» »

Varčevalni ukrepi vlade

Varčevalni ukrepi vlade

Temo vidijo: vsi
««
53 / 91
»»

TESKAn ::

Reycis je izjavil:

Teskan; JU si je zadnjih 20 let dvigovala plače tako, da so rasle hitreje od ZS. Zato je nabijanje o dvigu plač v ZS bedarija, ker JU takoj dvigne tudi sebi in še par procentov zraven.


Aja? Potem so tiste govorice o zamrzovanju plač, da smo izpolnjevali pogoje za evro, izmišljene? Pa to, da ni napredovanj že nekaj let?

No, Žerjav je minister šele dobra dva meseca.

In v teh dveh mescih mu je že uspelo dokazat, da je bluzator. Je dovolj že njegova izjava v zvezi z SIJ, ko so ga vprašali, ali bomo izterjali kazen od Rusov, ker se niso držali pogodbe. Je rekel, da to prvič sliši. Pa mu je Gaspari zabil nazaj, da je to vse zapisano v primopredajnem dokumentu. Nesposoben populist in sumi, da je on tudi razlog, da Jelinčiča ni več v parlamentu.

Bolje bi bilo, ko bi se ti vprašal, kaj zavraga je delala prejšnja vlada, da nam je nakopala letnega pufa za 25% vseh prihodkov?

Kot sem že enkrat napisal, niso šli pufi samo za plače v JU, ampak za cel proračun - plače, subvencije podjetjem, subvencioniranje delovnega časa, penzije, zdravstvo, šolstvo,......

Investicije pa imam v mislih one v gospodarstvu, ki so tam zato, ker država da denar. Recimo lani je dala država ~300 milijonov za "kompetenčne centre", katerih edini proizvod bodo kupčki papirja in veliko goljufanja s strani podjetji, da pridejo do državnega denarja. Oziroma goljufij ne bo toliko, ker je razpis tako zastavljen, da se denar potala.

Morda si boš ob branju teh podatkov zaželel malce razjasniti pojme, kaj ponavadi v takšnih primerih počne komunizem in kaj kapitalizem.

Komunizem omenjam s stališča, da smo bili tam "vsi enaki", pa čeprav enako v dreku. Z pavšalnim nižanjem plač bodo dosegli samo to - vsi enaki, vsi enako v dreku. Pa ni važno, ali si sposoben in delaš 24 ur/dan, ali pa nesposoben in počivaš 24 ur/dan...
V kapitalizmu bi preverili, kaj imaš preveč, kdo je nepotreben, kdo nič ne dela in najprej to počistil.
Žal pa v naši JU grejo samo na to, kdo je poslušen in ne na to, kdo dela, kot je prav. Tako hitro fašeš kako "prijateljsko" opozorilo, da za tvojo prihodnost ni dobro, če preveč gledaš na predpise in opozarjaš na kršitve...

Obenem pa je jasno še nekaj - če vladi ne uspe znižat porabe za vsaj miljardo, bo čez nekaj let subvencij še manj, štrajkov več, trenutne plače JS pa bodo plačevale prihodnje generacije.

Ampak kaj, ko je bilo to jasno že takrat, ko je današnja vlada veselo minirala vse predlagane ukrepe.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Smurf ::

TESKAn je izjavil:


Investicije pa imam v mislih one v gospodarstvu, ki so tam zato, ker država da denar. Recimo lani je dala država ~300 milijonov za "kompetenčne centre", katerih edini proizvod bodo kupčki papirja in veliko goljufanja s strani podjetji, da pridejo do državnega denarja. Oziroma goljufij ne bo toliko, ker je razpis tako zastavljen, da se denar potala.

Tole ne vem, ce bo drzalo. Mislim, da pride 75 (ali celo 85%) denarja iz EU-ja, pa tudi nasplosno se mi zdi da je ta znesek manjsi. Kaksen link?

oldguy ::

Komunizem omenjam s stališča, da smo bili tam "vsi enaki", pa čeprav enako v dreku. Z pavšalnim nižanjem plač bodo dosegli samo to - vsi enaki, vsi enako v dreku. Pa ni važno, ali si sposoben in delaš 24 ur/dan, ali pa nesposoben in počivaš 24 ur/dan...
V kapitalizmu bi preverili, kaj imaš preveč, kdo je nepotreben, kdo nič ne dela in najprej to počistil.


To smo že ene 10x dali čez v tejle temi. Še enkrat ne bom istih stvari pisal, če pa te zanima moj odgovor, si pa le poišči.

Ampak kaj, ko je bilo to jasno že takrat, ko je današnja vlada veselo minirala vse predlagane ukrepe.


Moram povedat, da se s tem celo strinjam - saj ne, da bi bilo pametnihukrepov hudo veliko, a enforcat referendume ko je bilo jasno da se nekaj mora narest, je bila neumnost.

