» »

Polnjenje iPada 3 traja dlje od pričakovanj

1
2
3

BosKo ::

mihec87 je izjavil:

VW ima pri nas konkretne fanatike..

Misliš da ima Apple pri nas tudi konkretne fanatike. Glede na to da poznam Mobitelove uslužbence, ki posedujejo Iphone sam Mobitel pa jih ne prodaja.

mihec87 ::

Za mene to ni fanatik če ima nekaj kar njegovo podjetje ne prodaja...Je pa za mene fanatik negdo ki misli da če ima to stvar zaradi tega nekaj več kot ostali, in si po njegovo tega itq ne morejo privoščit..In za vsako ceno povzdiguje zadevo v nebo pa čeprav vsakič drugače...

Za mene negdo ki naokoli vpije da kar ni VW sploh ni avto,ter si ga itq ne moreš privoščit...

nekikr ::

Če pogledaš malo po prejšnjih temah je bil vedno nek "hater" ki je začel nabijati o tem kaj je narobe, čeprav izdelka niti v rokah ni držal. V tej temi je ta čast pripadla DragonHeartu, potem je pa nadaljeval Fosil itd.

Nikoli nisem zasledil, da bi kdo zanikal Transformerjev superiorni zaslon (pa spremljam te teme), še celo hvalilo se ga je. Ampak potem pa ti iz riti potegneš tole svoje, da je šele sedaj to pomembno. Vedno je bilo in nihče ni tega zanikal.
In tisti, ki ima iPada 3 ni nič več od kogarkoli drugega - ima pa nekaj kar velja več kot vsi tvoji komentarji skupaj (in tako je bilo tudi zapisano, pa nisi razumel, česar ti pa ne zamerim): izkušnje iz naprave o kateri se piše.

D3m ::

Tisti, ki si namerava kupiti ipad 3 mu raje priporočam ipad 2.
|HP EliteBook|R5 6650U|

nekikr ::

No, razloži zakaj :)

s1m0n ::

VW je tako priljubljen zato ker drži svojo ceno in ne zgubiš tako veliko kot pri ostalih znamkah enako je pri Apple!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

mihec87 ::

s1m0n je izjavil:

VW je tako priljubljen zato ker drži svojo ceno in ne zgubiš tako veliko kot pri ostalih znamkah enako je pri Apple!


Ceno pa drži zakaj?
Servisira se isto kot ostale avte,crkuje isto kot ostali avti...

s1m0n ::

Zato ker ni nič nadnaraven :) A se vseeno kupuje kot, da je!

Highlag ::

Pravijo tudi, da je vsaka reklama dobra tudi če je slaba. In to vsekakor drži. Število komentarjev v jabolčnih temah vsekakor to potrjuje.
Never trust a computer you can't throw out a window

spirit ::

Furbo je izjavil:

spirit je izjavil:

OK Asusov Transformer in Galaxy Tab imata oba višjo ločljivost kot iPad2 pa to absolutno nikogar ni zanimalo, kot že rečeno, do sedaj je bila pomembna debelina, a kar naenkrat ni več (prime je tanjši), sedaj je važna ločljivost, ker ma iPad pač najboljšo na trgu. Res ti pomaga višja ločljivost, ko pa s tem ne pridobiš delovne površine (tako smo namreč vajeni povišane ločljivosti v PC svetu) tu pa to pomeni le da lahko sliko in txt bolj zoomiraš, druge resne uporabnosti ločljivosti na tej napravi žal ne vidim. Je kdo od novih uporabnikov že opazil, da je bela nekoliko bolj rumenkasta kot pri iPad2? To sigurno nikogar ne moti, ker pač ni pomembno.

In zakaj mislite, da bi bil gonilo razvoja ravno Apple? Ker res razvijajo svoj hardware ane? V iMacih so paneli drugih proizvajalcev kotn je LG, enak panel kot v iMacu27 je tudi v Dellovem u2711, obstajajo pa seveda tudi še boljši zasloni od tega.


Imaš ipada3 da govoriš o rumeni barvi ali ne maraš maca? Opažam neskladnosti.


