» »

Instagram prihaja na Android

Instagram prihaja na Android

Mashable - Mobilna aplikacija za deljenje fotografij Instagram, ki jo veselo žuli že 27 milijonov iPhone uporabnikov, bo kmalu na voljo tudi za Android. Bila naj bi še boljša od iOS verzije in odlično podpirala večje zaslone, je je na pravkar trajajoči konferenci SXSW v Austinu povedal soustanovitelj Kevin Systrom.

Aplikacija uporablja telefonovo kamero za zajem fotografij, potem pa jih obreže v kvadratno obliko (z nekaj bele obrobe, podobno kot svojčas popularne polaroidne kamere) in čez vrže katerega od več deset filtrov. Nastale, vizualno precej značilne sličice potem romajo naprej na Twitter, Facebook in druga socialna omrežja, kjer so predvsem lani doživela izjemno stopnjo popularnosti in celo natečaje za najboljšo Instagram fotko. Prvi mesec po umestitvi v App Store (oktober 2010) jo je preneslo že milijon uporabnikov, vključno z nekaterimi zvezniki.

Če navedemo odziv (bodoče) uporabnice:

A: instagram prihaja na droide
B: aaaaa
    awesome

Na SXSW se je sicer mogoče videti marsikaj zanimivega, npr. opuščeni redizajn Googlovih produktov iz l. 2007, nove lokacijske storitve in vse večjo skrb, da si bodo regulatorji začeli resno pregledovati prakse pri zbiranju in uporabi osebnih podatkov v mobilnih in spletnih aplikacijah.

33 komentarjev

BosKo ::

Več kot leto in pol so rabili, sem že mislil da so na Android pozabili...

morbo ::

Kako je možno v tako kratek članek nabasat toliko slovničnih / pravopisnih napak ter amaterskega izrazoslovja?

m47hingi ::

A kdo ve v čem je boljša od recimo Camera ZOOM FX ( se pravi je preizkusil obe)?

https://play.google.com/store/apps/deta...

D3m ::

morbo je izjavil:

Kako je možno v tako kratek članek nabasat toliko slovničnih / pravopisnih napak ter amaterskega izrazoslovja?


Ponedeljek. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Good Guy ::

Fail apliakcija

Nagi Bator ::

Se trudim, pa mi vseeno ne gre v glavo prakticna uporabnost te aplikacije :|

Furbo ::

Tole sem imel 5minut na iPhone, potem je pa letelo dol.

Najprej si vsi kupimo telefone z odličnimi fotoaparati, nato pa predamo fotke enemu usranemu koščku kode, ki jih pokvari? Le zakaj?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

knesz ::

Da bodo lahko še android uporabniki na twitterju objavljali super fancy fotke, iz katerih zaradi filtrov pogosto ni razvidno kaj naj bi sploh bilo na sliki. Crnković umetniki wannabe :)

HardFu ::

Pustimo ob strani "konstruktivne komentarje" kot je tale pred mano, ni pa mi jasno kako so dobili $40m investicije (ob $500m valutaciji).
http://codeable.io

Sheteentz ::

hipsterji, hipsterji vsepovsod!

ShowDown ::

Super aplikacija! ...če si hipster.

krop ::

Če bi al pa ne:P

Griffith ::

A za Symbian pride tud? :))
OMG če bom take mel me bo še Chuck Norris obiskćdslfnčoi4t90439jgđp0439đ4j

zeleni ::

In 27 miljonov ljudi je placalo za tako brezvezno aplikacijo, ki ti se pokvari fotko?

Mi se pa jebemo pa pisemo nek kompleksen software.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zeleni ()

para! ::

zeleni je izjavil:

In 27 miljonov ljudi je placalo za tako brezvezno aplikacijo, ki ti se pokvari fotko?

Mi se pa jebemo pa pisemo nek kompleksen software.

Jah, 27MIO ljudi za Instagram plača drobiž, ki bi ga sicer vrgel v vodnjak za srečo al pa pustil klošarju pred štacuno. Za kompleksne zadeve hočte več denarja :)

lp
Death before dishonor!

zeleni ::

Ja nas kosta nekaj tisoc dolarjev. To je res.

Pa vseeno. Tak programcek je samo nekaj dela z matrikami. Pa se uporaben ni :)

Vsekakor dobro za proizvajalca. Mu je pac uspelo obrniti veliko denarja z majhnim vlozkom. Ce bi nasa firma prisla na idejo za podobno stvar, bi si mislil, da cesa takega pa ze ne bomo mogli prodati.

