» »

Varčevalni ukrepi vlade

Varčevalni ukrepi vlade

Temo vidijo: vsi
««
81 / 91
»»

T-h-o-r ::

mhm, seveda se strinjam


ampak vlada hoče iz nas narediti evropske kitajce, namesto evropskih avstrijcev (ali pa švicarjev, ki jih tako ljubite tukaj)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

djordjevic ::

Vlada nima kaj delati nič iz nikogar. Naj poskrbi za dobre pogoje, čim manj birokratskih ovir in eno konstantno, pametno davčno politiko, pa bo vse to prišlo samo od sebe. Ne poslušaj raznih 150.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Daedalus ::

Vlada nima kaj delati nič iz nikogar. Naj poskrbi za dobre pogoje, čim manj birokratskih ovir in eno konstantno, pametno davčno politiko, pa bo vse to prišlo samo od sebe.


Še vedno ne razumem, kako da toliko ljudi tega preprosto ne dojame. Rabimo državo, ki ne bo ovira. Nič več, nič manj.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

MadMicka ::

Zakaj mora delavec dobiti minimalno plače, če pa je pripravljen delati za manj, se sprašuje monster-x. Odgovor je preprost, zato da se delavca zaščiti. Podjetje, ki ne zmore plačati niti minimalne plače, ki res ni bog ve kako obdavčena, naj pač zapre vrata.

Pa tile ukrepi vlade, mislim, tisti Vizjak razlaga, kako je potrebno poenostaviti postopke odpuščanja pa prerazporeditev delovnega časa olajšati. Pa ta človek nima treh čistih pik tm pod kapo. Postopkov pri odpuščanju praktično ni več, če si presežek, ti samo rečejo ti si presežek in ti dajo pisno, če gre za krivdno odgovornost, te samo pokličejo na zagovor, da poveš, kar maš zapovedat in te vržejo vn. Pa ta prerazporeditev časa. Vse kar morajo narediti je, da ti 24 ur prej povejo, kdaj in koliko boš moral delati, če je pa kaj nujnega ti pa lahko tudi sproti odredijo. Pa delat moraš po 12 ur dnevno, omejitev 56 ur na teden, pa delaš lahko 12 dni skupaj brez dneva počitka, pa kaj bi kdo hotel še več.

Res je problem, ko dobiš ministra, ki nima pojma od pojma o področju, ki ga pokriva.

T-h-o-r ::

Naj poskrbi za dobre pogoje, čim manj birokratskih ovir in eno konstantno, pametno davčno politiko


čakamo že več kot 20 let

pa bo vse to prišlo samo od sebe


ja, bog bo dal, z neba bo padlo, oz. nekaj takega si pod tem predstavljam

pa da podam še en zanimiv primer, kako izgledajo slovenski privatniki: kolega je delal v firmi, ki je šla v stečaj; direktor je imel najprej sp, potem se je preusmeril na doo, na veliko kupoval avte na firmo itd.; firma je začela crkovati in dokončno je moral vložiti zahtevo za stečaj, nato pa je izpraznil vsa orodja, računalnike iz pisarn itd. itd.

potem mu je morala pa stečajna upraviteljica lepo razložiti, da gre vsa lastnina, ki je bila od podjetja, v stečajno maso, ne pa njemu domov :D

also, kaj misliš s tem 150?
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Keyser Soze ::

Daedalus je izjavil:

Še vedno ne razumem, kako da toliko ljudi tega preprosto ne dojame. Rabimo državo, ki ne bo ovira. Nič več, nič manj.

Država z manj ovirami za Slovence ni rešitev. Ker v vsaki stvari večina najprej poišče luknje in začne izkoriščat zadevo. Slovenija rabi spremembo mentalitete. Prvo to. Odprava ovir, in s tem regulatorjev, pa IMO v tem trenutku pomeni stampedo direkt v prepad.

djordjevic je izjavil:

Sej bova zdaj zdaj slišala levite, kako se prekleto motiva.

edit: evo, za par ms sem bil prehiten

Nope, sem bil pa vedno znova presenečen nad dejstvom, da sem na večjem davčnem uradu običajno izvedel kakšno reč pri eni peti do šesti osebi. Color me stupid, če potem o davkarjih nimam najboljšega mnenja.

