» »

mpeg iz tv tunerja

mpeg iz tv tunerja

andHoc ::

Zanima me če obstaja progi da bi lahko snemu iz tvja direkt mpegeje ne pa avi ???

aja tv tuner fly video 98

miranpozar ::

Kolikor vem, ne!
Sicer pa probaj s programom Cyberlink PowerVCR...

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

jokeman ::

Mislm da se da to delat z Virtual Dub-om. Nism pa ziher.

Quickbeam ::

sej avi (divx) je boljš :)

matevzm ::

PowerVCR, WinVCR.
Prvi noce delati, vsaj ne kot bi morla. Ce je bitrate dovolj majhen, da ne zabase procesorja, je ok. Samo ne zna menjati kanalov.
WinVCR nisem poskusal.
VirtualDub pa sploh ne zadane kanalov. Verjetno stvar gonilnikov, oz. njim prilozenega tunerja.
Vse to v w2k.

KrizaniX ::

Meni dela v Ulead Media Studio 6, samo brez zvoka. Samo mislim da je to kriv TV Tuner.

kisser ::

Ja, obstaja en kup programov za direkt snemanje v divx (VirtualDub, Ulead media, MFG MediaStudio Pro), samo nekatere kartice (Aver TvCapture 98) nocejo posneti zvoka (kadar ni zagnan originalni program, je zvok na MUTE )... Ce kdo pozna resitev za ta problem, bi bil zelo zelo vesel!!!8-O

Yurko ::

Pri moji kartulji Ati AIW se da to narest s softwerom, ki ga dajo zdraven (Ati Multimedia Center). Ta zna snemat direkt v mpeg1 ali mpeg2, normalno zdraven tudi zvok.
Tako da pri polovični PAL resoluciji (mislim da 340X240) zavzame pri najboljši kvaliteti ura videa cca. 2 giga (zvok stisne v mp3 160 kbit). No, res pa je, da ta sofver izkorišča nek čip na kartici (msilim da Rage Theater), ki je v osnovi zmožen hardverskega mpeg2 stiskanja. Mislim, da dela že s Celeronom 300 (jest mam C400, pa še nikol ni kej cukala zadeva).
Simons: za snemanje direktno v divix moraš pa imet kakšno hudo mašino (1,5 GHz+), ker je postopek porcesorsko nesramno zahtevnejši od mpeg2.

Mimogrede, to kartuljo tudi prodajam, če koga zanima.

Quickbeam ::

Hehe se nebi brano kakega 1,5GHz ampak sem tudi z Duronom 800 zadovoljen .:D
Se da prav lepo snemat iz tvja v divx pri ločljivosti 320x240 (30fps), sicer gre pa največ 352 x 288(25fps).

Quickbeam ::

sicer je pa za take podvige bolj uporaben videorekorder.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Snemanje TV na disk

Oddelek: Zvok in slika
113109 (2295) kitara8
»

TV Tuner Cinergy 400 ( zajemanje )?

Oddelek: Zvok in slika
71157 (991) rap3r
»

TV Tuner - programi za zajemanje videa?!

Oddelek: Programska oprema
51556 (1298) DeLuX
»

Zoltrix Genie TV

Oddelek: Strojna oprema
10967 (845) Skankulja
»

Video capture

Oddelek: Sedem umetnosti
121409 (1154) ferjan

Več podobnih tem