» »

služnost za pot višina odškodnine?

služnost za pot višina odškodnine?

midi ::

lp
pri nas bo ELES gradil 2x400KV omrežje daljnovodov in ker bi radi uporabljali našo obstoječo pot, da bodo lahko zgradili daljnovod smo vrjetno upravičeni do odškodnine za služnost. to je gozdna pot, katero bodo poširili. sedaj ta pot zadovoljuje za naše potrebe in ne potrebujemo dvopasovnice cca 3m šroko cesto. zanima me koliko nam pripada glede na to da je te poti okoli 300-400m in bi jo bili potrebno poširiti. na internetu sem iskal inf. glede te služnosti vendar nisem opazil nobenega zneska tako da nimam niti približne orientacije koliko evrov sploh lahko pričakujemo, da nas ne bojo na suho nategnili....
hvala za pomoč in lep pozdrav

Zheegec ::

Zaračunali vam bodo za širjenje poti in to je to...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

midi ::

ja ne drugm so plačal tudi služnost ker se to vpiše v zemljiško knjigo. samo ker so prvotno imeli izbrano drugo pot in so tam že plačal služnost, pa so se sedaj premislili in našli našo pot se to dogaja sedaj tik pred začetkom graditve...
zanima me pa približna cena oz. če kdo pozna kakšen link kjer bi to pisalo....

neskoncno ::

Preveč dejavnikov je, da bi lahko vedeli koliko boš dobil.

Odvisno je od občine(kje se nahaja to), namembnosti zemljišča kjer teče pot, kvadrature.....

midi ::

namembnost je gozdna pot za dostop do travnikov in gozda...nč posebnega vendar obenem bodo za kakšen meter poširili cesto. odrezali bodo travnik in mejo in gozd..
mogoče kdo ve kakšne okvirne cene ker najraje bi naredili zastonj, kaoo da bo v javno dobro...pa mi ne rabmo nč javno dobro ker ta pot nam zadostuje...dol pa glede na to da se peljemo 5x na leto ne potrebujemo take široke poti..oni se pa morjo pripeljat s tovrnjaki in hruškami da zabetonirajo temelje itd...

rečmo okol 400m2 je velikosti je pa sevniška občina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: midi ()

telexdell ::

Vsaka stvar je vredna toliko, kolikor je zanjo kupec pripravljen plačati in za koliko jo je prodajalec pripravljen prodati. Z odobritvijo služnosti boš praktično izgubil pravico z razpolaganjem s svojo lastnino. Vožnja po cesti bo vplivala tudi na zemljišča izven služnosti. Širša cesta bo povzročila škodo na sosednjih parcelah (iztekajoče vode, prah, hrup,..)... Poleg tega pa boš moral še vsako leto plačevati katastrski dohodek za zemljišče, katerega dejansko ne moreš več uporabljati.
Sam bi raje predlagal zemljišče v odkup ali pa neko enkratno odškodnino in letno rento najmanj v višini katastrskega dohodka za služnostna in mejna zemljišča+ neko nadomestilo.

Koliko pa je vrednost zemljišč+ neka pravična odškodnina in s tem prodajna cena pa lahko zveš iz popisa nepremičnin.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

mgermo ::

Nam so za 75m, kjer imajo namen kopati za optiko ponudili 157 eur...

vid12 ::

Cena kvadratnega metra v gozdu je nekaj manj kot 1 euro. Tko da upaj da vam ponudijo cca 400 eur...

midi ::

mislim da okol 3000 evrov bi pa mogl padt...glede na to kok so drugi dobival neb mi smel nč slabše dobit....za par metrov poti k gre mimo ene sosede po gozdu je dobila soseda okol 400 evrov, pa ni vseskup nič kvadratov...tko da upam da bojo bolj radodarni. je pa res da so plačeval vso zemljo do sedaj glede služnosti kakor da bi bila zemlja zazidljiva oz. najvišjo tarifo...

Mr Hilter ::

Raje cela vas brez štroma, kot pa da jaz fino ne potegnem a?

midi ::

ja no ce bi prebral temo bi opazil da ni govora o vaskem stromu in da je eles drugim ze placal odskodnino za pot po neki drugi trasi. sedaj pa iscejo alternativo ker je baje tista pot prezahtevna...

St235 ::

Torej se pozanimaš kolk je eles ponudil za alternativno traso. Če je trasa čez tvojo zemljo ustreznejša/lažja potem lahko zahtevaš najmanj toliko kot so zahtevali na drugi trasi.

midi ::

ja vem ja samo sem mislil da je kakšen predpis oz. uradna cena...

St235 ::

Uradne cene ne more bit, ker je to stvar dogovora. Edino kar lahko dobiš je oceno, če za to najemeš cenilca. Samo spet to je zgolj in le ocena.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izgradnja obvoznice mimo hiše, odškodnina?

Oddelek: Loža
475580 (3213) m0LN4r
»

Arso prek privat parcele dostopa do vremenske postaje

Oddelek: Loža
374898 (3850) Go-ahead
»

Izračun komunalnih prispevkov in cena gradbenega dovoljenja ?

Oddelek: Loža
2533555 (2750) tony1

Več podobnih tem