Neskladnosti? Ne nimam iPada3 niti nisem proti macu, sem celo zadovoln uporabnik 4 leta starega classica, a dejstvo je da je brrva rumenkasta, preverjeno sem dal sukpaj iPad2 in 3 pa ima 2 bolj belo belo barvo. Tako da kar se tega tiče je to apč resnica in tudi da resolucija pri večinio zadev na iPadu ne pride do pravega izraza.

Nekdo je napisal da gre iz iPada na LED LCD s FullHD in je grozno? a pa to greš na ips al tn zaslon? OK res je da se ne bi branil zasliona z višjo resolucijo, ko sem imel doma 27 od neca z enako ločlivostjo kot jo ima mac 27 (pa je precej boljši zaslon od macovega) je bila zadeva fenomenalna, ampoak veliko naredi tudi matrika sama.

Poudariti sem želel da ločljivost ni zanimala nikogar dokler ni Apple rekel da je pomembna.

Furbo ::

Vse nas je zanimala višja ločljivost, vendar je ni bilo za dobiti. Pa ne spet začeti s tisto za 10% boljšo resolucijo na nekem konkurentu, ki ima vse ostalo precej slabše.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Rippy ::

@D3m

Daj ponovno preberi moj tretji post v tej temi (prva stran), da boš razumel, kaj mislim s tem. Res ne vem, kako ti ga lahko prilagodim, da boš razumel.

nekikr ::

Furbo je izjavil:

Vse nas je zanimala višja ločljivost, vendar je ni bilo za dobiti. Pa ne spet začeti s tisto za 10% boljšo resolucijo na nekem konkurentu, ki ima vse ostalo precej slabše.

Tole.

spirit ::

Vse vas je zanimala višja ločljivost samo je ni bilo za dobiti? ok 10% je res lahko zanemarljivo samo ne govori, da je vse ostalo slabše ker ni, razlika je pač v OS-u, konfuguracija Galaxy taba, in prvega transformerja je kot veste identična ipad2 s pač 2x tok rama (priznam ne igra neke velike vloge) a tam ko si komu omenu malce višjo resolucijo ni bilo pomembno, da o gpsu, usb vhodu in podobnem ne govorim, to ej vse nepomembno, ker nima jabke zadi, to je dejstvo pa govorim iz izkušen, ne kar tako na pamet. Tudi to da je prime precej zmoglivejši od iPad2 ni igralo posebne vloge. Znamka je marsikomu pomembna, še posebej vsem, ki preberjo sem ter tja kaj o tehniki in jim je Asus neka leva znamka, ki je po njihovem šele učeraj začela na trg pošiljati produkte, in niti zagotovilo, da so zelo priznan proizvajalec komponent ne pomaga kaj dosti. Sam sem kupil prevega transformerja in je zadeva dobra, lepo deluje (priznam, da je moral enkrat umes na servis, kjer so ga v cca enem tednu porihtali in deluje naprej brez težav, tudi iPadi so že videli servis, za vse ki boste rekli no vidš pa si ga mogu dat že v prvemn letu na servis, vsi, ki imamo kaj opravka z elektronskimi zadevami pač vemo, da se take zadeve lahko pokvarijo, za to pa so garancije in podobno).

p.s. v tematiko o avtomobilih se ne bom spuščal, vsi imamo mneke preference itd.

nekikr ::

A kljub tej isti konfiguraciji kot praviš, sem se z njim igral nekaj minut v Big Bangu in ga takoj odložil, ker je štekal. S tem da na njem ni bilo naloženega praktično nič. Moj iPad 2 na katerega je punca naložila malo morje bedarij je delal hitreje od tiste stock zadeve. Je pa imal lepši zaslon, tu ni kaj oporekati.
Neki znalec tudi nisi, če ne veš da ime tudi iPad 2 3G vgrajen GPS (saj veš, to je tista stvar, ki pri novem Primeu ni delovala, pa je Asus rekel, da itaq ne rabiš tega na tablici). Hude izkušnje so to ja, če tega ne veš ;)

