» »

Visual Studio 2008 in C

Visual Studio 2008 in C

SaXsIm ::

Pozdravljeni,

zanima me, kaj točno moram storiti, da bom v Visual Studiu 2008 lahko programiral v Cju. Po možnosti celoten postopek po korakih, ali pa če ima kdo že narejen kakšen generic project za C.

Se najlepše zahvaljujem!
SaXsIm

napsy ::

Za C si raje poišči kakšno drugo okolje pa prevajalnik npr Code::Blocks + mingw
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

Tr0n ::

Ali pa Visual C++.

napsy ::

Microsoftov prevajalnik slabo podpira C, zato priporočam kakšnega drugega.
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

SaXsIm ::

Hvala za nasvete, vendar mora biti Visual Studio 2008, ker ga uporabljamo na faxu, tako da vem, da se da, samo ne vem točno kako.
SaXsIm

techfreak :) ::

BlueRunner ::

Ah, daj no techfreak. Človek ima v rokah kompleten IDE, ti mu pa daš povezavo na uporabo beležnice in ukazne vrstice. Da si bo ja polomil zobe.

Generičen projekt pride skupaj z VS. File, New, Project, Visual C++, ...
V Build menuju imaš ukaze za prevajanje. V Debug menuju imaš ukaze za zagon in razhroščevanje.

Zgodovina sprememb…

twom ::

C ali C++?

Za C++ bo Visual C++ 2008 Express čisto dober...

Se pa za vsako reč vedno najde kaj "meni" boljšega...

Tr0n ::

C++ imas tak v Visual Studio 2008 ze. Problem je edino C. :)

DubleG ::

GA-P55M-UD2,i5,12GB RAM,Radeon HD 4850,Crucial SSD 64GB,
WD 320GB,WD 5000GB,RevoDrive X2 100GB

Tr0n ::

Potem bi jaz raje vzel Eclipse.

http://www.eclipse.org/downloads/packag...

BlueRunner ::

Tr0n je izjavil:

C++ imas tak v Visual Studio 2008 ze. Problem je edino C. :)

Aja? Kakšen točno problem je s C?

JanK ::

Res ne vem zakaj se tale tema tako vlece. Po napisanem sodec, clovek ne bo pisal novega jezika ali kaksne bancne aplikacije v Cju, ampak ima na nekem faksu verjetno kaksne preproste programe za spisati.

Ja, obstajajo razlike med C in C++, ampak dvomim, da bodo prisle v postev. Vsak C++ prevajalnik bo prevedel tudi C kodo (z ze prej omenjenimi omejitvami) in, ce uporabljajo tudi ostali VS 2008, je to ze zaradi medsebojne pomoci optimalna izbira, a ne? Ne pa da se sedaj gremo katero okolje je boljse in katero bolj C-complianat... in da se obremenjuje se s tem.

In z DubleG-jevim linkom je PMSM zadeva fertig!

BlueRunner ::

Je zaključeno.

Samo ni mi jasno zakaj nekateri za C prevajalnik navajajo, da je "problem s C-jem". Kateri so ti problemi? Res me znima. Že leta uporabljam različne verzije tega okolja, pa mi je C prevajalnik v VS še vedno deloval. Tr0n, napsy... kje je težava?

Zgodovina sprememb…

noraguta ::

na um mi pridejo kvečjem kake c99 specifikacije, ampak samo najbolj analni se pri cju spuščajo v kaj takega. moč cja ni v izraznosti.
ampak minga , z vsemi čudaštvi katere občasno prinaša na plan , predlagati kot alternativo pa lahko mirno označimo za perverzijo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

SaXsIm ::

Hvala DoubleG, pa tudi ostali. Stvar dela.
SaXsIm

DubleG ::

Tudi za c99 nisem naletel na težav.

Lepo programiranje v Ceju ti želim, boš bolj zadovoljen kot s c++. Vsaj jaz sem. :)
GA-P55M-UD2,i5,12GB RAM,Radeon HD 4850,Crucial SSD 64GB,
WD 320GB,WD 5000GB,RevoDrive X2 100GB

noraguta ::

DubleG je izjavil:

Tudi za c99 nisem naletel na težav.

Lepo programiranje v Ceju ti želim, boš bolj zadovoljen kot s c++. Vsaj jaz sem. :)

+1 glede c in c++ (baje da vc ni glih 100% c99 združljiv , ampak me ni nikol motilo)
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

napsy ::

microsoft ne podpira najnovejšeg c standarda.
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

BlueRunner ::

napsy je izjavil:

microsoft ne podpira najnovejšeg c standarda.

Kdo razen Oracla pa ga podpira?

napsy ::

Kakšen manjši prevajalnik, ki čist podpira C99 se bi dalo najdit. Če pa se primerja C99 podpora pri gcc/clang in microsoftovem c prevajalniku, pa microsoftu manjka še precej.
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

BlueRunner ::

Microsoft je implementiral C89 in nič drugega. Drugega niti ne reklamira. Če boš rekel, da to ni "C", boš usekal mimo. Če trdiš, da drugi prevajalniki (razen kakšnega butičnega) dobro implementirajo C99, se motiš, saj ga je v celoti implementiral samo Sun oziroma z nakupom Oracle. Če hočeš napisati program v C-ju, ki ga bo prevedel vsak C prevajalnik, se boš držal C89, ali pa boš naletel na različne implementacije z različnimi omejitvami.