Sem rekel, da se motiš. Vprašal sem te če se ti sanja kako poteka recimo postopek priprave predloga zakona? Ampak je lažje spet začet prodajat floskule naokol. Ala Karaya & Valvoline team.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

49106 ::

T-h-o-r je izjavil:


rajši dajte avstrijo v ta kontekst, je precej bolj realen in normalen



šivca je pa bolj, kot da bi maribor primerjal z las vegasom or sth.


pa ja, eno vprašanje za znalce: zakaj kar naprej kričite: "slovenija nekonkurenčna" itd., ko pa je delavec precej manjši strošek za delodajalca, kot pa v avstriji



Edino merilo je produktivnost. Dokazite mi, da je slovenski delavec bolj produktiven od avstrijskega glede na placo. Torej performance/price.

T-h-o-r ::

kdor bo pa tako na suho, povsem matematično izmeril produktivnost, bo verjetno dobil nobelovo nagrado :)


ampak govorit, da smo slovenci lenuhi je enostavno smešno
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Utk ::

Delavec je produktiven popolnoma enako. Koliko je produktivno podjetje v katerem je zaposlen, je pa drug (in ne njegov) problem, še manj pa ima on vpliv na to. No, njegov problem je tolk, da ima zarad tega manjšo plačo od avstrijskega. Ni problem v lenih in zabitih delavcih, ki itak delajo kar jim kdo naloži, ampak v lenih in zabitih podjetnikih. Nekateri, ki niso takšni, si lahko privoščijo in plačujejo tudi avstrijske (bruto) plače, nekateri bi lahko, pa ne, ker jim ni treba, večina jih pa enostavno ne more. Ampak problem ni v delavcih.

T-h-o-r ::

Ni problem v lenih in zabitih delavcih, ki itak delajo kar jim kdo naloži, ampak v lenih in zabitih podjetnikih


well thank you

sam zdaj te bodo forumski mojstri kastrirali
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Daedalus ::

Država z manj ovirami za Slovence ni rešitev. Ker v vsaki stvari večina najprej poišče luknje in začne izkoriščat zadevo. Slovenija rabi spremembo mentalitete. Prvo to. Odprava ovir, in s tem regulatorjev, pa IMO v tem trenutku pomeni stampedo direkt v prepad.


Se pravi, da po tvojem rabimo veliko, debelo in požrešno nanny state, ki nas malo klofuta, malo pa boža po riti? Za ceno oviranja vsake pametne gospodarske pobude in nastavljanja birokratskih zank, pa znanega ene owce so bolj bele, kot druge?

Govori zase, prosim. Mentaliteta pa se ne bo spremenila, dokler bo pravni framework tak, kot je.

Poleg tega, manj ovir pomeni manj jebanja državljanov v glavo, nikakor pa ne bolj luknjaste zakonodaje. Kvečjemu je veliko ovir in temu primerno zapletena in sama s sabo skregana zakonodaja boljša pot v prepad. ZDA še vedno stojijo, pa imajo minimalistično ustavo. Slovenija pa faila, s svojim romanom od ustave vred. Tako, malo banalizirana in preprosta primerjava.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

djordjevic ::

Keyser Soze je izjavil:

Vprašal sem te če se ti sanja kako poteka recimo postopek priprave predloga zakona? Ampak je lažje spet začet prodajat floskule naokol. Ala Karaya & Valvoline team.

Kake floskule, človek? Podam ti čisto stvarno izkušnjo, ki sem jo (večkrat, might I add) občutil na lastni koži, ko sem imel stike z zaposlenimi v velecenjeni, velesposobni in veleumni javni upravi. Kar pa se tiče predlogov zakona - nimam izkušenj (ne vem, od kod naj bi jih imel, glede na to, da nisem bil nikoli zaposlen v javni upravi in me to področje niti od daleč ne zanima). Glede na luknjavost zakonodaje pa to, konec koncev, niti ni neko področje, ki bi ga veljalo dajati za 100%-bulletproof zgled.