Vsakemu svoje torej. Samo ne govorit, da resolucija ni bila pomembna, če je bilo pa nemogoče kupiti boljšo. Sedaj, ko ta opcija je, pa ljudje masovno kupujejo boljšo stvar. In ko bo nekdo (pa naj bo to Apple, Asus, Gorenje ali kdo drug) predstavil 27" 4k zaslon bom prvi v vrsti. Hudič pa je, da če bo to predstavil Apple, bom takoj fanboy, ki kupi vsako bedarijo, če bo to Gorenje bo pa ok...

mihec87 ::

nekikr "Samo ne govorit, da resolucija ni bila pomembna, če je bilo pa nemogoče kupiti boljšo."
Kako ni bilo možno?
Napram ipad2 je bilo možno dobiti boljšo...sedaj je pa možno dobiti še malo boljšo...Sam da prej ni bilo toliko važno..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

nekikr ::

Obstajal je 1 model z boljšo resolucijo. Malenkost boljšo. In če ti tisti en model ni ustrezal si bil fucked. Je to tako težko razumeti?
In sedaj je možno dobiti bistveno boljšo, krepko nad 10%. Kalkulator v roke poba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

mihec87 ::

Ne ni teško..Samo ne rečti da ni bilo možno dobiti boljše ker ni res..
Namreč sedaj smo v istem položaju ipad3 ima boljšo resolucijo. In če mi ne ustreza sem fucked..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

nekikr ::

Seveda je res, en model izmed pol milijona različnih je imel boljšo resolucijo, ostalo je bilo pa povečini slabše. Zadeva se je že stock zatikala. Torej, imel si na voljo 1 model z malenkost boljšo resolucijo, ki je bil pa performančno gledano bistveno slabši. 1 model, slabši v praktično vsem drugem.
In če ti iOS ne ustreza si fucked, ker nimaš alternative z boljšim zaslonom (ali istim). Res je, saj jaz nisem nikoli tega zanikal. Samo ne govori mi, da resolucija ni bila pomembna. Alien si je to na tem forumu prvič izmislil in veselo opeval to veliko laž, ne ponavljaj za njim, ker lagati ni lepo.

mihec87 ::

Nima veze pa 1 izmed milijona..
Z prihodom ipad3 je res nimaš, prej je bila....
Stran nazaj je zaradi večje resolucije negdo aplavdiral applu ker je sposoben evolucije..jeez

Ja lagati res ni lepo..

thramos ::

Vsi smo si želeli večje resolucije ... samo si tega nismo upali povedati na glas! :))

No, lahko me postavite na laž, s kakšnim citatom. :)

nekikr ::

Mihec: Da, tako večja resolucija je "evolucija". Lahko zamenjaš z drugo besedo, če te ta moti, dejstvo pa je, da gre za ogromen napredek in samo upamo lahko, da se preseli na namizne zaslone. 4k na 27" bo odlična zadeva - kdorkoli bo že to naredil.
Prav, imel si izbiro. Lahko si izbral "slabšo" stvar z nekaj boljšim zaslonom, boš sedaj lahko mirno spal? In kako to vpliva na to, da so ljudje hoteli in boljši zaslon in vsaj enako odzivnost (ker na slabše nihče noče iti)?

D3m ::

Saj Alien3001 ni lagal povedal je po pravici. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

mihec87 ::

nekikr je izjavil:

Mihec: Da, tako večja resolucija je "evolucija". Lahko zamenjaš z drugo besedo, če te ta moti, dejstvo pa je, da gre za ogromen napredek in samo upamo lahko, da se preseli na namizne zaslone. 4k na 27" bo odlična zadeva - kdorkoli bo že to naredil.
Prav, imel si izbiro. Lahko si izbral "slabšo" stvar z nekaj boljšim zaslonom, boš sedaj lahko mirno spal? In kako to vpliva na to, da so ljudje hoteli in boljši zaslon in vsaj enako odzivnost (ker na slabše nihče noče iti)?