Samo ni vlada na tnalu tule, veš....vsi skupaj smo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

lonz ::

Buggy je izjavil:

Reycis je izjavil:

Sem včeraj po TV gledal Uboge javne uslužbence in takile prispevki dokazujejo, da so ukrepi še premili. Ti ljudje so popolnoma izgubili stik z realnostjo.


ti si pa na drogah a ne? Pa ce se ti pamet zbistri bodi tako dober, da te svoje teze malce obrazlozis, saj v prispevku je lepo strukturirano s kaksnimi sankcijami se bodo lotili tega sloja (srednjega), ki je za razliko od tebe solan, skrbi za nataliteto in je nasplosno druzbeno odgovoren...


Mislim, da lahko gre tudi brez žalitev. Si pa lepo prikazal kakšno sliko ima pripadnik JS o sebi.
...arrrrrr, shiver me timbers...

Buggy ::

Kaksne zalitve? A mislis to, da ljudjem, ki jim rezejo, ker delajo dobro in za situacijo niso nic krivi s privoscljivim nasmehom reces, da so izgubili stik z realnostjo?
Ali si morda mislil na tipicen slovenski fenomen, ko skodozeljnez in nesposobnez z veseljem udriha po drugemu samo zato, ker ta nekaj ima in si je nekaj ustvaril v kontekstu pregovora "Naj sosedu crkne krava, če je že sami nimamo"...bolano!

...in ne nisem del JU in ne DU..sem kar lepo v ZS nic skrbeti se za to.

jernejl ::

Buggy je izjavil:

Kaksne zalitve? A mislis to, da ljudjem, ki jim rezejo, ker delajo dobro in za situacijo niso nic krivi s privoscljivim nasmehom reces, da so izgubili stik z realnostjo?

Tudi šivilja v Muri, pa Vegradov delavec sta delala dobro in za situacijo nista nič kriva. Pa se je kljub vsemu dogodilo, da je tak delavec delal za mizerno plačo, neplačane nadure, neplačane prispevke, zadnjih nekaj mesecev ni dobil plače, na koncu pa je ostal brez službe in ne bo dobil odpravnine.
Morda bi pa lahko država bivšim delavcem iz zasebnega sektorja, ki niso nič krivi, dala službe v javnem sektorju. Konec koncev, zakaj bi pa ti ljudje morali nositi breme krize?

ZaphodBB ::

Buggy je izjavil:

Kaksne zalitve? A mislis to, da ljudjem, ki jim rezejo, ker delajo dobro in za situacijo niso nic krivi s privoscljivim nasmehom reces, da so izgubili stik z realnostjo?
Ali si morda mislil na tipicen slovenski fenomen, ko skodozeljnez in nesposobnez z veseljem udriha po drugemu samo zato, ker ta nekaj ima in si je nekaj ustvaril v kontekstu pregovora "Naj sosedu crkne krava, če je že sami nimamo"...bolano!

...in ne nisem del JU in ne DU..sem kar lepo v ZS nic skrbeti se za to.

Sem delal v ZS, delal sem dobro in prekomerno - pa so mi isto rezal plačo.

Pa nobenega novinarja ni zanimal kolk sem jaz revček. Tebe tudi ne. Fuckoff.

redo ::

Medicinske sestre vozijo z organiziranim prevozom vsaki dan na delo v Avstrijo. Pri nas pa ambulanto zapirajo, ker jih primanjkuje.

Buggy ::

redo je izjavil:

Medicinske sestre vozijo z organiziranim prevozom vsaki dan na delo v Avstrijo. Pri nas pa ambulanto zapirajo, ker jih primanjkuje.


brez skrbi, se vec bo tega potem bodo pa jokali tele pezdetki kje je drzava zdej ko jo pa oni rabijo.

Ce sem prav razumel ukinjajo drugi tuji jezik v OS...se sprasujem zakaj...jim mogoce kuzla v rit skace? Zal tudi to ne bo pomagalo, da bi preprecili masovni beg mozganov v tujino. In poleg obstojecega sranja bo ostalo se vec sranja...veca se koncentracija, vedno bolj vam bo vsem smrdelo.

Invictus ::

oldguy je izjavil:


Glavni problem je, da je zadolževanje za 2 miljardi € letno po obrestni stopnji 4-7% nevzdržno. Če tega ne uredimo, najebemo bolj, vsi, tako ali drugače. Doesn't get any simpler...


Najebali ne bodo tisti ki se bodo odločili da te vlade in JS ne bodo več podprirali. In bodo odšli, ali pa utajevali davke.

Kar v času globalizacije ni noben problem.

Zdaj pa čakam na napad JS ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vajenc ::

Morda bi pa lahko država bivšim delavcem iz zasebnega sektorja, ki niso nič krivi, dala službe v javnem sektorju.