T-h-o-r je izjavil:

Ni problem v lenih in zabitih delavcih, ki itak delajo kar jim kdo naloži, ampak v lenih in zabitih podjetnikih


well thank you

sam zdaj te bodo forumski mojstri kastrirali


Če ne bi vnaprej vsakega prispevka ovrednotil glede na pišočega, bi uvidel, da smo podobni zapisali tudi tisti, proti katerim najbolj zagreto vihtiš svoj pravičniški meč.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

T-h-o-r ::

no, potem vzamem nazaj tisto izjavo, ampak vmes, ko nisem bral, ste natipkali skoraj 10 strani in vsega se mi res ne da prebirat

tudi bolj nazaj še zdaleč nisem prebral vsakega posta :)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

49106 ::

T-h-o-r je izjavil:

kdor bo pa tako na suho, povsem matematično izmeril produktivnost, bo verjetno dobil nobelovo nagrado :)


ampak govorit, da smo slovenci lenuhi je enostavno smešno


Nic ne rabis primerjat na suho. Primerjas delavca avstrijskega elana, in slovenskega elana, pa je slika v trenutku jasna :)

T-h-o-r ::

res?
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

49106 ::

ne za hec

T-h-o-r ::

ja povej več

vem samo, da avstrijski elan nima težav, kar pa mi ne pove popolnoma nič


tudi avstrijske hypo podružnice jih niso imele, v sloveniji pa so bile
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

49106 ::

Precej hitro si prisel do hipoteze, da so slovenski zaposleni manj produktivni od severnih sosedov.

T-h-o-r ::

težko je biti produktiven, če delaš za minimalca, šefi pa črpajo denar na svoje privat račune
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Keyser Soze ::

49106 je izjavil:

Nic ne rabis primerjat na suho. Primerjas delavca avstrijskega elana, in slovenskega elana, pa je slika v trenutku jasna :)

Ja jebote, če bi bili Slovenci tolk za en kurc ne bi hodili delat čez mejo. Pa jih kar nekaj hodi tja + tuji šefi niso glih nezadovoljni z njimi. Razen če reportaže ipd. lažejo. To pa nič ne rečem. Samo v tem primeru se ne smem vprašat samo o tem, a so slovenski delavci za en drek, ampak tudi to, če morda tam gor situacija vseeno ni tako rožnata kot se kaže.

@djordjevic
Jp, floskule. Napovedi v smisli, kako ti bo en očital, da se motiš. Dejansko pa pojma nimaš kako se diktira priprava zakonodaje. V kolikšni meri se upoštevajo predlogi strokovnih delavcev, kakšne študije se upoštevajo, kdo jih naroča, zakaj realno jih naroča, kako prekleto aktivni so "lobiranci" pri teh postopkih in predvsem kdo so ti lobiranci, kako in kje se usklajujej, kdo vse nato še podaja amandmaje in na kakšen način se upoštevajo le ti.

In po vseh teh kolobocijah in nestrokovnih vplivih naj parlament ven izpljune kolčkaj pameten in transparenten zakon, katerega bo milina uporabljati/interpertirati?

Ko boste popucali na političnem področju in se bo k pripravi zakonodaje dejansko v večjem delu pripustilo strokovnjake, takrat bomo lahko govorili o (r)evoluciji na tem področju in nasplošno v javni upravi. Dokler javni uslužbenci delajo tako kot diktira vodstvo in predvsem od njih podana zakonodaja je pa težko pričakovat ene hude spremembe na boljše (nič ne rečem, da se ne najde sem pa tja kakšen lenuh al pa nesposoben delavec - IMO je razmerje nekako enako kot v privat sektorju - konec koncev se delavci v vseh sektorjih pobirajo iz nekega približno omejenega, istega lonca).