A prej pa ni bila evolucija?

nekikr ::

Za moje pojme ne. Nekaj pik gor in dol ni bil nek resnicno blazen napredek, a vseeno dovolj, da je bil zaslon transformerja vidno boljsi. Sedaj pa nimas le nekaj pik gor/dol ampak jih je za faktor 4 vec. Kje se pa zacne evolucija pa seveda ni definirano zato sem ti pa rekel da zamenjaj besedo ce ti ni vsec. Lahko reces, da je ze ena dodatna pika evolucija, ampak to je le iskanje argumenta kjer ga ni.

nekikr ::

Poglej si recimo tu kje smo bili prej in kje smo sedaj (in predvsem koliko naprej je trenutna meja). Napredek je ogromen, ti simpa izmisli politicno korektno besedo, da bo tudi tebi vsec ;)

mihec87 ::

Prav če ti tako misliš....

klinker ::

Ahh nekikir no...kako ne razumes. Asus ima mocnejsi hardware in avtomatsko dela zaradi tega dosti boljse. A ne ves da so samo stevilke v specifikacijah pomembne ne pa prakticna uporaba.
Pa 1280x800 je revolucija napram 1024x768, 2048x1536 pa ni nic posebnega napram 1280x800, kaj sele evolucija, saj vendar niti 60" plazma/lcd nima take resolucije tako da je pac samo nek PRjevski neuporaben dodatek.

//SarcasmOFF :))

Bor H ::

iPad je imel 132ppi, Transformer Prime 149ppi, iPad 3 pa ima 264ppi, kje je prišlo do preskoka se pa sami odločte

kar me pa moti pri Applu in novih tehnologijah je to da jim daje svoje ime (recimo iSight kamera, supre fajn, pač webcam, pa še težko je na apple.com najdt resolucijo..), pa to da te tehnologije ne razvijajo sami, se pa zgodi da odkupijo celo serijo. Če me spomin ne vara se je to zgodilo pri 1.2" HDDjih za iPode, kjer je Apple od Toshibe odkupil celo serijo takrat največjih diskov in konkurenca ni mela kej pol, še izpadl je da se konkurenca ne trudi.

edit: glede gladkosti delovanja: štekanje sem opazil tako na iPad 2 kot na Primu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bor H ()

mihec87 ::

Bor H ne govori tako grdo o ipad2..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

spirit ::

OK NEKIKR, iPad2 3g ima gps drži, primerjal sem pač recimo enaka modela, (v mislih, moja napaka da nisem tega napisal), ker pri nas Transformerja 3g praktično ni sem gledal oboje brez 3g, že to je smešno da 3g ima gps , medtem ko ga wifi nima in ja vem da gre za agps, ki se uravnava tudi na oddajnike ipd. Samo ti povem da res nikogar ni zanimalo dejstvo ločljivosti. Priznam tudi, da ima iPad bolj prilagojen OS za hitro premikanje iz enega okna v drugega, in hitreje skače med slikami, kar pomeni da če s prstom k norc drgneš v eno stran bo hitrej menjal slike to je pa to, kar se zatikanja tiče, strani na spletu itd. odpirata zelo primerljivo, ako da prava uporabniška izkušnja se vsaj meni zdi kako prevajata video, kako sta odzivna na spletu in kako je z aplikacijami in njihovim delovanje oziroma zatikanjem, to da pa lahko tm slajdam med screeni malce hitreje pa meni ni ne vem kako pomembno.

Res je ko bo na voljo cenovno ugoden zaslon z višjo ločljivostjo ga tudi sam takoj kupim do takrat bom veslo gledal v svoja dellova u2311.

