» »

Kje dobit Windows Vista?

Kje dobit Windows Vista?

omega_pet ::

Zivjo,
Imam prenosnika, kateri je prisel s prednalozenim Windows vVista home premium (star 5 let). Prisla je samo nelepka, nic cd-ja. Ker sem imel do sedaj MSDNAA licenco, sem imel instalirane razlicne verzije windowsov vsa ta leta. Na disku nimam vec nic (mogoce sem izbrisal iso file.. ne vem..).

Sedaj pocasi ne bom vec student, zato mi potece licenca. Zanima me, kje bi lahko dobil Windows Vista home premium, da bi spet imel vse licencno. Na MSDNAA (sedaj Dream spark) jih ni vec (posnel bi tiste in uporabil mojo licencno kodo)..

Hvala za odgovor.
  • spremenilo: omega_pet ()

opeter ::

Kupiti moraš novo licenco, saj študentska licenca ne bo več veljala.
Sicer pa bi jaz za Windows Vista medije pogledal na Bolhi, Dilerju oz. kje na eBayu (sploh na slednjem se dobijo za nekaj evrov).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

sandmat ::

opeter je izjavil:

Kupiti moraš novo licenco, saj študentska licenca ne bo več veljala.
Sicer pa bi jaz za Windows Vista medije pogledal na Bolhi, Dilerju oz. kje na eBayu (sploh na slednjem se dobijo za nekaj evrov).

Avtor teme ima nalepko na računalniku (to nima veze z MSDNAA). MSDNAA je samo vmes uporabljal in s samo osnovno licenco windowsov, ki so bili prednaloženi, nima veze.

Uraden policy Microsofta (informacija stara 1 teden) je: tisti, ki ti je prodal comp, ti je dolžan zrihtat DVD za OEM verzijo (tista verzija Windowsov, ki je bila v osnovi naložena na računalnik).

Torej greš h HPju/Dellu/Acerju v Sloveniji in rečeš: "Jst nucam DVD za moje windowse" in ti ga morajo dat.

Sims ::

In v praksi ti ga dajo? Ker, če je to tako, zakaj hudiča ne da nobeden več DVD-ja zraven? Prednaloženi pa so, ja ...

omega_pet ::

Hvala za odgovor.
Bom poskusil poklicati na Dell servis pa bomo videli kaj bodo rekli.

AndrejS ::

Nekateri prenosniki imajo recovery particijo in na njej instalacijo OS-a. Za dell ne vem

omega_pet ::

Na FMC-ju nimajo nic..
Imam se en racunalnik, ki je prisel ravno tako s prednalozenimi Windows Vista home premium. Je znamke HP.. Ta ima prav disk FACTORY IMAGE. Ali bi se dalo s tu vzet te Windowse pa uporabit product key s prenosnika?

Kako se sploh to rabi? Je velikosti 3.5 Gb, vendar, ce poskusam skopirati na kljuc se prenese samo 5 Mb..

5er--> ::

sandmat ::

Sims je izjavil:

In v praksi ti ga dajo? Ker, če je to tako, zakaj hudiča ne da nobeden več DVD-ja zraven? Prednaloženi pa so, ja ...


sej si si sam odgovoril, v praksi ti ga dajo, ko ga zahtevaš in če nima slike že na enem delu diska (moj 5 let star HP je to imel npr.). Zakaj ga ne dajo zraven? verjetno so s tem povezani stroški + večja stopnja piratiziranja.

ne mešat tega, zakaj nečesa ne dobiš ob nakupu, s tem, ali je možno to kasneje pridobit.

Winsi iz thepiratebaya ti ne bodo delovali z OEM licenco.

fosil ::

Winsi iz alternativnih virov delajo z oem licenco, vendar avtomatska aktivacija običajno ne gre skozi in moraš poklicat ms slovenija in opravit ročno aktivacijo.
Tako je!

amigo_no1 ::

Avtor teme:
Kateri prenosnika, kje si ga kupil ?
Ni nikjer skrite recovery particije ?

5er--> ::

Zakaj pa "Windows Vista Home Premium 32-bit Dell OEM DVD - Unaltered"
nebi delovali z oem licenco?
This is an unaltered image of a Dell OEM Windows Vista Home Premium 32-bit DVD, nothing has been added or removed. This DVD will install and activate on any Dell machine that shipped with any Windows Vista license.

Sims ::

@sandmat


Avtor teme je poklical prodajalca.

"Na FMC-ju nimajo nic.."

In očitno ga ne bodo "supportali"

fosil ::

Na FMC sigurno imajo ustrezen DVD, samo se jim ne ljubi s tabo ukvarjat.
Jim moraš bolj zatežit ;)
Tako je!

omega_pet ::

Avtor teme:
Kateri prenosnika, kje si ga kupil ?
Ni nikjer skrite recovery particije ?


Gre za Dell inspiron 1720. Kupljen je bil pri eni spletni slovenski prodajalni (podobno kot enaa, samo, da ne vem vec imena).
Mislim da je ni.. C: sem razdelil enkrat v dva diska, da sem lahko imel XP in Win7 hkrati. Vseeno je vedno ostalo 12.7 Gb unallocated space.. ali je mogoce to to?

amigo_no1 ::

http://support.euro.dell.com/support/ed...
Restoring the Computer to the Default Factory Configuration
(spodaj)
Testiraj če dela.

edit
Ni, če ni fajla v d:\dell\image\factory.wim , potem si izbrisal.
http://en.community.dell.com/support-fo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Win7 32bit OEM in 64-bitni medij?

Oddelek: Operacijski sistemi
151214 (802) Bor H
»

Windows Vista Home Premium Install CD

Oddelek: Operacijski sistemi
323985 (3235) ender
»

free upgrade from vista to 7?

Oddelek: Operacijski sistemi
92406 (2003) cukl
»

Doplačilo za Vista DVD ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
202407 (1914) BmN
»

Vista Upgrade ne gre na prazne diske (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
11814517 (10150) MrStein

Več podobnih tem