@Dadealus
Veliko, debelo in požrešno nanny state, ki nas malo klofuta, malo pa boža po riti morda glih ne. Tako ki nas zaenkrat bolj kot ne klofuta in vzgaja kot 15 letnega mulca pa vsekakor. Bi ti rad pritrdil drugače, ampak kot sem že povedal, če bi kolčkaj popustili s kakšnimi regulatorji, bi se folk raztrgal med sabo za mizerne pare. Ker se mi zdi, da pač večina zaenkrat nima mentalitete, ki bi bila primerna za vsesplošno dobrobit. To je na stranskem tiru. Zaenkrat smo v selfcentered stanju.
OM, F, G!

Daedalus ::

Problem regulacije pri nas sem lepo polinkal. Ene owce so bolj bele, ko druge. In to, da je v veliki meri neoperativna, tud. Večinoma, ker a) ni politične volje (mi orjemo po svoje pa tako) in b) ker je zakonodaja večkrat kot ne, skrega sama s sabo.

Še enkrat - poenostavljanje postopkov in zakonodaje != odpravljaju/krčenju regulacije. Samo bolj učinkovita postane, ker je manj prostora za "to pa ni moja odgovornost" manevre.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

djordjevic ::

Keyser: Čist korektno opisan postopek priprave zakona - dvomim, da je med nami kdo, ki bi to pozdravljal. Konec koncev si vsi želimo zakonodajo, ki bo objektivna, pravična in predvsem enostavna za izvajanje. Če ni slednjega, ti konec koncev niti briljantno napisana zakonodaja ne koristi ama nič. Kar pa se tiče vloge države, ki jo zagovarjaš, pa se preprosto ne morem strinjati. Niso vsi ljudje že po inerciji naravnani tako, da razmišljajo samo o tem, kako bi 'hvatali krivine'. Je pa dejansko konkretna spodbuda k temu sistem, ki je zasnovan tako, da te z raznoraznimi zahtevami in predpisi ubija na praktično vsakem koraku. Ko vam bo, zagovornikom čim debelejše države le potegnilo, da je možen soobstoj učinkovitih regulatorjev (ki se naj predvsem vsak zase lotijo svojega core posla in to tako, kot se šika) in učinkovitega gospodarstva, kar na koncu vodi v več penezov v državni malhi, ki omogočajo razvoj in krepitev od vseh želene in opevane, hkrati pa gang-bang posiljevane socialne države, bomo na pravi poti. Dokler pa mi boste pravili, da moram po domače občevati z ježom in se na vsakem koraku srečevati z enim kupom nesmiselnih predpisov (pa sploh ni nujno, da gre za podjetniške stvari - že za eno gradbeno dovoljenje greš prej v penzijo, če začneš gradit v drugem življenjskem obdobju, preden ga dobiš), da ne bi slučajno nadebudni posamezniki skušali malo po svoje (ki jih, kako prikladno, inšpekcija ne dobi), well, tega ne kupim. Sori.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Invictus ::

Saj problem Slovenije ni v privatnikih, ali davkih ali stroških dela.

Problem je preprosto prevelika zadolženost in posledično minus bank. In vlada ne ve kaj bi naredila s tem minusom, ko pa so kolegom zrihtali dobre kredite ...

No ja, kako bi lahko še rekli na idiotsko in neučinkovito JU.

Čeprav kaki oddelki delajo res v redu. Recimo, zadnja izkušnja z zemljiško knjigo je bila res pozitivna. So mi naredili papirje izven uradnih ur in celo takoj. Beri, isto uro. Pohvalno. Da ne bo kdo mislil da ne znam cenit tega ... Pa tudi izdaja dokumentov je urejena. Plačaš malo več in dobiš dokument naslednji dan. Sam sem ga šel enkrat iskat na pošto ob 4ih zjutraj. In je bil tam.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

darkolord ::

Kaj pa imaš za analizirat?
Kaj imaš za analizirat? Npr:
- koliko je trenutno te dejavnosti
- kje in kako se izvaja
- kdo jo izvaja
- kako imajo to rešeno v drugih državah
- kakšni pogoji bi morali veljati (zdravstvo, lokacija, ...)
- kako bi zadevo obdavčil
- na kakšen način bi se nadzor izvajal
- ...

