča pregled podrobne statistike. Tam bo videti, kaj se je dogajalo s količino poslani in prejetih elektronskih sporočil, katere teme so bile najpogostejše, kako pogosto in kaj smo iskali z Googlovim iskalnikom, kaj smo gledali na YouTubu, kje vse smo hodili (Google Latitude), od kod smo se prijavljali v račun itd. Slednja možnost, ki jo roko na srce Gmail že podpira, je posebej uporabna za ugotavljanje, ali nekdo hodi v naš račun. To lahko upravičeno sumimo, če prepoznamo prijavo z naprav, ki jih nimamo, ali iz držav, v katerih nismo bili.

Google sčasoma načrtuje, da bo dodal podpore za prav vse lastne storitve. Nekaj podobnega sicer Google že ima, in sicer Dashbord. Account Activity pa prinaša podrobnejši pregled in več podatkov. Tako dobimo tudi bežen vtis, kaj vse si Google o nas zapomni - v resnici seveda mnogo več, kot prikazuje tod.

12 komentarjev

A20 gate ::

Meni pokaze samo za zadnji mesec. Druge izbire pa ne mores izbrat k je ni!

Okapi ::

Najzanimivejši so trendi. Lahko pogledaš po mesecih, dnevih in urah, koliko si brskal po netu. Zlasti ta urni pregled je zelo zanimiv. Moj dnevno nočni ritem je videti takole - en višek okoli polnoči in drugi okoli treh popoldan - vmes pa bolj zatišje:-)



O.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

tattoo ::

Kateri čas si izbral? Jaz sem izbral +1 srednjeevropski Zagreb in zgleda, da nekaj ni v redu. Namreč višek imam zjutraj ob 2h, takrat pa skoraj nisem nikoli na netu.

Okapi ::

Nikjer nisem posebej časa izbiral - kot vidim, Google iskanja beleži po sistemskem času računalnika.

O.

tattoo ::

Hmm kaj mi je pol narediti, da bi mi prikazovalo pravi čas?

jype ::

Jaz pa ne uporabljam google iskanja, ker google beleži preveč reči v zvezi z njim.

tattoo ::

Jaz pa ravno zdaj čekiram kaj sem iskal 6 let nazaj in je kar zanimivo :)

Okapi ::

Meni se tudi zdi kar fascinantno, da imam na voljo arhiv več kot 50.000 iskanj od avgusta leta 2005 dalje. Zanimivo bi bilo tudi vedeti, zakaj najmanj guglam aprila.;)

O.

BaToCarx ::

Kaj tisti graf je pod napisom Web History No activity found. ?

antonija ::

Za web history se mi zdi da je opt-in (al sem se pa jaz takoj odjavil).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

tattoo ::

tattoo je izjavil:

Hmm kaj mi je pol narediti, da bi mi prikazovalo pravi čas?


Ma kdo kakšno idejo kaj narediti, da bo mi prikazovalo pravilno Urno iskanje?

energetik ::

Hm, meni je našlo samo mejle. Jasno, saj sem sicer vedno odjavljen z Googlovega računa.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Žrtev PayPal vdora

Oddelek: Loža
417183 (1439) HappyPills
»

Brez izhoda: Google sledi vsem uporabnikom (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
16046729 (34129) r3dkv1c4
»

Vdor v gmail nujno prosim pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
3710032 (7484) Phantomeye
»

Googlova sprememba politike zasebnosti povezuje podatke iz vseh storitev

Oddelek: Novice / Zasebnost
3514594 (11150) globalna80
»

Google danes čaka zaslišanje zaradi kopičenja osebnih podatkov

Oddelek: Novice / Zasebnost
217082 (6431) Ziga Dolhar

Več podobnih tem