Drži da so bile razlike v ločljivoti majhne pred prihodom iPad3, a še enkrat povem da mi ni všeč to, da na osnovnem zaslonu to ne pomeni nobene razlike, razlika ja bolj kot ne le v zoomu ki ga s tem omogoča. Kateri OS komu ustreza lahko vsak presodi sam, vsak ima svoje prednosti in vsak svoje slabosti, kot jih ima večina stvari. Konkurenta z višjo ločljivostjo sta bila 2 resda z enako konfiguracijo in OS-om, tako, da je tu razlika le v izgledu in proizvajalcu. Ne zaničujem Appla, supr za višjo ločljivost, samo upam, da bo to potegnilo vse za seboj, da bo tako povsod od monitorjev, TV-jev, tablic, prenosnikov,... Kar poudarjam je da je za potrošnike nekako pomembno to kar Apple izpostavi (veliko je pač ovc), kot sem rekel, ko je bil iPad najtanjši je bilo pomembno to in je vsak milimeter igral zelo pomembno vlogo, pri 3, ki je malce debelejši od 2 debelina ne igra nobene vloge več(ne govorim zase, sam raje vidim dodaten mm ali 2 pa boljšo avtonomijo ipd. seveda ne na sistem at100 od toshibe ki je že res fat napram konkurenci), pač kar jabolčnik poudari to je večini ljudi potem važno. Res je marketnig jim laufa kot nikomur drugemu, jim ne zamerim, naj se drugi učijo od njih (na žalost je to težko, ker tudi če bi nek drug proizvajalec obral enako taktiko najvrjetneje ne bi bila uspešna, ker ni Apple, kr predstavlejte si da nek proizvajalec prenosnikov ne oglašuje nič, naredi nek event predstavi svojo linijo in je to to, kdo ga bo kupu? Koga bi ta event dejansko zanimal? Gledano nasproti Appla seveda)To da je Asus ponavljal za Applom ko je rekel ja ok gps ne deluje čist tko kt bi mogu ozirmo kot bi uporabniki hotl, samo pač ni gps naprava je tablica ki ima gps kot nek dodatek je vse narobe, ko Apple svoje napake, nepodporo itd. predstavi celo kot dodatno vrednost je pa ok, it's a feature.

To ko pa govorimo da ločljivost ni bila pomembna je za to ker je delovalo, da nikogar ne zanima, prašal ni nikoli nihče nič o ločljivosti, še ko si nekomu omenil da imata Samsung in Asus višjo ni bilo važno, ker ni iPad, sedaj je pa to zelo važno. ne govorim za vas, govorim za ljudi, za potrošnike, ki kupujejo te zadeve in sprašujejo v njih, ki pač nekaj malega preberejo in jih večina pozna iPad, nekje so menda enkat slišal da ma Samsung neko podobno zadevo, za Transformerja pa niso slišali dokler jim ga ne pokažeš.

Kar se tiče fanboyev je potrebno priznati da obstajajo ljudje ki bodo kupili Appla pa če bi dal na trg gnoj s svojim logotom, nikakor pa ni vsak ki ima nekaj od njih fanboy ali fanatik. Nimajo slabih stvari, nikoli nism trdil da jih imajo, iMac27 recimo sploh nima previsoke cene glede na svojo konfiguracijo, drži da veliko ljudi ki ima njihove (predvse prenosnike) imajo pač zelo drag računalnik za net, ki je lep in znamka, da malo pocitiram goro haterjev: 2000$ Facebook machine, medtem ko ga marsikdo izkoristi, ker ga zna. Kaj je komu ušeč je seveda stvar okusa, kaj kdo želi tudi, kaj do rabi je pa nekaj čisto tretjega, kaj si kdo lahko privošči pa spet nekaj drugega. Poudarjam samo na čredni nagon ljudi, Applovo izkoriščanje tega (vsa čast jim), nikakor ne blatim kvalitete nekega proizvajalca v celoti, še vedno pa trdim da ima bolj rumenkast zaslon od iPad2. :)

darksamurai ::

Zdi se mi zanimivo, kako so v naši deželici in na tem forumu za g33ke pomembne specifikacije in ne realna hitrost. Zdi se mi, da bi lažje prepričal Janezka ali pa eno blondinko, da je drugi model boljši, ker ima več rama, pixlov (fotoaparat), kot pa nekoga, ki bi naj poznal dejanski pomen teh zadev, ampak vidim, da se motim. Vidim, da raja bolje razume pomen uporabnosti od večine g33kov.

Apple haterji uporabnika iNaprav takoj označijo za fanboya, nihče pa se ne vpraša, če so iNaprave za potrebe tega uporabnika res najboljše ali pa najcenejše (air/ultrabooki).

Dober marketing ne pomaga veliko, če je zadeva neuporabna in slaba (ja, pomaga, ampak samo 1x). Uporabniki iNaprav so z njimi večinoma zelo zadovoljni in skoraj vedno zamenjajo staro iNapravo z novo iNapravo. Fanboyi drugih taborov in haterji se pač sprijaznite s tem, da apple pač zelo dobro zadane potrebe in želje kupcev.