Napišeš zakon in to je to.
Kok simpl. Narediš space shuttle in to je to.

LuiIII ::

Zadolženost je današnji problem, ki pa je posledica premajhne odgovornosti na vseh področjih, tako na osebnem kot seveda na gospodarskem in političnem. Neodgovornost pa je velik problem h kateremu je veliko prispevala razpršena odgovornost prejšnjega režima in seveda pregovor: če "vsi" tako, bom pa tudi sam. Ko se bo v glavah spremenilo, da države ne smem krasti ker je tudi moja in ko bo le ta odgovorno vodena, potem bo težav manj oz. bodo drugje.

49106 ::

Keyser Soze je izjavil:

49106 je izjavil:

Nic ne rabis primerjat na suho. Primerjas delavca avstrijskega elana, in slovenskega elana, pa je slika v trenutku jasna :)

Ja jebote, če bi bili Slovenci tolk za en kurc ne bi hodili delat čez mejo. Pa jih kar nekaj hodi tja + tuji šefi niso glih nezadovoljni z njimi. Razen če reportaže ipd. lažejo. To pa nič ne rečem. Samo v tem primeru se ne smem vprašat samo o tem, a so slovenski delavci za en drek, ampak tudi to, če morda tam gor situacija vseeno ni tako rožnata kot se kaže.


Ni problem v slovenskih delavcih. Problem je v zakonodaji. Bolniska max 1x letno, porodniska bistveno krajsa, malica in prevoz sta ze vracunana v placo, odpravnin NI! Vesel sem da minevajo casi, ko so bili delavci nedotakljivi, niso pa se naviti kot avstrijci

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Invictus ::

darkolord je izjavil:

Kaj pa imaš za analizirat?
Kaj imaš za analizirat? Npr:
- koliko je trenutno te dejavnosti
- kje in kako se izvaja
- kdo jo izvaja
- kako imajo to rešeno v drugih državah
- kakšni pogoji bi morali veljati (zdravstvo, lokacija, ...)
- kako bi zadevo obdavčil
- na kakšen način bi se nadzor izvajal
- ...

Napišeš zakon in to je to.
Kok simpl. Narediš space shuttle in to je to.


Če vsi na JU jamrajo tako kot ti in se kot pijanec plota držijo nekih nepotrebnih pravil, potem je to to. Zato je JU v takem stanju in na takem glasu kot je. Sami zaposleni na JU ni ne pripomorejo k neki zadevi.

Zakaj rabiš inšpektorje? Saj samo daš možnost da se iz prostitucije plačuje davke in prispevke. Ne pa da v obsedenem KGB, UDBA stilu iščeš potencialne neplačnike.

Denar iz prostitucije je keš na roke, zato ga je najlažje utajit. Ampak če daš prijateljicam noči možnost da del denarja uradno prijavijo in si plačajo zdravstveno in pokojninsko zavarovanje, grem stavit da jih bo kar nekaj to plačalo. Če vse skupaj urediš še preko spleta, da ostane relativno anonimno, potem je to čista zmaga. In sploh ne rabiš inšpektorjev.

Ljudem moraš ponudit opcije, ne pa da jih obravnavaš kot najhujše kriminalce. Ni čudno da se vsi raje skrivajo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Keyser Soze ::

49106 je izjavil:

Ni problem v slovenskih delavcih. Problem je v zakonodaji. Bolniska max 1x letno, porodniska bistveno krajsa, malica in prevoz sta ze vracunana v placo, odpravnin NI! Vesel sem da minevajo casi, ko so bili delavci nedotakljivi, niso pa se naviti kot avstrijci

Ja sam veš, tole ni one way street. Bo morala tud delodajalska stran Slovencev kaj mignit. In bo morala minimalna plača res ratat minimalna plača. Ne pa nekaj kar se izplača, kasneje pa vrača (kar ni redkost v privatnih vodah). Pa to ni edina stvar, ki se bo morala premaknit.

Najprej dejansko zvišaša plače, potem pa rečeš malice in prevoza ni več. Odpravnine pa tud ne bo.