Nekaj služb od opevanih povečanj JS so dobili tudi nekateri odpuščeni v ZS, po občinah, zavodih, šolah, drugih javnih razpisih ..., vseh nevemkolikodesettisoč odpuščenih država pač ni mogla zaposliti (tukaj se verjetno strinjamo). Managerji, neposredni krivci za slabe rezultate gospodarstva in odpuščene delavce pa perverzno valijo krivdo za nastalo situacijo na JS. Nekateri jim nasedate, nekateri jim ne.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Mr.B ::

Iz finance en dober komentar : ko ne bo denarja za plače v JU&JS, pa naj grejo sindikati na ustavno sodišče, ker je zmanjkalo denarja :-)
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Buggy ::

ZaphodBB je izjavil:


Sem delal v ZS, delal sem dobro in prekomerno - pa so mi isto rezal plačo.

Pa nobenega novinarja ni zanimal kolk sem jaz revček. Tebe tudi ne. Fuckoff.


in kaj naj ti zdej ploskam ker so ti vzeli 5-10? Ce si toliko sposoben bi se pac znotraj podjetja potrudil in jih nadoknadil saj ti te moznosti ni nihce vzel...ETO vidis to v DU recimo ze 3 leta ni mozno pa si lahko se tako priden da se kar pretegnes...pa ni nihce jokal in tudi novinarji niso okol skakal.

Ko pa tako zarezes v druzinski proracun kot so sedaj pa ko diskriminiras tiste, ki so malo bolj oddaljeni od delovnega mesta za razliko s tistimi, ki niso vozaci. Ko ukrepi udarjijo mlade druzine, ki so si premisljeno formirale zivljenje in s kreditom resevale stanovanjski problem, potem pa zanalasc zarezes na vseh moznih socialnih podrocjih ravno pri takih..e moj dragi ZaphodBB, potem pa je cas da marsikomu prekipi in si upraviceno vzame pravico da gre na cesto...se vec, jaz bi proti taki nesposobni vladi, ki dela take pavsalne uravnilovke in namenoma unicuje mlade druzine srednjega sloja ukrepal se kako drugace...prvi maj se bliza!

Zabusantje, zafrustriranci in nesposobnezi pa ostanite doma. Jaz sem jutri sigurno v vrstah, ki bomo vladi povedali, da na taksen nacin ne resujes problema.

Matako ::

Jaz bi samo prosil tiste, ki se boste udeležili stavke (Parazitokalipsa 012), da se kaj javite s terena. V 21. stoletju res ni potrebe, da bi jutri pol komentatorjev izginilo ;) Slike bi bile dobrodošle. Štrukelj zgleda tako prekleto dobro, ko mu lasje poizkušajo plapolati na odprtem. V zatohlih sejnih sobah ne toliko.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

lonz ::

Buggy je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:


Sem delal v ZS, delal sem dobro in prekomerno - pa so mi isto rezal plačo.

Pa nobenega novinarja ni zanimal kolk sem jaz revček. Tebe tudi ne. Fuckoff.


in kaj naj ti zdej ploskam ker so ti vzeli 5-10? Ce si toliko sposoben bi se pac znotraj podjetja potrudil in jih nadoknadil saj ti te moznosti ni nihce vzel...ETO vidis to v DU recimo ze 3 leta ni mozno pa si lahko se tako priden da se kar pretegnes...pa ni nihce jokal in tudi novinarji niso okol skakal.

Ko pa tako zarezes v druzinski proracun kot so sedaj pa ko diskriminiras tiste, ki so malo bolj oddaljeni od delovnega mesta za razliko s tistimi, ki niso vozaci. Ko ukrepi udarjijo mlade druzine, ki so si premisljeno formirale zivljenje in s kreditom resevale stanovanjski problem, potem pa zanalasc zarezes na vseh moznih socialnih podrocjih ravno pri takih..e moj dragi ZaphodBB, potem pa je cas da marsikomu prekipi in si upraviceno vzame pravico da gre na cesto...se vec, jaz bi proti taki nesposobni vladi, ki dela take pavsalne uravnilovke in namenoma unicuje mlade druzine srednjega sloja ukrepal se kako drugace...prvi maj se bliza!

Zabusantje, zafrustriranci in nesposobnezi pa ostanite doma. Jaz sem jutri sigurno v vrstah, ki bomo vladi povedali, da na taksen nacin ne resujes problema.



Eh no; sej tipično. Eden iz JS se je odločil da smo "zabušantje in zafrustriranci" v ZS krivi, da bo on mel plačo manjšo. In plačo boš imel manjšo. Tako ali drugače.
...arrrrrr, shiver me timbers...

CoolBits ::

Namesto, da bi bil vesel, da sploh ima plačo... gre stavkat :))

jernejl ::

Vajenc je izjavil:

Nekaj služb od opevanih povečanj JS so dobili tudi nekateri odpuščeni v ZS, po občinah, zavodih, šolah, drugih javnih razpisih ..., vseh nevemkolikodesettisoč odpuščenih država pač ni mogla zaposliti (tukaj se verjetno strinjamo).

Seveda se strinjamo. Ravno tako se strinjamo, da država nima dovolj denarja, da bi ohranila trenutno maso plač v javnem sektorju.

