» »

Kakšna ideja kako reinstall windows xp?

Kakšna ideja kako reinstall windows xp?

Tero ::

Imam nek star lenovo pc ThinkCentre A60 (9383). Ko mu hočem reinstalirat windows xp najprej ni zaznalo trdega diska. Če v biosu natavim pa sata native mode pa IDE(!) cdrom neha delovat?! Našel sem verzijo windows xp ki bi naj imela "vse" sata driverje vgrajene ampak tega ne zazna. Na spletni strani proizvajalca tudi nisem našel driverjev za sata.
Kakšna ideja kaj se še da naredit? Probal sem install iz usb ključka pa ga bios sploh ne zazna, prav tako sem probal zagnat iz usb-cdroma.
Prosim še za kakšne nasvete kako bi instaliral windows xp. Še vedno mi niti malo ni jasno zakaj ko v biosu nastavim sata na native IDE cdrom preneha delovat.

ps. Stari winbdowsi ki so gor instalirani "delajo". Oziroma vsaj pridem do dekstopa kjer pa vse zašteka(malware in podobno)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.
  • spremenil: Tero ()

mtosev ::

priporočam, da nadgradiš BIOS če je novejša različica na voljo in pol še enkrat probaš
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

amigo_no1 ::

Tole zapeči na CD, bootaj in offline počisti sistem.
http://www.avira.com/en/download/produc...

Rescue CD
http://www.f-secure.si/index.php?option...


http://support.lenovo.com/en_US/downloa...
(mapa IDE)
uporabi nlite (potrebuješ še win xp install cd in 1 prazen cdrw ali usb ključek)
-> http://h30434.www3.hp.com/t5/Notebook-O...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

lopov ::

Mam par takih mašin (A60p) in maš vse na disku -- kompletno namestitev windows, drajverje in aplikacije. Žal ne vem iz glave a imaš tudi program s katerim narediš varnostne kopije namestitev (IIRC ga ni v originalni namestitvi, se ga je pa dalo sneti z neta) in pa, kar bi znalo biti zate fino -- če je nameščen in posodobljen "Rescue & Recovery" ga zaženeš in izbereš opcijo "Rejuvenate system" -- po zagonu ti spravi računalo v stanje ob prvem zagonu.

Žal na A60 tega nikoli nisem delal in ne vem, dela al ne, a če prilezeš do tja vsekakor poskusi.

Ali pa ... Iz mape DRIVERS presnemi drajverje, poišči kateri so za IDE (prava bo tista mapica ki poleg raznih *.sys zadev vsebuje še file TXT.OEM) in jih daj na floppy (boš že našel kakšnega :) ter nato ob namestitvi izbereš F6 za dodatne drajverje.

Ko maš vse nameščeno snemi & naloži "System update" za XP ki bo poskrbel, da se naložijo pravi drajverji in aplikacije za preostali del sistema.

Žalostna novica je, da je Lenovo ravno prejšnji mesec z neta umaknil veliko zadev za stare mašine z WinXP :(

krneki0001 ::

Na take mašine se zadeve inštalira iz boot USB ključka ali iz mreže. Sam v prenosnike ne dajem več CD-ja ali DVD-ja, ampak namesto tega raje še en disk.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

M1_Abrams ::

Imel sem podobne problem z namestitvijo WIN Xp na Fujitsu Simens Amilo Si 2636. Problem se rešil z programom
nLite, z katerim sem integriral gonilnike za trdi disk v inštalacijski CD WIN XP. (zapravil sem eno 5 CD-jev, ampak se je izplačalo :))
PHP & MySQL

fosil ::

M1_Abrams je izjavil:

Imel sem podobne problem z namestitvijo WIN Xp na Fujitsu Simens Amilo Si 2636. Problem se rešil z programom
nLite, z katerim sem integriral gonilnike za trdi disk v inštalacijski CD WIN XP. (zapravil sem eno 5 CD-jev, ampak se je izplačalo :))

Tako ja, vendar moraš integrirat gonilnike za sata kontroler, ne za disk.
Namesto zapravljanja cd-jev pa lahko uporabiš cd-rw :)
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako na laptop inštalirat Windows XP, prosim pomagajte

Oddelek: Operacijski sistemi
211934 (1713) LordPeter
»

Problem pri namestitvi Win Xp-jev - blue screen

Oddelek: Pomoč in nasveti
81032 (856) Jernej88_
»

Predelava windowsa xp

Oddelek: Operacijski sistemi
363161 (2175) zee
»

Instalacija XP ne najde diska

Oddelek: Operacijski sistemi
415945 (4808) fredyjetle
»

Instalacija win XP na prenosnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
132025 (1768) c00L3r

Več podobnih tem