Kar je tudi razlog, da je večina C programov napisanih v C89, v C99 pa morda tu in tam kakšen. Standard, kolikor je že lep, pač ni dovolj pokrit, da bi bil uporaben za tiste, ki potrebujejo prenosljivost. Kdor pa je od sintakse potreboval več, pa je že davno tega odmigriral na C++. Tudi zaradi drugih stvari, ki jih C99 nima.

napsy ::

Seveda BladeRunner, zato tudi ne priporočam microsoftov C kompajler, ker nikoli ne bo podpiral C99. Veliko C programerjev piše C programe in se niti ne zaveda, da uporablja C99. Zato je tvoja trditev, da je večina C programov spisana v C89 malce nerodna.
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: napsy ()

BlueRunner ::

Napovedovati prihodnost ("nikoli podpiral C99") pa je preveč pogumna... Tudi če citiraš proizvajalca. Microsoft je že marsikdaj tudi pri prevajalnikih rekel eno, potem pa storil drugo, ko se je pokazal resen interes. No, za C99 resnega interesa (beri: s šuški podkrepljenih želja) zaenkrat ni. Ko bo, se lahko spremeni karkoli.

Kar s tiče pa tega kar počno programerji, pa še vedno velja: če želiš prenosljivost, uporabiš skupni imenovalec. To pa C99 zaenkrat še ni. Ko bo, bo, kdaj pa bo to, pa je tudi preveč pogumno za napovedovanje.

MrBrdo ::

Tisti ki programira v Cju je ali low-level programer ali pa krepko za časom. Low-level programerju je pa lahko precej vseeno za tisti C99...
MrBrdo

napsy ::

Veliko Unix/Linux programerjev programira v C-ju, ker zanj obstaja največ knjižnic. Ni nujno, da so low level (npr. Gtk+).
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

BlueRunner ::

Microsoftov prevajalnik slabo podpira C, zato priporočam kakšnega drugega.

Predlagam, da se to popravi v "Microsoft prevajalnik ne podpira C99, temveč samo C89, zato priporočam kakšnega drugega".

Govoriti o slabi podpori C-ju, čeprav je govora samo o nepodpori določeni verziji standarda, je pač zavajajoče.

Sicer pa, kaj je sploh C? Nekateri še vedno prisegajo na K&R. Bolj korektno je, da se napiše tisto, kar je nekomu moteče, ne pa, da se sicer čisto korekten pervajalnik, ki čisto korektno implementira C, očita nekakšno posplošeno "slabo podporo".

Zgodovina sprememb…

noraguta ::

te probleme si delajo bil tisti katerim gre na živce Ms ne pa sama podpora c99. itak so c++ pristopi večkrat uporabljani kot pa c99, če je potem seveda potreba.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

BlueRunner ::

Če smo pošteni, C99 povzema nekatere stvari iz C++, ki nimajo veliko z objekti in predlogami, imajo pa nekaj malega z lažjim pacanjem bolj nepregledne kode. Recimo deklaracije spremenljivk pomešane s kodo. Ampak ajd... I'm an old fart in me takšne stvari motijo. Ni pa zaradi tega potrebno C99 kovati v nebo in ga razglašati za EdiniPraviC™, ker to pač ni.

Zgodovina sprememb…

napsy ::

No prav, mojo izjavo bi moral omiliti, ker obstaja več C standardov (najnovejši je C99). Hotel sem le povedat, da Microsoftov C nikakor ni najbolša izbira in obstajajo boljše implementacije jezika C.
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: napsy ()

BlueRunner ::

Mah... niti ne omiliti. Spremeniti tako, da ne govoriš o "boljših" ali "slabših" implementacijah, ampak o implementacijah, ki omogočajo to in ono. Reči, da je prevajalnik slabši, implicira (vsaj meni), da ne deluje pravilno, da so optimizacije kode slabše, da ni primeren za uporabo. MSVC dela čisto pravilno in je dejansko odličen prevajalnik. Samo nekaterih stvari, ki jih drugi počno, pač ne počne.

Odločitev, če je to prednost, slabost ali nerelevantno, pa je lahko prepuščena vsakem posamezniku.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

C - shranjevanje rezultatov iz baze v array

Oddelek: Programiranje
71137 (836) Randomness
»

programski jezik C (začetni nivo)

Oddelek: Programiranje
71170 (1032) noraguta
»

[C++] Programiranje razvojnega okolja za Linux - Ideje (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
608506 (6443) smoke
»

[C++] novi standardi in compilerji

Oddelek: Programiranje
211539 (1132) Ezekiel
»

C++ vs. C (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
766593 (5584) rokpok

Več podobnih tem