» »

LINUX Mint -instaliranje na IZBRANO particijo

LINUX Mint -instaliranje na IZBRANO particijo

WinXP ::

Prvič nalagam op.sistem LINUX in sicer distribucijo MINT 12
(ediciji GNOME in pa KDE ne vem v čem je razlika,nisem imel časa brati na internetu do zdaj)

Problem pa je pri izbiri PARTICIJE da se Linux instalira tja kamor jaz hočem.

Disk je razdeljen na 4 dele
C (50GB) ...Win7
D (33GB)
E (18GB) ...WinXP
F (850GB)

in jaz bi rad na D (33GB):D ki sem jo rezerviral za Linux vendar Linux ob instalaciji stalno sili v C ali F.Kljub temu da instaliranih datotek ne vidim v Windowsu mi ni prav da noče ravno na tisto particijo ki sem jo priredil zanj.

slika 1


slika 2


slika 3

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

ABX ::

Dej sliko ja, ker če ne je nemogoče ugotovit kje je težava.

Če lahko daš ime vsaki particiji bo vse bolj pregledno.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Icematxyz ::

Na sliki 1 izberi "Nešto drugo".

In ročno določi razdelke. Ker boš OS, ki ga Windows "ne pozna" nameščal "med" 2 Windows OS in pri tem morda spreminjal tudi strukturo razdelkov ti priporočam, da storiš prej sledeče:

Predvidevam, da so vsi štirje razdelki osnovni razdelki? V Windows 7 predhodno spremeniš z vgrajenimi orodji razdelek D v razširjen razdelek in na njem ustvariš 2 logična pogona in šele potem izvedeš namestitev Linux Mint.

Sledi navodilom (razdelek D).

Icematxyz ::

Sem sedaj še pogledal sliko 3. Skratka če izbereš /dev/sda5 in klikneš na gumb "Promijeni..." -> določiš priklopno točko / -> datotečni sistem ext4 -> zagonska zastavica izključena, boš lahko namestil Linux Mint na ta razdelek. Namestitev za Boot Loader prestavi na /dev/sda.

Tako boš namestil Linux Mint, če želiš imeti še ločen /swap razdelek pa, kot sem že rekel pred namestitvijo v Windows 7 izdelaj še razdelek/logični pogon za swap in ga potem pri namestitvi označiš in klikneš na gumb "Promijeni..." -> izbereš priklopno točko Swap.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dual boot - ne dela

Oddelek: Pomoč in nasveti
162147 (1939) Invictus
»

Linux particija

Oddelek: Pomoč in nasveti
131165 (799) pegasus
»

Namestitev GRUB-a

Oddelek: Operacijski sistemi
162040 (1803) Icematxyz
»

Kako naj namestim Ubuntu?

Oddelek: Operacijski sistemi
202845 (2240) Icematxyz
»

Ubuntu in Win7 Dual Boot

Oddelek: Operacijski sistemi
272079 (1714) Icematxyz

Več podobnih tem