» »

Kako na laptop inštalirat Windows XP, prosim pomagajte

Kako na laptop inštalirat Windows XP, prosim pomagajte

SmeskoSnezak ::

Laptop je HP Pavilion dv6000 (točen model:HP Pavilion dv6675ep Ent. Notebook). Na HP-jevi strani nisem našel SATA al AHCI driverjev... sem zdaj pol ure iskal po netu te driverje, pa ne vem kje bi jih našel. Sem šel tud na Intelovo stran in dol potegnil Intel Matrox Storage Manager... a očitno tudi to ni prava stvar. A bi mi kdo pomago najt te SATA driverje za točno ta laptop? Ker jaz sn obupal... Gre se za to, da inštalacija XP-jev ne zazna diska in jih ne morem namestiti. Btw, a zazna inštalacija sploh USB ključek s temi driverji?

Če jih pa ni, bo pa gor ostala Vista.
LP

p.s.:V roke ene do dveh ur bi rad to uredil.
@ Pusti soncu v srce... @

Gwanaroth ::

V BIOSu pod SATA Mode spremeni iz AHCI v IDE, oz. daj SATA Native Mode na DISABLE.
Lights often keep secret hypnosis..

SmeskoSnezak ::

Sem že gledal, pa sploh ni takšne nastavitve. Lahko poveš, kje najdem to?
@ Pusti soncu v srce... @

Gwanaroth ::

Ne poznam BIOSa na pamet, vendar je pri HPjih ponavadi to pod Device configuration.

Btw, uporabljaš zagonski cd od XPjev z vključenim (vsaj) SP2 ?
Lights often keep secret hypnosis..

T_F_7 ::

se strinjam z rešitvijo od Gwanarotha. isto sem js mogu naredit ko sm kolegu XPje štimau.
nekje more bit disable za sata.
Pri spremembi podpisa lahko traja nekaj časa, da le-ta postane vidna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T_F_7 ()

SmeskoSnezak ::

Enostavno tega ni. Zdaj sn celi BIOS prečesal, pa ni... bi mogo nadgradit?

In ja, SP3 included.
@ Pusti soncu v srce... @

LordPeter ::

kolikor se jest spomnim, ker mam tud HP-ja, sicer drugega ampak upam da je podobno, sta v biosu dva menija - na levi in na desni strani. na desni se gor-dol pomikaš s puščicama, v desnem meniju pa s tipko TAB. Poskusi, pa bi verjetno pod device configuration našel to, ko je že Gwanaroth rekel.

Če pa ne najdeš, si pa malo zapiši kako tvoj bios zgleda, da grem potem v svojega res pogledat in primerjat.

Lp

SmeskoSnezak ::

Zdaj sn pobrskal in ugotovil, da bi moral BIOS downgrade-at. Namreč ta BIOS so uspešno nadgradili, da ne moreš teh bedarij več počet baje. Cjo...
@ Pusti soncu v srce... @

SmeskoSnezak ::

Razen če najdem prave SATA AHCI driverje. Mi jih pomagate najt, ker z BIOSom nočem met opravka... nočem uničit laptopa.
@ Pusti soncu v srce... @

LordPeter ::

mislim da bo tole pravo:

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft...

pa še nekej navodil:
http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/docu...

Lp

sm opazu da ni ravno za tvoj comp...ampak pobrskaj kaj na tej strani

Zgodovina sprememb…

SmeskoSnezak ::

Zdaj pa imam težave z USB ključkom. Kaj naj naredim, da ga setup zazna in lahko dodam SATA driverje?
@ Pusti soncu v srce... @

LordPeter ::

am..kolikor jest vem, lahko to narediš edino z disketo - a maš floppy drive?

a si res prepričan da bi moral downgradat bios, da bi lahko disable-ov SATA mode?

SmeskoSnezak ::

Saj laptop nima disketnika =)

In ja, sem si dobro prebral, da bi moral downgrade-at tale smotan BIOS.
@ Pusti soncu v srce... @

LordPeter ::

ja sej se mi je zdel da je nimaš...razn če bi mel zunanjega.

obstaja še ena možnost...sam počakej da najdem link.

Gwanaroth ::

Z nLite integriraj SATA driverje kar v instalacijski CD.

nliteos.com
Lights often keep secret hypnosis..

LordPeter ::

tako je..evo še link da si lahko prebereš kako se to naredi: http://news.softpedia.com/news/Install-...

LordPeter ::

Gwanaroth nekej bi te še vprašal - kako pa recimo te SATA driver-je dodaš kanseje, če recimo predhodno disable-aš SATA in že naložiš windowse?

Karen ::

Gre kasneje: najprej v t.im. ATA načinu inštaliraš winse, potem pa v Winsih inštaliraš še SATA drajverje in po restartu v Biosu popraviš nazaj iz ATA v SATA mode, pa si zmagal.

Gwanaroth ::

Jap, kot pravi Karen.
Lights often keep secret hypnosis..

SmeskoSnezak ::

Evo, sn se razjezo pa uporabil nLite... zdaj pa da vidimo, če bo kaj =)

p.s.:Je šlo... za vse z podobnimi laptopi, torej HP Pavilion dv6000 (dv6xxxx, pa tudi višje cifre se mi zdi), tukaj imate link do SATA AHCi driverjev zanj. nLite pa sem uporabil po tem postopku.

LP in hvala za pomoč
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

SmeskoSnezak ::

Btw, če boste dovolj vztrajni , boste našli vse drajverje... samo dosti je treba google uporabit. Zanimivo je to, da lahko uporabiš driverje tudi od drugih serij, ker je baje tak al tak ista elektronika noter.

Škoda, da se nisn prej spomno, bi lahko sem not dal linke za vse driverje... zdaj sn že vse pozabo pa spucal iz pomnilnika...

Lahk pa povem, nVidia driverje si lahko namestite originalne 8600M GS. Če boste iskali mrežno, iščite Marvell Yukon na HP-jevi strani. Ostalo je pa kar enostavno najt.
@ Pusti soncu v srce... @

LordPeter ::

Gre kasneje: najprej v t.im. ATA načinu inštaliraš winse, potem pa v Winsih inštaliraš še SATA drajverje in po restartu v Biosu popraviš nazaj iz ATA v SATA mode, pa si zmagal.


poskušam inštalirat te driverje, pa na koncu dobim tole napako (na sliki). kaj gre narobe?
 error

error



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako dodati XP k že naloženi visti z AHCI v biosu

Oddelek: Operacijski sistemi
193128 (2105) Gutjerez
»

Setup did not find any hard disk drives

Oddelek: Programska oprema
112034 (1934) kratos
»

Instalacija XP ne najde diska

Oddelek: Operacijski sistemi
415943 (4806) fredyjetle
»

Linux Linpus zamenjati z Windows XP

Oddelek: Operacijski sistemi
455588 (4009) gregor3000
»

vista problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
153053 (2712) markk1

Več podobnih tem