» »

"Sneg" na monitorju

"Sneg" na monitorju

Damjan Jagar ::

Problem je hardwearske/softwearkse narave in je naslednji:

Pri zagonu igre Tony Hawks Pro Skater III se mi na ekranu prikaze opozorilo monitorja Out of frequenci in vse kar vidim na monitorju je "sneg" oz. motnje brez slike.

Demo verzijo te igre sem ze igral in je delala normalno.

Sumim, da gre za driver pri monitorju, ki mi ga je updatal Windows (XP) Update. Driver sem poskusil za rollati nazaj vendar napise da ne gre, ker ga ni bilo. Driver sem tudi pobrisal, na novo mi je instaliralo seveda istega.


Prej sem imel pri konfiguraciji monitorja na izbor frekvence osvezevanja, sedaj jih imam preko. Tudi ne morem nastaviti drugace.

Gonilnike za graficno imam 41.09 (poizkusil tudi z 40.7x in se z enimi starejsimi)

Monitor: LG StudioWorks 57i
Grafa: Hercules 3D Prophet Titanium II (GeForce 2 Ti)
  • premaknil: Predator ()

boštjan ::

Sumim, da gre za driver pri monitorju, ki mi ga je updatal Windows (XP) Update.

Pol pa naloži LG gonilnik

Damjan Jagar ::

Ja.. tudi tu je problem :O

Za svoj monitor (LG Studioworks 57i) nisem nasel "originalnih" driverjev, sem pa poskusal naloziti gonilnik primeren za vse modele LG-jev (mislim da za vse modele Studioworks) in tudi vse OS. Omenjene gonilnike nisem mogel naloziti, ker je instalacijski program ugotovil, da pac niso primernejsi (boljsi).

Kot sem povedal so se mi gonilniki (Microsoftovi) posodobili pri Windows XP Update-u in ce jih pobrisem potem nimam izbire namestitve drugih. Po ponovnem zagonu kompa pa se mi spet nalozijo Microsoftovi.

Je kaka moznost (oz je pametno) odstraniti z diska gonilnike, ki mi jih je pred kratkim posodobil Windows Update (Microsoft Monitor Driver Version 20.00.2195.20), da bi potem nalozil te. Ima mogoce kdo gonilnike za LG Studioworks 57i?

Kaj pa ce bi odstranil monitor iz seznama naprav. Verjetno bi se po zagonu kompa spet nalozili obstojeci driverji....

Prosim za nasvete, predloge, pomoc...

root987 ::

samo je zanimivo kk nekatere verzije studioworksov ne delajo. moj 77t5 sploh ni podprt v linuxu(ubistvo ni nobedn od 77 modelov), samo da pa nebi bli niti v winsih......mogoce majo ze winsi sami podporo za tvoj monitor. probi updatetat iz cdja od winsov.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Flay ::

probej ponovno inštalirat windowse majbe bo to pomagal, ali pa pojd na microsotf forum pa tm upraš zih ti bodo odgovoril kuko popravt napako

ps. na microsoftovem forumu govor anglešk

Damjan Jagar ::

Flay:

Ja... format in ponovna instalacija Winsow bi morala resiti problem. Toda jaz iscem resitev za trenutno namescene Winse (XP), ker trenutno nimam casa se ubadati z ponovno namestitvijo vseh programov, ki jih (ne) uporabljam.

Kar se foruma tice bom pa poizkusil, hvala.

BTW: poizkusil sem z originalnimi gonilniki za monitor... ni pomagalo.

Resitev isecem(o) naprej...

AngelOfDeath ::

Imaš nameščen kaki programček ki ti forsira refresh rate ?
Poskusi igro zagnati v manjši ločljivosti.
inštaliraj "plug and play" monitor
edit: Slovnica

Damjan Jagar ::

Imaš nameščen kaki programček ki ti forsira refresh rate ?


Ne da bi vedel. Bi mi to pomagalo?

Se opravicujem, ker tega nism napisal.

1. Kot prvo sem poizkusil igro zagnati v vseh moznih resolucijah (breuspesno).

2. Poizkusil sem tudi z insalacijo plug & play monitorja (neuspesno)



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Suse 9.0 problem

Oddelek: Operacijski sistemi
101127 (965) Nerdor
»

Najdite mi driverje za graficno, pls

Oddelek: Pomoč in nasveti
121197 (1051) Dr_M
»

ZANIMIVO, DA BI GRIZEL OD...

Oddelek: Pomoč in nasveti
6952 (726) AngelOfDeath
»

Monitor

Oddelek: Zvok in slika
9883 (637) Trdi
»

ok izbira?

Oddelek: Kaj kupiti
91006 (880) Tomi

Več podobnih tem