Vajenc je izjavil:

Managerji, neposredni krivci za slabe rezultate gospodarstva in odpuščene delavce pa perverzno valijo krivdo za nastalo situacijo na JS. Nekateri jim nasedate, nekateri jim ne.

Argumenti, da se v JS ne smejo zmanjšati plače, ker JS za nastalo situacijo ni nič kriv, so precej za lase privlečeni.
Velika večina ljudi je enako (ne)krivih za nastalo situacijo, ne glede na to, ali delajo v JS ali ZS.

Buggy ::

Eden iz JS se je odločil da smo "zabušantje in zafrustriranci" v ZS krivi, da bo on mel plačo manjšo.


...kero nesolano teslo spet ne zna razumet tistega kar prebere?

vse kar imam skupnega z JS je to da mi ni vsec nacin kako se je vlada iz divjega zahoda lotila resevanja krize.

CoolBits ::

Kaj ko bi v JS par mesecev brez plače delali v podporo gospodarstvu... tako kot so tisti gradbeni delavci...
To bi blo lepo in solidarno od JS evo. :D

Vajenc ::

Argumenti, da se v JS ne smejo zmanjšati plače, ker JS za nastalo situacijo ni nič kriv, so precej za lase privlečeni.
Velika večina ljudi je enako (ne)krivih za nastalo situacijo, ne glede na to, ali delajo v JS ali ZS.

Univerzitetnim in novim magistrom z neto plačo 1000€ se plače ne sme manjšati. Nikjer! Kapital je kriv za nastalo situacijo. Managerji so krivi za odpuščanja v ZS, ta vlada bo kriva za manjšanje socialnih pravic in nespoštovanja državnih servisov. Diktati svetovnih bank in raznih združenj s podobnimi interesi kot jih ima slednja so krivi, da ima veliko ljudi sprano glavo in si misli, da bo privatiziranje in finančna rast posameznikov prinesla kakršnokoli blaginjo.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Reycis ::

Tale prispevek o Ubogih javnih uslužbencih mogoče na prvi pogled zgleda kot propaganda proti nižanju plač. Vendar pa vsak razumen človek v njemu lahko vidi kako nujno je zares to rezanje. Zato mislim, da to sploh ni propaganda proti vladnih ukrepom ampak bolj propaganda ZA.

Delam v družinskem podjetju skupaj z ženo in njenimi starši. In ko se je začela kriza se nam je zadeva malce porušila in smo ostali skoraj povsem brez prihodkov. Cela družina. Zaposlena je ostala samo žena na minimalcu - v letu 2009 smo plačali samo prispevke ne pa tudi plače. Ostali smo zastonj pomagali preko inštituta pomoči družinskih članov. Jaz sem bom nazaj zaposlil jeseni, če bo šlo še naprej uredu. Njeni tastari pa so medtem dosegli kriterij za penzijo.

Tako, da oprostite mi, da nimam nobene simpatije do uslužbencev v javni upravi. Zavedam se, da so rezi hudi. Ker ni samo 15% zmanjšanje plače. Je ukinjenih še ogromno drugih ugodnosti (ki pa ne bodo prizadele samo JU ampak VSE). Poleg tega so plače v JU že dolgo zamrznjene in dosti ljudem se je plača že krepko znižala ker jim ne plačujejo več nadurnega dela. Ampak denarja preprosto ni.

Vajenc ::

Tole pravijo gasilci.
Imamo ruski turnus, in sicer 12, 24, 48 ur. Plača gasilca začetnika je 598 evrov neto. Z dodatki za nočno delo, praznično delo, turnus, malico in s potnimi stroški pa znaša okoli 1.010 evrov. Za ta denar tvegamo svoja življenja. Vlada nam že deset let jemlje dohodek in na nas varčuje. V letu 1991 smo se borili za osamosvojitev naše države, pri tem nam niso priznali zaslug vojnih veteranov. V letu 2003 so nam odvzeli bonifikacijo. Bonifikacija ni bila sama sebi namen. Vedelo se je, zakaj imamo bonificiran delovni staž. Od leta 2008 imamo težave v zvezi z neplačanimi nesorazmerji 3/4, 4/4, to je 220 evrov na mesec brez obresti. Zdaj nam želijo zmanjšati osebne dohodke za deset do petnajst odstotkov. Vzeli nam bi regres, odpravnine, malico in delno potne stroške. Po vsem tem bi bila plača poklicnega gasilca v višini minimalnega osebnega dohodka.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Daedalus ::

Jaz sam čakam, da se policajem pa gasilcem ne bo več dalo delat... pol pa bo žurka. Kar mene skrbi je to, da se v tej gonji proti javnem sektorju ne omenja finančne in teritorialne konsolidacije občin. Porezat državne prispevke v občinske blagajne. Pol pa glej, pa se čudi.