Problem pri strumnih slovenskih podjetnikih je to, da bi oni minimalne standarde za delavca, maksimalne za šefa. No go Janez.
OM, F, G!

darkolord ::

Saj samo daš možnost da se iz prostitucije plačuje davke in prispevke.
Saj to možnost že imajo - prostitucija je pri nas dovoljena in iz te dejavnosti (šifra poklica: 5149.04, šifra dejavnosti: 96.090) je potrebno plačevati davke, tako kot za vse ostale. Kje je potem problem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Keyser Soze ::

darkolord je izjavil:

Saj samo daš možnost da se iz prostitucije plačuje davke in prispevke.
Saj to možnost že imajo - prostitucija je pri nas dovoljena in iz te dejavnosti (šifra poklica: 5149.04, šifra dejavnosti: 96.090) je potrebno plačevati davke, tako kot za vse ostale. Kje je potem problem?

Mentaliteta? Moje skromno mnenje.

Seveda bom dan v nič, ker da temu ni tako, in da ne rabimo nanny statea, ki bi nas nadziral na vsakem koraku in nam gledal pod prste.
OM, F, G!

49106 ::

Keyser Soze je izjavil:


Problem pri strumnih slovenskih podjetnikih je to, da bi oni minimalne standarde za delavca, maksimalne za šefa. No go Janez.


Janez, situacije ne mores urediti na globalnem nivoju, ce ne zacnes najprej z urejanjem na lokalnem nivoju.

Keyser Soze ::

49106 je izjavil:

Janez, situacije ne mores urediti na globalnem nivoju, ce ne zacnes najprej z urejanjem na lokalnem nivoju.

Se skoraj strinjam. Vseeno, to kar si povedal ti, ne spremeni tega kar sem povedal jaz.
OM, F, G!

Invictus ::

Keyser Soze je izjavil:


Problem pri strumnih slovenskih podjetnikih je to, da bi oni minimalne standarde za delavca, maksimalne za šefa. No go Janez.


V privat firmah se pač lastnik odloči kako plačo bo dajal komu. In če si sebi nakaže 99% denarja ki ga dobi, je to njegova stvar.

Jamrajo pa vsi. Tudi bogati privatniki, ker bi hoteli plačevati manj ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Keyser Soze ::

Invictus je izjavil:

V privat firmah se pač lastnik odloči kako plačo bo dajal komu. In če si sebi nakaže 99% denarja ki ga dobi, je to njegova stvar.

V neciviliziranem svetu čisto res. V pravno urejeni državi, ki ima neke civilizacijske standarde in ki želi zagotoviti svojim državljanom dostojno življenje, tak tip nima kaj delat.

Brez ostalih ljudi, ki so zgradili državo, bi bila on in njegova firma prdec v votlini sredi pragozda. Samo on to še ni pokapiral in misli, da je to njegova stvar in da je upravičen do takšnega ravnanja. To je mentaliteta o kateri govorim. In ki nas pelje trenutno naprej (pa ne v pozitivnem smislu).
OM, F, G!

Mr.B ::

MadMicka :: danes, 12:26:47citiraj
#
Zakaj mora delavec dobiti minimalno plače, če pa je pripravljen delati za manj, se sprašuje monster-x. Odgovor je preprost, zato da se delavca zaščiti. Podjetje, ki ne zmore plačati niti minimalne plače, ki res ni bog ve kako obdavčena, naj pač zapre vrata.

Bulshit, PRimer ti dam Primorje, NE samo da delavcem niso plačali socalnih itd prispevkov, že tri mesece delajo ZASTONJ. In te delavce skrbi da nebi bili odgovorni, za stečaj podjetja, in bi radi še naprej zastonj delali.

Jaz bi za te primere uzakonil, da ti delavci dobijo povprečje treh mesečnih plač, nadomestila na zavodu, torej 0€.

Pri nas je Sindikat v povezavi z XYZ ljudmi, in nepotreben po angažiranju uporabil pojem minimalne plače. Če bi dejansko sindikati delali, takih zakonov nebi niti rabili, ker delodajalec nebi imel in nebi mogel dobiti delavcev....