Reycis ::

Imamo doma dva 17" prenosnika. En ima 1600x900 drugi pa full HD resolucijo. Prednost vecje resolucije na tako majhnih ekranih je minimalna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Reycis ()

dacker ::

Že vidim odgovor Apple na ta problem:
"You're charging it wrong"

Matev ::

če je baterija zmoglivejša je logično da polnjenje traja dlje časa

itak je pa čas polnjenja popolnoma irelavanten

a vi gledate kdaj se vam mobitel napolne?

Limit-sky ::

Ne, ne...
Gre se za to, kot piše v naslovu.
"Polnjenje iPada traja dlje kot pričakovano".
Koliko je pričakovano? Sploh ne vem, kako dolgo pričakujem, da se bo polnil.
Koliko časa pa ostali pričakujete, da se iPad polni?
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

mihec87 ::

Je relevantno če ti aparat kaže da je poln v resnici pa ni....Pač itq napaka ki bo popravljena za čas posla, čeprav je nebi pričakoval pri tako premium izdelku.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Matev ::

Je relevantno če ti aparat kaže da je poln v resnici pa ni....


eh
bodo že popravili

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

Matev ::

...
sem prebral novico in vidim da so teli izdelovalci ipada res eni kekci

ali je pa novica malce prenapihnjena

Furbo ::

Se spomnim, da tudi konkurenci ni delal gps, pa še kup nekih težav, pa jih tudi ni noben označil za kekce (Kekec je sicer nacionalni heroj).
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Matev ::

Se spomnim, da tudi konkurenci ni delal gps, pa še kup nekih težav,


ja ker je bilo itak jasno da so kekci

za ipad snovalce bi pa človek pričakoval flawless izdelek

s1m0n ::

Problem je da ostali imajo eno, dve napaki! Apple pa skoraj pri vsakem izdelku in to je vse OK :)
Je pa ta ločljivost tako kot že rečeno pretiravanje za tako majhen zaslon. Ni pa nič narobe, če je takšna!

Furbo ::

Matev je izjavil:

Se spomnim, da tudi konkurenci ni delal gps, pa še kup nekih težav,


ja ker je bilo itak jasno da so kekci

za ipad snovalce bi pa človek pričakoval flawless izdelek


Dvojni standardi torej.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Matev ::


Dvojni standardi torej.


seveda

eno so inovatorji in drugo so sledilci

saj nismo v socializmu, kjer bi bili vsi enaki

ivanuscha ::

Dejte se nehat kregat kot otroci v vrtcu.

Dejstvo je: 1. da je Apple z iPad3 naredil velik preskok pri resoluciji zaslona oziroma PPI.
2. da so za tak preskok trenutno potrebne kar velike žrtve - pretirano segrevanje ter ogromna poraba energije - posledično večja teža ter ohišje
3. da je kvaliteta slike izjemna, po drugi strani pa ima odlično kvaliteto slike npr. tudi Asus Transformer, ki zadovolji 99% potreb po lepi sliki
4. da je nekje treba naredit preskok in da bomo videli zopet dosti zasledovalcev, ki bodo naredili še boljše in bolj ućinkovite zaslone

klapEND :D

T-Majo ::

Moja izkušnja z konkurenco: Imel Transformerja TF101 1 mesec na testu, je deloval ok, imel Prime 5 dni na testu, ne morem verjeti - deloval je počasneje kot TF101 (sicer je res, da je imel Andorid 4.0, TF101 pa 3.2 oz. 3.4).

Android mi je zelo lep, samo pri brskanju je počasnejši, niti se mi ne da non-stop tweekati. Sem zagovornil Googla, vendar mi je trenuto iPad bolj všeč.

Vsekakor pa mi je bila tipkavnica čisto odveč.

Chymera ::

spirit je izjavil:


snip..

