» »

Urejanje videa

Urejanje videa

noob96 ::

Hej
Zanima se za snemanje in urejanje amaterskih video-v. Ampak ne v stilu "za spomin" pač pa da bi nekako dosegel malo bol profesionalni izgled. Do sedaj sem se resno posvečal fotografiji, sedaj pa so me začele zanimati tudi fotografske vode. Snemal bi z Nikon-om D90. Sedaj pa kompozicija in tehnike snemanja so mi že nekako jasne, bolj se je ustavilo pri obdelavi videa. Rad bi imel program, ki bi bil dovolj zmogljiv in pa tudi uporabniško prijazen. Sem že preizkusil premier pro pa mi ne leži. Bi raje nekaj manj zahtevnega in uporabniško bolj prijaznega. Program ki bi omogočaj tudi razne možnosti za ustvarjanje špice in kakšnih efektov. windows media maker sem že prerasel ;).
ni potrebno da je ravno brezplačen :)
bi a vse skupaj delal na nekem malo višje hobi nivoju, tako da nekega "kiča" ne pričakujem od programa.

lp
p.s. aja pa hardware ni težava, saj je kišta dost močna (i7, 8gb ram, gty 560)
  • spremenilo: noob96 ()

jype ::

Vsi nelinearni urejevalniki videa imajo podobno UI paradigmo.

Jaz praviloma reči urejam s kdenlive na Linuxu oziroma Final Cut Pro na OS X in sem z obema precej zadovoljen, ne vidim pa, kako bi bil premiere prezahteven, glede na to da gre za praktično isto reč.

noob96 ::

ne razumem koncepta premier pro. Ne znam se ga naučiti. navodila pa menda tudi ne obstajajo. Ne vem kako se naj naučim

jype ::

Kako si pa vajen urejanja?

V večini urejevalnikov imaš "košaro" medijskih datotek, ki jih režeš in vlečeš v časovni trak, kjer jih poravnaš z zvočnimi stezami, urediš prehode, prekrivanje, naslavljanje, potem pa izrišeš v končno datoteko, običajno najprej s časovnimi oznakami za vsako sličico, da lahko natančno popraviš ujemanja na občutljivih mestih.

neres ::

Sony Vegas je mogoče malenkost lažji kot Premiere, čeprav se moraš ravno tako naučit določenih funkcij, ampak na Youtube dobiš dosti tutorialov..
Kot alternativa After Effects pa kak Hitfilm.

noob96 ::

pa okej sama montaža kot taka še gre. V katerem programu pa bi lahko naredil špice, napise, podnapise, upočasnil/pohitril posnetek.... tega ne znam. Saj tisto rezanje in sestavljanje skupaj sem nekako osvojil. Samo jaz bi rad kaj več

Gandalfar ::

Na internetu je polno tutorialov za premiera, tako od Adobeja v video obliko kot tudi odlicni tekstnovni help dokumentaciji.

Zaenkrat sem se vsega naucil, ko sem napisal v google "premiere cs5 how to make a ribbon" ali pa kaj podobnega

jype ::

noob96> V katerem programu pa bi lahko naredil špice, napise, podnapise, upočasnil/pohitril posnetek.... tega ne znam.

To (razen hitrosti posnetka, ki jo do neke mere lahko urejaš tudi s kontrolami v editorju) se z Adobe orodji dela v kombinaciji z After Effects.

Ker praviš, da si Windows "media" maker že prerasel, verjetno delaš na Windows?

Od prostega programja je za večino vizualij priljubljen Blender.

Gandalfar ::

> To (razen hitrosti posnetka, ki jo do neke mere lahko urejaš tudi s kontrolami v editorju) se z Adobe orodji dela v kombinaciji z After Effects.

To lahko naredis se v Premieru. Je pa res, da bos v nekem trenutku za zelo napredne vizualizacije hotel preklopit na After Effects.

jype ::

No ja, WordArt je tut v Wordu, pa se s tem ne oblikuje vizualizacij, ki bi morale bit videti profesionalno.

.:joco:. ::

Sony Vegas je sicer malo manj zmogljiv kot paket Premiere+Efter Effects, ampak ima vse kar rabiš (montaža, špice, napisi, upočasnjevanje, razni efekti s preseti...).
In tudi cel kup video tutorialov po spletu.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

para! ::

Ja, če ti Adobe zbirka ne leži, lahko probaš z nekoliko manj pro variantami (tako po funkcijah, kot po ceni), recimo Edius Neo 3, je po "zahtevnosti" vmesnika nekje na ravni Pinnacle-a, ampak mnogo hitrejši, ma nek osnoven titler in paket efektov od proDad.

Pa mimogrede ni res, da ne obstajajo navodila za Premiere, poleg tega so osnovne informacije za koordinacijo verjetno že v helpu znotraj programa. Da ne govorimo, da obstaja ogromno knjig na temo o tej zadevi. Tako, da če hočeš pro, potem ni izgovora :)
Death before dishonor!

TOP ::

Imaš pa tudi Pinacle Studio meni najlubši program pa sem probal že vse gor omenjene,sam meni je najbolši in enostaven.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

komponente za video montažo

Oddelek: Kaj kupiti
243232 (2621) Infusion
»

Programi za urejanje videa

Oddelek: Programska oprema
253549 (2659) noraguta
»

Iščem dober program za video obdelavo

Oddelek: Pomoč in nasveti
223371 (3067) #000000
»

Movie making?

Oddelek: Programska oprema
152680 (2483) Tear_DR0P
»

adobe after effects težava

Oddelek: Programska oprema
8800 (728) kole

Več podobnih tem