Tear_DR0P ::

zeleni je izjavil:

Tak programcek je samo nekaj dela z matrikami. Pa se uporaben ni :)

sicer ga ne uporabljam in ne čutim potrebe po uporabi, ampak še vedno verjamem da je mnogo ljudem povsem uporaben. kar v telefonu jim na fotko prilepi filtre, brez da bi se morali česa učiti, ali pa doma najprej sneti fotko s telefona in jo uvoziti v nek kompleksnejši softver - v tem pa vidim izjemno uporabno funkcijo.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

slo81 ::

ma brezveze.

smash ::

kako ni uporaben? zadeva čez neko drugače brezvezno fotko nalepi nek random filter ter tako ovekoveči tisti dogodek na nek drugačen, poseben način in ga zabeleži v tvoj arhiv spominskih fotk

preprosto in izjemno

27 miljonov ljudi uporablja...in ti se sprašuješ o uporabnosti?

axee ::

Ja, sej za to se gre, ljudje si ne vzamejo časa da se malce naučijo o kompoziciji in uporabi nog kot pomemben fotografski pripomoček in na prvi pogled brezvezno fotko prilepijo nek cool efekt in stvar zgleda bolje. Večini je taka aplikacija uporabna, tistim, ki pa kaj dajo na kvaliteto fotke pa se zdijo te stvari samo kvarjenje fotke. Precej preprosta stvar, o kateri se boste spet razpisali na veliko.

win64 ::

Od kdaj je pa treba sliko na računalnik dati, da jo lahko osnovno obdeluješ?

smash ::

axee je izjavil:

Ja, sej za to se gre, ljudje si ne vzamejo časa da se malce naučijo o kompoziciji in uporabi nog kot pomemben fotografski pripomoček in na prvi pogled brezvezno fotko prilepijo nek cool efekt in stvar zgleda bolje. Večini je taka aplikacija uporabna, tistim, ki pa kaj dajo na kvaliteto fotke pa se zdijo te stvari samo kvarjenje fotke. Precej preprosta stvar, o kateri se boste spet razpisali na veliko.


zakaj bi si morali vzeti čas za te stvari? nekoga to ne zanima (kompozicija, svetloba), rad bi v trenutku zabeležil dogodek in gremo dalje

to je tko kt bi nek kemik teb prjavu, zakaj ko kupuješ kak detergent, zakaj si ne vzameš cajt, pa tam zraven narediš test z epruveto in ognjem, da vidiš, če je res to to in zraven izjemno pri tem uživaš

para! ::

A avtor fotke iz novice je dobil fotografski preblisk "IM ON A PLANE LETS SHARE THAT WITH FB, WHERE EVERYBODY CARES!!!11"? :)

lp
Death before dishonor!

axee ::

smash je izjavil:

axee je izjavil:

Ja, sej za to se gre, ljudje si ne vzamejo časa da se malce naučijo o kompoziciji in uporabi nog kot pomemben fotografski pripomoček in na prvi pogled brezvezno fotko prilepijo nek cool efekt in stvar zgleda bolje. Večini je taka aplikacija uporabna, tistim, ki pa kaj dajo na kvaliteto fotke pa se zdijo te stvari samo kvarjenje fotke. Precej preprosta stvar, o kateri se boste spet razpisali na veliko.


zakaj bi si morali vzeti čas za te stvari? nekoga to ne zanima (kompozicija, svetloba), rad bi v trenutku zabeležil dogodek in gremo dalje

to je tko kt bi nek kemik teb prjavu, zakaj ko kupuješ kak detergent, zakaj si ne vzameš cajt, pa tam zraven narediš test z epruveto in ognjem, da vidiš, če je res to to in zraven izjemno pri tem uživaš


Saj o tem govorim. Instagram je uporaben za navadne ljudi. Moj post je odgovor na zgornjo prerekanje, če je instagram potreben. Seveda je potreben.

zeleni ::

smash je izjavil:

kako ni uporaben? zadeva čez neko drugače brezvezno fotko nalepi nek random filter ter tako ovekoveči tisti dogodek na nek drugačen, poseben način in ga zabeleži v tvoj arhiv spominskih fotk

preprosto in izjemno

27 miljonov ljudi uporablja...in ti se sprašuješ o uporabnosti?


Se opravicujem. Jaz se ukvarjam s fotografijo bolj resno, zato mi je seveda kaj takega totalno neuporabnega. Ne samo neuporabno. Fotografijo pokvari.

Za otroke pa verjamem, da je cisto ok. Se posebej, ce je povsem random filter in ne ves kaj bo prislo ven, je sploh super. Enkrat bo vijolcno, drugic crno belo,.. Sigurno zelo zabavno. Pa se okvir naredi! Kaj bi si otrok se zelel :)

axee ::

Mislim da se vsak "profi" zaveda neprofesionalnosti ostalih in se iz tega ne norčuje. Instagram uporabljajo vsi, ne pa otroci. To se mi bolj sliši kot nekdo, ki poskuša biti "pro" in izstopati. Ne delaj si sramote.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

win64 ::

Nisem profi in mi niso všeč slike z naključnimi filtri.
Ljudlje hočejo iz slabih/nezanimivih slik narediti neke presežke. Dodajo naključni filter in slika se jim zdi uau. To morajo takoj objaviti na fejsbuku(ali kamorkoli drugam), ker je slika tako kul. V glavnem, slike so na koncu "patetične", če se lahko tako izrazim.

