» »

[C++] Programiranje razvojnega okolja za Linux - Ideje

[C++] Programiranje razvojnega okolja za Linux - Ideje

1
2
»

noraguta ::

ma te c++ standardi so tko kt css, vsak ma svojo platformo pa vsak mau po svoje zavije. komite pač sprejme neki z večino, če je pa to smiselno pa niti ni rečeno.
a me mot, ja me. a mam druge alternative ja mam. a bodo vsi zadovoljni , nikol.
Problem je pa še v Microsoftovih "dodatkih" k jeziku, s katerimi je podsledično napisana standardna knjižnica. Kar pomeni da s to knjižnico ne moreš uporabit drugega prevajalnika kot VC++.
no to ni čist res. vsak kompajler lahko poveže kodo z crt-jem. ni pa vse trivialno del tega leži pa tudi v samem jedru in zgodovini. pa še združljivostjo za nazaj.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

egonk ::

smoke je izjavil:

egonk je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Hočem reči da je poslušati konstantno jamranje o tem kako ti prevajalnik za en jezik ne prevaja drugega že malo butasto s toliko alternativami na trgu.


Ne spremljam preveč, ampak iz glave kot resno alternativo poznam samo ICC, nisem pa gledal ali res že podpira WinRT. Lahko pa zaključma, tole je itak offtopic, tebi se to ne zdi problem, meni pa se, ok.


Kak pa to, da uporabljaš C in ne C++? Ne maraš objektno-orientiranega programiranja al maš kak drug razlog? :)


Ma meni je dokaj vseeno, določene dele pač napišeš C89 in C++98, če je to max uporabno. Problem je, ker so začel ljudje uporabljat v odprto-kodnih projektih že C99 in kar naenkrat ne moreš več te kode pri sebi prevest. Zaenkrat to še ni problem, zna pa bit kar pain, če se bo razširilo.

noraguta ::

Kak pa to, da uporabljaš C in ne C++? Ne maraš objektno-orientiranega programiranja al maš kak drug razlog?
jaz osebno nisem oop navdušenec(na ravni strojne opreme je objekt neobstoječa zadeva, vse skupaj se poštuka na ravni jezika in c++ to ne počne prav preveč dobro). pri c++ me pa moti še zmešnjava paradigem in compilerji kateri nekje po 4ih letih za silo podprejo standard. cross platform je pa itak zgodba zase. ostalo je pa egon povedu.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

smoke ::

noraguta: Svojo "programersko pot" sem začel z x86 assemblyjem, tako da te stvari še predobro vem :). Ampak čeprav je objektno-orientirano programiranje samo nek princip, ki obstaja v glavi programerja, se tak način programiranja zelo dobro obnese pri večjih, kompleksnejših programih. :)

PecenkA ::

Danes sem se malce igral v C++ s QT knjižnjico v Netbeansu in je vse skupaj katastrofa. Če je povsod bolj kot ne podobno, potem te popolnoma razumem, zakaj programiraš svoj ide. Sicer moj prvi poskus programiranja v Linuxu, tako da moje mnenje nima ravno velike teže. Sprobano na zadnji verziji Debiana.

DavidJ ::

Jaz sicer redko kaj počnem v C++, imam pa sodelavca, ki je v njem zelo (zelo) domač. V zadnjih dveh tednih kar ne more prehvaliti KDevelop.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

noraguta ::

smoke je izjavil:

noraguta: Svojo "programersko pot" sem začel z x86 assemblyjem, tako da te stvari še predobro vem :). Ampak čeprav je objektno-orientirano programiranje samo nek princip, ki obstaja v glavi programerja, se tak način programiranja zelo dobro obnese pri večjih, kompleksnejših programih. :)

ma sam je glede procesov se mu sanja ne kaj se dogaja, funkcijsko se ga da razširit samo ... je zadeva dakeč od primerne rešitve pri osnovnih predpostavkah. http://lucabolognese.wordpress.com/2012...
templati so pa ovearall dummy rešitev.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

terryww ::

sem se spomnil na ta thread ob branju http://stackoverflow.com/questions/1606... . čeprav, source se še vedno lahko shrani kot flat file, za ostale featurje pa dodaš .projx_feauters_file al kaj. ideje so zanimive...
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

smoke ::

Zanimiva ideja. Morda zadevo implementiram kot plugin. :) Hvala!

drola ::

Malo bolj bogato urejanje docblockov bi bilo res kar precej hud fičr. Kar se tiče pa code-review commentov in ideje, da bi zaradi njih vse skup shranjeval v XML, pa ne vidim ravno potrebe po tem, ker se jih lahko čisto enostavno shrani v navadne komentarje v source code s tem, da bi recimo vsebovali nek keyword (podobno kot ti določeni IDEji znajo poiskat komentarje //TODO: ali //@TODO:
https://drola.si

smoke ::

Tut meni se zdi shranjevanje celotnega sourca v xml brezveze. Kvecjemu bi blo smiselno te meta podatke shranjevat posebaj v nekem fajlu in bi blo od IDE-ja odvisno da jih prebere in prikaze na smiseln nacin.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[C++] Povezave

Oddelek: Programiranje
3859554 (3931) Karlos
»

Vim kot cpp IDE

Oddelek: Programiranje
222844 (2124) Mavrik
»

C++ IDE on Windows

Oddelek: Programiranje
387027 (6119) noraguta
»

Sprejet standard C++11

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
4010769 (8851) Bistri007
»

Visual Studio 2008 in C

Oddelek: Programiranje
302417 (1892) BlueRunner

Več podobnih tem