Od pavšalnega zniževanja plač v JS, nas bo vse bolela glava. Mark my words. Pa prej ko me kdo besno popade - v JS sem nazadnje delal kot študent na Arnesu, kar je že precej let nazaj.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

guest #44 ::

Okapi je izjavil:

Prijatelj, ki dela v javnem sektorju že prvo al drugo leto si je privošču drag izlet v tujino.
Prasec, kako upa. Na drag izlet je šel, in to celo v tujino. Najbolje, da ga prijaviš, mogoče ga bodo iz službe vrgli.;((

O.


Okapi, kako si duhovit. Lahko bi vsaj vidu point, ki sem ga želel s tem nakazati.

Ni problem, da bi ga morali odpustiti, vsak dela z svojim denarjem kot želi. Point je v različni mentaliteti enega in drugega. Ta prijatelj je boljši kandidat, da se bo pojavil kot tista ženska na linku par postov nazaj. Češ, kako bom preživel iz meseca v mesec...oh woes me!

Okapi ::

Point je v različni mentaliteti enega in drugega.
:) Tu je v resnici point izključno samo v tvoji mentaliteti.

O.

ZaphodBB ::

Buggy je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:


Sem delal v ZS, delal sem dobro in prekomerno - pa so mi isto rezal plačo.

Pa nobenega novinarja ni zanimal kolk sem jaz revček. Tebe tudi ne. Fuckoff.


in kaj naj ti zdej ploskam ker so ti vzeli 5-10? Ce si toliko sposoben bi se pac znotraj podjetja potrudil in jih nadoknadil saj ti te moznosti ni nihce vzel...ETO vidis to v DU recimo ze 3 leta ni mozno pa si lahko se tako priden da se kar pretegnes...pa ni nihce jokal in tudi novinarji niso okol skakal.

Ko pa tako zarezes v druzinski proracun kot so sedaj pa ko diskriminiras tiste, ki so malo bolj oddaljeni od delovnega mesta za razliko s tistimi, ki niso vozaci. Ko ukrepi udarjijo mlade druzine, ki so si premisljeno formirale zivljenje in s kreditom resevale stanovanjski problem, potem pa zanalasc zarezes na vseh moznih socialnih podrocjih ravno pri takih..e moj dragi ZaphodBB, potem pa je cas da marsikomu prekipi in si upraviceno vzame pravico da gre na cesto...se vec, jaz bi proti taki nesposobni vladi, ki dela take pavsalne uravnilovke in namenoma unicuje mlade druzine srednjega sloja ukrepal se kako drugace...prvi maj se bliza!

Zabusantje, zafrustriranci in nesposobnezi pa ostanite doma. Jaz sem jutri sigurno v vrstah, ki bomo vladi povedali, da na taksen nacin ne resujes problema.


Eh?

Ne boš verjel, tudi v ZS imamo družine, potrebe in obveznosti - in nekako furamo od 2008 naprej. Kdor v JS ni videl pisave na zidu in začel pravičasno varčevat je bedak. Pripravljeni so pa itak vedno pripravljeni in imajo rezerve.

Kar se pa tiče mojega truda, sem se dejansko trudil - sicer mi več niso mogli plačat, ker ni bilo. Tako je bil moj trud usmerjen predvsem v to, da firma čimprej kaj zasluži, a sem na koncu vrgel puško v koruzo (preveč zavožena situacija) in šel na svoje.

Te dni miniva eno leto kar sem "na svojem", pa še nisem dobil evra zaslužka, se pa kažejo boljši časi. Zato mi ni seveda nihče kriv in niti nikomur ne očitam, samo povem kakšna je situacija. V zadnjem letu sem delal v povprečju 14 ur na dan z enim dnevom prosto na teden.

Zavarovanja in stroške si plačujem iz svojega žepa in se ne obešam na državo, ker bi me bilo sram in mi je izpod časti.

Lahko rečem, da mi ni hudega in da privoščim raznim parazitom, da se zbudijo v resnični svet - kjer nikomur ne pripada nič, razen trpljenja.

Samo to.

Reycis ::

Janša mora spremeniti ustavo, da zjebe te mikroobčine. Se pa strinjam, da je to tudi zelo nujno.

BlueRunner ::

Reycis je izjavil:

Janša mora spremeniti ustavo, da zjebe te mikroobčine. Se pa strinjam, da je to tudi zelo nujno.

Za zacetek mora DZ zaceti spostovati ustavo. Pa bi bil "problem obcin" hitro resen.

Vajenc ::

Zavarovanja in stroške si plačujem iz svojega žepa in se ne obešam na državo, ker bi me bilo sram in mi je izpod časti.

Ane?! Šolal si se tudi brez pomoči države, pa operacijo si tudi plačal brez subvencije, pa ko so ti skuterja ukradl si najel privat detektive, ko je drvarnica zgorela si jo gasil z malo večjim vedrom, pa cesto do službe si sam asfaltiral, pa namesto osebne nosiš kar svoj portret, ki ti ga je narisal nečak ... ti v bistvu živiš v državi, ampak države sploh ne potrebuješ. Srečko, mal je takih.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

oldguy ::

Od pavšalnega zniževanja plač v JS, nas bo vse bolela glava. Mark my words.