PS : Ok, pustimo da tu nategujejo Romune, ki nimajo druge opcije, kot vrnitev v še slabše razmere.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Invictus ::

Zakaj bi ljudem plačeval več kot zahtevajo? Potem samo zahtevajo še več. Vsak dela za toliko kot se uspe prodat. In privat lastnik ni socialna služba.

Če so ljudje tako neumni da delajo zastonj, je to njihov problem.

Problem države pa je da ne reagira na neplačevanje prispevkov delavcem in takoj blokira vse možne račune podjetja. Tudi tuje.

Pa spet napadamo DURS, pa JU.

Zdaj bo najbrž kak izgovor da je to politično nastavljeno.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Keyser Soze ::

Mr.B je izjavil:

PS : Ok, pustimo da tu nategujejo Romune, ki nimajo druge opcije, kot vrnitev v še slabše razmere.

V bistvu hočeš pustit tisto najbolj perečo zadevo.

Vedno se najde nekdo, ki se je sposoben spustiti še nižje kot tisti poleg njega. Kje bomo potem nehali? Nekje tam, ko bo 99% populacije živelo v slumih? Al pa še to ne?

Če bo sosed prirpavljen delati za 100 EUR manj kot ti, se boš moral ti temu prilagodit. Al pa umret. Pa boš rekel, grem pa 50 EUR nižje kot on. Čez čas bo on šel nižje kot ti, samo za to da ne izgubi službe/možnosti preživetja. Itd. Se ti zdi fer, da nekdo, ki v rokah drži vzvode moči (recimo da kapital), na tak način izsiljuje vajino potrebo po obstoju?

Invictus je izjavil:

Zakaj bi ljudem plačeval več kot zahtevajo? Potem samo zahtevajo še več. Vsak dela za toliko kot se uspe prodat. In privat lastnik ni socialna služba.

So mu bili pa drugi socialna služba, ko so mu omogočili, da je postavil firmo. Če ti ne paše, pojdi nekam v podivjane dele Afrike, pa tam začni biznis. Saj praviš, da je privat lastnik absolutno samostojen.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

pobalinka2 ::

Eno vprašanje. Kolikšna je stopnja revščine v Sloveniji? Ne mislim po podatkih, dostopnih na uradni strani statističnega urada RS, pač pa koliko ljudi dejansko nima kaj jesti?

Poznam velik del ljudi, ki stokajo in jokajo kako so brez denarja, prav lepo živijo, služijo še nekaj na črno (slabijo gospodarstvo) in še hodijo po kakšne pakete na RK in podobne zavode skupaj z neplačanimi položnicami, ki naj bi jih bili nesposobni plačevati. (in jih s tem odvzamejo ljudem, ki dejansko nimajo kaj jesti)

Koliko ljudi je v Sloveniji, vsaj okvirno, v tem trenutku lačnih (brez toplega obroka na dan)? (poleg brezdomcev v mestnih središčih)

In to me tko... zares zanima. Se komu sploh lahko sanja o teh številkah, ali lahko vsi le ugibamo na podlagi kar vidimo na statističnem uradu, poročilih in med ljudmi, ki jih srečamo na cesti pa pojamrajo o življenju?

Invictus ::

Keyser Soze je izjavil:


So mu bili pa drugi socialna služba, ko so mu omogočili, da je postavil firmo. Če ti ne paše, pojdi nekam v podivjane dele Afrike, pa tam začni biznis. Saj praviš, da je privat lastnik absolutno samostojen.

O, a zdaj spada upravni postopek pri ustanavljanju firme med socialne storitve, kot nor. socialna pomoč.

A to pomeni da si plačan da ustanoviš podjetje? Sem mislil da moraš državi dati nekaj denarja da tam eden dvigne svojo leno rit in pogleda zahtevek.

Hmm, res ne sledim današnji slovenski zakonodaji.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Matako ::

Invictus je izjavil:


Hmm, res ne sledim današnji slovenski zakonodaji.


