» »

Definicija sarkazma na spletu

Definicija sarkazma na spletu

nuclear ::

1. sarkázem - zelo negativen, poniževalen odnos do česa.
Bolj po domače povedano: da se delaš norca iz nekoga/nekaj, vendar na bolj prefinjen način.


2. Sarkazam
vid komunikacije gde pametni ljudi mogu da se spuste na nivo razmisljanja debila.Na taj nacin sebe zabave a i 'pripomognu' im da bolje sagledaju svoju situaciju.


3. sarkazam
Najbolji i najlepši način da nekome date do znanja da je nepoželjan u vašoj blizini.


A niso te definicije malo debilne?
Jaz ko uporabljam sarkazem v pogovoru, ne mislim niti na eno od teh stvari.

Primer sarkazma 1:
(zunaj je vroče, srečata se prijatelj A in prijatelj B)
A: o lejga seos, ka ti je kej vroč
B: ne stari lega, zmrzujem (v sarkastičnem tonu, in malim nasmeškom na obrazu)


Kako je lahko ta primer sarkazma definicija 3, da si jaz ne želim osebe v bližini ali definicija 1?

Podvprašanje: Kako osebo, ki ne razume sarkazma naučit sarkazem po najbolj diplomatski poti?
Lahko napišete vaše vrste sarkazma za def1, def2, def3 ?

Pogovarjajmo se.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown
  • spremenil: nuclear ()

figula ::

Moje pojmovanje sarkazma je podobno prilepljenim definicijam. Negativen, neprijeten, poniževalen. Zato se včasih čudim, ko tukaj na forumu radi napišete, da je treba vključiti sarkazem mode. Sem mislila, da se je pomen besede pač spremenil v času.

Sarkazem se v moji knjigi rodi iz bolečih in zatiranih duš.

Veliko raje bi videla, če bi lahko vključili mode kot so satirični, hudomušni, duhoviti, ....

Res jih je včasih težje, po mojem mnenju pa kažejo večjo razsežnost osebnosti in svobodo duha.

Zato ti ne morem odgovoriti na tvoja podvprašanja, ker si ne morem misliti, da bi želel nekoga učiti sarkastičnega komuniciranja.

kr1ženska ::

Jaz uporabljam sarkazem ali v joku ali pa ko mi nekdo zavzeto razlaga neki kar je slišal in je totalno mim - skregano z logiko čist.
V drugem primeru sarkazem uporabim v smislu, da predstavim situacijo na čimbolj neumen otoški način. S tem želim povedat, o come on, start thinking!

Sicer pa mislim, da se osebo, ki ne razume sarkazma, tega ne da naučiti. Tuki se gre za dojemanje in če nekdo nečesa ne dojame... More mu narest tist klik v možganih in mislim da tuki ne moreš kaj veliko narediti.

Če najdeš način, pa plis povej ;)

Yohan del Sud ::

Kaj, a zdaj iščeš tle naše definicije?

To ti bo pa reeees pomagalo v življenju. >:D



Moja definicija: varovalni mehanizem, ki "naj bi" pomagal preživet "pametnemu" med "samimi tepci". (narekovaje lahko sicer poljubno vsak premika)
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

marijancek ::

nuclear je izjavil:


Primer sarkazma 1:
(zunaj je vroče, srečata se prijatelj A in prijatelj B)
A: o lejga seos, ka ti je kej vroč
B: ne stari lega, zmrzujem (v sarkastičnem tonu, in malim nasmeškom na obrazu)


ta primer je bolj ironija kot sarkazem. ironija je ko rečemo nekaj, mislimo pa ravno nasprotno. ko naprimer pozdraviš nekoga, ampak v takem tonu, da si misliš: jebi se. :) kar pogosto v vsakdanjem življenju. pojav ironije je kar zanimiv: hočemo biti vljudni zato rečemo: skuhal si dobro. ampak tisti ki je kuhal ve da je zelo zanič, zato točno ve, da mu sporočaš troje: 1) skuhal si zanič 2)tako te imam za neumnega, da si mislim da ne boš ugotovil, da ti lažem. 3) med nama ni iskrenosti.
bilo bi veliko bolj vljudno, če bi mu povedal po resnici, ali pa bil tiho.

sarkazem pa je šala, ki bi bila žalitev, če ne bi bila šala. kar pogosto v vsakdanjem življenju

Zgodovina sprememb…

garamond ::

Zdaj pa ne razumem. Kateri posti v tej temi so sarkastični in kateri niso? Kateri imajo samo primere sarkazma? Kaj pa točno ta post???