Daedalus: Morda. A, če se nekaj ne bo hitro spremenilo glede stopnje zadolževanja države, bo treba kako glavo kar odrezat od bolečin. Mark my words... ;)

Zdej, se bom še enkrat ponovil in povedal tisto, kar je bilo rečeno že večkrat - ni važno, kdo je kriv, zmanjšat je treba stopnjo zadolževanja. Zdaj. Ne čez pol ali čez dve leti, zdaj. V nasprotnem primeru sledi izguba finančne suverenosti. Poglejte Grčijo, če ne veste, kaj to pomeni.

Lahko znižamo porabo ali povečamo prihodke. Prihodke povečevat v času, ko je ravnokar BDP padel za cca. 10% in je njegova rast skoraj nična, je, upam da se zavedate, nekoliko nerealno. Se pravi, zmanjšat porabo.

Ker časa ni in je pufanje drago, obresti pa visoke, jo je, še enkrat, treba zmanjšat zdaj. Ne čez pol ali čez dve leti, zdaj. In če rešitev ne bo optimalna, fuck it, boljše kot pa da ne naredimo nič. Ker vsak izgubljen dan mečemo denar skozi okno.

Ane?! Šolal si se tudi brez pomoči države, pa operacijo si tudi plačal brez subvencije, pa ko so ti skuterja ukradl si najel privat detektive, ko je drvarnica zgorela si jo gasil z malo večjim vedrom, pa cesto do službe si sam asfaltiral, pa namesto osebne nosiš kar svoj portret, ki ti ga je narisal nečak ... ti v bistvu živiš v državi, ampak države sploh ne potrebuješ. Srečko, mal je takih.


In ti bi rad, da vse našteto propade zgolj zato, ker kolektivno ne znamo zategnit pasu takrat, ko to še lahko storimo? Ker, konkretno bo samo nevarčevanje pripeljalo do zares bistvenega zmanjšanja kakovosti vseh naštetih storitev. V svojem pravičništvu se vprašaj, ali si ziher, da se zares zavzemaš za pravo stvar?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

BALAST ::

Vajenc, kar si ti povedal drži le delno. Pa omeni še koliko upokojencev iz JS in vojnih veteranov še plačujejo ZS. Javni sektor si sam ne bi mogel priviščit ene petine vseh penzij. Koliko je pa še vmesnih parazitov v javnih storitvah pa raje ne bi začel.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

ZaphodBB ::

Vajenc je izjavil:

Zavarovanja in stroške si plačujem iz svojega žepa in se ne obešam na državo, ker bi me bilo sram in mi je izpod časti.

Ane?! Šolal si se tudi brez pomoči države, pa operacijo si tudi plačal brez subvencije, pa ko so ti skuterja ukradl si najel privat detektive, ko je drvarnica zgorela si jo gasil z malo večjim vedrom, pa cesto do službe si sam asfaltiral, pa namesto osebne nosiš kar svoj portret, ki ti ga je narisal nečak ... ti v bistvu živiš v državi, ampak države sploh ne potrebuješ. Srečko, mal je takih.

??

Kar se šolanja tiče, bi ga plačal sam vkolikor bi bilo potrebno ali pa se ne bi šolal.
Kar se tiče operacij, kadar imam težave hodim privat, ker čakajoč na javno zdravstvo bi prej umrl.
Kar se tiče gasilcev, ko je gorelo pri sosedu sem lokalnim gasilcem pomagal po svojih močeh. Ne boš verjel večino dela ponavadi opravijo prostovoljci, profiji pa pogosto bolj šminkirajo.
Kar se tiče cest, plačujem davke in se močno trudim, da bi svojo firmo čimprej postavil na noge in državi plačal njen del v obliki davkov.
Ko so mi ukradli kolo (tekmovalno za 5KEUR!) policaji niso naredili nič. Ko so ga ukradli kolegu, sem ga dobil nazaj preko lokalnega drug dealerja. Torej sem se naučil, da je bolj pomembno kot biti v dobrih odnosih s policajem, da si v dobrih odnosih z lokalnim prodajalcem smrti.

Zanimivo, da če rečem bi morali ljudje imeti malo osebne odgovornosti, me takoj nekdo začne zmerjat z asocialnim anarhistom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

Mipe ::

Plačuješ državo? Evo, tu je tvoja napaka. Če hočeš biti uspešen v tej državi, jo moraš cuzati, kolikor moreš

[/sarkazem]

ZaphodBB ::

Pa še nekaj a lahko prosim nehate govorit o varčevanju.

Varčuje se od presežka.

Dopovejte ljudem okrog sebe, da sedaj se ne gre za varčevanje - temveč enostavno zato, da na puf ne bo šlo. Ker na dolgi rok še nikoli ni šlo, mi se pa še nismo naučil odgovorno ravnat s financami in ves čas delamo na puf. To grdo navado smo prinesli še iz rajnke Juge in se jo enostavno moramo otrest in danes je najboljši čas.