Ne ubadaj se s tem. Ti lepo pridno plačuj davke, bodo že naši servisi uredili. Vse je kul.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Keyser Soze ::

Evo, s takimi butli maš opravka. Dejansko nimajo pojma o pojmu kje živijo in kaj vse teče v backgroundu. Oni v bistvu sploh ne potrebujejo OSa (Win, Linux, Mac OS, itd.), oni rabijo samo appe (da bo bolj razumljivo, ker smo na tehničnem forumu).

There's an app for that, ane fantje. Sancta Simplicitas.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Keyser Soze je izjavil:

Evo, s takimi butli maš opravka. Dejansko nimajo pojma o pojmu kje živijo in kaj vse teče v backgroundu. Oni v bistvu sploh ne potrebujejo OSa (Win, Linux, Mac OS, itd.), oni rabijo samo appe (da bo bolj razumljivo, ker smo na tehničnem forumu).

There's an app for that, ane fantje. Sancta Simplicitas.


In zakaj je JU ne uporablja ????
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nejcek74 ::

Evo, izkusnje iz prve roke, delam v tujini: delam manj, delam manj stresno, placan sem 4x vec, ljudje spostujejo delo drug drugega.

djordjevic ::

Ziher zaradi še boljše javne uprave (čeprav dvomim, da je to mogoče). >:D
No grave is deep enough to keep us in chains.

nejcek74 ::

V bistvu delam v jebeno zbirokratizirani drzavi.

djordjevic ::

Vidiš? Told'ya. >:D
No grave is deep enough to keep us in chains.

amigo_no1 ::

nejcek74 je izjavil:

V bistvu delam v jebeno zbirokratizirani drzavi.

Še bolj kot Slo ? Such country doesn't exist 8-) !

nejcek74 ::

Eee, centralno evropska Slovenija, oziroma Svica. Zdaj se bo zdelo da zagovarjam slovensko birokracijo pa jo ne. Samo zelim podat da tu obstaja priblizno enako stevilo obrazcev in postopkov kot v sloveniji. Nekatere dobis takoj na nekatere pa cakas in se nimas kam za pritozit.
Pa poznam slovenske zadeve precej dobro, kot nekdanji podjetnik (kapitalist?), zaposlovalec, samostojni delavec. Smo pa mi dolocene postopke pripeljali do bolanih ekstremov. Kot arhitekt sem imel prilozost videti tega kolikor hoces. Ampak pri nas je zadeva nekako na nivoju:
1. neizobrazen zakonodajalec (parlament), ki mu sploh ni jasno kako pomebne so natance definicije zadev, ki ad hoc dodaja spremembe na podlagi: ejga dajmo se tole dodat, ker res ni prav da tale lahko to tako dela....
2. pripravljalci (ministrstva + zunanji sodelavci t.i. podrepniki trenutne vsakokratne vladne ekipe) ki jim je v interesu da se zakonodaja stalno spreminja, ker so tako stalno zaposlene cele ekipe, ki drugace ne bi bile vec potrebne
3. izvrsevalci, uradniki, ki smo jim na podlagi slabih izkusenje odvzeli vso pravico odlocanja in hkrati vso odgovornost za posledico svojih dejanj
4. stalni (korupcijski) pritiski predvsem kapitala obcasno pa vsakdanjega zivlja


Se opravicujem za tekst brez stresic ampak jebese svicarsko tipkovnico :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejcek74 ()

djordjevic ::

Ja, samo posredi je še ena zelo pomembna razlika - večkratnik plače. Ob primernem poplačilu je človek pripravljen požret vse sorte govna. :D
No grave is deep enough to keep us in chains.

nejcek74 ::

ej 1000 evrov v sloveniji pomeni enako kvaliteto zivljenja kot 4000 frankov v svici. Ce ti dol visi za mercedesa pa iphona seveda.
««
81 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stavka javnega sektorja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26745842 (39962) dstr17_
»

Stavka (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Problemi človeštva
531136941 (128239) poweroff
»

Ima Slovenija prevelik javni sektor? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20782002 (77586) lexios

Več podobnih tem