» »

FERI kateri program

FERI kateri program

intel ::

Pozdravljeni obiskujem 3 letnik SERŠ-a.PO končani šoli (še eno leto) bi se rad vpisal na omenjeno fakolteto vendar ne vem kateri program izbrat.
Odločam se med informatika in tehnologije komuniciranja in računalništvo in informacijske tehnologije.Zanima me ali je matematika res tako zelooo težka in ali je velika razlika po težavnostti med VS in UNI.
Namen imam naredit 5 predmet.

RockyS ::

Razlik med VS in UNI ni nekih velikih.
Matematika pa je na hard ja.

Something ::

Če sproti delaš, se da matematiko nardit brez kakih problemov.

RockyS ::

Ne posploševat. Matematika je težja kot na nekaterih drugih faksih in to je to kar njega zanima.

Mesar ::

V bistvu ni, ker je matematika 4 letnika srednje šole.
Your turn to burn!

black ice ::

Na naši zahojeni SŠ nismo jemali diskretnih struktur. Grem takoj pisat mail ravnatelju, kaj si pa mislijo.

Mesar ::

Kr daj, pri nas smo vse vzeli.

A to si hodil 3 letno?
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

RockyS ::

Tudi mi nismo jemali. In ne, 4 letni program.

Mesar ::

Zato pa unim, k nimajo gimnazije narete toplo odpriporočajo fax, sploh da ne grejo uni študjirat.
Your turn to burn!

VelikiTun ::

Mesar spet trolla.

Mesar ::

Kdo troolla? Itak nemoreš faksa naretbrez gimnazije oziroma če ti uspe si mogo ful delat, zato pa boljše gimnazija, ker ti da več znanja pa ti je fax lažje pol.
Your turn to burn!

VelikiTun ::

Govorim o tvojih izjava glede matematike.

Mesar ::

Mah matematika ni tok težka lej, z levo roko gimnazijec naredi, tehničar pa se valda mantra al pa ne naredi sploh običajno, pač tak je.
Your turn to burn!

Ciklamen ::

Matematika (Matematika 1) na VS programu je joke, neverjetno lahka. Diskretne Strukture so pa, v kolikor sem že lani izkusil na FRIju neka čist x veja matematike :) (govorim seveda po stilu reševanja)
- End of the Post ->

Mesar ::

Statistika in to... simple ko pasulj, to si 2x pogledaš pa znaš vse.
Your turn to burn!

VelikiTun ::

Ti imaš pa sigurno doktorat, ko si tako "pameten".

RockyS ::

Statistika in MAT1 nista težavni, sta pa težavni MAT2 in Diskretna matematika.

Ampak ja, mesar ne vidi dlje od svojega nosa. On očitno blesti v vsem.

P.S.
programi na feriju so itak zgrešeni. Preveč je teorije. V zadnjem letniku je poletni semester namenjen praksi(ki si jo itak sam zrihtaš), ampak na urniku so ena predavanja in vaje.
Da se o organiziranosti ne menimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

win64 ::

@Mesar: znaš še kaj drugega kot trollat
Sem prišel s srednje računalniške šole na FERI RIT UNI program. Edino prednost, ki so jo imeli gimnaziciji pri matematiki 1, je da so znali malo več odvajanja/integralov, kar pa smo jemali zadnje tri tedne in se nismo niti nekaj poglabljali. Po drugi strani pa so nekateri gimnaziciji imeli velike probleme s programiranjem, kjer pa smo mi(iz srednje šole) že po večini vse znali.
V drugem letniku pa se približno zravna in so vsi približno na istem.

Sicer matematika je pa v vsakem letniku. Mi smo imeli matematika 1(preslikave, nekaj boolove algebre, odvodi/integrali,..), matematika 2(statistike se spomnem), diskretne strukture(grafi, izjavni računi,..) in v 3. letniku še po izbiri: statistika, numerična matematika in še nekaj.

Za VS program pa je pri matematiki nekaj razlik. Kar se spomnem so pri kolegu obravnali kompleksna števila, kar pri nas nismo nikoli. Ampak to ti lohko več pove nekdo, ki je tja hodil.

Seveda pa ni nič tako težkega, da se ne bi dalo naučiti. Vendar je treba redno hoditi na vaje, če se ti že na zgodnja jutranja predavanja ne da iti.

intel ::

No,jaz se že celo življenje učim s knjig zvezka sploh ne uporabljam razen pri predmetih kjer ni drugega gradiva.Zanima me kakšna je razlika med programoma in katera literatura se uporablja pri programiranjih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: intel ()

Ciklamen ::

win64 ima prav, zaenkrat imam res samo to prednost, da znam (koliko toliko) matematiko. V vsem drugem sem jaz daleč, DALEČ daleč za mojimi sošolci, ki v programiranju blestijo :)

Tam kjer je pa večina teorije je pa itak tu tu.
- End of the Post ->

Mesar ::

Za C++ se uporablja 100 let stara literatura...

V. Žumer, J. Brest: Uvod v programiranje in programski jezik c++ (osnova)
Žumer, Brest: Strukturirano programiranje v c++ (malce napredno, avtorja opozarjata na pogoste napake programerjev)
Your turn to burn!

black ice ::

V slovenščini ne obstaja ravno veliko literature, ki bi pokrivala področje računalništva. Mesar, pozabil si C++ na kolenih (priročnik).

Mesar ::

Maš pa na netu gradiva kok češ pa ebookov...
Your turn to burn!

RockyS ::

Literatura so PDFji profesorjev ter google.
Na slovensko literaturo pozabi, pravtako pozabi na feri če ti ne leži angleščina oz. bo ti zelo težko, ker če hočeš uporabljat google moraš znat angleško.

Če si ženska potem pri programiranju oz. izdelovanjem predmetov neboš imel težav do 3. letnika, sploh ITK.

intel ::

Nisem ženska :D zakaj bi one imele prednost?
Aja znam angleško (ko berem razumem vse) tudi sedaj,ko programiram za hobi si pomagama s stricem Googlom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: intel ()

Mesar ::

Ker jih je tako malo, da so privilegirane. Dodatni zagovori... v kabinetu?

Če znaš googlat pa angleško nebo panike, matematika pa je tak tak easy do jo vsak tehničar s triletno SŠ naredi.
Your turn to burn!

RockyS ::

Sem naredil 4 letni program pa še diskretne nisem uspel naredit (trije poskusi). I'm stupid al kaj?

Mesar ::

To veš ti, jaz nimam dovolj podatkov, da bi te analiziral. VEM pa, da so diskretne smešno preproste.
Your turn to burn!

JamesBond ::

Se strinjam, meni se je zdela matematika tudi izi. Statistika še mi je bila najtežja od teh matematičnih, pa še to se da z majhnim vložkom naredit.

intel ::

Koliko sta pa imela matematiko v SŠ,da vama je bila tako enostavna?

Something ::

Jas sem mel na maturi matematiko 4, na rit uni smeri pa matematiko 1 deset


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FERI Računalništvo

Oddelek: Šola
183519 (3148) Anivia
»

FERI-nasveti!

Oddelek: Šola
3011408 (9953) tony1
»

FERI - Medijske komunikacije

Oddelek: Pomoč in nasveti
213572 (3301) gamemen
»

Povprečna omejitev na FRI?

Oddelek: Šola
134486 (3982) barakus
»

Elektrotehniki vs Računalničarji

Oddelek: Loža
374975 (4371) Old-Death

Več podobnih tem