» »

AMD xp 1500 namesto 2000

AMD xp 1500 namesto 2000

Kovinet ::

Torej, imam plato Gigabyte 7vax (ali nekaj takega) in naj bi imel procesor XP 2000..

AMPAK, ko zaženem compa, mi napiše da imam procesor XP 1500!?, in tudi v windowsih pod system info mi napiše da je 1500...

Pa me zanima, ali je možno, da so se v trgovini zmotili in mi dali napačen procesor, ali pa se da to kje kaj nastavit (v biosu?) in imam jaz kaj narobe nastavljeno..??

..ker se mi je ze prej cudno zdelo da ne morem spravit frekvence nad 1300, pa sploh nisem opazil tega...

BK.

the_unborn ::

a mas na plati slucajno kaksen jumper za izbiro med 100 in 133 mhz fsb? poglej v manual ali na plato

Kovinet ::

ja mam ja, - ena opcija je tudi 166, ampak če dam ža na 133 mi comp. freezne .. lahko pa v biosu povečam do nekje na 110 - vendar takrat cpu laufa na nekje 1300 mhz, samo 2000-sočka bi moral vsaj na 1600, ane??

morphling1 ::

Raje povej na kakšnem FSB-ju ti dela računalnik ko ti napiše 1500+ . Poglej z programom CPUID kakšen imaš množilnik in kak je FSB (system clock). Če boš imel napisano množilnik 12.5 FSB pa recimo 100 je možno da ti to v biosu napiše kot 1500+ ker je to pač najpočasnejši axp. 12.5 je množilnik 2000+ in imaš lahko samo tega in nobenega drugega.
Še nekaj mi povej, si ti to sam sestavljal, ali so ti v firmi sestavili, ker pismu a so res lahko taki kekci da ne nastavijo niti na tisto kar kupiš, če je tako, povej katera firma ima tako nesposobne serviserje.

Doh, zdaj vidim, ti že imaš 2000+, če ti pri nekje 110, dela nekje 1300 , ker to pomeni da je množilnik 12.5
Zdaj gre samo za dve stvari, tisto zgoraj napisano, ali pa to da ti ne znaš usposobit te mašine, da se ti zbudi na 133 MHz kar je njen default.
Probaj to. Ugasni mašino ter premakni dip switch na 133 MHz FSB (prekontroliraj če si nastavil pravilno) potem še enkrat resetiraj bios tako da prestaviš clear cmos jumper na plati. Zdaj bi se ti moralo v vsakem primeru zbuditi. Pojdi v bios ter nastavi tako kot je treba, ker ima ta plata ogromno on-board zadev izklopi vse kar ne uporabljaš, ker ti to zelo bremza sistem.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Kovinet ::

thnx, fus si mi pomagal .. zaj so mi stvari malo bolj jasne..

Da, množilnk mam na 12.5, in sem si sam vse sestavljal.. vendar pa ko FSB povečujem se mi pri neki meji računalnik neha odzivat..

Tudi v biosu se že probal nastavit na 133, pa ni laufalo..

.. gre, zaj probat res prej bios resetirat na z onim jumperom ... samo dvomim..

pa tudi gret se mi začne ful ko povišujem FSB...

schurda ::

Jasno, da se ti neha odzivat. Zvišaj napetost, pa ti bo šel gor. Pa preberi si najprej, kako se overclocka.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Kovinet ::

Saj že dela, na 1,67GHz, tako kot je po defaultu...

Sem mogo samo stikalo na plati prestavit... saj sem to že prej probal, samo zgleda sem takrat nekaju naredil narobe pa ni delalo...

Samo čudno, ča pa sem FSB povečeval v biosu, pa ni delalo...

Kar pa se tiče povečevanja napetosti, pa raje ne, ker se potem začne ful gret .. pa se mi ne da z nekim advanced hlajenjem ukvarjat .. mi je za enkrat po defaultu kar dovolj hirto ;)

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

do kolk navit celeron 1200 brez dodatnega hlajenja (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
764736 (3575) mihamedo
»

Ob spreminjanju FSB se spreminja DRAM CLOCK

Oddelek: Navijanje
141902 (1733) Microsoft
»

Navijanje AMD 1Ghz

Oddelek: Navijanje
442053 (1517) OwcA
»

8rda+, max:1684 MHz kaj delam narobe

Oddelek: Navijanje
271568 (1172) waters
»

FSB in ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
593434 (2873) morphling1

Več podobnih tem