(ne me popravljat z besedico patetično, ker vem da pomeni naslednje:
pretirano navdušen, pretirano vznesen
. Kar pa bi lahko trdili za avtorja fotografije in ne za sliko, ki jo naredi)

smash ::

win64 je izjavil:

Nisem profi in mi niso všeč slike z naključnimi filtri.
Ljudlje hočejo iz slabih/nezanimivih slik narediti neke presežke. Dodajo naključni filter in slika se jim zdi uau. To morajo takoj objaviti na fejsbuku(ali kamorkoli drugam), ker je slika tako kul. V glavnem, slike so na koncu "patetične", če se lahko tako izrazim.

(ne me popravljat z besedico patetično, ker vem da pomeni naslednje:
pretirano navdušen, pretirano vznesen
. Kar pa bi lahko trdili za avtorja fotografije in ne za sliko, ki jo naredi)


jah tebi so recimo patetične...meni bi bile te slike brez filtrov patetične, ker so motivi ponavadi karnekaj, s filtri pa vsaj malce izgubijo to svojo nepomembnost oz. nezanimivost

to da je to za otroke, je kot bi rekel, da so LEGO kocke samo za otroke..skratka otročja izjava

zeleni ::

axee je izjavil:

Mislim da se vsak "profi" zaveda neprofesionalnosti ostalih in se iz tega ne norčuje. Instagram uporabljajo vsi, ne pa otroci. To se mi bolj sliši kot nekdo, ki poskuša biti "pro" in izstopati. Ne delaj si sramote.


Zakaj taka uzaljenost?

Res da s fotografijo pride kak evro, pa se vseeno nisem profesionalec. Ne zivim od nje.

Po moje uporabljajo taka orodja predvsem otroci. Nekako ne vidim 30 letnika, ki bi na facebook poslal album fotk vsako v svoji barvi npr. Seveda pa so lahko tudi izjeme. Izjeme potrjujejo pravilo.

smash ::

zeleni je izjavil:

axee je izjavil:

Mislim da se vsak "profi" zaveda neprofesionalnosti ostalih in se iz tega ne norčuje. Instagram uporabljajo vsi, ne pa otroci. To se mi bolj sliši kot nekdo, ki poskuša biti "pro" in izstopati. Ne delaj si sramote.


Zakaj taka uzaljenost?

Res da s fotografijo pride kak evro, pa se vseeno nisem profesionalec. Ne zivim od nje.

Po moje uporabljajo taka orodja predvsem otroci. Nekako ne vidim 30 letnika, ki bi na facebook poslal album fotk vsako v svoji barvi npr. Seveda pa so lahko tudi izjeme. Izjeme potrjujejo pravilo.


Jonas? Crnkovič? Godler? ...

sami najstniki :)

Jst ::

Majo že skupaj 200 let? :)


--

A avtor fotke iz novice je dobil fotografski preblisk "IM ON A PLANE LETS SHARE THAT WITH FB, WHERE EVERYBODY CARES!!!11"? :)


para: Tako sem se nasmejal, da si mi polepšal dan, kar je izjemno težko če si že odkar se zbudiš zamorjen...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

mikko ::

Folk, ne bit fouš pa jezen, to je slabo za vas. Instagram je pač uspel kot brand, ne kot app z neko čis hudo funkcionalnostjo...
In ljudem je to všeč, da je preprosto in uporabno pa še lepo zgleda. Npr. Camera Awesome od Smug Mug je tehnično zelo dovršen app
ampak lahko samo sanja, da bo kdaj dosegel to, kar je Instagram. Instagram je niche social, odlično 5.

svenica ::

smash je izjavil:

kako ni uporaben? zadeva čez neko drugače brezvezno fotko nalepi nek random filter ter tako ovekoveči tisti dogodek na nek drugačen, poseben način in ga zabeleži v tvoj arhiv spominskih fotk

preprosto in izjemno

27 miljonov ljudi uporablja...in ti se sprašuješ o uporabnosti?


Ni, ne.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia je predstavila nove Lumie

Oddelek: Novice / Windows Mobile
3912016 (6424) nejcek74
»

Instagram odslej tudi za videoposnetke

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
286146 (5312) djurodrljaca
»

Instagram izgubil polovico uporabnikov

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
207026 (4837) Unknown_001
»

Facebook prevzel Instagram

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
3211979 (9791) gruntfürmich

Več podobnih tem