» »

Ali sem upravičen do vrnitve denarja za storitev, ki sem jo plačal, ne pa tudi "dobil"?

Ali sem upravičen do vrnitve denarja za storitev, ki sem jo plačal, ne pa tudi "dobil"?

DimmniBurek ::

Primer:
Plačam homologacijo za avto, grem na pregled, failam, ker so mi poslali napačne papirje. Začnem rihtat prave papirje, vmes prodam avto in čez nekaj časa kupim skoraj enakega-tiste dele, ki sem hotel 1. homologirati ostanejo in jih premontiram na drug avto.
Na firmi, ki opravlja homologacije so mi rekli, da se postopka ne more prenesti na drug avto, ker ni ista VIN številka. Dobil seveda za ta denar nisem nič, razen pregleda. Sedaj pa me zanima, ali sem upravičen, da mi vrnejo ostali denar?


Pa še nekaj-a se vam ne zdi butasto da plačaš za homologacijski kartonček (ali karkoli) prej kot ga dobiš?
There Is No Stronger Drug Than Reality

St235 ::

V konkretnem primeru nisi upravičen do povračila denarja, ker si sam odstopil od homologacijskega psotopka. Če bi ga ti plačal potem se pa njim naprimer nebi dalo delat potem bi bil.

Tukaj pa kod jaz razumem si ti podal zahtevo za homologacijo potem s pa vmes prodal avto. Postopek homologacije pa je vezan na točno specifičen avto.

Pa še nekaj-a se vam ne zdi butasto da plačaš za homologacijski kartonček (ali karkoli) prej kot ga dobiš?
Tega žal ne poznam, a govoriš o temu da moraš postopek plačat preden je uspešno izveden ali o temu, da so ti že takoj ob začetku postopka zaračunali izdajo kartončka, čeprav tega mogoče nikoli ne boš dobil?

DimmniBurek ::

Aha, no sej samo preverjam.

Ja, tako je, prideš v pisarno, poveš, rad bi homologiral platišča in nižanje, oni te vprašajo za homologacijski kartonček in prometno. Če nimaš kartončka ti ga naredijo. Nato plačaš kartonček, vpis felten, vpis vzmetenja, kartonček in pregled. Po tem ko si plačal greš na pregled in če vse štima čez kak teden dobiš kartonček z vpisanimi predelavami. Nevem, vsakič ko moraš plačat prej kot kej dobiš sploh take stvari, ki sploh niso nujne, da jih dobiš, se počutim malo nelagodno.
There Is No Stronger Drug Than Reality

St235 ::

Fora je v tem, dati plačaš postopek ,ne pa tudi rezultata postopka. Tako moraš plačat neodvisno od tega ali homologacija uspe ali ne.

Ta z kartončnom je pa res malo smešna. a pa potem vsaj v vsakem primeru dobiš kartonček? Pač brez predelav, če niso ustrezne. Ker to bi bilo še nekako sprejemljivo.

DimmniBurek ::

Ne. Mogoče bi ga, če bi se zmenil, samo potem je bila mučka s tem avtom in sem vse skup mal "pozabu". Sej sam tko me je zanimalo, bom že preživel, pa vedu za drugič :)
Jah...plačat bi mogu sam pregled, ker samo to so oni naredili. Kartončka niso naredili, vpisa predelav pa tudi očitno ne. Ampak tko je, na vsakem koraku nas obirajo :)
There Is No Stronger Drug Than Reality

smile- ::

Kar je meni znano naj bi vsak avto imel homologacijski kartonček že od nakupa avtomobila naprej. Če si ga izgubil oz. ga nimaš potem ga moraš na novo plačati...
Imamo dva avtomobila pri hiši (98 in 2008) in oba imata homologacijskih kartonček že od novega. Ko smo dodali vlečno napravo se je le-ta samo vpisala v že obstoječi kartonček.
Lahko pa da je že kaj spremenjeno v teh 4 letih...

DimmniBurek ::

smile- jest vozm oldschool avto :D Skor starejši od mene, mislm da so bli kartončki od novega od leta 97 naprej, ma to je tko bolj guess.
Sej ni to da morm plačat kartončk, "problem" je da sem plačal stvar, ki je nisem dobil, in to kar drago, use skupej je blo 70€
There Is No Stronger Drug Than Reality

St235 ::

Čaki to ni res, ti si plačal homologacijski postopek, vpis in kartonček. Ni pa krivda izvajalca storitve, da si se ti na pol premislil. Tudi denarja za kino ti ne vrnejo, če se premisliš in ne greš gledat predstave.

Drugače pa je homologacijski kartonček postal obvezen 1995.

DimmniBurek ::

Ja, OK, sej nobenga ne krivim, samo bi blo bolj vredu, če bi plačal kartonček in vpis po tem ko ga dobim v roke. Po povzetju, če hočeš:) Finančno gledano ;) V takih primerih :P
There Is No Stronger Drug Than Reality

Ziga Dolhar ::

Kdaj ti plačaš [izročiš denar] nima veze s tem, kdaj nastane tvoja obveznost plačila.

Bi ti pač izstavili račun in v primeru tvojega neplačila predlagali izvršbo.
https://dolhar.si/

DimmniBurek ::

Zaračunali bi mi za kartonček po tem ko ga nebi dobil? :D Sej to je point, ne moreš mi zaračunati izdaje kartončka, če ga nisi izdal. :)
There Is No Stronger Drug Than Reality

St235 ::

Zato ti pa razlagam ,da je edino kartonček sporen. Pa še to lahko trdijo, da kartončka ni bilo možno izdat, ker si ti prekinil postopek (prodal avto), kar pa tebe ne razreši plačila.

DimmniBurek ::

Hehe, ste zagrabli bolj resno, kot sem jest vprašal. :) Sedaj mi je jasno in pač OK.
I'm not angry, I'm just sayin'
There Is No Stronger Drug Than Reality


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TUV certifikat oz. vpis večjih pnevmatih v homologacijo

Oddelek: Na cesti
95811 (5682) 69charger
»

Homologacija platišč za vw polo

Oddelek: Na cesti
53909 (3710) Juwe
»

PIaggio ciao in ustreznost za vožnjo brez vozniškega dovoljenja

Oddelek: Na cesti
3920265 (9443) konspirator
»

Ali je potrebno imeti potrdilo o skladnosti vedno pri sebi v vozilu? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10930458 (14998) GrimReaper
»

arhiv objav oglasov spletnega prodajalca avtomobilov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7014882 (13311) Roadkill

Več podobnih tem