Jst ::

kr1ženska je izjavil:

Jaz uporabljam sarkazem ali v joku ali pa ko mi nekdo zavzeto razlaga neki kar je slišal in je totalno mim - skregano z logiko čist.
V drugem primeru sarkazem uporabim v smislu, da predstavim situacijo na čimbolj neumen otoški način. S tem želim povedat, o come on, start thinking!

Sicer pa mislim, da se osebo, ki ne razume sarkazma, tega ne da naučiti. Tuki se gre za dojemanje in če nekdo nečesa ne dojame... More mu narest tist klik v možganih in mislim da tuki ne moreš kaj veliko narediti.

Če najdeš način, pa plis povej ;)



Jaz se tudi dostikrat znajdem v situacijah, kjer nekdo tako bluzi, da je katastrofa. Takrat zadevo poenostavim za razumevanje prvošolčkov in grem potem naprej.

Eni ljudje pa tako radi pretiravajo in mislijo, da jim boš verjel, da včasih sploh ne vem kaj bi odgovoril. Recimo eden mi je razlagal, kako so japonski mojstri delali katane. In sem ga vrašal, koliko časa drži železo na žerjavici, potem koliko časa, da ga obrne, koliko časa tolče,... In sem mu pokazal, da po njegovem bi eden takšen mojster, naredil eno katano na ~60 let. Mislim, rekel je, da 12 tisočkrat ponovi (težko opisati brez da bi narisal kaj je mislil) delo.

Drugače pa so se definicije besed, kot so ironija, sarkazem, spremenile in kar je bilo včasih ironično, je sedaj sarkastično...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Okapi ::

Mislim, rekel je, da 12 tisočkrat ponovi
Čisto tako, mimogrede, ali je on narobe razumel postopek, ali pa ti. Japonske meče delajo tako, da pri kovanju jeklo prepognejo na pol in to večkrat ponovijo. Ko to 16x ponovijo, ima meč 216 (tankih) plasti ( 65.536!).

O.

Jst ::

>Japonske meče delajo tako, da pri kovanju jeklo prepognejo na pol in to večkrat ponovijo.

Ja, nisem se znal izraziti. No, on je rekel, da to ponovijo dvanajst tisočkrat.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Rekel je: sem ravno te dni gledal oddajo o japonski...
Jaz sem ga spraševal:
Koliko časa, da se jeklo segreje na primerno temp? Pa sem rekel, bomo rekli 1min.
Koliko časa porabi, da prepogne in tolče? Spet sem rekel, bomo rekli 1min.
2^12000 je tako ogromna številka, sem rekel na pamet "sigurno bi bile prepognjene vsaj ene 10 z 5000 nul." (sedaj preveril in se nisem dosti zmotil, 10^3612)

Ampak ne, četudi mi je sledil kako se računa 2^x, "ne, 12.000 so prepognjene, tako so delali pravi mojstri, ki jih je sedaj samo še nekaj na svetu."
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako se izogniti nevarnosti SQL vrivanja?

Oddelek: Novice / Varnost
287046 (4472) Spiko
»

Politično pristranske fakultete (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
909630 (8286) TheBlueOne
»

Še ena nova dobra praksa: Informacijski pooblaščenec opušča ti. kavč inšpekcije (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
5022731 (19439) Saul Goodman
»

youtube video, ki nagovarja k WW3

Oddelek: Problemi človeštva
214996 (4181) arnecan1
»

(Cinične) kratke zgodbe (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
545480 (4504) undefined

Več podobnih tem