Drži da so bile razlike v ločljivoti majhne pred prihodom iPad3, a še enkrat povem da mi ni všeč to, da na osnovnem zaslonu to ne pomeni nobene razlike, razlika ja bolj kot ne le v zoomu ki ga s tem omogoča. Kateri OS komu ustreza lahko vsak presodi sam, vsak ima svoje prednosti in vsak svoje slabosti, kot jih ima večina stvari.

snip...


Dej ti tle mal obrazlozi kaj tocno ima resolucija/ppi zaslona veze z zoomom... domnevam da jest pod tem nazivom razumem nekaj drugega kot ti opisujes saj za more pojme sam tehnicni aspekt zooma ni v nikakrsnem primeru omejen z zaslonom (taksnim ali drugacnim).

Edino kar si lahko predstavljam pri tem je "zoom out" oz pomanjsevanje celotnega UI. Ce mislis to se moram s teboj ne-strinjati v vsaj 3 tockah:
1. Razlika je opazna, z prostim ocesom, tako kot je bila na prehodu iPhone 3S -> 4
2. Taksni detajli mogoce nam navadnim smrtnikom pri fotografijah ne pomenijo nic ampak za profesionalne fotografe je iPad cez noc postal zelo zanimivo orodje za na poti, vsaj za grobe stvari (ne mislim z tem color correction ampak 100% zoom da se preveri ostrina, etc)
3. Pomenijo pa nam navadnim smrtnikom (oziroma tem ki imajo dober vid) veliko pri tekstu kot so spletne strani in knjige.

PS: Citat ne dela...

spirit ::

Ne trdim da razlika v ločljivosti, pri ogledu slik ni opazna, morda sem se nekoliko nerodno izrazil kar se zooma tiče, mislil sem točno to kar trdiš sam pri ogledu slike in njeni povečavi/ zmanjšanju za preverjanje ostrine je zelo uporabna ni pa nekaj waw ko pride do normalne uporabe. Še enkrat poudarjam da pozdravljam višjo ločljivost. Morda je problem v SW ker ni priolagojen tej višji ločljivosti, še vedno spraviš na uzaslon enako količino podatkov, ikon itd. font tudi ni prilagodljiv v meniju z aplikacijami. Najbolj moteče je dejstvo da je bela rumenkasta, medtem ko pri 2 ni. Same ločljivosti se dokler ne odprete neke slike praktično ne opazi. In še enkrat kar me moti je to kako Apple diktira kaj je uporabnikom pomembno, že ne vem katerič pri 2 je bila pomembna debelina ker je bil tanek sedaj debelina ni več pomembna ker je debelejši in je važna ločljivost. Ne vem kako vam ni jasnio kaj želim povedati :D me ne moti da imajo svetoven marketing, ne pa govort da z vsako zadevo najbolj zadanejo uporabnikove želje, ker imajo pri zelo veliko izdelkih neke buge ki jih kasneje sicer odpravijo (pa čeprav tako da šenkajo bumper) ali pa jih proglasijo za feature.

PS zakaj mi citat ne bi delal pa res ne vem

nekikr ::

No ja, jaz pa pri mojem vidim razliko če na home-screenu. Veliko bolj ostre ikone in tekst so kot pri dvojki (ki sem jo tudi imel).

Ampak glede na to, da vidiš rumeno barvo (ki je s punco na obeh ipadih ne vidiva) ne opaziš pa veliko bolj ostre slike.....morda je pa čas za okulista? ;)

Zheegec ::

Joj, kako sem pa jaz lahko spregledal ta troll-fest?

nekikr - nima veze, iPad3 je itak debelejši od konkurence (iPad2 in Transformer Prime in Galaxy Tab), tako da je glede na Apple conference call 2011 slabši :)

P.s.: da je bela rumena je bug in ni na vseh, je že bilo dokumentirano in bodo fixali, menda težava z lepilom.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iPad 4?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5912002 (9101) rawlit
»

V petek izšel iPad 3, jailbreak že nared

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
176957 (4426) bluefish
»

Še o težavah z novim iPadom (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
15131641 (25092) Owe-
»

Polnjenje iPada 3 traja dlje od pričakovanj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
10926379 (21093) Sba
»

Pregled napovedi za iPad 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
7621582 (15183) Icematxyz

Več podobnih tem