Pa še ena iz dobrega vojaka Švejka:

"Pride Švejk do poveljnika in izjavi: Pokorno javljam, da dobivamo sekret papir, menaže pa ne. Imamo pravico do menaže!
Poveljnik: Pravico do menaže vsekakor imate in vam je nihče ne krati. Ampak menaže ni!".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

oldguy ::

Varčuje se od presežka.

Dopovejte ljudem okrog sebe, da sedaj se ne gre za varčevanje - temveč enostavno zato, da na puf ne bo šlo.


+1

Pri vsej pameti so tako preprosta dejstva enim nedoumljiva.

Vajenc ::

In ti bi rad, da vse našteto propade zgolj zato, ker kolektivno ne znamo zategnit pasu takrat, ko to še lahko storimo? Ker, konkretno bo samo nevarčevanje pripeljalo do zares bistvenega zmanjšanja kakovosti vseh naštetih storitev. V svojem pravičništvu se vprašaj, ali si ziher, da se zares zavzemaš za pravo stvar?

Nikoli v tej temi nisem omenil, da sem proti zategovanju pasu. Sem pa proti, da pas zategujejo napačnemu na preveč tesno. Nisem nič bolj pravičniški kot ti, samo povem svoj vidik na situacijo. Tako kot ti. Do sedaj me še niste prepričal, da predlagani ukrepi dejansko prinesejo kaj boljšega, razen nezmanjšanja bonitetne ocene. In kvaliteta naštetih storitev se bo z napovedanimi ukrepi dejansko zmanjšala, to bi moralo biti jasno vsem. Raznim karayam to seveda paše, ker se tako uspešno pripravlja teren za privatizacijo trenutno državnih storitev.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

ZaphodBB ::

Vajenc je izjavil:

In ti bi rad, da vse našteto propade zgolj zato, ker kolektivno ne znamo zategnit pasu takrat, ko to še lahko storimo? Ker, konkretno bo samo nevarčevanje pripeljalo do zares bistvenega zmanjšanja kakovosti vseh naštetih storitev. V svojem pravičništvu se vprašaj, ali si ziher, da se zares zavzemaš za pravo stvar?

Nikoli v tej temi nisem omenil, da sem proti zategovanju pasu. Sem pa proti, da pas zategujejo napačnemu na preveč tesno. Nisem nič bolj pravičniški kot ti, samo povem svoj vidik na situacijo. Tako kot ti. Do sedaj me še niste prepričal, da predlagani ukrepi dejansko prinesejo kaj boljšega, razen nezmanjšanja bonitetne ocene. In kvaliteta naštetih storitev se bo z napovedanimi ukrepi dejansko zmanjšala, to bi moralo biti jasno vsem. Raznim karayam to seveda paše, ker se tako uspešno pripravlja teren za privatizacijo trenutno državnih storitev.

Torej praviš naj pas še bolj zategne ZS? Ali da ga naj zategnejo Švabi namesto nas? Kaj hudiča sploh praviš?

Neznižanje bonitetne ocene se ti ne zdi dovoljšen razlog? 2% obresti gor ali pa dol, boli nas kurac a ne?

Ozmerjal si pa mene, ki se trudim da čimmanj obremenjujem proračun in s ponosom plačujem davke.

Ti si zrel za psihiatra, kažeš namreč znake šizofrenije.

oldguy ::

Do sedaj me še niste prepričal, da predlagani ukrepi dejansko prinesejo kaj boljšega, razen nezmanjšanja bonitetne ocene.


Morda. Ampak se se zavedaš, kaj pomeni zmanjšanje bonitete takrat, ko je 25% tvojih prihodkov in večina grehov od nazaj odvisnih od nje?

Pomeni tvojo opevano socialno državo in kakovost njenih storitev down the toilet z zunanjim posredovanjem brez prava glasanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

Mipe ::

Če sto tisočim ljudem zmanjšamo plačo za en evro, prihranimo 100 tisoč evrov. Če direktorjem zmanjšamo plače za 1000 evrov, bi jo morali zmanjšati stotim direktorjem, da bi prihranili 100 tisoč evrov.

Koga bolj boli?

oldguy ::

V tvojem primeru, definitivno direktorje.

guest #44 ::

Država zaenkrat more še bit. Vendar je Slovenija lep predstavnik pretirane razširjenosti le-te.

Plače ne bi nižal vojakom, policistom, gasilcem in ponekod tudi ne zdravnikom. Bi pa skenslal veliko državnih subvencij, javnih projektov, porezal administrativni del JS, pokojnine (bi komplet privatiziral), zdravstvo bi privatiziral na določenih področjih, privatiziral veliko javnih gospodarskih služb.

Skratka, država je tu zgolj za postavljanje pravil in ohranjanje le-teh.


Glede plačevanja cest po katerih se vozim...jah, če bi bilo po moje ne bi sploh imel avta, ampak bi se po mestu s kolesom fural. Plačevanje davkov za vzdrževanje ceste v vsako rovtarsko selo res ni moja želja.

Mipe ::

Privatizacija delov zdravstva nam je prinesla še daljše čakalne vrste za zavarovance. Samoplačniki ekspress.

Vajenc ::

Torej praviš naj pas še bolj zategne ZS? Ali da ga naj zategnejo Švabi namesto nas? Kaj hudiča sploh praviš?

Neznižanje bonitetne ocene se ti ne zdi dovoljšen razlog? 2% obresti gor ali pa dol, boli nas kurac a ne?

Ozmerjal si pa mene, ki se trudim da čimmanj obremenjujem proračun in s ponosom plačujem davke.

Ti si zrel za psihiatra, kažeš namreč znake šizofrenije.

Če bi namesto belih mišk videl kaj smo napisali v tej temi, bi vedel kje si jaz mislim, da je potrebno zategovati. Zdej pa enga zroli al ti nej pa prodajalec smrti kaj močnejšega zrihta, do se boš lahko umiril in premislil kdo te nategnu, da je JS kriv za tvoje trpljenje.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

BALAST ::

Mipe izvoli ti dam moj glas za ta ukrep, tudi če izvedeš oba bo bolje kot nič. ;)

Pa rezi na občinskih blagajnah bodo prišli tudi kmalu na vrsto, ampak zaradi sindikatov, teh lenih nebodisitrebnežev, se prvo pogaja o varčevanju na plačah JS.

Če ti še to ni jasno, potem lahko tuliš ob vsakem koraku kako te žulijo čevelji in sindikati ti ne dovolijo niti da bi si postrigel nohte. Čevlje boš pa zaradi bolečin raje odvrgel stran. :D
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Mipe ::

Ma, sindikati so po mojem odvečno breme, tumor na prstih delavcev in riti države. Denar vlečejo, da vsevprek mečejo polena in se vozijo z nobel avti. Odkar država regulira plače in ureja pravice delavcev, so sindikati nepotrebni. Samo dosledno izvajanje zakonov in nadzor sta potrebna.

ZaphodBB ::

Vajenc je izjavil:

Torej praviš naj pas še bolj zategne ZS? Ali da ga naj zategnejo Švabi namesto nas? Kaj hudiča sploh praviš?

Neznižanje bonitetne ocene se ti ne zdi dovoljšen razlog? 2% obresti gor ali pa dol, boli nas kurac a ne?

Ozmerjal si pa mene, ki se trudim da čimmanj obremenjujem proračun in s ponosom plačujem davke.

Ti si zrel za psihiatra, kažeš namreč znake šizofrenije.

Če bi namesto belih mišk videl kaj smo napisali v tej temi, bi vedel kje si jaz mislim, da je potrebno zategovati. Zdej pa enga zroli al ti nej pa prodajalec smrti kaj močnejšega zrihta, do se boš lahko umiril in premislil kdo te nategnu, da je JS kriv za tvoje trpljenje.


Mojega trpljenja ne povzročajo nesposobni direktorji. Moje trpljenje povzroča država, ki mi ne omogoča sojenja v razumnem roku. In bedasta regulativa, ki omogoča nesposobnim direktorjem, da s svojimi socialističnimi mastodonti kontrolirajo to skorumpirano državo.

guest #44 ::

Mipe je izjavil:

Privatizacija delov zdravstva nam je prinesla še daljše čakalne vrste za zavarovance. Samoplačniki ekspress.


Ja to je res, ker zdravniki zdej delajo pola-pola in dajejo samoplačnikom prednost.

Pač, če kdo ima denar in želi malo prej pridet na vrsto pa naj. Zakaj bi mu moralo biti prepovedano?

Drgač za manjše operacije bi lahko res skenslali socialno zdravstvo...ob primeru, da posledično nam tudi prispevke zmanjšajo.

Je pa spet problem v tej kmetavzarski Sloveniji...premalo konkurence, da bi lahko kupci izražali svoje nezadovoljstvo z storitvami. Pač, stanje skoraj vsake manjše države s kmetavzarskim ljudstvom.

Okapi ::

Moje trpljenje povzroča država, ki mi ne omogoča sojenja v razumnem roku.
In tvojih težav bo z nižjimi plačami zaposlenih na sodišču manj, ne?

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Timurlenk ::

policisti že zahtevajo opravičilo od andreja s štajerske, drugače se bodo stvari zaostrile
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

BALAST ::

Kdo pa pravi da bi se morali posluževat le sodišč? Zakon ulice in lokalnih poravnav je dosti hitrejši, pa cenovno ugodnejši.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."
««
53 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stavka javnega sektorja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26746599 (40719) dstr17_
»

Stavka (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Problemi človeštva
531137805 (129103) poweroff
»

Ima Slovenija prevelik javni sektor? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20782341 (77925) lexios

Več podobnih tem